Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 244 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11031 príspevkov
Citácia:
Mame uplnu slobodu citat, verit aj sirit tieto posolstva.
to suhlasim, ale vadia mi vyjadrenia ktore evokuju ze Vasula je viac ako Sv.Pismo alebo prinajmensom je mu rovnocenna, co nie je pravda
aj Vasula podlieha ucitelskemu uradu cirkvi a sv pismu
nie je dobre stavat ju nad to ....

od 12.06.2002 13:13:24
napísal 5702 príspevkov
Misko, cirkev povedala, ze Ucenie si s Vassulou neprotireci a ty si uz nevymyslaj ine haciky.

Podla mna tu je iny problem a tato tema je o nom.

Obrázok užívateľa

napísal 11031 príspevkov
Citácia:
cirkev povedala, ze Ucenie si s Vassulou neprotireci
ale to neznamena ze Vasulinym kniham budeme vzdavat rovnaku uctu ako sv Pismu
to je ten posun hodnot co ti uz neviem ako mam vysvetlit, aby si to pochopil ...
pripadam si ako keby som hrach na stenu hadzal

napísal 5702 príspevkov
Tema je pre teba vycerpana? Naco opakujes tvrdenia iduce mimo?

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
môžeš študovať, šíriť, ale v žiadnom prípade nemôžeš po mne (a iných) chcieť, aby sme im verili a brali ich za smerodajné.
už si to pochopil?
asi nie, lebo píšeš:
Martin Petrovic píše:
Misko, cirkev povedala, ze Ucenie si s Vassulou neprotireci
to tam napísané nie je - je napísané, že každá vec sa má posudzovať zvlášť - a teda nie, že všetko čo napíše je pravda a musí sa to prijímať.

Citácia:
Ctihodný pane předsedo! 25.1.2007

Kongregace pro nauku víry (dále jen „Kongregace“) je stále žádána o vyjádření ke spisům a činnosti paní Vassuly Ryden, především o závaznost „notifikace“ z 6. října 1995 a kritérií, podle nichž místní církve mají upravit šíření spisů paní Vassuly Ryden.

K tomuto Kongregace dodává tato vysvětlení:

1) Notifikace z roku 1995 zůstává ve svém učitelském posouzení ohledně zkoumaných spisů platná (srov. Příloha 1).
2) Po dialogu s Kongregací nicméně poskytla paní Vassula Ryden vysvětlení k několika problematickým bodům, které se v jejich spisech objevily, jakož i k povaze svých poselství, jež podle ní nejsou božskými zjeveními, ale spíše jen jejími osobními meditacemi (srov. Příloha 2: dopis z 4. dubna 2002, zveřejněný v „True Life in God“, sv. 10). Po těchto vysvětleních platí jako pravidlo, že je potřeba zvažovat tuto záležitost obezřetně případ od případu. Přitom je potřeba brát ohled na to, jaké konkrétní možnosti mají věřící k tomu, aby si její spisy přečetli v kontextu těchto vysvětlení.
3) Konečně upozorňujeme na to, že účast katolíků na modlitebních skupinách organizovaných paní Vassulou Ryden není vhodná. Z ohledem na ekumenická setkání se mají věřící držet předpisů Ekumenického direktáře, Kodexu kanonického práva (kán. 215; 223 § 2 a 383 § 3) a místních ordinářů.

Dávám Vám to na vědomí a zůstávám s pozdravem a žehnám Vám

v Pánu
kard. William Levada
to hrubo mnou vyznačené chceš aby som posudzoval že je to zrazu platné?
aký je text toho, čo sa napísalo 1995?
nepíše sa tam náhodou o tom:
Citácia:
Skutečnost, že shora uvedené omyly se už neobjevují v pozdějších spisech Rydenové, je znamením, že údajná „nebeská poselství“ jsou pouze plodem soukromých meditací.
takže nemajú pre mňa - a ani pre teba žiadfnu záväznosť, že to je tak ako je tam písané.
kľudne môžem povedať, že sa mi to nezdá a neprijímam to a nik mi nesmie povedať, že sa staviam proti Bohu ak vyhlásim, že si to vymýšla.

napísal 5702 príspevkov
Inde som napisal a plati to stale:
Citácia:
Ziadne doktrinalne chyby v posolstvach nie su: http://www.defending-vassula.org/errors
Citujem priamo z Notifikacie:
Citácia:
"Skutečnost; že shora uvedené omyly se už neobjevují v pozdějších spisech Rydenové, je znamením, že údajná „nebeská poselství jsou pouze plodem soukromých meditací."
Uz Notifikacia uznava, ze ZIADNE OMYLY sa tam nevyskytuju a na tie domnele, na ktore sa KNV opytala nasledne aj prijala odpoved ako uzitocne vysvetlenie.
Ak sa kardinal Levada odvolava na platnost Notifikacie treba brat ba vedomie, ze tym iba potvrdzuje tento zaver.
Takze chyby nie su ako tvrdi Notifikacia
a my vieme, ze opravy su jednou z otazok CDF pre pani Vassulu pri procese vysetrovania, su zdovodnene a zdovodnenie je uzitocne a prijate.
Rozsah skumania bol vsetky dostupne materialy od pisania cez videa az po spravy o posobeni.
Vsetko... a chyby sa nenasli.

Udajny zdroj "sukromne meditacie" bol ostro odmietnuty pani Vassulou a tym je tvrdenie z listu kardinala Levadu, ktory je bez potrebnych zavazujucich znakov, uplne nepodstatne a zial skodlive.
1. Nejvážnější škodu působí klamné tvrzení v kardinálově dopise, kdy prohlašuje a do mých úst vkládá slova, která jsem nikdy neřekla. Jsou to tato slova: "že poselství nejsou božím zjevením, ale mé vlastní osobní meditace!" Toto NENÍ PRAVDA! Nikdy v životě jsem nic podobného neřekla! Toto je velmi vážná a podstatná chyba. Zdráhám se uvěřit, že tato nesprávná interpretace byla úmyslná, snad se spíše jedná o nedbalost, ale výsledek je tentýž. Nepravdivý výrok byl zveřejněn biskupům i celému světu.
Takze aky skutocny vyznam ma, ze Notifikacia je v platnosti?
Urcite nie ten precenovany a nepravdivy, ktory jej chces prisudit.

Predosla odpoved katolickeho knaza hovori dost jasne ako mozeme vnimat tieto texty.
Citácia:
Takže z toho vyplýva, že v podstate nie je vôbec zakázané spisy Vassuly mať, čítať ich, rozjímať o nich. Ohľadom toho vysvetlenie sa zachováva prvidlo, že v knihách , ktoré sa vydávajú sa nachádza ten vysvetľujúci dialóg medzi Kongregáciou /5 otázok/ a Vassulou, s čím sa Kongregácia - ako to vyjadril kard. Ratzinger v podstate uspokojil, a Levada tými slovami "zvažovat tuto záležitost obezřetně případ od případu" vlastne potvrdil inými slovami. Je to teda de facto otvorené ďalšiemu sledovaniu, podobne ako vec Medžugorie, či niektorých iných zjavení. V žiadnom prípade Cirekv oficiálne teda tieto spisy čítať nezakazuje. Pochopiteľne, že v tomto štádiu jej výroky sú opatrné a viacmenej varovné pred ľahkovernosťou prostých naivných ľudí. Rozumní teológovia, aba ani sama Vassula /svedectvo Rene Laurentiana/ ich nepovažuje za viac než Písmo sväté. Oni sú vlastne len určitým svojráznym komentárom k Písmu, a ako viete tých komentárov je v Cirkvi rozšírených dosť, a myslím si, že nie sú mnohé ani také bez omylu, ako teito spisy Vassuly. Nikomu sa presvedčenie o autentičnosti posolstiev nevnucuje, rešpektuje sa sloboda. Preto sa patrí aj z druhej strany - nevnucovať nám, ktorí veríme v autentičnosť, násilne naše presvedčenie vyvracať.
Osobne si nemyslím, že je dobré snažiť sa byť "pápežskejší než sán pápež"... Ak Cirkevf tak postupuje ako postupuje /to platí aj o Medžugorje a i./, ona vie, iste prečo, my to celkom nemusíme vedieť. Treba zabudnúť na ducha inkvizície, ktorý by hne´d chcel všetko posudzovať podľa litery, rázne odsúdiť. To by bolo najľahšie, ale čo potom?... Vznikne štiepenie, ozajstné sektárstvo a rozkoly? Nové cirkvi? Ako vidíte, dnes sú ľudia vzdelaní, aj v teológii, a vedia si urobiť úsudok, a hlavne - ako to dosvedčujú mnohí - aj v súvislosti s Vassulou, aj Medžugorím sa prejaveuje jané veľmi dobré ovocie tohot pôsobenia. A to môže ignorovať len fanatik a zadubenec, a nie opravdivý pastier Boží, ktorému má vlastne o to aj Cirkvi. Veď "po ovocí ich /prorokov/poznáte", to je vlastne najhlavnejšie kritérium podľa Krista v Evanjeliu...

Pôvodne zaslal Elo - 04 marec 2013 : 03:06:11

od 18.08.2013 10:20:48
napísal 171 príspevkov
Martin, ak som to správne pochopila tak spomínaná Vassula prežíva krásny vzťah s Bohom, má nejaké vízie, zjavenia, alebo niečo toho druhu a je to iným na povzbudenie. Poznám ľudí, ktorí zase radi chodia do Medzugorja, iní chodia do Dechtíc a iných zase napĺňa Litmanová. Chcem povedať, že ja to všetko chápem, ale možno nie je dobré stále argumentovať tými zjaveniami. To ti tuším hovoril Frederik, ak som ho správne pochopila. A pokiaľ by to tak bolo, tak naozaj by bolo lepšie zmeniť rétoriku a použiť občas aj iné argumenty. Ale samozrejme, tým nikto nechce povedať, že to, alebo ono súkromné zjavenie je zlé

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
Martin - o čom chceš debatovať?
je nariadené, že sa to má brať ako súkromné meditácie?
kým je to nariadené takto vnímať?
to že vassula notifikáciu neuznáva pre mňa nemá žiaden význam.
takže opakujem - nemusia sa považovať za pravdivé a už vôbec sa nesmú prijímať ako jediné správne vyjadrenie o situácii.

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Leyla píše:
Martin, ak som to správne pochopila tak spomínaná Vassula prežíva krásny vzťah s Bohom, má nejaké vízie, zjavenia, alebo niečo toho druhu a je to iným na povzbudenie. Poznám ľudí, ktorí zase radi chodia do Medzugorja, iní chodia do Dechtíc a iných zase napĺňa Litmanová. Chcem povedať, že ja to všetko chápem, ale možno nie je dobré stále argumentovať tými zjaveniami. To ti tuším hovoril Frederik, ak som ho správne pochopila. A pokiaľ by to tak bolo, tak naozaj by bolo lepšie zmeniť rétoriku a použiť občas aj iné argumenty. Ale samozrejme, tým nikto nechce povedať, že to, alebo ono súkromné zjavenie je zlé
Pochopila si ma spravne, dakujem. :-)
Problem s mp je prave v tomto-on vo svojich argumentaciach stavia vselijakych takychto pochybnych prorokov nad Pismo, doslova ich udajne pravdive proroctva ostatnym vnucuje-raz je to vassula, inokedy irska sektarska anonymka, zas inokedy nas bombarduje multikriesicmi z pralesa. . .proste je totalne nekriticky, nerozlisuje, jemu staci, ze ma slobodu sirit a verit-co tiez nie je uplne tak, ako vravi, lebo tak ako to siri on, to uz byva aj za hranicou toho, co KC uci a na to ho aj vsetci neustale upozornujeme.

Vespa píše:
je nariadené, že sa to má brať ako súkromné meditácie?
kým je to nariadené takto vnímať?
takže opakujem - nemusia sa považovať za pravdivé a už vôbec sa nesmú prijímať ako jediné správne vyjadrenie o situácii.
A skutocne zodpovedny clovek ich takto nesmie prezentovat, ked sa chces odvolavat na garantovanu slobodu, maj na pamati aj zodpovednost. Ta u teba zalostne absentuje, Martin.

Obrázok užívateľa

napísal 11031 príspevkov
Citácia:
Pochopiteľne, že v tomto štádiu jej výroky sú opatrné a viacmenej varovné pred ľahkovernosťou prostých naivných ľudí. Rozumní teológovia, aba ani sama Vassula /svedectvo Rene Laurentiana/ ich nepovažuje za viac než Písmo sväté. Oni sú vlastne len určitým svojráznym komentárom k Písmu, a ako viete tých komentárov je v Cirkvi rozšírených dosť, a myslím si, že nie sú mnohé ani také bez omylu, ako teito spisy Vassuly. Nikomu sa presvedčenie o autentičnosti posolstiev nevnucuje, rešpektuje sa sloboda. Preto sa patrí aj z druhej strany - nevnucovať nám, ktorí veríme v autentičnosť, násilne naše presvedčenie vyvracať.
opakovane som Ta ziadal aby si taketo nieco povedal
ale doteraz si to nevyslovil a aj teraz len tak opatrne ako citovanie bez toho aby si sa s tym stotoznil
je to skoda lebo sme si mohli usetrit kopec zbytocneho casu a namahy
teda ak s tym suhlasis, mozno v skutocnosti s tym nesuhlasis a Tvoj nazor je taky ako Ti vytykam a ze doteraz si na prve miesto v hierarchii nazorov nedal Sv Pismo a Ucitelsky urad Cirkvi

Vespa píše:
je nariadené, že sa to má brať ako súkromné meditácie? zo strany Cirkvi
kým je to nariadené takto vnímať? (podobne ako Modra kniha)
Vespa krasne zhrnul oficialne stanovisko Cirkvi

napísal 5702 príspevkov
Hlboky omyl. Slobodu udelenu papezom ziadne nariadenie nizsieho uradnika nemoze vziat.
Pravda nepotrebuje nasilne precenovat nezavazujuce vyjadrenia.
To je iba ustup od Pravdy a bezmocny pokus o presadenie svojej lokalnej moci, ubohy stav v cirkvi, ktora ma Svetlo Pravdy v rodnom liste.

Misko, vynutil si si tuto temu ako odpoved na svoje nepochopenie mojich tvrdeni.

Dal som ti preco a co si myslim s potrebnou podporou mojich tvrdeni Pismom a inymi zdrojmi.
Dal som sem nazor knaza, ktory pise po vlastnej skusenosti s posolstvami TLIG,
ku ktorym som uviedol originalne dokumenty aj s vykladom napriklad kardinala Arguelasa - vid linky,
svedectvo profesora Hvidta,
bol som osobne v kontakte s pani Vassulou.

Z osobnych zjaveni som mohol uviest aj ine schvalene, o ktore sa da v tejto veci opierat - kde Pan Jezis osobne doslova pise, ze sami knazi budu bojovat proti jeho evanjeliu lebo ho nebudu chapat, co je zial viditelne dnesny stav.
Vsetko co som uviedol ma minimalne cirkevne imprimatur
ale specialne tu zverejnene posolstva TLIG su daleko viac preverene a chyba v nich je vylucena.

Nepokladam za potrebne dat sem dalsie svoje nazory, zdroje a argumenty.

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
sloboda veriť ale v tomto prípade znamená aj to, že tomu veriť nemusím.
Stačí to napísať takto?
(edit - nejak mi blbol komp a zistil som že nie všetko odoslalo ako som chcel napísať - ďakujem za upozornenie)

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18001 príspevkov
Martin Petrovic píše:
Amen. :D
(Dufam, ze sa nemylim, ked si myslim, ze to znamena "Tak sa stan!")

Obrázok užívateľa

napísal 11031 príspevkov
Citácia:
Misko, vynutil si si tuto temu ako odpoved na svoje nepochopenie mojich tvrdeni.
ono je dobre vyjadrit sa na rovinu
nevies nahodou kto povedal ze Vase ano nech je ano a vase nie nech je nie?
opakovane som sa Ta na nieco pytal a ty si odpovedal uplne o niecom inom namiesto toho by si sa jasne a zretelne vyjadril:
a aj teraz o riadok vyssie som znova pripomenul jednu vec:
z Tvojich formulacii mam silny dojem ze sukromne zjavenia Vasuly nadradujes aj nad sv Pismo aj nad ucitelsky urad cirkvi ze je to pre teba proste viac
dal si sem sice citat knaza ktory hovori nieco ine, ale ked som Ta vyzval aby si sa zrozumitelne vyjadril tak zacnes tocit o niecom inom
ab som jasne povedal:
ocakavam od Teba priblizne takuto vetu:
Citácia:
Mily Misko
hlboko sa vo mne mylis, sv pismo a ucitelsky urad ciskvi je pre mna viac ako akekolvek nasledne sukromne dalsie zjavenie v dejinach
avsak posolstvo Vasuly ma hlboko zaujalo - povazujem ho za aktualne a velmi vhodne pre dnesnu dobu, preto sa ho snazim sirit a propagovat ako dolezite pre problemy dnesnej doby
alebo
Citácia:
Mily Misko
nemylis sa, slova Vasuly povazujem za rovnocenne sv Pismo pretoze vtedy aj dnes hovori ten isty Pan Jezis a treba ho teda zavazne posluchat cez akekolvek zjavenie ktore da pre dnesnu dobu
a sam Pan Jezis je viac ako hierarchia a to ze sa to lisia jej nazory od toho co hovori Pan Jezis vo zjaveni je pre mna len dokazom ze hierarchia je neposlusna(duchovne tupa a zatvrdliva) voci Panu Jezisovi
kedze ja som to takto rozlisil svojim poznanim a rozumom a teda to vidim takto
alebo
Citácia:
Mily Misko
nerozumiem co odo mna vlastne chces, vyjadri sa prosim zrozumitelnejsie
alebo nieco ine, avsak reagujuce na to co sa vlastne pytam

.

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
legionar píše:
Martin Petrovic píše:
Amen. :D
(Dufam, ze sa nemylim, ked si myslim, ze to znamena "Tak sa stan!")
Nemylis. :-)

Bolo by fajn, keby sa to tykalo fora ako takeho-ze uz nebude tapetovane vassulovinami-ale to pochybujem, zeby Martin vydrzal. :-)

[ Príspevkov: 244 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť