Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 01.05.2020 23:25:39   Re: Sťahovanie hudby a hier

od 04.03.2020 19:23:23
napísal 32 príspevkov
stefan píše:
Ťažko odpovedať na túto otázku. A asi každý kto tu niečo napísal má kus pravdy. Na nete je fakt mnoho vecí zadarmo, napr. aj tej hudby, ak strpíš trochu reklamy, tak YT ti ponúkne takmer všetku hudbu sveta legálne a "zadarmo". Ak si nainštaluješ Epic launcher, tak každý týždeň dostaneš nejakú hru zadarmo /onedlho bude asi Watch Dogs/. Tiež je pravda čo Ti povedal tvoj farár, uspokojiť sa s tým čo máš znamená aj motiváciu dosiahnuť viac vlastnými silami /skús si nájsť brigádu a pod..../. Potom tiež za nie veľa peňazí dostaneš veľa obsahu, navrhni rodičom aby predplatili netflix, hbo go alebo voyo, tieto služby už nie sú pre väčšinu Slovákov nedostupné /finančne/ a dajú sa pozerať na viacerých zariadeniach naraz, možno by to ocenili aj oni. Hry si tiež môžeš kupovať z G2A alebo Instantgaming za zlomky cien, vydavateľstvá sa síce bránia, že je to pirátstvo, nie som však toho názoru, viac mi to pripadá ako bazar. GoG je napr. úplne legálny. Ja keď som mal 15 rokov /žil som však trochu v inej dobe/, tiež som mal doma všetko cracnuté a stiahnuté. Nebral som to ako pohromu z viacerých dôvodov. Za prvé to bolo tak dávno, že vtedy sa ešte nehovorilo o tom, že je to nelegálne, za druhé internet sme doma nemali, veci sme si teda nosili na disketách alebo cd, teda čo sme si nepriniesli to sme nemali a za tretie tie ceny napr. hier boli fakt pre Slovákov nedosiahnuteľné, ak AAA hra stála 1200 SK a matka zarobila 6500 SK, tak by mi tú hru jednoducho nemohla kúpiť. Doba je ale iné a možnosti sú ohromné. A ako sa postaviť k uloz.to? No ja sa tomu vyhýbam. Hlavne kvôli tomu, že záškodníci tam nahrávajú aj rôzny škodlivý software. Ale ak si občas stiahneš nejaký ten film, tak sa zase svet nezrúti no... Vyhýbaj sa však cracknutým hrám, jednak tiež kvôli záškodníkom, ale aj tiež kvôli tomu, že si myslím, že už spĺňa charakter krádeže.
Cracknute hry chapem, to nehram, mam na steame pokupovane hry, takisto s hudbou spotify. No chcem sa spytat na cracknuty windows. Moj nevlastny otec este davnejsie pri stavani pc crackol windows. A chcem sa teda spytat ze ked tento windows pouzivam, pacham hriech? Ja som ho necrackoval, ale chcem vediet ci to je zle. Momentalne windows 7 je uzbminulostou tak som toho nazoru, ze sa to nepodporuje tak by som to neriesil. Ak sa mylim, opravte ma.

Poslať 02.05.2020 10:33:46   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 15634 príspevkov
Citácia:
takzvane duševné vlastníctvo nikdy neexistovalo, je to pomerne nová vec, vymyslená cca pred menej ako 100 rokmi. Boh hovorí - zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte, no na druhej strane hovorí aj - robotník si zaslúži svoju mzdu.
Rozumny kompromis, ktory mlcky uznavaju aj oficialne organy, znie - ak na tom zarábaš, tak si to kúp.
Citácia:
vtedy sa ešte nehovorilo o tom, že je to nelegálne
toto nie je argument, ak by to naozaj bolo zle samo o sebe bolo by to zle aj keby sa o tom nehovorilo
Citácia:
ceny napr. hier boli fakt pre Slovákov nedosiahnuteľné
ani toto nie je argument
Citácia:
Vyhýbaj sa však cracknutým hrám, jednak tiež kvôli záškodníkom, ale aj tiež kvôli tomu, že si myslím, že už spĺňa charakter krádeže.
nemyslim si to ....
Citácia:
No chcem sa spytat na cracknuty windows. Moj nevlastny otec este davnejsie pri stavani pc crackol windows. A chcem sa teda spytat ze ked tento windows pouzivam, pacham hriech? Ja som ho necrackoval, ale chcem vediet ci to je zle.
bol som na prednaske cloveka z microsoftu ktory sa oficialne zameriava prave na legalnost SW a ten nam na rovinu povedal ze domace pouzivanie windowsu (bez licencie) microsoft NIKDY riesit nebude, jeho zaujima len firemne pouzitie
Je velmi znamy aj vyrok B Gatesa ked mu povedali ze Cinania a vo vychodnej europe "kradnu" windows
"Kradnu" náš SW? to je vyborne som rad ze nekradnu iny SW
pretoze vedel ze ked si ludia zvyknu na nejaky soft tak ho budu chciet pouzivat aj v praxi a tam sa uz da presadit aby firma alebo statna sprava si ten soft zaplatila.
Druha strana mince je aj licencovanie ktore brutalnym a neferom sposobom znevyhodnuje zakaznika (platiaceho) (v podstate ho okrada - to uz ako nikomu nevadi?)
Citácia:
pri stavani pc crackol windows.
tak toto je naozaj vazna chyba, windows treba pouzivat necracknuty a zohnat si na webe funkcne seriove cislo :lol: :D ;) pripadne si upravit BIOS aby hlasil ze ide o hromadnu licenciu vyrobcu HW (potom je nainstalovany WIN automaticky legalny bez overovania) :lol: :D :oops:
Citácia:
Momentalne windows 7 je uz minulostou tak som toho nazoru, ze sa to nepodporuje tak by som to neriesil.
to sa nazyva tzv abandon SW, cize soft ktoreho legalnost uz nikto nebude riesit .... spokojne by som ho pouzival ,...

Poslať 02.05.2020 15:49:43   Re: Sťahovanie hudby a hier

napísal 32 príspevkov
Citácia:
cize soft ktoreho legalnost uz nikto nebude riesit .... spokojne by som ho pouzival ,...
Dakujem za obozrejmenie. Pretoze ten pocitac je stejne stary uz, a kupovat donho novy windows by bola zbytocnost. Mna len trapilo, ze by som ako keby "pouzival nieco kradnute", ale uz windows 7 nie je podporovany, tak uz je to asi aj tak jedno. :D clovek nie som lakomy, pri nasledujucom pocitaci urcite zainvestujem do veci s legalnou licenciou. Este raz vdaka za obozrejmenie.

Poslať 02.05.2020 19:43:35   Re: Sťahovanie hudby a hier

od 28.06.2014 20:30:22
napísal 437 príspevkov
https://gamesite.zoznam.sk/pc/novinky/39744-nestihli-ste-hry-zadarmo-od-ubisoftu-tak-teraz-mate-jedinecnu-prilezitost-si-do-svojej-kniznice-pridat-vsetky-tri-naraz-assassin-s-creed-ii-rayman-legends-a-child-of-light

minule bol just cause 4
:D

Poslať 04.05.2020 13:02:07   Re: Sťahovanie hudby a hier

napísal 32 príspevkov
https://old.katolickenoviny.sk/39-2013-stahovanie-z-internetu-je-alebo-nie-je-hriech/
Zaujimavy clanok ktory uz som zdielal na zaciatku, no davam ho tu este raz. Podla mojho nazoru napriek vsetkym prispevkom na temu stahovanie si myslim, ze ako kopiu na domáce použitie co sa tyka hudby, filmov, hier, softwarov si moze clovek vytvorit. Hriechom sa to stava vtedy, ak tuto kopiu zacneme pouzivat na komercne ucely, t.j. Predavanie kopii, "zavesenie na net" a podobne sposoby, ktore z toho prinasaju zisk. Ked na to mate peniaze, kupte si to ale ked mate vo svojom zariadeni nejaku kopiu a viete ze ta originalna vec je trochu pridraha, nerobte si z toho tazku hlavu. AVSAK to neznamena, ze teraz mozme vsetko stahovat zadarmo bez odmeny pre autora. Nad touto temou som rozmyslal dost dlho a ten clanok hore som si precital taktiez viackrat. Este raz, ak sa v niecom mylim, prosim opravte ma. Kazda rada je uzitocna k ceste za lepsim krestanskym zivotom.

Poslať 19.05.2020 20:27:11   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1990 príspevkov
Ked som mal 20 - 25, tak bola velka moda kupovat napalovane CDcka a DVDcka z roznych pokutnych zdrojov pretoze hudba, filmy a videohry boli prakticky nedostupne a naviac slovac vratane mna bola na tom ekonomicky zle. Sluzby ako Steam, Uplay, Origin neexistovali a jedina moznost ako sa k takemuto nieco dostat bolo to kupit nacierno a ja som robil to iste.

Dnes, ked som vo vsetkej skromnosti (temer) za vodou, tak by som si naozaj nedovolil kradnut a ani nemam na to pomyslenie. Uz aj preto lebo sluzby ako Steam ponukaju zlavove akcie, kde si za 10 euro mozem vo vypredaji kupit tolko hier,ze ich nedokazem dohrat snad do konca zivota. Hry, napriklad AAA tituly stoja max 60 euro co je celkom prijatelna cena, ktora sa oplati dat za 1 hru. Ale pravda na Steame som viac ako 40 euro za hru nedal .... A to iste plati aj vo filmoch, ktore si velmi starostlivo vyberam a neminam peniaze za kazdy brak....

Ale aby som teda uplne nezavadzal, uloz.to sem tam pouzijem tak raz za polroka, ale iba kvoli to mu aby minul tie nakupene kredity na obcasne tituly. MAm NetFlix, HBO GO, Amazon PRime....

Poslať 19.05.2020 21:26:35   Re: Sťahovanie hudby a hier

napísal 32 príspevkov
tomix píše:
Ked som mal 20 - 25, tak bola velka moda kupovat napalovane CDcka a DVDcka z roznych pokutnych zdrojov pretoze hudba, filmy a videohry boli prakticky nedostupne a naviac slovac vratane mna bola na tom ekonomicky zle. Sluzby ako Steam, Uplay, Origin neexistovali a jedina moznost ako sa k takemuto nieco dostat bolo to kupit nacierno a ja som robil to iste.

Dnes, ked som vo vsetkej skromnosti (temer) za vodou, tak by som si naozaj nedovolil kradnut a ani nemam na to pomyslenie. Uz aj preto lebo sluzby ako Steam ponukaju zlavove akcie, kde si za 10 euro mozem vo vypredaji kupit tolko hier,ze ich nedokazem dohrat snad do konca zivota. Hry, napriklad AAA tituly stoja max 60 euro co je celkom prijatelna cena, ktora sa oplati dat za 1 hru. Ale pravda na Steame som viac ako 40 euro za hru nedal .... A to iste plati aj vo filmoch, ktore si velmi starostlivo vyberam a neminam peniaze za kazdy brak....

Ale aby som teda uplne nezavadzal, uloz.to sem tam pouzijem tak raz za polroka, ale iba kvoli to mu aby minul tie nakupene kredity na obcasne tituly. MAm NetFlix, HBO GO, Amazon PRime....
Pravda, aj ja som songy stahoval jak na beziacom pase ale poziadal som mamku ci by mi nepomohla a neplatila spotify... Na svedomi mi je lahsie ked mam vsetko za svoje peniaze. Akurat co je crack tak windows na pc, no ten uz je abandoned SW takze to by som uz neriesil...

Poslať 19.05.2020 21:52:57   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

napísal 1990 príspevkov
Citácia:
Pravda, aj ja som songy stahoval jak na beziacom pase ale poziadal som mamku ci by mi nepomohla a neplatila spotify... Na svedomi mi je lahsie ked mam vsetko za svoje peniaze. Akurat co je crack tak windows na pc, no ten uz je abandoned SW takze to by som uz neriesil...
Teraz vela video dostupne na YouTube,samozrejme nie vsetky filmy alebo hudba je dostupna. Co sa tyka hier, tak mam na Steame vo wishliste kopec hier, ale neviem ci sa niekedy k tomu dostanem. Asi zostanem pri tom svojom minecrafte :). Ale vazne, su niektore tituly, ktore stoja za malu investiciu, ale je urcita hranica, ktoru neprekrocim.

Jedna z veci co som sa naucil, ze clovek nemusi mat kazdu hlupost, ktoru uvidi ale na druhej strane ak ma moznost si skvalitnit zivot tak sediet vyslovene na peniazoch je hlupost. Samozrejme nesmie sa zabudat na nudznych a je nutne pomahat tam kde sa da a hoci je to davane "zo svojho prebytku", umysel je dolezity!

Poslať 19.05.2020 22:43:52   Re: Sťahovanie hudby a hier

napísal 32 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Teraz vela video dostupne na YouTube,samozrejme nie vsetky filmy alebo hudba je dostupna. Co sa tyka hier, tak mam na Steame vo wishliste kopec hier, ale neviem ci sa niekedy k tomu dostanem. Asi zostanem pri tom svojom minecrafte :). Ale vazne, su niektore tituly, ktore stoja za malu investiciu, ale je urcita hranica, ktoru neprekrocim.

Jedna z veci co som sa naucil, ze clovek nemusi mat kazdu hlupost, ktoru uvidi ale na druhej strane ak ma moznost si skvalitnit zivot tak sediet vyslovene na peniazoch je hlupost. Samozrejme nesmie sa zabudat na nudznych a je nutne pomahat tam kde sa da a hoci je to davane "zo svojho prebytku", umysel je dolezity!
Pravda :)

Poslať 20.05.2020 7:16:09   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

napísal 15634 príspevkov
Citácia:
Na svedomi mi je lahsie ked mam vsetko za svoje peniaze.
a jedneho pekneho dna o to prides pretoze vyrobcovi od ktoreho si si to kupil preskoci ...
narazam na realnu situaciu ked si ludia kupili kopec hudby na minidiscoch a potom sa z toho stal nepouzivany format .... alebo pripady ked firma zanikla a uz sa nedal overovat voci ich serveru certifikat, takze nakoniec ti ludia aj tak museli svoje hry hudbu a programy crackovat hoci si ich legalne kupili
Ked si kupis knihu tak bude Tvoja aj o 100 rokov pokial je neznici nejaka katastrofa
ked si kupis tzv dusevne vlastnictvo tak nepoznas dna ani hodiny ked ti predajca urobi nejaky podraz ... :evil:
Ak si napriklad zakupis nejaku pesnicku od jedneho vyrobcu preco to automaticky ti nedava prava aj u druheho predajcu? Ak je to naozaj dusevne vlastnictvo tej pesnicky? Aksi si nejaky album beatles zakupil na platni tak preco i ho automaticky nemozes stiahnut aj ako mp3 ??? Podla mna je to cele podvod na odieranie ludi ..... zo strany korporacii

Poslať 21.05.2020 10:04:37   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

od 12.05.2004 8:44:48
napísal 3486 príspevkov
misojogi:
v podstate súhlasím. Dá sa dokonca odsledovať, že to má výrazný dopad na civilizáciu a pokrok ako taký. Keď si totiž vezmeme, že "najväčšie objavy sa udiali v koncom 18. ale hlavne v 19. a časti 20. storočí a potom to veľmi prudko opadlo" a spojíme si to so zavedením "práva na duševné vlastníctvo" a tiež so zmenou prístupu vo vede a výskume, tak mne osobne to až príliš spolu koreluje.
Kedysi výskum a vývoj robili nadšenci, dnes sa robí sofistikovanie ale draho, neefektívne a hlavne sa jeho výsledky buď zatajujú (lebo chceme mať z toho prachy) alebo falzifikujú (lebo potrebujeme vykázať aktivity na granty a teda zase chceme prachy).
Ako keby posun k individualizmu viedol opačným smerom ako je rozvoj civilizácie. Mimochodom, sledujúc dejiny, nič nové, byrokracia zabila aj iné ríše a civilizácie.

Poslať 21.05.2020 11:55:53   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

napísal 15634 príspevkov
Citácia:
"práva na duševné vlastníctvo"
podla mna treba bojkotovat a porusovat kde sa len da, lebo je to zlo ....... teda v tej podobe ako nam to nanucuje sucasny svet ,....

Poslať 23.05.2020 0:09:22   Re: Sťahovanie hudby a hier

napísal 32 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
podla mna treba bojkotovat a porusovat kde sa len da, lebo je to zlo ....... teda v tej podobe ako nam to nanucuje sucasny svet ,....
Najde sa vela fararov a poboznych ktori su toho nazoru ze to je kradez, len tak stahovat z netu a neplatit. No ked si chcem zmenit ringtone na telefone, ako inac tam dam tu pesnicku? V niektorych pripadoch by malo byt stahovanie povolene, ale nemalo by sa zneuzivat. Predsa keby som vytvoril nieco nove, revolucne, tiez by som za to logicky chcel peniaze ako keby to mal zrazu každý a zadarmo. Ale potom je tu problem tej primeranosti, ci si za tie dane veci nepytaju tretinu priemernej vyplaty..... Svet je uz raz taky :-|

Poslať 17.06.2020 15:41:17   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

od 12.05.2004 8:44:48
napísal 3486 príspevkov
dominik19 píše:
misojogi píše:
Citácia:
Najde sa vela fararov a poboznych ktori su toho nazoru ze to je kradez, len tak stahovat z netu a neplatit. No ked si chcem zmenit ringtone na telefone, ako inac tam dam tu pesnicku? V niektorych pripadoch by malo byt stahovanie povolene, ale nemalo by sa zneuzivat. Predsa keby som vytvoril nieco nove, revolucne, tiez by som za to logicky chcel peniaze ako keby to mal zrazu každý a zadarmo. Ale potom je tu problem tej primeranosti, ci si za tie dane veci nepytaju tretinu priemernej vyplaty..... Svet je uz raz taky :-|
Ale kam to povedie? Pôjdem po ulici a začujem nejakú pieseň odniekiaľ z rádia, zahmkam si ju a zrazu pri mne zastane policajt, že musím zaplatiť za neoprávnené a nelicencované použitie?

A že to nie je zveličené dokazujú prípady farmárov z USA, kde Monsanto si dalo patentovať nejakú odrodu sóje (tuším) a licenčné podmienky sú, že si ju farmár nemôže množiť sám, ale musí si každý rok kúpiť. No a keď sa náhodu namnoží na mojom poli, lebo sused ju používa, tak idem pred súd a musím zaplatiť, že používam semená, ktoré som nezakúpil a nelicencoval. Veľa farmárov, ktorí to chceli robiť starým poctivým spôsobom takto padlo.
Duševné vlastníctvo je podľa mňa podvod na ľuďoch a brzdí to pokrok. Všetci chcú hrabať len pre seba a nikto nechce nič robiť pre druhých. Známky vyspelej civilizácie, ktorá čoskoro padne.
Ja si rád kúpim médium s piesňami, čo sa mi páčia a rád pôjdem aj takým spevákom a kapelám na koncerty. No licenčné poplatky (nech sa to už volá akokoľvek) skutočným autorom veľmi nepomáhajú (lebo sa k nim nedostanú). Uvidíme, možno internet tieto veci zmení.

Poslať 17.06.2020 16:15:13   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

napísal 1990 príspevkov
Citácia:
Všetci chcú hrabať len pre seba a nikto nechce nič robiť pre druhých
Star Trek :)

[ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť