Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
Poslať 20.05.2020 23:25:22   Re: Domáce úlohy

od 04.03.2020 20:23:23
napísal 28 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
je zlé, ak sa opisuje na predmetoch, o ktoré nám nejdú alebo nás nebavia? Podla mna domace ulohy nerozhoduju nase postavenie v zivote a ked nam raz nieco nejde, nemali by sme nad tym stracat cas.
podla mna je to vyslovene chyby nazor, v zivote nebudeme riesit len veci ktore nas bavia a ktore nam idu bez problemov ale vsetko co nam zivot prinesie, naopak by sme nemali zutekat od veci ktore nedokazeme riesit a snazit sa aj v nich spravit maximum.
Ak ti to nejde skus sa spytat ze preco a pripadne si najst niekoho kto sa vyzna a kto ti v tom vie poradit
Odkial si? Z ktorej casti Slovenska ?
Vychod, Kosice

Poslať 21.05.2020 10:23:27   Re: Domáce úlohy

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15085 príspevkov
ta daleko si synak ....

Poslať 22.05.2020 15:26:32   Re: Domáce úlohy

napísal 28 príspevkov
legionar píše:
dominik19 píše:
Dobry den, chcel by som sa spytat na temu domace ulohy. Niekedy nemam vobec chut na domace ulohy a nebavi ma ich robit. A na to som aj doplatil, pretože z fyziky skoro nič neviem. Nechcem byť už tak lenivý a chcem byt čestný počas učenia. No chcel som sa spýtať ; je zlé, ak sa opisuje na predmetoch, o ktoré nám nejdú alebo nás nebavia? Podla mna domace ulohy nerozhoduju nase postavenie v zivote a ked nam raz nieco nejde, nemali by sme nad tym stracat cas. Som otvoreny ku vsetkym nazorom.
Tak to je smutne. :cry:
Pritom fyzika je jedno uzasne dobrodruzstvo poznania.
Neuc sa kvoli uloham, aj tak to potom zabudnes.
Citaj, pozeraj, NASAVAJ vsetky tie zaujimave fakty, javy a uspechy preto, ze to je zaujimave, nie aby si dostal jednotku za opisanu pisomku.

Znalosti z fyziky (mechanika, elektrina, optika ...) sa hodia aj na zvladanie beznych technickych problemov v zivote.

Zacni besedami "Pod lampou" (fyzika, vesmir, castice, kvantovka, Big bang, Kulhanek, Grygar, DNA, Darwin, mozog, co je zive, maxwell, Einstein, Newton ...) - cisto na vzbudenie zaujmu o nieco.
To pole je tak obrovske, ze nieco ta zarucene zaujme.

No a potom je to uz "iba" o praci ... :lol:
Mat vedomosti naviac nie je nikdy na skodu, no zase velmi ma nebavi zameriavat sa na elektrinu a tie schemy okolo toho, takisto nemam ani chut travit 5 hodin pred pracovnym listom, ked mozem tych 5 hodin stravit s kamosmi napr. Pri kompe alebo vonku. Fyzika je vsade okolo nas, je dobre ju vediet, ale co sa tyka tych domacich uloh co dostavame, nehodlam pri tom stracat cas. S ucebnicou to zbucham za 10 minut a je po vsetkom. Viac sa naucim citanim ako nezmyselnym robenim domacich pracovnych listov, ktore ma oberaju o cas. Citanim Biblie mam aspon motivaciu na zlepsovanie mojej povahy. Ach jaj, uz nech cim skor pride ta stredna.... Domace boli vzdycky nudne..

Poslať 22.05.2020 15:54:26   Re: Domáce úlohy

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19754 príspevkov
dominik19 píše:
Mat vedomosti naviac nie je nikdy na skodu, no zase velmi ma nebavi zameriavat sa na elektrinu a tie schemy okolo toho, takisto nemam ani chut travit 5 hodin pred pracovnym listom, ked mozem tych 5 hodin stravit s kamosmi napr. Pri kompe alebo vonku. Fyzika je vsade okolo nas, je dobre ju vediet, ale co sa tyka tych domacich uloh co dostavame, nehodlam pri tom stracat cas. S ucebnicou to zbucham za 10 minut a je po vsetkom. Viac sa naucim citanim ako nezmyselnym robenim domacich pracovnych listov, ktore ma oberaju o cas. Citanim Biblie mam aspon motivaciu na zlepsovanie mojej povahy. Ach jaj, uz nech cim skor pride ta stredna.... Domace boli vzdycky nudne..
Suhlasim, ze dnesne deti su v skole a v domacich ulohach casto pretazovane uplnymi blbostami.
Ked si spomeniem na vsetky tie "projekty", co deckam zabili doslova desiatky hodin casu, ide ma roztrhnut od zlosti. :D

Ty mas ale iny problem:
Spomenul si, ze 'radsej si pri kompe, alebo vonku', hoci 'mat vedomosti naviac nie je nikdy na skodu'.
A to uz vypoveda o niecom inom. :lol:
Stotoznil si si tie 'vedomosti' s 'robenim uloh' a, kedze tie Ta nebavia', zanevrel si na ziskavanie 'vedomosti navyse' a tvrdis, ze 'Teba to proste nebavi'.
Jednoducha cesta - aj z oblubenej Biblie by si mal vediet, kam vedie. ;)

Pritom ja hovorim, ze to nie su ziadne vedomosti navyse, je to ZAKLAD (navyse na ZAKLADNEJ SKOLE) !
A aj tie ulohy by Ta mali viest k tomu, aby si pochopil fyziku, ktora je za nimi. Nie aby si ich 'iba urobil'.
Mam zaujimavu knizku pre ziakov a studentov: "Zbierka kvalitativnych uloh z fyziky".
Tam sa nic nepocita a preto je to tazsie - musis tam najst a spravne uplatnit fyziku.

Ja som uz vo svojich 13-tich rokoch mal precitanu knihu o elementarnych casticiach od Parnova (Na krizovatke nekonecna).
A neboli to ziadne rozpravky na dobru noc.
A hlavne - nemali sme to na ulohu ! :lol:
https://www.odkarla.cz/kniha-j-i-parnov-na-krizovatce-nekonecna
Edit:
Počet stran 596
Jazyk vydání český
Překlad Pavel Anderle, Jiří Grygar
:D

A ucebnicu elektriny, ktoru sme dostali pred prazdninami, som celu preluskal cez prazdniny. :D

Teraz najdes vsade ovela lepsie knihy, pretoze za tych 43 rokov sa naozaj vela zmenilo ...
A spustu videi, prednasok a kurzov roznej urovne.

Keby som ja mal v Tvojom veku internet ... :roll: :lol:

Poslať 22.05.2020 20:21:12   Re: Domáce úlohy

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15085 príspevkov
Dominik pocuvaj Legiho lebo dobre ti hovori .... a skus sa zamysliet ....

Poslať 23.05.2020 0:57:15   Re: Domáce úlohy

napísal 28 príspevkov
misojogi píše:
Dominik pocuvaj Legiho lebo dobre ti hovori .... a skus sa zamysliet ....
Ma pravdu, ale niekedy mam chut sa vykaslat na vsetky domace ulohy a radsej ich opisat od spoluziakov, lebo ma to proste nechyti sediet za stolom a cumiet na tie prehnane, niekedy az nezmyselne dlhe a komplikovane ulohy. Z praxe sa clovek sice uci, ale nie vzdy sa ludom chce len tak sadnut za stol a robit. Niekedy chyba motivacia a niekedy sme proste len lenive decka (nebudem behat okolo horucej kase).
Pan legionar vdaka za rady :)

[ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť