Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
Poslať 26.09.2020 14:44:20   Re: škrupulózne svedomie

od 04.03.2020 19:23:23
napísal 32 príspevkov
Neviem ci to sem patri, ale neda mi to nenapisat to tu... Pred asi 3-4 rokmi som bol na lieceni a priniesol som odtial kozmeticku tasku a obal od pingpongovej rakety. Nie som si isty komu to urcite latri ale ako som nad tym takto premýšľal, vzdy ma viac a viac prepada myslienka ze mi to nepatri a ze tom to ukradol. (myslim si ze tieto veci som vzal, ked vlastnici tychto veci boli uz prec). A preto sa pytam, mal by som sa tychto veci nejako zbavit, dat ich prec? Viem ze to znie velmi smiesne ale fakt som z toho frustrovany a neviem co s tym.

Poslať 26.09.2020 16:03:39   Re: škrupulózne svedomie

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4450 príspevkov
Keďže nevieš komu tie veci patria, nemáš ich komu vrátiť. Pri odchode z kúpeľov by si teoreticky mohol tie veci nechať na recepcii. Vzhľadom na zanedbateľnú hodnotu to nepovažujem za ťažký hriech. Tak by som na Tvojom mieste spomenula danú záležitosť pred Bohom s prosbou o odpustenie a ak Ti to pomôže, tak vo sviatosti pokánia. Za pokãnie môžeš cenu tých veci dať do zvončeka, alebo na dobre účely, prípadne sa tých veci zriecť a dať niekomu, kto ich vie využiť.

Ja mám doma požičanú knihu a nie a nie ju vrátiť, lebo nemám čas sa stretnúť s majiteľkou. Podobne mám veľa veci, čo už nepoužívam a mohla ich darovať.

Poslať 27.09.2020 16:24:37   Re: škrupulózne svedomie

od 04.03.2020 19:23:23
napísal 32 príspevkov
teta píše:
Keďže nevieš komu tie veci patria, nemáš ich komu vrátiť. Pri odchode z kúpeľov by si teoreticky mohol tie veci nechať na recepcii. Vzhľadom na zanedbateľnú hodnotu to nepovažujem za ťažký hriech. Tak by som na Tvojom mieste spomenula danú záležitosť pred Bohom s prosbou o odpustenie a ak Ti to pomôže, tak vo sviatosti pokánia. Za pokãnie môžeš cenu tých veci dať do zvončeka, alebo na dobre účely, prípadne sa tých veci zriecť a dať niekomu, kto ich vie využiť.

Ja mám doma požičanú knihu a nie a nie ju vrátiť, lebo nemám čas sa stretnúť s majiteľkou. Podobne mám veľa veci, čo už nepoužívam a mohla ich darovať.
Dobrou vecou ich bude darovat, aj tak ich teraz nevyuzivam. Dakujem za odpoved

[ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia