Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
Poslať 12.01.2018 15:54:30   Katechumenát-jednotlivé témy

od 12.01.2018 15:42:49
napísal 5 príspevkov
Dobrý deň, som ešte len katechumenom,no veľmi ma do hĺbky zaujíma teológia, teraz preberáme na stretnutiach s kňazom starý zákon, vedel by niekto usmerniť na seriózne knihy ohladom starého zákona, skončili sme pri kráľovi Šalamúnovi, voľne dopstupne na internete hoci i v jednoduchšej latinčine ? Viem, že kedysi vydavatelstvo don Bosco vydávalo biblický časopis, nedá sa niekde odkúpiť ?, mám len niektoré čísla a už ho nedotlačajú-
Ďakujem za každé usmernenie :(

Poslať 12.01.2018 19:56:07   Re: Katechumenát-jednotlivé témy

od 14.12.2017 16:55:21
napísal 105 príspevkov
toto je seria asi 5-6 knih, mam doma. To nevyhovuje?
https://www.zachej.sk/produkt/5417/vyklady-ke-staremu-zakonu-iii/

Poslať 15.01.2018 15:05:41   Re: Katechumenát-jednotlivé témy

napísal 5 príspevkov
Pre mňa sú knihy drahá záležitosť, skôr nejaké v pdf-ku čo už stratili autorské práva, viem že najlepší komentár bol kedysi od Cornelia a Lapide, ale biblistika ide vpred, mne sa najviac páčil časopis čo vydávalo vydavatelstvo Don Bosco -Sväté písmo pre každého- ale už žial nerobia dotlač, mám len niektoré diely.

Poslať 15.01.2018 17:19:13   Re: Katechumenát-jednotlivé témy

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3783 príspevkov
RKCkatechumen píše:
Pre mňa sú knihy drahá záležitosť, skôr nejaké v pdf-ku čo už stratili autorské práva, viem že najlepší komentár bol kedysi od Cornelia a Lapide, ale biblistika ide vpred, mne sa najviac páčil časopis čo vydávalo vydavatelstvo Don Bosco -Sväté písmo pre každého- ale už žial nerobia dotlač, mám len niektoré diely.
Neviem odkial si, ale asi niekde v blízkosti budú Saleziáni. Skús tam či nemajú a či by ti nepoičali. Niekde majú Saleziáni aj knižnice kde požičiavajú knižky a vedeli by aj poradiť.

Možno by som skúsil aj v normálnej (krajskej) knižnici v sekcii náboženstvo, alebo v niektorej univerzitnej knižnici.

Poslať 15.01.2018 18:36:24   Re: Katechumenát-jednotlivé témy

napísal 105 príspevkov
tie knihy sa mozno daju na fare pozicat

Poslať 16.01.2018 15:25:37   Re: Katechumenát-jednotlivé témy

napísal 5 príspevkov
Pokúsim sa ísť do seminárnej knižnice, tam by ich mohli teoreticky mať. Inak by som chcel, aby sa použivatel Didymos vyjadril k mojej téme, má erudované príspevky, čo viem z návštev tohto fóra, cituje seriózne zdroje, vecne a objektívne argumentuje aj v mŕtvych jazykoch sa vyzná, prosím Didyma o usmernenie v tejto téme. Dakujem

Poslať 16.01.2018 19:28:10   Re: Katechumenát-jednotlivé témy

napísal 105 príspevkov
:lol: :lol: :lol:
kolko mas rokov, chlapce? :D

Poslať 20.01.2018 14:27:02   Re: Katechumenát-jednotlivé témy

napísal 5 príspevkov
uz 25 :( viem som stary

Poslať 20.01.2018 16:43:26   Re: Katechumenát-jednotlivé témy

napísal 105 príspevkov
RKCkatechumen píše:
uz 25 :( viem som stary
:lol: :lol: :lol: si zabavny :D

Poslať 22.01.2018 15:18:49   Re: Katechumenát-jednotlivé témy

napísal 5 príspevkov
KONIEC SRANDY :)
Idem k dalsej teme, bol som pokrsteny ako luteran, cize je podla knaza velka pravdepodobnost, ze nebola zachovana forma(mohol som byt pokrsteny na bratislavsku cirkev) a materia(lebo sa krstievalo pokropenim) potrebna pre platnost sviatostneho krstu a budem musiet byt podmienecne pokrsteny. Moja otazka znie ,bol som krsteny ako luterán dajme tomu AKO Jozef a chcel by som mat este za krstneho patrona dajme tomu sv. Martina, otazka znie ako sa to pri podmienecnom krste spraví, aby som bol v krstnej matrike vedeny a pokrsteny ako Jozef Martin X. Respektíve čo musím urobiť aby mi bol uznaný aj po luteránsky pokrstený Jozef ako krstný patrón, aby som mal oficialne sv. Jozefa a sv. Martina za krstných patrónov?
Dakujem za podrobnu odpoved

[ Príspevkov: 10 ] 

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť