Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 24.11.2020 0:55:02   Re: Katolíci a prostestanti

od 23.11.2020 1:18:43
napísal 341 príspevkov
Dominik 19

Knazi a biskupi sú nastupcovia apoštolov, ktorí zdedili apoštolát a teda aj moc odpúštať hriechy Jn 20:23.

K modlitbe v podstate nepotrebuješ aj obrazce a sošky, možeš sa modliť aj bez nich. Obrazce a sošky slúžia preto, lebo pomocou nich si lahšie predstavíš danú osobu a je jednoduchšia modlitba, ale ja osobne tiež preferujem modlitbu bez sošiek a obrazov. K Márii sa modlíme za jej orodovanie u svojho Syna. Márii je k Bohu najbližšie a preto aj jej orodovania majú najväčšiu váhu. Rovnako tak i apoštol Pavol prosil veriacich aby sa za neho modlili - orodovali, tak isto prosíme aj my Máriu aby za nás orodovala u Boha.

Pozri moju stránku, máš tam vysvetlené všetky protestantské "argumenty" ku katolíckemu učeniu a máš tam aj zoznam katolíckych zázrakov, ktoré ti pomožu posilniť vieru v katolícku cirkev.
https://katolik0.webnode.sk/dsadsadsadsadsads/

;) ;) ;)

Poslať 24.11.2020 7:48:52   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 735 príspevkov
jano555 píše:
Dominik 19

Knazi a biskupi sú nastupcovia apoštolov, ktorí zdedili apoštolát a teda aj moc odpúštať hriechy Jn 20:23.

K modlitbe v podstate nepotrebuješ aj obrazce a sošky, možeš sa modliť aj bez nich. Obrazce a sošky slúžia preto, lebo pomocou nich si lahšie predstavíš danú osobu a je jednoduchšia modlitba, ale ja osobne tiež preferujem modlitbu bez sošiek a obrazov. K Márii sa modlíme za jej orodovanie u svojho Syna. Márii je k Bohu najbližšie a preto aj jej orodovania majú najväčšiu váhu. Rovnako tak i apoštol Pavol prosil veriacich aby sa za neho modlili - orodovali, tak isto prosíme aj my Máriu aby za nás orodovala u Boha.

Pozri moju stránku, máš tam vysvetlené všetky protestantské "argumenty" ku katolíckemu učeniu a máš tam aj zoznam katolíckych zázrakov, ktoré ti pomožu posilniť vieru v katolícku cirkev.
https://katolik0.webnode.sk/dsadsadsadsadsads/

;) ;) ;)
Mimochodom, Jano, myslíš, že je to fér v každom tvojom príspevku lepiť odkaz na tvoju stránku ? Máš nízku návštevnosť ?
Bacha na admina. Ja byť na jeho mieste, už si v IT záhrobí ... :D

Poslať 25.11.2020 1:25:36   Re: Katolíci a prostestanti

od 04.03.2020 20:23:23
napísal 39 príspevkov
Vlkodlak píše:
Dominik 19, v prvom rade Pokoj tebe.
Čítal som tvoje vyššie uvedené pochybnosti.
Je legitímne klásť si otázky, akurát je dôležité, nájsť to správne miesto na získanie odpovedí.
Ak ti mam poradiť, nevyhladávaj bludarske zdroje, ktoré útočia na našu matku Cirkev. Jednak sú to bludy, jednak rafinovane vnesu do tvojho srdca pochybnosť, jednak po rokoch zisťujem, je to plytvanie našim časom.

Ak chceš poznať odpovede na svoje otázky, pozri katechizmus Katolíckej Cirkvy. Áno, je trocha ťažšie písaný. Ale čas ktorý mu venuješ, využiješ zmysluplnejšie ako čas, ktorý venuješ stránkam, kde bludari útočia na RKC.

Mne sa svojho času páčila táto stránka.
http://redemptoristi.kske.sk/0000_all_q_and_a_.htm
Je tam kopec otázok a odpovedí na ne. Možno tam nájdeš aj tie svoje.

Drž sa !
Ospravedlnujem sa ak moj topic vyznel ako nezmysel, no na to som to tu napisal. Nebol som si vôbec istý a je tu kopec ľudí ktorí vedia viac ako ja a vedia mi odpovedat na moje otazky. Nemam v plane ponizovat alebo nejak znehodnocovat katolicku cirkev- prave naopak, chcem hladat vo svojom zivote pravdu. Celkovo všetko o viere som začal riešiť okolo 13-14 rokov, odvtedy mi to niekedy nedalo spávať. Ale ďalšou otázkou je : začal som chodiť do kostola preto, aby som si budoval vzťah s Bohom alebo len preto, že mám strach z pekla? Pre toto práve hľadám pravdu.

Poslať 25.11.2020 8:24:05   Re: Katolíci a prostestanti

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 21990 príspevkov
dominik19 píše:
Ale ďalšou otázkou je : začal som chodiť do kostola preto, aby som si budoval vzťah s Bohom alebo len preto, že mám strach z pekla? Pre toto práve hľadám pravdu.
A nebolo to preto, ze si tam zbadal peknu susedku ? ;) :D

Poslať 25.11.2020 11:07:47   Re: Katolíci a prostestanti

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 7044 príspevkov
legionar, ale on nie je tvoj vrstovník :loool:

Poslať 25.11.2020 11:50:52   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18676 príspevkov
Citácia:
Ale ďalšou otázkou je : začal som chodiť do kostola preto, aby som si budoval vzťah s Bohom alebo len preto, že mám strach z pekla? Pre toto práve hľadám pravdu.
nie je dolezite co bol prvy impulz pre chodenie do kostola(ten moze byt niekedy aj bizarny), ide o to aky impulz bude rozhodujuci pre teba v buducnosti a to je vec Tvojej volby. Mala by to byt laska k Bohu a k bliznemu. tuzba byt lepsim clovekom (laskavejsim ohladuplnejsim ferovejsim cestnejsim atd)

Poslať 25.11.2020 11:55:18   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 21990 príspevkov
legionar píše:
dominik19 píše:
A nebolo to preto, ze si tam zbadal peknu susedku ? ;) :D
Kto tu hovori o veku ? :roll:
Ty si sa v 13.-14. neobzeral v kostole (pred kostolom, po omsi ...) po babach ? :lol:
Ja veru hej ... :lol:

Vtedy sa mi zdalo, ze je rozumnejsie hladat si dievca v kostole, ako na ulici.
Az neskor som pochopil, ze tak to "nefunguje" ... :roll:

Poslať 25.11.2020 12:10:44   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 7044 príspevkov
To bol vtip, ach :roll:

Poslať 25.11.2020 12:13:23   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Citácia:
Ty si sa v 13.-14. neobzeral v kostole (pred kostolom, po omsi ...) po babach ? :lol:
ja veru nie, mna doma napominali ze v kostole sa nepozera po babach ale sa sustredime na sv omsu a duchovne veci, takze som ministroval a pocuval pozorne kazen (bol to VS profesor a bol naozaj spickovy, vzdy som si vyberal dobrych kazatelov, inteligentnych)

Poslať 25.11.2020 12:21:57   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 21990 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ja veru nie, mna doma napominali ze v kosole sa nepozera po babach ale ssa sustredime na sv omsu a duchovne veci, takz eosom ministroval a pocuval pozorne kazen (bol to VS profesor a bol naozaj spickovy, vzdy som si vyberal dobrych kazatelov, inteligentnych)
To sa ale nevylucuje s tym, ze PO omsi si sa mohol zaujimat aj o baby, nie ? ;) :D
Ale jasne - kazdy podla svojho gusta ...

Poslať 25.11.2020 12:29:50   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 7044 príspevkov
Toto je úsmevné, keď dôchodca neustále píše o "babách", nejak mi to pripomína hlášku a podstatu z rovnomenného filmu Vrať se do hrobu :loool:

Poslať 25.11.2020 12:42:23   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 21990 príspevkov
nikto píše:
Toto je úsmevné, keď dôchodca neustále píše o "babách", nejak mi to pripomína hlášku a podstatu z rovnomenného filmu Vrať se do hrobu :loool:
Ty, ako dochodca, sa uz NEPAMATAS, co sa dialo, ked si mal 13-14 ? :roll:
To je smutne - pretoze to este nevieme liecit ... :cry:
:D
Co je usmevne na tom, ze aj dochodca si vie spomenut na svoju mladost - a dat cennu radu mlademu ?
Lebo o TO tu ide - mlady povedal, ze "nevie", preco zacal chodit do kostola.
Tak som sa spytal, ci neexistuje este aj ina pricina, ktoru si ani nechce priznat. :)

Poslať 25.11.2020 13:41:22   Re: Katolíci a prostestanti

Obrázok užívateľa

napísal 18676 príspevkov
Citácia:
mlady povedal, ze "nevie", preco zacal chodit do kostola.
povedal ze mozno zo strachu z pekla

Poslať 25.11.2020 14:28:06   Re: Katolíci a prostestanti

napísal 21990 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
mlady povedal, ze "nevie", preco zacal chodit do kostola.
povedal ze mozno zo strachu z pekla
Ked uz, tak uviedol DVE "priciny" !
A ja som sa ho spytal na "tretiu" ... ;)

Poslať 25.11.2020 15:43:44   Re: Katolíci a prostestanti

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 564 príspevkov
nikto píše:
tvoja poznámka sa mi zdá nemiestna. nie vždy sa s Legim zhodneme, ale neviem čo je na tom čudné keď "dôchodca" hovorí o ženách.

[ Príspevkov: 66 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť