Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 25.11.2020 14:47:37   Re: Katolíci a prostestanti

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 7044 príspevkov
aldot píše:
nikto píše:
Toto je úsmevné, keď dôchodca neustále píše o "babách", nejak mi to pripomína hlášku a podstatu z rovnomenného filmu Vrať se do hrobu :loool:
tvoja poznámka sa mi zdá nemiestna. nie vždy sa s Legim zhodneme, ale neviem čo je na tom čudné keď "dôchodca" hovorí o ženách.
Ach to sú dlhé vedenia, hovorím o slangu "babách" a prihovára sa tak mladému :roll: och toto je za trest, vrať se do hrobu tiež ;)

Poslať 25.11.2020 15:00:23   Re: Katolíci a prostestanti

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20956 príspevkov
nikto píše:
aldot píše:
nikto píše:
Toto je úsmevné, keď dôchodca neustále píše o "babách", nejak mi to pripomína hlášku a podstatu z rovnomenného filmu Vrať se do hrobu :loool:
tvoja poznámka sa mi zdá nemiestna. nie vždy sa s Legim zhodneme, ale neviem čo je na tom čudné keď "dôchodca" hovorí o ženách.
Ach to sú dlhé vedenia, hovorím o slangu "babách" a prihovára sa tak mladému :roll: och toto je za trest, vrať se do hrobu tiež ;)
Vies co, zda sa, ze Ty mas problem s hadavostou uplne evidentny.
"Baby" boli slangovo VZDY "baby".
My sme aj v skolke mali "baby" ... :lol:

Asi by si k svojim prispevkom mal pisat hned aj "manual na citanie" ... :roll:

Poslať 25.11.2020 15:45:02   Re: Katolíci a prostestanti

od 09.09.2020 12:33:44
napísal 262 príspevkov
legi, no veru

Poslať 25.11.2020 16:03:13   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 7044 príspevkov
Matička skákavá, asi by som mal vydávať manuál, moc očakávam, tak polopatisticky, slang sa "môže" používať iba v rámci komunity v ktorej ten slang vznikol, keď starý rozpráva mladým o babách, tak mu môžu povedať vrať se do hrobu :D to je podobne ako keď černoch môže povedať černochovi neger, ale beloch nemôže. Slang vzniká a používa sa iba v rámci svojich komunít, samozrejme môžeš s tým prísť aj mimo komunity, ale riskuješ :D
Keby si povedal dievčatá, tak to nekole oči a je to ok ;)

Poslať 25.11.2020 16:45:19   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 20956 príspevkov
A ze kto ma mindraky ... :D
S tym pouzivanim slangu si teda dost mimo.
Baby boli, su a budu !
Pouzival som to, ked som bol maly, aj ked som dospel a aj teraz, ked som jednou nohou v dochodku ho s kludom pouzivam.
S mladym "baby" jeho veku, so mnou "baby" v mojom veku (alebo aj kusok mladsie ;) ).
Na tom nic nezmenis, ani keby si sa "poucovanim o nevhodnosti pouzivania slangu" rozkrajal.
Je to totiz AJ MOJ slang ...

Poslať 25.11.2020 16:52:01   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 7044 príspevkov
Fajn môžeš mať baby slang napríklad v svojej skupine dôchodcov alebo iných takých a rozprávať o babách to je v pohode, ale slang má svoje nuansy. Keď sa takto prihovoríš k mladému človeku, tak ťa môže poslať do hrobu ;)
Sociálne vzťahy nemajú funkcie a vzorce, len množstvo rôznych množín ;)

Poslať 25.11.2020 17:03:56   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 20956 príspevkov
nikto píše:
Keď sa takto prihovoríš k mladému človeku, tak ťa môže poslať do hrobu ;)
Kludne. :D
Ved aj ja jeho mozem hocikedy niekam poslat ...
Nie som predsa zamindrakovany starec a socialne siete vo mne nevzbudzuju ani strach, ani neprimerany respekt.

Poslať 25.11.2020 21:33:00   Re: Katolíci a prostestanti

od 04.03.2020 19:23:23
napísal 39 príspevkov
legionar píše:
dominik19 píše:
Ale ďalšou otázkou je : začal som chodiť do kostola preto, aby som si budoval vzťah s Bohom alebo len preto, že mám strach z pekla? Pre toto práve hľadám pravdu.
A nebolo to preto, ze si tam zbadal peknu susedku ? ;) :D
Chcel som hlavne byť "saved", pretože náš kaplan nám každú hodinu na zakladke povedal niečo, čo mi celkovo pretočilo pohľad na svet v tom horšom zmysle... Takže asi kvôli tomu :D

Poslať 25.11.2020 21:47:11   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 262 príspevkov
nikto píše:
Fajn môžeš mať baby slang napríklad v svojej skupine dôchodcov alebo iných takých a rozprávať o babách to je v pohode, ale slang má svoje nuansy. Keď sa takto prihovoríš k mladému človeku, tak ťa môže poslať do hrobu ;)
Sociálne vzťahy nemajú funkcie a vzorce, len množstvo rôznych množín ;)
baba, baby - by som zaradil skôr k nespisovnej slovenčine, ako ku slangu. a bez ohľadu na vekovú skupinu vždy ide o dievčatá alebo o dospelé ženy. z kontextu pôvodného textu bolo jasné, o aký vek ide. toto je proste tvoja hašterivost, keď si ty na základe Legiho veku urcujes význam všeobecne používaného slova

mimochodom, na výške som sa naučil že všetko je o fyzike, sociálne vzťahy nevynímajúc.

Poslať 25.11.2020 23:04:47   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 7044 príspevkov
aldot píše:
baba, baby - by som zaradil skôr k nespisovnej slovenčine, ako ku slangu.
Omyl, ktorý ťa vyradil z diskusie ;)
aldot píše:
toto je proste tvoja hašterivost..
Aká hašterivosť, o čo ti ide? Však ja som žartoval vtip a vy ste sa do mňa začali navážať. Toto je od teba zlý vtip.
aldot píše:
mimochodom, na výške som sa naučil že všetko je o fyzike, sociálne vzťahy nevynímajúc.
Toto je ďalšia teraz kolosálna blbosť z tvojej strany. Neviem čo ťa donútilo takúto sprostosť trepnúť takto miešať prírodné vedy s humanitnými. Mimochodom funkcie vzorce množiny normálnemu človeku indikuje hneď matematiku nie fyziku :roll:

Poslať 25.11.2020 23:14:23   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16540 príspevkov
Citácia:
Chcel som hlavne byť "saved", pretože náš kaplan nám každú hodinu na zakladke povedal niečo, čo mi celkovo pretočilo pohľad na svet v tom horšom zmysle... Takže asi kvôli tomu :D
mozes byt konkretny? lebo fakt si pod tym nedokazem nic predstavit ....
nechce sa mi verit ze by dotycny hovoril take hluposti (ide o profesionala s vystudovanou VS), skor sa mi zda ze ste sa nepochopili

Poslať 26.11.2020 9:35:49   Re: Katolíci a prostestanti

od 04.03.2020 19:23:23
napísal 39 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
mozes byt konkretny? lebo fakt si pod tym nedokazem nic predstavit ....
nechce sa mi verit ze by dotycny hovoril take hluposti (ide o profesionala s vystudovanou VS), skor sa mi zda ze ste sa nepochopili
Ked moji spoluziaci poculi, ze ked clovek zomrie v stave tazkeho hriechu tak ide do pekla, nadmerna polovica to ani nebrala vazne. Ked som sa nad tym zamyslel ja, tak som nad tym zacal privela rozmyslat az ti trosku z toho preplo... A kedze sa na to skoro nikto nic nepytal, tak to mali asi na haku... To ma najviac vystrasilo.

Poslať 27.11.2020 11:05:09   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 262 príspevkov
nikto píše:
aldot píše:
baba, baby - by som zaradil skôr k nespisovnej slovenčine, ako ku slangu.
Omyl, ktorý ťa vyradil z diskusie ;)
aldot píše:
toto je proste tvoja hašterivost..
Aká hašterivosť, o čo ti ide? Však ja som žartoval vtip a vy ste sa do mňa začali navážať. Toto je od teba zlý vtip.
aldot píše:
Toto je ďalšia teraz kolosálna blbosť z tvojej strany. Neviem čo ťa donútilo takúto sprostosť trepnúť takto miešať prírodné vedy s humanitnými. Mimochodom funkcie vzorce množiny normálnemu človeku indikuje hneď matematiku nie fyziku :roll:
https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/?q=baba

slang je podmnožina nespisovnej slovenčiny používana špecifickou skupinou ľudí. Predpokladám, že Legimu nešlo o anglické "baby=bejby" ale o slovo bežne používané na celom Slovensku pochadzajúce z češtiny. A keď ma chceš vyradiť z diskusie, použi pádne argumenty a nie tvoje dojmy. Na jazykovedné otázky si rád lodebatím, je to súčasť môjho koníčka.

k hašterivosti sa vyjadrovať nebudem, v iných diskusiach je dokazov viac ako dosť.

čo sa týka fyziky, je to prapovodna veda a názov znamená príroda. čiže fyzika je veda o prírode a o tom ako funguje. matematika je podmnožinou fyziky a vznikla ako presný nástroj na vyjadrenie vzťahov merateľných veličin.
Zákon zachovania energie a princíp minima energie(verím že sa dajú nájsť aj iné fyzikálne zákonitosti)sú veci s ktorými sa bežne stretávam v medziľudských vzťahoch. navyše sú oblasti psychológie, kde sa bežne používajú matematické vzťahy a vyjadrenia na opis psychologickych javov.
navyše, žiadna veda ako taká nefunguje izolovane, všetky sú navzájom prepojené, čoho dôkazom sú mnohé vedne oblasti využívajúce poznatky dvoch a/alebo viac vied naraz.

negatívnym dôsledkom fyziky v psychológii sú rozni liečitelia(produkty New Age), ktorí cez fyziku oblbuju ľudí za účelom zisku. ale to ide skôr o parapsychologiu, nie o serioznu vedu. ako príklad uvediem "kvantovanie" , ale tých vecí je tiež veľa

Poslať 27.11.2020 13:30:49   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 7044 príspevkov
aldot píše:
https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/?q=baba

slang je podmnožina nespisovnej slovenčiny používana špecifickou skupinou ľudí. Predpokladám, že Legimu nešlo o anglické "baby=bejby" ale o slovo bežne používané na celom Slovensku pochadzajúce z češtiny. A keď ma chceš vyradiť z diskusie, použi pádne argumenty a nie tvoje dojmy. Na jazykovedné otázky si rád lodebatím, je to súčasť môjho koníčka.
...
Pozri sa, nemienim strácať čas zbytočným hádaním a učiť ťa, čo je matematika a aký je rozdiel medzi prírodnými vedami a spoločenskými.
Ale aspoň jednu minimálnu námahu si dám, aby som ťa poučil a odkážem ťa na tvoj odkaz, ktorý si dal ako dôkaz, ale ten svedčí proti tvojmu mylnému názoru, prosím pozri kontext o akých babách sme vraveli a pozri si bod tri v tom na čo si odkazoval, aaach :roll:

Poslať 27.11.2020 14:00:11   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 262 príspevkov
nikto píše:
Pozri sa, nemienim strácať čas zbytočným hádaním a učiť ťa, čo je matematika a aký je rozdiel medzi prírodnými vedami a spoločenskými.
to by bola ozaj strata času učiť učiteľa matematiky čo je to matematika. :D :D :D
a tie rozdiely? :lol: no veru :lol:

viem aké sú tam rozdiely, a ako som sa vyjadril vyššie, nemôžeš jedny oddeliť od druhých.

svet proste nie je vždy len čierny alebo len biely.

[ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť