Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
Poslať 17.06.2020 12:28:02   Re: Cudzie hriechy

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1990 príspevkov
Citácia:
Vedome znamena ze vieme ze je to hriech a aj tak to spravíme?
Ano

Poslať 17.06.2020 16:49:15   Re: Cudzie hriechy

Obrázok užívateľa

od 12.05.2004 9:44:48
napísal 3483 príspevkov
dominik19 píše:
Mx píše:
... hrešíme, keď vedome a dobrovoľne ideme proti Bohu.
Vedome znamena ze vieme ze je to hriech a aj tak to spravíme?
Presne tak. Viem, že je to vážna vec, viem, že tým idem proti Bohu a aj tak to spravím, aj keď ma do toho nikto a nič nenúti. Je to niečo ako, ja viem lepšie, čo je pre mňa dobré.

dominik19 píše:
...no mna skor trapi ostry slovnik a rozne konverzacie o drogach a inych zlych veciach. Nechcem, aby si mysleli ze ich idem poucovat a tak sa so mnou prestali bavit z uplnej blbosti. Viem, ked sa bavia o takych veciach tak zjavne to nie su dobri kamarati, ale hovorim o blizkych kamaratoch, na ktorych mi zalezi.
V takýchto prípadoch a hlavne ak ide o neveriacich kamarátov, by som do toho hriechy vôbec neťahal. Hovoril by som o svojich názoroch na vec, svojich pocitoch a pod. Napríklad - ja by som drogy nikdy nebral, videl som dokumenty o tých, čo brali a boli to trosky nakoniec. Teda ja osobne som aj niektorých stretol a poznám takých. Mne to nestojí za to také veci skúšať.
Alebo sa dá napríklad - vieš, moju mamu by to veľmi sklamalo, ona mi dôveruje, že si s týmto nezničím život a ja ju mám rád, tak do toho nejdem.

Aj prirodzené dôvody a hodnoty sú od Boha, netreba strašiť hriechom. Ak si odseknem ruku, aby som nemusel na vojnu (to sa dnes veľmi nestáva), tak mi tá ruka bude chýbať aj potom, netreba mi hovoriť, že je to hriech, stačí apelovať na to, čo budem robiť bez jednej ruky.

Poslať 17.06.2020 18:14:01   Re: Cudzie hriechy

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4384 príspevkov
Citácia:
.no mna skor trapi ostry slovnik
Môže to byť dosť nepríjemné, tak by som im to odkomunikovala. A plus modlitbu pripojila, proti zlu, napr. k sv.archanjelovi, ku sv.Krvi, aby kamarátov prikryla, hoci aj doma.

[ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia