Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 11 ] 
Autor Správa
Poslať 24.04.2021 14:03:50   národné povedomie

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 565 príspevkov
Ako veľmi je dôležité v živote kresťana? Resp. pre ateistu?

Poslať 24.04.2021 17:19:15   Re: národné povedomie

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 6609 príspevkov
Co pod tym myslis?

Poslať 24.04.2021 17:45:08   Re: národné povedomie

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22042 príspevkov
Ja tak ludi v mojom "myslienkovom modeli sveta" nedelim. :D

Poslať 25.04.2021 7:43:54   Re: národné povedomie

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 754 príspevkov
Myslím, že nie len v živote kresťana.
Niekedy sa mi zdá, že vlastenectvo sa systematicky potláča s cieľom lepšej manipulácie s masou, ktorá nemá väzby na hodnoty ako je vlasť, národ a náboženstvo.
Paradoxne, tieto trendy na nás pôsobia z tých kultúrnych prostredí, kde tieto hodnoty stoja na piedestáli.

Poslať 25.04.2021 8:35:43   Re: národné povedomie

napísal 22042 príspevkov
Vlkodlak píše:
Myslím, že nie len v živote kresťana.
Niekedy sa mi zdá, že vlastenectvo sa systematicky potláča s cieľom lepšej manipulácie s masou, ktorá nemá väzby na hodnoty ako je vlasť, národ a náboženstvo.
Paradoxne, tieto trendy na nás pôsobia z tých kultúrnych prostredí, kde tieto hodnoty stoja na piedestáli.
Ak ludstvo ma vobec nieco dosiahnut, tak nasou vlastou musi byt Zem, nasim narodom ludstvo a nasim nabozenstvom veda ...
Inak sme vsetci v ...

Poslať 26.04.2021 6:39:10   Re: národné povedomie

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 754 príspevkov
legi, multi-kulti stále skrachovalo.
Neexistuje jeden pozitívny príklad z histórie.
Zato národné subjekty prežili. Nie všetky, samozrejme, ale ak prežili, bol to projekt národný, nie multi-kulti.

Poslať 26.04.2021 8:21:49   Re: národné povedomie

napísal 22042 príspevkov
Vlkodlak píše:
legi, multi-kulti stále skrachovalo.
Neexistuje jeden pozitívny príklad z histórie.
Zato národné subjekty prežili. Nie všetky, samozrejme, ale ak prežili, bol to projekt národný, nie multi-kulti.
Ani dinosaury neprezili ...

Skrachovalo to, PRETOZE to bolo a stale je zalozene na SKLADANI roznych "narodnych", "etnickych" a "nabozenskych" principov a snahu o ich "spoluzitie", ALE pri ZACHOVANI vsetkych ich "vlastnosti".
A to naozaj nejde. :lol:

Ja hovorim o ludstve ako takom.
To predpoklada VYMAZ vsetkych tych "akoze specifik", na ktore su ti-ktori ludia "pysni".
Adam s Evou neboli ani 'belosi', ani 'cernosi', ani 'krestania', ani 'moslimovia ...

Je potrebny RESET na "cloveka" ...

Poslať 03.05.2021 11:54:11   Re: národné povedomie

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18781 príspevkov
narod nie je vsetko, ale patri to k zivotu a je to potrebne
narodny stat harmonizuje vztahy vo vnutri, multikulti skor skodi ako pomaha (ma vyznam ale v malej miere)

Poslať 12.05.2021 6:02:08   Re: národné povedomie

napísal 565 príspevkov
Vlkodlak píše:
vlcko, práveže ako kde.
u Slovákov sa potlacuje a u iných, nám (skoro) susedných sa skôr využíva na manipuláciu s človekom. hlavne v poslednej dobe vidím tlačenie sa do akéhosi slovanského bratstva, hoci podľa histórie vidím, že je to len spôsob ako si podmaniť Slovensko.

práve preto som položil túto otázku, v zmysle, kde je tá normálna hranica vlastenectva či narodnej hrdosti.

misojogi:
ono keď si zoberieš históriu, tak neexistuje "čistý" štát s prevahou jednej národnosti. každý národ je multi-kulti už z toho dôvodu, že za tie veky sa premiešali. ako príklad si zoberiem Slovensko: germani, kelti, slovania, avari, huni, maďari, tatari, česi, nemci, chorváti, rusi, poliaci... to sú len tie najpočetnejšie národy ukryté v slovenských génoch. prakticky, ako som si urobil 5 minutový výskum, tak slovania len dobyli karpatskú kotlinu, poväčšine zostalo povodné obyvateľstvo, ktoré sa kultúrne slovanizovalo. myslím si, že jednotlivé slovanské krajiny/národy vznikli ako mišung pôvodného a slovanského obyvateľstva(a neskôr okolitých hraničných nárofov) a tak vznikla národná charakteristika toho-ktorého národa.

a myslím si že každá krajina má tiež svoje multi-kulti korene, na čele asi s USA, ktorá vznikla ako celosvetovo multi-kulti zmiešanie.
to bol ďalší aspekt otázky, lebo podľa génov mám za predkov viaceré národnosti. A teraz neviem či sa hlásiť ku každej. Vychovaný som ako Slovák(som nositeľom slovenskej kultúry) a celý život žijem na Slovensku.

Anux:
okrem tu spomínaných otázok, ďalší dôvod je ten, že vrámci osobnej previerky kam patrím, zistil som že mám problém prijať svojé slovenské ja. viem obdivovať iné národy, vnímam že iné národy sú hrdé na svoju vlasť ale u Slovákov mi toto chýba. Akurát keď idú voľby, tak drvivá väčšina strán využíva vlastenecké slogany a apeluje na národnú hrdosť, ktorú my ako národ nemáme preto ma to zaujíma, ako veľmi to je doležité.

legi :
rozdelil som preto otázku na kresťan/ateista, lebo viem že kresťanstvo je badnárodnym celkom, ktoré by nemalo rozlišovať, človeka podľa príslušnosti k národu/sex. orientácie/náb. vyznania, ale malo by milovať človeka ako takého a pre neho samotného.

legionar píše:
nasim nabozenstvom veda
veda nie je Boh

Poslať 12.05.2021 6:19:01   Re: národné povedomie

napísal 22042 príspevkov
aldot píše:
legionar píše:
nasim nabozenstvom veda
veda nie je Boh
Nabozenstvo tiez nie je Boh. :)

Poslať 12.05.2021 6:20:36   Re: národné povedomie

napísal 565 príspevkov
áno. ale neverím v Boha pre náboženstvo.

[ Príspevkov: 11 ] 

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť