Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 12 ] 
Autor Správa
Poslať 30.05.2021 23:42:53   Co je zle na ...

od 12.05.2019 3:14:16
napísal 43 príspevkov
Ahojte.

Co je zle na homeopatii, tradicnej cinskej medicine, akupunkture, joge, ajurvede z krestanskeho pohladu? Rad by som si o tom precital nejaky clanok, alebo publikaciu. Neporadite aku?

Viem... niekde som cital, ze praktikovanim jogy sa ludia otvaraju na posobenie zleho. Cital som aj clanok o tom, ze su zname poviazania osob zlym duchom pri tychto praktikach. Takisto som cital, ze Marek Krajci "oslobodil" poviazaneho cloveka praktizujuceho jogu. Je zname, ze napriklad po praktikovani Reiky sa jeden clovek dostal do aktivneho posobenia zleho ducha a bol nad nim nutny exorcizmus.

Vysvetlite mi niekto, preco je nespravne z krestanskeho pohladu praktizovat hore uvedene praktiky vychodnych nauk? Privitam vysvetlenie, alebo odkaz na clanok, pripadne publikaciu... (Nie som az taky znaly pisma a krestanskeho ucenia, aby som si to vedel odvodit, ale rad sa necham poucit. )

dik

Poslať 31.05.2021 0:28:33   Re: Co je zle na ...

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 564 príspevkov
všetky tieto "vedy" pracujus čakrami, kvazi energetickými centrami na rozhraní normálneho a duchovného života. čo je energetická mágia

Poslať 31.05.2021 7:46:07   Re: Co je zle na ...

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 21990 príspevkov
aldot píše:
všetky tieto "vedy" pracujus čakrami, kvazi energetickými centrami na rozhraní normálneho a duchovného života. čo je energetická mágia
No neviem - krestania zase "pracuju" s Duchom svatym ...
Prast jak uhod ... :lol:

Navyse homeopatia s cakrami nepracuje. Tam sa "pouziva" ina blbost.

Joga je uplne v pohode - je to cvicenie.

A nakoniec - cakry kludne moze byt iba OPIS energetickych procesov v nasom tele.
Ano - energetickych.
Nase telo "vyraba" energiu: chemicku, tepelnu, elektricku. (Samozrejme, ze "nevyraba", ale premiena - keby niekto chcel chytat za slovicka.)
A energia posobi na tkaniva.
Takze ak sa Ti podari nejako "ovplyvnit" tvorbu a toky energii v tele, musi to mat na telo nejaky vplyv.
Na tom je zalozena akupunktura aj joga ...

Bohuzial, krestania si tam vsade strcia bud Boha, alebo Diabla ...

Poslať 31.05.2021 12:20:02   Re: Co je zle na ...

napísal 564 príspevkov
Citácia:
homeopatia s cakrami nepracuje
homeopatia je oblbovanie na základe placebo efektu. už aj slovenské "klin sa klinom vyráža" skôr funguje ako homeopatia

joga nie je len cvičenie, polohy silno súvisia s tým aby sa otvärali čakry.

Citácia:
Nase telo "vyraba" energiu: chemicku, tepelnu, elektricku. (Samozrejme, ze "nevyraba", ale premiena - keby niekto chcel chytat za slovicka.)
A energia posobi na tkaniva.
s týmto súhlas, ale u čakrach ide o energiu Vesmíru(v zmysle neosobného boha princípu všetkého).

Poslať 31.05.2021 12:40:43   Re: Co je zle na ...

napísal 21990 príspevkov
aldot píše:
s týmto súhlas, ale u čakrach ide o energiu Vesmíru(v zmysle neosobného boha princípu všetkého).
No a CO ? :roll:
Ved som povedal, ze je to iba "opis", ktory vznikol pred davnym storociami a ktory "odpozorovali" zo zivota.
Je to mozno ICH ponatie tej "vyssej moci".

Inak - aj Vy o SZ tvrdite, ze je to iba "opis historickych udalosti" ... :roll: (samozrejme iba vtedy, ked sa to hodi)

Poslať 31.05.2021 13:03:12   Re: Co je zle na ...

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4832 príspevkov
Citácia:
. No neviem - krestania zase "pracuju" s Duchom svatym ...
Prast jak uhod
Ty si tomu zasa dal Legi!

Poslať 31.05.2021 16:39:10   Re: Co je zle na ...

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4083 príspevkov
mukel píše:
Ahojte.

Co je zle na homeopatii, tradicnej cinskej medicine, akupunkture, joge, ajurvede z krestanskeho pohladu? Rad by som si o tom precital nejaky clanok, alebo publikaciu. Neporadite aku?

Viem... niekde som cital, ze praktikovanim jogy sa ludia otvaraju na posobenie zleho. Cital som aj clanok o tom, ze su zname poviazania osob zlym duchom pri tychto praktikach. Takisto som cital, ze Marek Krajci "oslobodil" poviazaneho cloveka praktizujuceho jogu. Je zname, ze napriklad po praktikovani Reiky sa jeden clovek dostal do aktivneho posobenia zleho ducha a bol nad nim nutny exorcizmus.

Vysvetlite mi niekto, preco je nespravne z krestanskeho pohladu praktizovat hore uvedene praktiky vychodnych nauk? Privitam vysvetlenie, alebo odkaz na clanok, pripadne publikaciu... (Nie som az taky znaly pisma a krestanskeho ucenia, aby som si to vedel odvodit, ale rad sa necham poucit. )

dik
pozri si stanovisko KBS https://kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-komisii-a-rad-kbs/c/orientacia-katolickej-verejnosti-o-otazkach-homeopatie bolo to s9ce z roku 1996, ale v roku 2008 to KBS potvrdila https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-komisii-a-rad-kbs/c/stanovisko-subkomisie-k-vyhlaseniu-orientacia-katolickej-verejnosti-o-otazkach-homeopatie

Poslať 31.05.2021 16:45:19   Re: Co je zle na ...

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4083 príspevkov
to že v tele existujú energetické toky je zrejmé ( nervové vzruch, srdce, mozog.....) že tieto energetické toky môžu byť ovplyvnené vonkajšími poľami je tiež zrejmé - vid účinky elmg v smogu. Je veľmi pravdepodobné že ich môžu ovplyvňovať aj energetické toky z vesmíru: kozmické žiarenie, reliktové žiarenie, slnečný vietor etc. Ale je to fyzika a biofyzika - nemá to nič spoločné s mágiou, ani s univerzálnou silou vesmíru ako niektorí chápu Boha.

Poslať 31.05.2021 17:32:45   Re: Co je zle na ...

napísal 21990 príspevkov
misionar3 píše:
to že v tele existujú energetické toky je zrejmé ( nervové vzruch, srdce, mozog.....) že tieto energetické toky môžu byť ovplyvnené vonkajšími poľami je tiež zrejmé - vid účinky elmg v smogu. Je veľmi pravdepodobné že ich môžu ovplyvňovať aj energetické toky z vesmíru: kozmické žiarenie, reliktové žiarenie, slnečný vietor etc. Ale je to fyzika a biofyzika - nemá to nič spoločné s mágiou, ani s univerzálnou silou vesmíru ako niektorí chápu Boha.
Nie je magia nahodou iba "vyuzitie" toho, ze tomu ludia celkom nerozumeli z biologickeho a fyzikalneho pohladu ?
A tzv. "zazraky" detto ?

Poslať 31.05.2021 19:58:33   Re: Co je zle na ....

napísal 564 príspevkov
legi, pozri si čo sú to čakry a potom sa k tomu vyjadruj. Ako písal misionar3, nepleť vedu(biologia, biofyzika, biochémia) s pavedou. čakra je bod na duchovnom tele(duša?) nie na fyzickom a jej sídlo sa len opisuje, ktorému miestu na fyzickom tele to zodpovedá.

na čakrach je postavené kvantovanie(ezoterika), prakticky aj celá ezoterika

Poslať 31.05.2021 20:58:28   Re: Co je zle na ....

napísal 21990 príspevkov
aldot píše:
legi, pozri si čo sú to čakry a potom sa k tomu vyjadruj. Ako písal misionar3, nepleť vedu(biologia, biofyzika, biochémia) s pavedou. čakra je bod na duchovnom tele(duša?) nie na fyzickom a jej sídlo sa len opisuje, ktorému miestu na fyzickom tele to zodpovedá.

na čakrach je postavené kvantovanie(ezoterika), prakticky aj celá ezoterika
Presne to hovorim - opis "niecoho", comu ludia nerozumeju jazykom, ktoremu "rozumeju".
Comu z toho nerozumies ? :D

Poslať 08.06.2021 14:05:25   Re: Co je zle na ...

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18676 príspevkov
Citácia:
Nie je magia nahodou iba "vyuzitie" toho, ze tomu ludia celkom nerozumeli z biologickeho a fyzikalneho pohladu ?
keby to tak bolo tak uz by sa asi na to prislo pretoze behom studenej vojny sa skumalo vsetko mozne vratane tohto
cital som aj zborniky psychotronickeho kongresu z roku 1988 ktory sa konal v BA
nieco sa ukazalo ale ine sa nepotvrdilo
Su veci ktore su na hrane a teda otazne

co sa tyka zazrakov tak zatial nevieme

[ Príspevkov: 12 ] 

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť