Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 27.11.2020 16:28:49   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18676 príspevkov
Citácia:
nemienim strácať čas zbytočným hádaním a učiť ťa, čo je matematika a aký je rozdiel medzi prírodnými vedami a spoločenskými.
zasa agresivne a arogantne vyjaderenie o druhom diskutujucom z pozicie totalne nadradenosti - naozaj ti to nevadi ze sa takto vyjadrujes o druhych ?
a vsimni si aj ze na co si vlastne zareagoval .... namiesto vecnej argumentacie a zamerania sa na podstatu problemu a jadro diskusie

Citácia:
Aká hašterivosť, o čo ti ide? Však ja som žartoval vtip a vy ste sa do mňa začali navážať. Toto je od teba zlý vtip.
zda sa ze velka vacsina tuna diskutujucich nechape Tvoje vtipkovanie a interpretuje si to ako agresiu
mozno by si mal prestat mrhat svojim humorom, na tak nechapavych ludi

Poslať 27.11.2020 17:30:40   Re: Katolíci a prostestanti

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 7044 príspevkov
Misojogi:
Prečo zase na mňa útočíš a správaš sa ku mne agresívne? Aký diabol ťa vedie? Odstúp do mňa a prestaň ma prenasledovať.

Poslať 27.11.2020 17:53:48   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Citácia:
Odstúp do mňa a prestaň ma prenasledovať.
co takto sa zacat slusne spravat voci ostatnym?

Poslať 27.11.2020 18:07:30   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 7044 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Odstúp do mňa a prestaň ma prenasledovať.
co takto sa zacat slusne spravat voci ostatnym?
Áno, bol by som rád keby si sa tým konečne riadil a prestal na mňa neustále útočiť. Žiadne argumenty k téme nedávaš, iba osobné útoky od teba, prosím správaj sa slušne, nenič tému a prestaň so svojou agresivitou voči mne a neobťažuj tým celé prostredie, choď si prosím vylievať zlosť niekam inam, ďakujem ;)

Poslať 27.11.2020 20:52:00   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Mily Nikto
co keby si sa zamyslel nad tym co sa ti snazim povedat ?
co keby si sa pozrel do zrkadla a zamyslel nad vlastnym spravanim?
nie som zdaleka jediny kto ta na to upozornil ale mozno si si to neuvedomil alebo to nevnimas, lebo dalsi ti to hovoria decentnejsim sposobom - ja sa snazim byt otvoreny a uprimny (co si doteraz zial nedokazal ocenit)

Poslať 27.11.2020 20:57:10   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 7044 príspevkov
Čo keby si sa začal správať slušne a neútočil na mňa? Čo keby si prestal so svojimi agresívnymi útokmi voči mne? Čo keby si aspoň raz začal diskutovať k téme a používal argumenty? Čo keby si konečne prestal zamorovať túto tému osobnými útokmi voči mne? Koho má baviť čítať ako zase nediskutuješ k téme a len a len útočíš na mňa? Čo tak s tým prestať a vylievať si mindráky inde? ;)

Poslať 28.11.2020 1:30:52   Re: Katolíci a prostestanti

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 564 príspevkov
nikto píše:
aký je rozdiel medzi prírodnými vedami a spoločenskými.
existuje jedna veda, psychohistória, kde chlapík vypočítal matematickými vzťahy vývoj spoločnosti v dejinách, takže na základe matematických modeloch sa vie určiť vývoj v budúcnosti kam a za ako dlho dospejeme.

Poslať 28.11.2020 10:01:47   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 7044 príspevkov
aldot píše:
existuje jedna veda, psychohistória, kde chlapík vypočítal matematickými vzťahy vývoj spoločnosti v dejinách, takže na základe matematických modeloch sa vie určiť vývoj v budúcnosti kam a za ako dlho dospejeme.
Žiaľ neexistuje, taká veda nie je. Ak je taký paškvil, tak určite len ako disciplína a to disciplína buď psychológie alebo histórie.

Poslať 28.11.2020 10:26:16   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Citácia:
existuje jedna veda, psychohistória,
bola to skvela sci-fi kniha od Izaka Asimova: Nadacia a jej pokracovania (dokopy ma cela seria cca 6-7 knih)
O to viac som bol prekvapeny ked som zistil ze naozaj realne existuje obdoba tejto vedy a vola sa geopolitika - pise o tom G Friedman vo svojich knihach ktore vysli aj na Slovensku a v Cechach. (Nasledujuce storocie, Nasledujuce desatrocie)
G Friedman vedie agenturu Stratfor ktora sluzi ako poradenstvo pre CIA.
O nieco podobne sa snazia aj Rusi a konkretne Starikov ale je to ovela slabsie, jeho knihy su stale v zajati ruskeho imperializmu a nie je zdaleka tak objektivny
Nieco z tych myslienok pouzivaju vo svojich knihach aj F Forsyht a Clancy ale o uz je beletria
Priradil by som to ale skor k socialnym vedam, pretoze matematika je tu skor ako pomocna (statistika alebo fuzzy logika) ono totizto stale existuje privela neznamch faktorov na to by sa dali dejiny vypocitat na chlp presne do buducnosti (hoci aj tu plati ze odhadnut spravanie velkej skupiny ludi ze statisticky jednoduchsie ako odhadnut spravanie jedneho clovka)
.
ale sme sa daleko dostali od temy ze ?

Poslať 28.11.2020 11:35:14   Re: Katolíci a prostestanti

od 04.03.2020 20:23:23
napísal 39 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
existuje jedna veda, psychohistória,
bola to skvela sci-fi kniha od Izaka Asimova: Nadacia a jej pokracovania (dokopy ma cela seria cca 6-7 knih)
O to viac som bol prekvapeny ked som zistil ze naozaj realne existuje obdoba tejto vedy a vola sa geopolitika - pise o tom G Friedman vo svojich knihach ktore vysli aj na Slovensku a v Cechach. (Nasledujuce storocie, Nasledujuce desatrocie)
G Friedman vedie agenturu Stratfor ktora sluzi ako poradenstvo pre CIA.
O nieco podobne sa snazia aj Rusi a konkretne Starikov ale je to ovela slabsie, jeho knihy su stale v zajati ruskeho imperializmu a nie je zdaleka tak objektivny
Nieco z tych myslienok pouzivaju vo svojich knihach aj F Forsyht a Clancy ale o uz je beletria
Priradil by som to ale skor k socialnym vedam, pretoze matematika je tu skor ako pomocna (statistika alebo fuzzy logika) ono totizto stale existuje privela neznamch faktorov na to by sa dali dejiny vypocitat na chlp presne do buducnosti (hoci aj tu plati ze odhadnut spravanie velkej skupiny ludi ze statisticky jednoduchsie ako odhadnut spravanie jedneho clovka)
.
ale sme sa daleko dostali od temy ze ?
Kazdy den sa prichadzam pozerat, co je nove k teme ktoru som napisal, ako aj pri predchadzajucich, ktoré som napisal na toto forum. Začal som o Škrupulóznom svedomí a skončilo to pri šípkach :D

Poslať 28.11.2020 12:10:37   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Dominik a nasiel si si nieco k otazke krestanstva co malo pre Teba vyznam?

Poslať 28.11.2020 18:57:31   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 735 príspevkov
aldot píše:
Nádherný román. Páči sa mi výrok Hariho Seldona: "Násilie je posledné útočisko pre neschopných"
Mimochodom, viete že v roku 2021 má HBO priniesť seriál Foundation ?
Dúfam že to nezmrvia.

Poslať 28.11.2020 20:13:49   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Citácia:
Páči sa mi výrok Hariho Seldona:
mna zaujal iny vyrok: Konaj co musis !

Poslať 02.12.2020 21:42:05   Re: Katolíci a prostestanti

od 04.03.2020 20:23:23
napísal 39 príspevkov
misojogi píše:
Dominik a nasiel si si nieco k otazke krestanstva co malo pre Teba vyznam?
Niekolko zaujimavych odpovedi tu urcite bolo ale stale si myslim ze clovek nemusi byt v ziadnej konkretnej cirkvi preto, aby bol spasený, dôležitá je uveriť v Ježiša ako za nášho spasiteľa a že zomrel za nás na kríži
Aby sme mohli mať večný život v ňom

Poslať 03.12.2020 1:51:53   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Citácia:
stale si myslim ze clovek nemusi byt v ziadnej konkretnej cirkvi preto, aby bol spasený,
vidim ze nepoznas celu Kerygmu ;-)
prave 6 bod je spolocenstvo veriacich
totizto spasa nie je len individualna zalezitost a ani nemoze byt uz z principu (skus sa zamysliet nad principmi spasy a mozeme sa podebatovat)
Je to mimoriadne dolezita vec, nepodcen to, spasa je totiz kolektivna zalezitost, hoci ma aj individualny rozmer

ale treba sa zamysliet nad tym ze aku predstavu o Cirkvi mal sam Pan Jezis, co hovori Pismo o Nom a tejto otazke?
tak ta trosicka postuchnem:
co si myslis kolko knih napisal Jezis? kolko zalozil cirkví?
Co mal Jezis na mysli ked povedal a na tejto Skale postavim(vybudujem) svoju cirkev ....
Co mal Jezis na mysli ked povedal: Tebe dam kluce od nebeskeho kralovstva? co znamena symbol klucov podla SZ? (a teda ako to chapali samotni zidia?)
Co si myslis preco po celonocnej modlistbe si vyvolil 12 apostolov? Preco as v Pisme znova a znova opukuju 12 apostoli ako dolezita funkcia? Perco ked Judas zomrel tak na jeho urad zvolili Mateja? a preco si Jezis potom este vyvolil INYCH 72 ucenikov? (ako pomocnikov)
kto viedol Cirkev po zoslani Ducha Svateho ked zacala realne existovat? Akymi principmi sa riadila ?
Co je stlp a opora pravdy podla Pisma? (cirkev alebo Pismo?)

[ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť