Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 56 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.12.2020 14:27:15   Re: Ako by ste riešili covid ?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
nikto píše:
legionar píše:
nikto píše:
Ja na tvoju osobu úplne kašlem
Tuto Tvoju crtu sme si uz vsimli ... :D
Sam sa mozes "zahrnut", kam len chces.
Ale ked to robis s ostatnymi, vydava to o Tebe akesi svedectvo ...
Úbohé od teba legionar, prosím nezavádzaj ak nemáš mentálne kapacity nato, aby si pochopil ako to bolo myslené tak sa spýtaj.
Namiesto k veci si sem len prišiel útočiť na mňa a obviňuješ ma z toho, čo sám robíš, pokrytec.
nikto píše:
Zdá sa mi, že to myslíš dobre, a prosím neber to ako nejaký útok...
Pozri ako som ešte išiel pekne predtým ako som zopakoval to čo som napísal predtým vo všeobecnosti to asi nie je úplné kašlanie, alebo takto sa vyjadrujú ľudia čo úplne kašlú? Vážne legionar toto chceš zavádzať a klamať? :roll:
Pozri, ked pises gadzovsky tak predpokladam, ze to tak aj myslis.
Takze si usetri tieto inteligencne vylevy a pis to, co si myslis.
Lebo inak vzdy budem o Tebe predpokladat, ze si aj myslis to, co pises.

Poslať 15.12.2020 14:30:00   Re: Ako by ste riešili covid ?

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 7044 príspevkov
Jo, a ty si potom tiež čítaj aj kontext príspevky predtým :)

Poslať 15.12.2020 15:09:01   Re: Ako by ste riešili covid ?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11052 príspevkov
nikto píše:
Lacnejšia strava je ryža a strukoviny a to som skúšal ako najlacnejšiu variantu hodne dní a je to fajn. Chlieb je dosť drahý :D
najlacnejšia stava akú poznám je múková kaša (uvariť čistú múku s vodou) - vydržal som na nej zopár mesiacov. Kilo múky som vtedy zohnal po cca. 30-40 centov a vydržalo mi v priemere asi týždeň. Takže výdaje na stravu mi vyšli do 10 centov na deň... - Ale samozrejme dlhodobo by to nebolo zdravé: treba aj nejaké vitamíny, ovocie, zeleninu...

Proti korone je na zvýšenie imunity dobré prijímať hlavne veľa vitamínu D a zinku. - Ale saomzrejme aj ostatné vitamíny...

A napokon: oproti nákladom na bývanie, zdravotné poistné, atď. by bolo aj zopár eur denne na stravu zanedbateľné... - takže neodporúčam minimalizovávať náklady na stravu až do úplných extrémov: radšej šetriť niekde inde...

Ale ani na bývaní nie je dobré šetriť až do úplných extrémov - lebo som si už raz našiel aj nejaký malý lacný podkrovný podnájom, no jeho rozmery a kvalita bola ešte oveľa nižšia ako jeho cena: a bolo to strašne nezdravé... suchý vzduch a ktovie čo všetko ešte... - to sa tam nedalo vydržať... to som si vravel, že už aj v lese by bolo lepšie - ale zrovna bola víchrica, dážď, zima a padajúce stromy - takže ani v tom lese som celú noc nebol. Hoci keby som tam mal stan či pod., tak by sa v tom lese zrejme dalo... Ale človek potrebuje aj elektrinu, internet, vodu, atď...

Poslať 15.12.2020 15:23:19   Re: Ako by ste riešili covid ?

napísal 7044 príspevkov
Tak to máš môj obdiv za skromnosť a prispôsobivosť. Múka je naozaj najlacnejšia, keď rátame cenu a energetickú hodnotu. Prekonať by to mohlo snáď len niečo kŕmne, kŕmna pšenica, ale kto by to jedol a dostupnosť je horšia. Lacná zelenina býva na výpredaj v niektorých hypermarketoch večer pred záverečnou, keď nechcú dávať do lisu, tak viacerí ľudia chodia nakupovať pre domáci zverinec :D

Poslať 15.12.2020 15:23:40   Re: Ako by ste riešili covid ?

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 752 príspevkov
Didymos píše:
najlacnejšia stava akú poznám je múková kaša (uvariť čistú múku s vodou) - vydržal som na nej zopár mesiacov. Kilo múky som vtedy zohnal po cca. 30-40 centov a vydržalo mi v priemere asi týždeň. Takže výdaje na stravu mi vyšli do 10 centov na deň... - Ale samozrejme dlhodobo by to nebolo zdravé: treba aj nejaké vitamíny, ovocie, zeleninu...
Aká bola motivácia tvojho konania ? Robil si pokusy ? Či ťa prikvačilo ?

Poslať 15.12.2020 19:42:51   Re: Ako by ste riešili covid ?

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4840 príspevkov
nikto píše:
Lacnejšia strava je ryža a strukoviny a to som skúšal ako najlacnejšiu variantu hodne dní a je to fajn. Chlieb je dosť drahý :D
To je mi ľúto s tým covidom, je to v jednej domácnosti s tebou?
Nie je to v mojej domácnosti. Ale rodičia boli ohrození priamym kontaktom. A plus súrodenec to má.

Poslať 19.12.2020 5:41:55   Re: Ako by ste riešili covid ?

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18774 príspevkov
Citácia:
Presne toto je bieda Slovenska. Nevyjadrovať sa k téme a k problému, ale k osobe toho čo to povedal. Nadpis témy je "ako by ste riešili Covid" a ja som napísal svoj názor. Možeš s ním súhlasiť alebo ani nemusíš.
suhlasim, je to bieda niektorych diskuterov
Citácia:
ako s kazdou takou chorobou: ruska, zvysena hygiena, co mozno najvacsia izolacia. Zda sa,ze tieto opatrenia pomohli zredkovat aj kazdorocne chripky - ludia sa naucili pouzivat mydlo, naucili sa ,ze ked su chori alebo ked sa nechcu nakazit existuje nieco ako ruska, rukavice alebo akakolvek ina vhodna ochrana a v MHD nechytaju soplavymi rukami vsetko naokolo aby sa nakazili aj ostatni. Ale co sa ludia stale neodnaucili chovat sa ako zmyslov zbaveny ked dostanu iba trocha volnosti
to je sice pravda ale zdaleka to nestaci
Cloveka ktory je chory treba REALNE liecit tym co je k dispozcii a co sa overila za ten rok ze funguje (tj minimalne zvysuje sancu na prezitie a zmiernenie choroby)
Citácia:
Je práve dokázaný sociologicko-psychologický jav, že pri prvej vlne strach z neznámeho zomkne spoločnosť a pri druhej vlne dochádza k deštrukcii autority. Najprv si naštuduj základy toho ako sa správajú ľudia počas epidémii
mozem poziadat o zdroj Tvojej informacie? kto kedy a kde dokazal tento jav ?

Poslať 19.12.2020 5:43:38   Re: Ako by ste riešili covid ?

Obrázok užívateľa

napísal 18774 príspevkov
pozrel som celu temu ale nikde som nenasiel navod co ma robit clovek ktory uz je CHORY
predpokladam ze o tom je tema lebo to je klucove

Poslať 19.12.2020 10:24:02   Re: Ako by ste riešili covid ?

napísal 7044 príspevkov
misojogi píše:
pozrel som celu temu ale nikde som nenasiel navod co ma robit clovek ktory uz je CHORY
Tak na túto tému si to zaplácal už po celom fóre plachtami ;)

Poslať 19.12.2020 12:52:32   Re: Ako by ste riešili covid ?

Obrázok užívateľa

napísal 18774 príspevkov
nie po celom fore ale v druhej teme

Poslať 19.12.2020 22:28:17   Re: Ako by ste riešili covid ?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4087 príspevkov
misojogi píše:
Je to jednoduché. COVID som mal ja aj manžrlka. ličba neexistuje, len tlmiť príznaky a organizmus sa s tým musí vysporadať sám. My sme mali týždeň horúčky vyše 38, slabosť, bolesť celého človeka. Potom to prešlo. Teraz ďakujem za ten dar. Sme imúnni a duchovne sme pookriali

Poslať 19.12.2020 23:22:38   Re: Ako by ste riešili covid ?

napísal 7044 príspevkov
misionar3 píše:
Sme imúnni a duchovne sme pookriali
Imunita trvá len pár mesiacov.

Poslať 20.12.2020 0:23:52   Re: Ako by ste riešili covid ?

Obrázok užívateľa

napísal 18774 príspevkov
Citácia:
ličba neexistuje, len tlmiť príznaky a organizmus sa s tým musí vysporadať sám.
co konkretne ste si davali ? ake lieky?

Poslať 20.12.2020 1:45:43   Re: Ako by ste riešili covid ?

Obrázok užívateľa

napísal 18774 príspevkov
Citácia:
GooglePass stále hlásí, že jsou hesla napadena
Citácia:
Nemoc covid-19 probíhá tím mírněji, čím menší dávkou viru se nakazíte, a čím později v čase se nakazíte. U SARS-Cov-2 probíhá evoluční mutace směrem k méně nebezpečným kmenům. Proto není dobré s promořováním se spěchat, je-li to možné. Když už musíte někam, kde hrozí riziko nákazy (do vnitřních prostor, mezi lidi), tak minimalizujte dávku viru: Čím méně kontaktu, čím více větraný prostor, čím kratší pobyt - tím lépe. Rozdíl mezi malou a větší počáteční dávkou SARS-Cov-2 při nakažení může být rozdíl mezi mírným průběhem a umíráním na plicním ventilátoru.

Poslať 21.12.2020 10:02:56   Re: Ako by ste riešili covid ?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4087 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ličba neexistuje, len tlmiť príznaky a organizmus sa s tým musí vysporadať sám.
co konkretne ste si davali ? ake lieky?
vitamíny a potravinové doplnky na prírodnej báze, ovocné a zeleninové šťavy - lisované, nie mixované. A Paralen. A kľud na lôžku

[ Príspevkov: 56 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť