Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 12 ] 
Autor Správa

od 23.11.2020 1:18:43
napísal 341 príspevkov
Všetko by som pootváral, pričom povinné nosenie rúšok vonku by zostalo, aj v interiéri (mimo reštaurácii, a pod). Ludí nad 65 rokov, ktorí tvoria vyše 90% umrti a vyše 70% hospitalizícii, by som izoloval doma. Mali by zákaz vychádzania. Vznikli by donáškové služby ktoré by im nosili jedlo a lieky od doktora.

Tieto donáškové služby by mohli robiť tí, čo sú na úrade práce ako nezamestnaní a dostávaju od štátu podporu. Stát by im dal teda prácu, a ušetril by na nich.

Co si o tom myslíte ?

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4840 príspevkov
Daj to do spoločnej témy.

od 23.11.2020 1:18:43
napísal 341 príspevkov
Tu je to prehladnejšie

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18774 príspevkov
Citácia:
Ludí nad 65 rokov, ktorí tvoria vyše 90% umrti a vyše 70% hospitalizícii, by som izoloval doma. Mali by zákaz vychádzania.
jednak korona zmutovala a napada aj mladsich a dokonca aj tych fatalne a aj tak je to nerealne, navyse poznam aj ludi ktori sa maximalne izolovali a stacila jedna mala hlupost a dostali Covid

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4087 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ludí nad 65 rokov, ktorí tvoria vyše 90% umrti a vyše 70% hospitalizícii, by som izoloval doma. Mali by zákaz vychádzania.
jednak korona zmutovala a napada aj mladsich a dokonca aj tych fatalne a aj tak je to nerealne, navyse poznam aj ludi ktori sa maximalne izolovali a stacila jedna mala hlupost a dostali Covid
akurát by ma zaujímalo koľko % úmrtí tvoria ludia nad 65 rokov ked sa nepočíta Covid a dopravné nehody. Ja si myslím že tak 95%.

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
misionar3 píše:
misojogi píše:
Citácia:
akurát by ma zaujímalo koľko % úmrtí tvoria ludia nad 65 rokov ked sa nepočíta Covid a dopravné nehody. Ja si myslím že tak 95%.
Ja si myslim, ze az tolko to nebude. :D
Asi by bolo lepsie najst skutocne cisla ...
http://statdat.statistics.sk/cognosext/cgi-bin/cognos.cgi?b_action=cognosViewer&ui.action=run&ui.object=storeID(%22i7D50EE6931E24B41B1A392BD928497BF%22)&ui.name=Zomrel%c3%ad%20pod%c4%bea%20veku%20a%20pohlavia%20-%20SR%2c%20oblasti%2c%20kraje%2c%20okresy%2c%20mesto%2c%20vidiek%20%5bom7034rr%5d&run.outputFormat=&run.prompt=true&cv.header=false&ui.backURL=%2fcognosext%2fcps4%2fportlets%2fcommon%2fclose.html#
Je to asi 75% ... (samozrejme, tazko z toho vyextrahovat nehody, ale pocitam, ze auta zrazaju aj starych tak ako mladych)

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4087 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
misojogi píše:
Citácia:
Ja si myslim, ze az tolko to nebude. :D
Asi by bolo lepsie najst skutocne cisla ...
http://statdat.statistics.sk/cognosext/cgi-bin/cognos.cgi?b_action=cognosViewer&ui.action=run&ui.object=storeID(%22i7D50EE6931E24B41B1A392BD928497BF%22)&ui.name=Zomrel%c3%ad%20pod%c4%bea%20veku%20a%20pohlavia%20-%20SR%2c%20oblasti%2c%20kraje%2c%20okresy%2c%20mesto%2c%20vidiek%20%5bom7034rr%5d&run.outputFormat=&run.prompt=true&cv.header=false&ui.backURL=%2fcognosext%2fcps4%2fportlets%2fcommon%2fclose.html#
Je to asi 75% ... (samozrejme, tazko z toho vyextrahovat nehody, ale pocitam, ze auta zrazaju aj starych tak ako mladych)
Jeden môj priateľ ked oslavoval 90-tku nám povedal: " chlapci, snažte sa dožiť 90 rokov, lebo vtedy už málo ludí zomiera"

od 25.08.2002 4:50:23
napísal 188 príspevkov
Ten nápad nebude nikdy fungovať, ako by sa riešili trebárs domovy dôchodcov, nedajbože nejakí ležiaci starci a starenky? By sa k nim povinne nabrali ošetrovatelia 65+ a uzavreli by sa v tom domove ako vo väzení?
Dôchodcovia, ktorí sa o seba vedia postarať sami (zjavne takí boli myslení autorom témy), tí nie sú zásadným problémom, tí pri troške príčetnosti sa vedia chrániť dostatočne (akurát často im príčetnosť chýba a nie len že nevyžadujú od návštev nosenie rúšok, odstup a všetku tú opatrnosť, ale dokonca sa rozčuľujú, že čo budeme nosiť rúška, však sa poznáme...).

napísal 22039 príspevkov
Michal Kováčik píše:
(akurát často im príčetnosť chýba a nie len že nevyžadujú od návštev nosenie rúšok, odstup a všetku tú opatrnosť, ale dokonca sa rozčuľujú, že čo budeme nosiť rúška, však sa poznáme...).
A tym si to vystihol ... :lol:
Ono nie, ze casto im chyba pricetnost - cim vyssi vek, tym su "detinskejsi".
To je proste s ludmi tak.
Takze nevedia zhodnotit situaciu, nerozpoznaju nebezpecenstvo, alebo ho bohorovne ignoruju.
A su tvrdohlavi ze az ... :roll:

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 565 príspevkov
Michal Kováčik píše:
Ten nápad nebude nikdy fungovať, ako by sa riešili trebárs domovy dôchodcov, nedajbože nejakí ležiaci starci a starenky? By sa k nim povinne nabrali ošetrovatelia 65+ a uzavreli by sa v tom domove ako vo väzení?
Dôchodcovia, ktorí sa o seba vedia postarať sami (zjavne takí boli myslení autorom témy), tí nie sú zásadným problémom, tí pri troške príčetnosti sa vedia chrániť dostatočne (akurát často im príčetnosť chýba a nie len že nevyžadujú od návštev nosenie rúšok, odstup a všetku tú opatrnosť, ale dokonca sa rozčuľujú, že čo budeme nosiť rúška, však sa poznáme...).
keby len od návštevy. bežne vidím vonku dôchodcov s rúškou pod bradou, aj v obchode detto. o nedodržiavaní dochodcovskych hodín radšej nehovorím, podľa svs-kára aj 5x za deň, lebo sa doma nudí a tak uprostred obchodu sa vykecáva. na to že sú najrizikovejší a väčšina obyvateľstva sa im kvôli tomu prispôsobuje tak oni na to zvysoka s..ú.

a ďalšia výhovorka dôchodcov "daj si to dole, čo si Matelkovec"

napísal 22039 príspevkov
https://svet.sme.sk/c/22605027/v-cile-zaockovali-proti-covidu-za-tri-tyzdne-tri-milony-ludi.html?ref=trz

Tomu hovorim aspon nejaky plan a zmysel. :)

2 mesiace po 1. nakazenom zacali tvrdo jednat o vakcinach ! (tomu sa hovori podnikatelska prezieravost)
S viacerymi labakmi na svete. (tomu sa hovori diverzifikacia rizika)
Ziadne "plosne testovanie" ! :) (tomu sa hovori mudrost :) ) (napriek tomu boli "na cele" v testovani!)

A vysledok - maju menej mrtvych na hlavu ako my a krajina BEZI ... (nasa stoji, testuje sa a premier NARIEKA na placovkach a hlada VINNIKA)

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18774 príspevkov
Citácia:
premier NARIEKA na plačovkach
:lol:

[ Príspevkov: 12 ] 

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť