Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 47 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 17.06.2020 17:24:31   Re: Sťahovanie hudby a hier

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19973 príspevkov
V USA je vela blaznov a este viac zlodejov.
A my ich uspesne "dobiehame" ... :roll:

Poslať 22.08.2020 13:22:42   Re: Sťahovanie hudby a hier

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 6282 príspevkov
Praktická otázka, ja by som povedal, že je to hriech, hoci nie tak závažný, pokrytectvo je tisíckrát horšie. A krádež duševného vlastníctva pokiaľ na tom nezarábaš nie je až tak strašná ako normálna krádež, lebo nikomu nič neubudne navyše ak by si si to nikdy nekúpil lebo by si nato nemal, toto som kedysi tuším čítal tu, neviem kto to pred dvanástimi rokmi písal možno Gabo alebo Mx. Mne to pripadá ako zaklamanie človeku v nie moc dôležitej veci. A nestačí počúvať hudbu na youtube a hrať staré hry? Ja ak si chcem niečo zahrať alebo čítať nejakú knihu, tak počkám niekoľko rokov a ono to vždy ohromne zlacnie, však starého je stále veľa dobrého a možno aj lepšie ako to nové, čo sa vydáva.

Poslať 22.08.2020 15:14:12   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15351 príspevkov
Citácia:
Pôjdem po ulici a začujem nejakú pieseň odniekiaľ z rádia, zahmkam si ju a zrazu pri mne zastane policajt, že musím zaplatiť za neoprávnené a nelicencované použitie?
Duševné vlastníctvo je podľa mňa podvod na ľuďoch a brzdí to pokrok.
No licenčné poplatky (nech sa to už volá akokoľvek) skutočným autorom veľmi nepomáhajú (lebo sa k nim nedostanú).
suhlas, je to cele o nicom

Poslať 22.08.2020 18:18:41   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1990 príspevkov
Citácia:
presne tieto reci mal bolsevik a riadia sa tym aj bolsevik v Cine. Ako dusevne vlastnictvo brani pokroku? Ked nieco vymyslis, nechces mat z toho nieco ?

Poslať 22.08.2020 18:21:54   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1990 príspevkov
Citácia:
No licenčné poplatky (nech sa to už volá akokoľvek) skutočným autorom veľmi nepomáhajú (lebo sa k nim nedostanú).
Licencne pooplatky sa samozrejem dostavaju , hovori sa tomu tantiemy a z toho normalne umelci ziju. To,ze u nas mame este z cias komunizmu pocit,ze vsetko musi byt zadarmo je uz druha vec

Poslať 18.09.2020 0:49:30   Re: Sťahovanie hudby a hier

od 04.03.2020 20:23:23
napísal 30 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Pôjdem po ulici a začujem nejakú pieseň odniekiaľ z rádia, zahmkam si ju a zrazu pri mne zastane policajt, že musím zaplatiť za neoprávnené a nelicencované použitie?
suhlas, je to cele o nicom
Dusevne vlastnictvo je podla mna iba vec svedomia. Stale tu budu ludia ktorym je to jedno a stahovat budu vkuse. Smutne je to, ze ludia chcu na niektorych veciach vzdy nechutne zarobit za take ciastky co si obycajny pracujuci clovek nebude moct dovolit. Kazdopadne ja som so stahovanim prestal (trapilo ma, ze nepodporujem umelcov tak, ako si to zasluzia) a tak to mam aj dodnes. Premyslam prilis vela nad tym, co hriech je a co hriech nie je, za kazdou vecou vidim tazky hriech, a preto som s tym prestal. Mam sa v takychto veciach este o com ucit no. Je ale smutne ze veci ako najnovsia hudba a hry su dostupne iba ludom ktori maju na takyto luxus peniaze.

Poslať 18.09.2020 11:07:04   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

napísal 15351 príspevkov
Citácia:
veci ako najnovsia hudba a hry
a stoji to vobec za to? podla mna ani nie .....
inak cele tie autorske prava su novodoby konstukt ktory v minulosti vobec NEEXISTOVAL, je to nieco ako pravo monopolu, cize nejde o prirodzene pravo
kopirovanie nie je kradez

Poslať 18.09.2020 11:25:59   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

napísal 15351 príspevkov
velmi poucne o tzv autorskom prave
https://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/57557-rakosku-na-ne-proc-od-sebe-umelci-opisuji?start=5
Citácia:
Tím chci říct, že je NAPROSTO NORMÁLNÍ, že při tvorbě originálních děl, ať už jde o vědu, umění, náboženství a filozofii, vychází autor z děl starších autorů. Je běžné, že derivujete, že se inspirujete, přebíráte a proměňujete. Někdy je docela složité sledovat, jak díla putují historií a jak se postupně proměňují.

Poslať 18.09.2020 11:53:38   Re: Sťahovanie hudby a hier

napísal 6282 príspevkov
Som šokovaný misojogi ako obhajuješ hriech a zločin :o
Jasné, že je to krádež. Však je tu niekto, kto si zaplatí veľmi drahých programátorov, kúpi softvér, hardvér, naleje milióny a vytvorí hru, produkt na predaj. A prídu ľudia, ktorí tvrdia, že mu to nepatrí, že je to ich a môžu si to skopírovať. Toto je fakt pekelná drzosť. On skrachuje a oni si užívajú niečo, začo nezaplatili, užívajú si prácu iných, ich prostriedky a ich zarobené peniaze. Poľahčujúce je ak je to chudobný človek, ktorý si to nikdy nekúpi, čo je však tiež otázne a podľa mňa by si raz za čas kúpil, čiže tiež je zlodej a potíšku nevytrubuje, že si niečo skopíroval, ale niekto kto tu začne roztrubovať na zločin a hriech, že je to normálne, to je nonsense. To som na kresťanskej stránke? :o

Poslať 18.09.2020 13:57:26   Re: Sťahovanie hudby a hier

od 04.03.2020 20:23:23
napísal 30 príspevkov
nikto píše:
Som šokovaný misojogi ako obhajuješ hriech a zločin :o
Jasné, že je to krádež. Však je tu niekto, kto si zaplatí veľmi drahých programátorov, kúpi softvér, hardvér, naleje milióny a vytvorí hru, produkt na predaj. A prídu ľudia, ktorí tvrdia, že mu to nepatrí, že je to ich a môžu si to skopírovať. Toto je fakt pekelná drzosť. On skrachuje a oni si užívajú niečo, začo nezaplatili, užívajú si prácu iných, ich prostriedky a ich zarobené peniaze. Poľahčujúce je ak je to chudobný človek, ktorý si to nikdy nekúpi, čo je však tiež otázne a podľa mňa by si raz za čas kúpil, čiže tiež je zlodej a potíšku nevytrubuje, že si niečo skopíroval, ale niekto kto tu začne roztrubovať na zločin a hriech, že je to normálne, to je nonsense. To som na kresťanskej stránke? :o
Pokial na tom nezarabaju tazke peniaze a neclaimuju si to za svoje (maju to iba na vlastnu potrebu) a nijakym inym sposobom sa tym neobohacuju- neviem co by na tom hriech mal byt, no nemalo by sa s tym prilis prehanat. Povies si ze na to nemas a budes sťahovať viac a viac. Veci ako hudba, filmy a hry by sa mohli dostat do stadia, kde si to mozu dovolit vsetci, alebo aspon nepytat za to nenormalne ciastky.

Poslať 18.09.2020 18:32:20   Re: Sťahovanie hudby a hier

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19973 príspevkov
Platia autorovi basne aj deti, co ju recituju v skole, alebo na nejakej sutazi ?
To by uz bolo uplne chore, pretoze on moze byt len rad, ze ho aspon niekto recituje. :lol:
A aky rozdiel je medzi basnou a piesnou ?
Ak si pri taboraku zahram Zbirku a nejaka SOZA po mne bude chciet peniaze, tak ju poslem do bazin !

Poslať 18.09.2020 20:49:13   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

napísal 15351 príspevkov
Citácia:
Ak si pri taboraku zahram Zbirku a nejaka SOZA po mne bude chciet peniaze, tak ju poslem do bazin !
presne taketo pripadxy sa udiali na Slovensku pred 8 rokmi
deti zaspievali mamickam na den Matiek ludove pesnicky a nabehla SOZA a zacala kasirovat
A sef SOZY mal prihovor (voci maturantom) ze sa treba od detstva ucit vzorne platit SOZE, aby sme neboli pirati

rovnako este davnejsie skasirovali nejake krestanske zbory ktore spievali na vianocnych trhoch koledy (ludove)
dokonca isty cas to bolo aj tak ze si musel platit za vlastne pesnicky a prihlasit sa a nasledne si to dostaval spat .... proste na hlavu
su to gauneri ktorych treba potierat kde sa len da

Poslať 18.09.2020 20:51:15   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

napísal 15351 príspevkov
Citácia:
A nestačí počúvať hudbu na youtube a hrať staré hry? Ja ak si chcem niečo zahrať alebo čítať nejakú knihu, tak počkám niekoľko rokov a ono to vždy ohromne zlacnie, však starého je stále veľa dobrého a možno aj lepšie ako to nové, čo sa vydáva.
ano presne tak funguje tzv doba hajenia u piratov
okrem totalnych hitov sa siria veci stare minimalne po roka (niekedy aj rok a viac) a vsetci su spokojni (okrem SOZY ktora chce vypalnicit na vsetkom)

Poslať 18.09.2020 20:58:00   Re: Sťahovanie hudby a hier

napísal 6282 príspevkov
dominik19 píše:
Pokial na tom nezarabaju tazke peniaze a neclaimuju si to za svoje (maju to iba na vlastnu potrebu) a nijakym inym sposobom sa tym neobohacuju- neviem co by na tom hriech mal byt, no nemalo by sa s tym prilis prehanat. Povies si ze na to nemas a budes sťahovať viac a viac. Veci ako hudba, filmy a hry by sa mohli dostat do stadia, kde si to mozu dovolit vsetci, alebo aspon nepytat za to nenormalne ciastky.
Dovoliť si to môžeš aj teraz. Však tie hry lacnejú časom veľmi veľmi výrazne. A prečo si dovoľujem takto vravieť? Lebo vo všeobecnosti sú nové hry tak náročné na hardvér, že sú hrateľné len pre tých, ktorí vrazia kopec peňazí do počítača. Pre mňa napríklad nehrateľné, nemám tak výkonný počítač. Ak máš dosť peňazí na tak drahý počítač, máš dosť peňazí aj na hry.

Inak mám pocit, že sú tieto produkty hlavne pri uvádzaní na trh tak drahé, lebo sa počíta s počítačovou kriminalitou, a všetci tí poctivci musia platiť ten vývoj aj pre tých, ktorí si to šlohnú. Keby bolo viac ľudí, čo by to kupovali, bol by väčší priestor pre zlacnenie.

A ďalší postreh, ten "nemorálny" Západ je napríklad v mnohých veciach morálnejší ako my pyšné postkomunistické krajiny. U nich je pirátstvo v spoločnosti brané závažnejšie ako u nás.

Poslať 18.09.2020 21:04:13   Re: Sťahovanie hudby a hier

napísal 6282 príspevkov
misojogi píše:
ano presne tak funguje tzv doba hajenia u piratov
okrem totalnych hitov sa siria veci stare minimalne po roka (niekedy aj rok a viac) ...
Pol roka či rok je veľmi málo času, vtedy to ešte nezlacnie výrazne.

A po druhé, ak už to zlacnie časom, tak si to môžem dovoliť kúpiť nie práve ukradnúť. Však na začiatku bol argument za pirátčenie, že je to drahé, a po čase je argument za pirátčenie to, že je to už lacnejšie? Veď to je na hlavu.

[ Príspevkov: 47 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť