Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 47 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 24.11.2020 20:21:44   Re: energia nulového bodu

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 21990 príspevkov
nikto píše:
A napísal som niekde, že máme ostať pri spaľovaní, alebo že netreba nové zdroje energie?
Citácia:
Nuž to je ten najpraktickejší a v histórii najosvedčenejší prístup, ktorý dovolil vznik civilizácii a spaľovanie prebieha všade. Máš auto bez spaľovania? ;)
Drevo inak je obnoviteľný zdroj, takže vždy narastie :D
Vychvaloval si "skrtanie zapalkou" ako to najjednoduchsie a najdostupnejsie "riesenie".
A ja som Ti napisal, ze takyto pristup je blbost. :)
To, ze je to "v historii najosvedcenejsi pristup", neznamena, ze to tak bude vecne.
Dokonca to uz neplati ani dnes ...

Poslať 24.11.2020 20:27:07   Re: energia nulového bodu

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 7044 príspevkov
legionar píše:
nikto píše:
A napísal som niekde, že máme ostať pri spaľovaní, alebo že netreba nové zdroje energie?
Citácia:
Nuž to je ten najpraktickejší a v histórii najosvedčenejší prístup, ktorý dovolil vznik civilizácii a spaľovanie prebieha všade. Máš auto bez spaľovania? ;)
Vychvaloval si "skrtanie zapalkou" ako to najjednoduchsie a najdostupnejsie "riesenie".
To, ze je to "v historii najosvedcenejsi pristup", neznamena, ze to tak bude vecne.
OPAKUJEM, NAPÍSAL SOM NIEKDE, ŽE MÁME OSTAŤ PRI SPAĽOVANÍ ALEBO, ŽE NETREBA NOVÉ ZDROJE ENERGIE?
NIKDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tebe už legionar fakt niekedy prepína a potrebuješ sa nasilu hádať, však ja som za zelené energie a vývoj nových zdrojov, však ja mám rovnaký názor ako ty :D

Poslať 24.11.2020 20:40:15   Re: energia nulového bodu

napísal 21990 príspevkov
nikto píše:
legionar píše:
nikto píše:
Citácia:
OPAKUJEM, NAPÍSAL SOM NIEKDE, ŽE MÁME OSTAŤ PRI SPAĽOVANÍ ALEBO, ŽE NETREBA NOVÉ ZDROJE ENERGIE?
NIKDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tebe už legionar fakt niekedy prepína a potrebuješ sa nasilu hádať, však ja som za zelené energie a vývoj nových zdrojov, však ja mám rovnaký názor ako ty :D
Prepac, ale co si ma clovek mysliet, ked napises to, co som Ti z Tvojho prispevku skopiroval ?
Ze si to nepovedal ? :roll:
A ako si to teda "myslel", ked pises, ze "Drevo je inak obnovitelny zdroj, takze vzdy narastie." :roll:
Alebo, ze je to "v historii ten najpraktickejsi a najosvedcenejsi pristup."

Spalovanie vo vseobecnosti a spalovanie dreva obzvlast NIE JE ZELENA ENERGIA !

A navyse sa este aj zacnes rozkrikovat, ze si nic takeho nepovedal.
No povedal, ved sme to tu vsetci citali.

Ak si to myslel inak, tak by si to asi mal, namiesto kriku, vysvetlit, ze AKO si to vlastne myslel.
Lebo ja to chapem tak, ako to citam ...

Poslať 24.11.2020 21:07:50   Re: energia nulového bodu

napísal 7044 príspevkov
Ja sa vzdávam, toto je už ťažký prípad chorobnej hádavosti, keď sa má človek hádať aj s niekým s ktorým vlastne zdieľa rovnaký názor. Ťažká debilita domýšľania :roll:

Poslať 25.11.2020 15:34:38   Re: energia nulového bodu

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 564 príspevkov
legionar píše:
nikto píše:
Škrtnúť zápalkou môže každý, ale postav si doma reaktor a získaj štiepny materiál alebo si doma v pivnici urob fúziu jadier, či sa ti to podarí... :D
Ja sa na to pozeram z hladiska fyziky a celeho ludstva.
Skus si skrtnut zapalkou, ktoru NEMAS, nad drevom, ktore NEMAS, lebo ludstvo uz vsetko popalilo ... :lol:
To je taky dedinsky pristup, ze "nazbieram si drevo v lese, skrtnem zapalkou a bude mi fajn". :lol:

Veru - "nestaci" iba skrtnut zapalkou ...
presne.

a tých zdrojov postupne ubúda, ako drevo tak uhlie, ropa, ... využiteľnosť vody a vetra tiež nič moc a Slnko tiež je málo využiteľné.

Poslať 25.11.2020 17:42:44   Re: energia nulového bodu

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18676 príspevkov
Citácia:
Este viac ziskas fuziou jadier. (realizovane na Zemi)
nevies v akom stave je teraz studena fuzia? obcas sa objavi nejaky "velky objav" a nasledne opat ticho.

este si zabudol spomenut energiu hmota plus antihmota, ale to asi nie je zatial realne na zemi (maximalne v nejakom Tokamaku alebo v CERNe apod na molekularnej urovni)

Poslať 25.11.2020 17:44:44   Re: energia nulového bodu

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Citácia:
Teda vôbec nechápem o čo ti ide a za čo akože argumentuješ a proti čomu vlastne? Zato, že som si dovolil škrtnúť zápalkou v "tvojom" dvore - rozumej psychoteritóriu? :D
fakt by ma zaujimalo ci si vobec uvedomujes agresivitu tejto formulacie voci Legimu alebo nie .... (?)
asi mas talent sa hadat ... :ehmmm:
napriklad:
Citácia:

Tebe už legionar fakt niekedy prepína a potrebuješ sa nasilu hádať,
praveze Legi ostal pokojny ale tebe sa zjavne dviha tlak

Citácia:
toto je už ťažký prípad chorobnej hádavosti, keď sa má človek hádať aj s niekým s ktorým vlastne zdieľa rovnaký názor.
suhlasim ako ti napisal aj Aldot - mas extremnu tendenciu sa hadat o nicom.

apropo fyzika je Legiho odbor o ktorom aj nieco vie .....

Poslať 25.11.2020 17:55:37   Re: energia nulového bodu

napísal 7044 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Teda vôbec nechápem o čo ti ide a za čo akože argumentuješ a proti čomu vlastne? Zato, že som si dovolil škrtnúť zápalkou v "tvojom" dvore - rozumej psychoteritóriu? :D
fakt by ma zaujimalo ci si vobec uvedomujes agresivitu tejto formulacie voci Legimu alebo nie .... (?)
napriklad:
Citácia:

Ach a čo ti zase vadí? Nie si trochu útlocitný?
Čo si to za diabla, že sa miešaš do druhých kvázi sporov, ktorý som mimochodom odmietol viesť, lebo som písal že mám rovnaký názor. Ale diabol sem musel prísť a šíriť zlo. No počúvaj rasista, tvoje skutky dostanú právnu odmenu.
Doteraz som čakal s nahlásením tvojho rasizmu. Doteraz, okamžite, ale v tejto chvíli to mením ;)

Poslať 25.11.2020 17:59:57   Re: energia nulového bodu

napísal 21990 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Este viac ziskas fuziou jadier. (realizovane na Zemi)
nevies v akom stave je teraz studena fuzia? obcas sa objavi nejaky "velky objav" a nasledne opat ticho.

este si zabudol spomenut energiu hmota plus antihmota, ale to asi nie je zatial realne na zemi (maximalne v nejakom Tokamaku alebo v CERNe apod na molekularnej urovni)
Ano, anihilacia je naozaj "ucinna", len vyroba antihmoty v podmienkach nasho vesmiru (kde je totalna prevaha hmoty) je strasne draha. Takze o efektivnom ziskavani energie pomocou antihmoty este dlho budeme iba snivat.

Fuzia je "nadejna" uz cez 50 rokov ... :lol:
A furt nic.
Co viem, tak posledne pokusy o stavbu fuzneho reaktora na vyrobu energie robia (uz cele desatrocia) Francuzi.
( https://www.iter.org/ )
O ruskom programe toho vela neviem.

V kazdom urychlovaci, ktory ma dostatocny vykon, "vyrobia" anticastice bezne - akurat su to viac-menej "kusovky" ... :)

Poslať 26.11.2020 0:09:17   Re: energia nulového bodu

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Citácia:
Doteraz som čakal s nahlásením tvojho rasizmu. Doteraz, okamžite, ale v tejto chvíli to mením ;)
a kde to chces nahlasit?
nech viem ako to mam spravit ja ....
je na to nejaka webova stranka?
--------------
uz som na to prisiel, nahlasil si ma vedeniu tohto fora :palec:

Poslať 26.11.2020 0:34:28   Re: energia nulového bodu

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Citácia:
Čo si to za diabla, že sa miešaš do druhých kvázi sporov,
chovas sa neprimerane a agresivne, tak sa na tomto fore neslusi spravat, preto ta napominam .... a povedali ti to aj ostatni ... takto sa tu proste spravat nebudes !
ty si myslis ze sa spravas normalne, ale chovas sa hulvatsky a ani si neuvedomujes ze tvoje slova au agresivne a arogantne, pokojne si vypytaj spatnu vazbu aj od inych

Poslať 26.11.2020 0:43:25   Re: energia nulového bodu

napísal 7044 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Čo si to za diabla, že sa miešaš do druhých kvázi sporov,
chovas sa neprimerane a agresivne, tak sa na tomto fore neslusi spravat, preto ta napominam .... a povedali ti to aj ostatni ... takto sa tu proste spravat nebudes !
ty si myslis ze sa spravas normalne, ale chovas sa hulvatsky a ani si neuvedomujes ze tvoje slova au agresivne a arogantne, pokojne si vypytaj spatnu vazbu aj od inych
Fascinuje ma pravidelne takéto tvoje pokrytectvo, nediskutoval som s tebou, ale začal si tu na mňa z ničoho nič prudko útočiť, si agresívny, správaš sa hulvátsky... a to všetko bez argumentov k téme. Uvedomuješ si, že si presne to z čoho mňa obviňuješ? ;)

Poslať 26.11.2020 10:25:56   Re: energia nulového bodu

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
nikto píše:
misojogi píše:
Citácia:
napriklad:
Citácia:

Čo si to za diabla, že sa miešaš do druhých kvázi sporov, ktorý som mimochodom odmietol viesť, lebo som písal že mám rovnaký názor. Ale diabol sem musel prísť a šíriť zlo. No počúvaj rasista, tvoje skutky dostanú právnu odmenu.
no skvele :-( stal si sa udavacom ako Bretschneider
Videl si film Je treba zabit Sekala? tam boli presne rovnake typy ako si ty.
Za to som si dovolil ta skritizovat tak ma udavas policii, ty si normalne chory clovek a mal by si sa liecit

Poslať 27.11.2020 8:35:02   Re: energia nulového bodu

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 564 príspevkov
nikto píše:
misojogi píše:
Citácia:
napriklad:
Citácia:

by ma zaujímalo prečo je Mišo rasista. za to že sa zastal Legiho, či za to ze ta napomenul? lebo z kontextu diskusie tomu nič nenasvedčuje.

Poslať 30.12.2020 10:21:43   Re: energia nulového bodu

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 735 príspevkov
Tu sa to už dlhšie nehýbe ... rád by som to využil ako nejaké "legionárovo okienko".
Teda miesto, kde legi a spol diskutujú o fyzike.

Zaujímala ma poznámka legionára v jednej beznádejnej téme. Citujem:

Fyzika zatial nijako NEPOTVRDZUJE, ze nas svet je 10-rozmerny !
Existuju hypotezy, ktore predpokladaju viac rozmerov (kludne aj 27, alebo viac ako 500...), ktorymi sa ako-tak daju vysvetlit NIEKTORE sucasne javy. (ale mozu sa kludne dat vysvetlit aj inak!)
To este nie je ziaden dokaz - s informaciami treba pracovat velmi opatrne.

Zaujímalo by ma, ktoré niektoré súčasné javy sa dajú takto vysvetliť ? Teda že vysvetlenie je v tom, že existuje viacrozmerný priestor, ako sme schopní vnímať svojimi zmyslami.

[ Príspevkov: 47 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť