Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 12 ] 
Autor Správa
Poslať 19.05.2020 22:34:09   Hudba a myseľ človeka

od 04.03.2020 20:23:23
napísal 28 príspevkov
Dobrý deň, ak máte nejaké pesničky čo sa vám páčia, môžte ich dat pod tento prispevok. Najcastejsie pocuvam asi rap, ale kludne si vypocujem aj to co pocuvate vy. :)

Poslať 19.05.2020 22:54:21   Re: Hudba a myseľ človeka

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1941 príspevkov
Ja pocas prace pocuvam tuto hudbu: https://youtu.be/a4fv-BtzNmY

Poslať 19.05.2020 23:41:33   Re: Hudba a myseľ človeka

od 04.03.2020 20:23:23
napísal 28 príspevkov
Ja vacsinou pocuvam rap, aj ked vela krestanov sa zhoduje ze to je zle pre mysel. Skor v tom rape sa mi paci ten rytmus a melodia a co sa tyka zlych slov a tychto veci, o to nemam zaujem a nijako ma to neuspokojuje. Ak sa v niecom mylim, mozte upozornit.

Poslať 20.05.2020 8:47:31   Re: Hudba a myseľ človeka

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19744 príspevkov
dominik19 píše:
Ja vacsinou pocuvam rap, aj ked vela krestanov sa zhoduje ze to je zle pre mysel. Skor v tom rape sa mi paci ten rytmus a melodia a co sa tyka zlych slov a tychto veci, o to nemam zaujem a nijako ma to neuspokojuje. Ak sa v niecom mylim, mozte upozornit.
Robili pokusy s divokymi zvieratami - pustali im vaznu hudbu roznych autorov.
Vitazne z toho vysiel Mozart ... :D

Myslim, ze nutkanie stale pocuvat nejaku hudbu je forma urcitej zavislosti, kedy si clovek nedokaze vystacit so svojim myslienkovym svetom.

A co sa tyka hier - chvalabohu, ze ja som vyrastal v dobe, ked to este neexistovalo ... :lol:
My sme hravali futbal, hokej, vybijanu, obrubnikovu, pripadne karty, kde bolo zle pocasie ... :lol:

Poslať 20.05.2020 9:13:19   Re: Hudba a myseľ človeka

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15053 príspevkov
Citácia:
nutkanie stale pocuvat nejaku hudbu je forma urcitej zavislosti, kedy si clovek nedokaze vystacit so svojim myslienkovym svetom.
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec:
Legi ja s tebou plne suhlasim, sucasne byty(alebo auta) mladych z ktorych ide nonstop masaz nielen usi ale az svalov take je to silne to tuc-tuc-tuc su podla mna priznakom upadku dnesnej doby ....
treba ist do prirody a pocuvat spev vtakov a zurkot potocika

Poslať 20.05.2020 11:13:03   Re: Hudba a myseľ človeka

Obrázok užívateľa

napísal 1941 príspevkov
Citácia:
A co sa tyka hier - chvalabohu, ze ja som vyrastal v dobe, ked to este neexistovalo ... :lol:
My sme hravali futbal, hokej, vybijanu, obrubnikovu, pripadne karty, kde bolo zle pocasie ... :lol:
jj, ja tiez. Ale na videohry nedam dopustit. Beriem ako druh interatktivnej zabavy. Ale teraz ked sa uvolnia veci, myslim tym,ze naplno tesim sa,ze pojdem si sadnut niekde na terasu a dam si dobry cheescake s hektolitrom dobrej kavy :)

Poslať 20.05.2020 11:16:03   Re: Hudba a myseľ človeka

Obrázok užívateľa

napísal 1941 príspevkov
dominik19 píše:
ja rap skor vynimocne ako pravidlo, musim mat na to naladu. Mozno Eminem, Cypress Hill, starsi Kriss Kross. Slovensky rap urcite nie....

Poslať 20.05.2020 13:13:47   Re: Hudba a myseľ človeka

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4324 príspevkov
Citácia:
. Myslim, ze nutkanie stale pocuvat nejaku hudbu je forma urcitej zavislosti, kedy si clovek nedokaze vystacit so svojim myslienkovym svetom.

Dokelu, tiež súhlasím. Detstvo tvorili tie loptove hry ako vybíjaná, prípadne doma hry ako ruleta, človeče....karty - sedma, faraon, pexeso, Čierny Peter, misa. V škole sme hrávali pod lavicou piškvorky, lebo väčšinou sme sa nudili.

Poslať 20.05.2020 17:35:42   Re: Hudba a myseľ človeka

Obrázok užívateľa

napísal 15053 príspevkov
Citácia:
V škole sme hrávali pod lavicou piškvorky
alebo flusali po spoluziakoch ryzu cez versatilkovu trubicku :-D

Poslať 20.05.2020 17:40:41   Re: Hudba a myseľ človeka

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19744 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
V škole sme hrávali pod lavicou piškvorky
alebo flusali po spoluziakoch ryzu cez versatilkovu trubicku :-D
Podla toho na akej skole - ak to bola stredna, tak to by bolo dost cudne. :lol:
My sme na zakladke hravali "ciaru" - a tam uz slo o prachy ... :lol:

Poslať 20.05.2020 17:47:30   Re: Hudba a myseľ človeka

Obrázok užívateľa

napísal 15053 príspevkov
na zakladke a tam som mal dost agresivnych spoluziakov vsetkeho schopnych (pod na ferovku ideme sa bit retazami)
na strednej uz sme boli relativne normalni (na gymnazium sa vtedy nedostal hocikto, takze si to clovek vazil)
a na vyske uplne super ...

Poslať 20.05.2020 18:56:31   Re: Hudba a myseľ človeka

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4324 príspevkov
Podobné. Na základke k nám pravidelne chodila polícia (vtedy verejná bezpečnosť), keď sa na okolí niečo stalo. Triedny potom šiel za bachara :-). Mňa dali sedieť striedavo s tými najväčšími kvietkami, aby som na nich dobre vplývala. Čiže som im pomáhala pri výučbe a niekedy som im dala opísať písomky, občas niečo šepkala pri odpovediach (som nebola veriaca)..Jedného neskôr aj zavreli (nevyrástol z toho). Vtedy sme hrávali tu vybijanu celé večere, po napísaní úloh.

Stredná bola ešte trochu výkvet (jeden bol vyšetrovaný za vraždu, hovorí sa že sa vykúpil ťažkými peniazmi, aby nešiel sedieť).
Spolužiaci má ráno čakali v šatni, aby si akože skontrolovali matiku, teda statočne opísali čo sa dá. Tam sme hrávali so spolužiakmi tie piškvorky počas skúšania, či inej nudnej časti výučby.
No a výška, tam som mala teraz už aj dosť známych spolužiakov....Tá mi dala zabrať.

[ Príspevkov: 12 ] 

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť