Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 1190 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 80  Ďalší
Autor Správa
Poslať 20.01.2022 18:59:31   Re: Sú protestanti kresťania

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23187 príspevkov
Este pikoska z Ciech:

Citácia:
K římskokatolické církvi se v Česku hlásí 741 tisíc obyvatel, přičemž při posledním sčítání v roce 2011 jejich počet přesahoval jeden milion.
Takze tam uz su niekde okolo 7% ?

Poniektori ich predstavitelia vystupuju na verejnosti, ako keby ich bolo 10x tolko ... :roll:

A Zvolensky u nas dokonca vyhlasil, ze "podla ich evidencie" pocty katolikov na Slovensku dokonca "mierne RASTU" ! :lol:

Poslať 21.01.2022 9:52:44   Re: Sú protestanti kresťania

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 20993 príspevkov
Citácia:
Ja, ako vidis, mam. :evil:
tvoje namietky sa tykaju potratov, dalsie som nezaregistroval, alebo mas aj dalsie namietky?

Poslať 21.01.2022 9:59:33   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 23187 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
tvoje namietky sa tykaju potratov, dalsie som nezaregistroval, alebo mas aj dalsie namietky?
To bude tym, ze poriadne NECITAS. :lol:
V tom lepsom pripade ...

Poslať 21.01.2022 10:10:45   Re: Sú protestanti kresťania

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 5070 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
Co teraz ale urobime s clankom Vatikanskej zmluvy ?
nuz budeme naplnat .....
aj tak je to len normalna moralka ... takze by nikto nemal mat namietky
Ten čertík Ti nesluši.

Poslať 21.01.2022 21:16:56   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 23187 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/m29d6y0/sekularizujeme-sa-protikrestanska-strana-u-nas-volby-nevyhra-hrozia-nam-ukrajinski-utecenci-podcast/

Neskutocne.
Panovi biskupovi utekaju ovecky a jeho primarne zaujima, kto vyhra volby. :roll:
Cim sa to da "vysvetlit" ?

Poslať 22.01.2022 13:33:03   Re: Sú protestanti kresťania

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4159 príspevkov
legionar píše:
https://domov.sme.sk/c/22824385/najpocetnejsie-zastupenie-medzi-narodnostnymi-mensinami-maju-madari.html

Tak uz to z nich "vypadlo" - ​ze 55.8%. :lol:

Aj ked ani tomuto cislu by som moc neveril - realne je to zarucene este nizsie.

Clanok 2.
2. Svätá stolica garantuje, že Katolícka cirkev využije všetky vhodné prostriedky na mravné formovanie obyvateľov Slovenskej republiky v prospech spoločného dobra podľa princípov katolíckej náuky v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky
ja v tom nevidím problém. Dovolil som si v tvojom texte zvýrazniť prečo to nie je problém.

Poslať 22.01.2022 13:40:28   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 23187 príspevkov
misionar3 píše:
legionar píše:
https://domov.sme.sk/c/22824385/najpocetnejsie-zastupenie-medzi-narodnostnymi-mensinami-maju-madari.html

Tak uz to z nich "vypadlo" - ​ze 55.8%. :lol:

Aj ked ani tomuto cislu by som moc neveril - realne je to zarucene este nizsie.

Clanok 2.
2. Svätá stolica garantuje, že Katolícka cirkev využije všetky vhodné prostriedky na mravné formovanie obyvateľov Slovenskej republiky v prospech spoločného dobra podľa princípov katolíckej náuky v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky
ja v tom nevidím problém. Dovolil som si v tvojom texte zvýrazniť prečo to nie je problém.
Je v sulade s pravnym poriadkom SR zaviest v statnych skolach vyuku (=indoktrinaciu) iba jedneho nabozenstva ?
Zda sa, ze u nas evidentne je - AK SA PREDTYM "demokraticky" DOSTATOCNE POKRIVI !

V nasom pravnom poriadku, ktory vychadza z Ustavy, niet jedineho dovodu, aby sa v statnych skolach PREFEROVALO nejake nabozenstvo !

Poslať 22.01.2022 13:43:20   Re: Sú protestanti kresťania

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 20993 príspevkov
Citácia:
Je v sulade s pravnym poriadkom SR zaviest v statnych skolach vyuku (=indoktrinaciu) iba jedneho nabozenstva ?
nie pretoze sa to tyka katolikov (evanjelici maju vlastne vyucovanie) a kto nechce ten ma eticku vychovu
takze je to DOBROVOLNE, nechapem co ti vadi na dobrovolnom vyucovani
navyse este za prvej republiky CSR vyucovanie nabozenstva patrilo medzi povinne predmety a nikto z toho nemal ziaden problem

Poslať 22.01.2022 13:57:42   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 23187 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
nie pretoze sa to tyka katolikov (evanjelici maju vlastne vyucovanie) a kto nechce ten ma eticku vychovu
takze je to DOBROVOLNE, nechapem co ti vadi na dobrovolnom vyucovani
navyse este za prvej republiky CSR vyucovanie nabozenstva patrilo medzi povinne predmety a nikto z toho nemal ziaden problem
Zase jeden (zamerne) nechapavy ? :roll:
Kde su teda OSTATNE NABOZENSTVA ? (Ja hovorim o STATNEJ SKOLE)
A keby tam VSETKY boli - co uz by to len bola za "skola" ? :roll:

Nabozenstvo proste do statnej skoly NEPATRI !
Ak si niekto zalozi svoju cirkevnu skolu, prosim - pokial splni standardy, budiz.
Ale statna skola s tym nema mat nic spolocneho.

P.S. Ze nikto s tym nemal v CSR ziadny problem ? :lol:
To ste "pocitili" az potom, ked sa kyvadlo presvihlo na tu "druhu stranu", ze ?
Ale zda sa, ze vacsina sa z toho NEPOUCILA.

P.S.2. Pouzijem Tvoju demagogiu s vakcinaciou - aj ta je "dobrovolna" ... ;) :lol:
A ako proti nej prskas!
A to ide o vseobecne zdravie v spolocnosti, nie o nejake partikularne uspokojenie nabozenskych poziadaviek CASTI obyvatelstva.

Poslať 26.01.2022 21:36:18   Re: Sú protestanti kresťania

Obrázok užívateľa

napísal 4159 príspevkov
Legi, chytil si sa vyučovania náboženstva. Je to v prvom rade na žiadosť a pre záujem rodičov, nie Cirkvi. Je pravdou že väčšinou sa jedná o katolícke náboženstvo. Ale sú školy (štátne) kde sa vyučuje aj evanjelicke náboženstvo. Myslím že minimálny počet žiakov v skupine, aby mohlo byť vyučovanie, je 15. Teda ak by sa na katolícke náboženstvo hlásilo menej žiakov nebude sa učiť. Ak sa bude hlásiť(žiadať si vyučovanie) 16 židov, bude sa vyučovať židovské náboženstvo. nejedná sa o preferovanie jedného náboženstva zo strany štátu, ale situácia je výsledkom žiadostí rodičov. Zmluva so Svätou stoôicou hovorí že ak si rodičia žiadajú vyučovanie náboženstva, štát im to umožní. A pretože diskriminácia je neprípustná, tak táto zmluva vlastne pomáha aj nekatolíckym veriacim.

Poslať 26.01.2022 22:36:05   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 23187 príspevkov
misionar3 píše:
Legi, chytil si sa vyučovania náboženstva. Je to v prvom rade na žiadosť a pre záujem rodičov, nie Cirkvi. Je pravdou že väčšinou sa jedná o katolícke náboženstvo. Ale sú školy (štátne) kde sa vyučuje aj evanjelicke náboženstvo. Myslím že minimálny počet žiakov v skupine, aby mohlo byť vyučovanie, je 15. Teda ak by sa na katolícke náboženstvo hlásilo menej žiakov nebude sa učiť. Ak sa bude hlásiť(žiadať si vyučovanie) 16 židov, bude sa vyučovať židovské náboženstvo. nejedná sa o preferovanie jedného náboženstva zo strany štátu, ale situácia je výsledkom žiadostí rodičov. Zmluva so Svätou stoôicou hovorí že ak si rodičia žiadajú vyučovanie náboženstva, štát im to umožní. A pretože diskriminácia je neprípustná, tak táto zmluva vlastne pomáha aj nekatolíckym veriacim.
Takze ked sa prihlasi 16 deti na Satanizmus, tak sa tam bude vyucovat Satanizmus ?
Co je to za nezmysel, ze "na ziadost rodicov" ?!
Odkedy vyukove STANDARDY v statnej skole urcuju rodicia ?

Poslať 27.01.2022 12:08:48   Re: Sú protestanti kresťania

Obrázok užívateľa

napísal 4159 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
Takze ked sa prihlasi 16 deti na Satanizmus, tak sa tam bude vyucovat Satanizmus ?
Co je to za nezmysel, ze "na ziadost rodicov" ?!
Odkedy vyukove STANDARDY v statnej skole urcuju rodicia ?
nebude! Satanizmus nie je registrovanou cirkvou! Ako som povedal hýbeme sa v rámci právneho poriadku SR. Vyučovanie náboženstva sa týka registrovaných, t.j. štátom uznaných cirkví!
Vyučovacie štandarty hovoria o obsahu vyučovania a to neurčujú rodičia, ale metodická komisia pre príslušný predmet. Nepovinný predmet ktorý má škola vyučovať si môžu žiadať rodičia a ak je dostatočný počet záujemcov škola im, ak je to možné vyhovie. Napr. poznám školu kde sa vyučuje ruština, čo určite nie je dnes bežné.

Poslať 27.01.2022 17:56:27   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 23187 príspevkov
misionar3 píše:
Satanizmus nie je registrovanou cirkvou! Ako som povedal hýbeme sa v rámci právneho poriadku SR. Vyučovanie náboženstva sa týka registrovaných, t.j. štátom uznaných cirkví!
V tom pripade treba neustale tlacit na ZMENU tohoto "pravneho poriadku", pretoze je ocividne DISKRIMINACNY.
Keby sme rovno zabudli na Satanizmus, stale tu je islam ... :lol:
Ten nas slavny a "spravodlivy" pravny poriadok NEDOVOLI islam ani len registrovat.
OK - ak je namietka, ze "ich je malo", potom je tu velmi pocetna komunita ateistov, ktori chceli registrovat Ateisticku cirkev.
Ani to cez "katolicke mury" nepreslo ! (Vraj by sa to zneuzivalo na dotacie !!! :) )
Vsetci velmi dobre VIEME, ako to s nabozenstvo na Slovensku naozaj je. :evil:
Vladne mu katolicka klika, ktora si uz davno uzurpovala MOC a teraz sa velmi tazko a pomaly zacina presadzovat ROZUM. Ale ide to ako v lete na saniach ...

misionar3 píše:
Vyučovacie štandarty hovoria o obsahu vyučovania a to neurčujú rodičia, ale metodická komisia pre príslušný predmet. Nepovinný predmet ktorý má škola vyučovať si môžu žiadať rodičia a ak je dostatočný počet záujemcov škola im, ak je to možné vyhovie. Napr. poznám školu kde sa vyučuje ruština, čo určite nie je dnes bežné.
Rutina je JAZYK.
Cize ak sa najde dostatocny pocet rodicov, ktori si budu "ziadat" vyuku o placatosti Zeme, tak ten nas slavny "pravny poriadok" im vyhovie a do skoly to zavedie ?
No potespanbuh ... :roll:

Poslať 27.01.2022 18:33:03   Re: Sú protestanti kresťania

Obrázok užívateľa

napísal 4159 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
Satanizmus nie je registrovanou cirkvou! Ako som povedal hýbeme sa v rámci právneho poriadku SR. Vyučovanie náboženstva sa týka registrovaných, t.j. štátom uznaných cirkví!
V tom pripade treba neustale tlacit na ZMENU tohoto "pravneho poriadku", pretoze je ocividne DISKRIMINACNY.
Keby sme rovno zabudli na Satanizmus, stale tu je islam ... :lol:
Ten nas slavny a "spravodlivy" pravny poriadok NEDOVOLI islam ani len registrovat.
OK - ak je namietka, ze "ich je malo", potom je tu velmi pocetna komunita ateistov, ktori chceli registrovat Ateisticku cirkev.
Ani to cez "katolicke mury" nepreslo ! (Vraj by sa to zneuzivalo na dotacie !!! :) )
Vsetci velmi dobre VIEME, ako to s nabozenstvo na Slovensku naozaj je. :evil:
Vladne mu katolicka klika, ktora si uz davno uzurpovala MOC a teraz sa velmi tazko a pomaly zacina presadzovat ROZUM. Ale ide to ako v lete na saniach ...

misionar3 píše:
Rutina je JAZYK.
Cize ak sa najde dostatocny pocet rodicov, ktori si budu "ziadat" vyuku o placatosti Zeme, tak ten nas slavny "pravny poriadok" im vyhovie a do skoly to zavedie ?
No potespanbuh ... :roll:
Legi, Legi, tvoja argumentácia je na úrovni Mišajogiho - nič horšie ti už neviem povedať ;)

Poslať 27.01.2022 18:59:16   Re: Sú protestanti kresťania

napísal 23187 príspevkov
misionar3 píše:
Legi, Legi, tvoja argumentácia je na úrovni Mišajogiho - nič horšie ti už neviem povedať ;)
A vies ju aj nejako vyvratit ? :lol:
Ci len takto ...

[ Príspevkov: 1190 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 80  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia