Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
Poslať 18.09.2020 20:12:18   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 15670 príspevkov
Citácia:
U nich je pirátstvo v spoločnosti brané závažnejšie ako u nás.
prave preto tam zacali vznikat piratske strany ako napriklad vo Svedsku

Poslať 18.09.2020 20:15:28   Re: Sťahovanie hudby a hier

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 6423 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
U nich je pirátstvo v spoločnosti brané závažnejšie ako u nás.
prave preto tam zacali vznikat piratske strany ako napriklad vo Svedsku
Na rozdiel od nás, kde takáto strana nevznikne ani nemá šancu, lebo piráti skoro celý národ a bolo by to vykopávanie otvorených dverí :D

Poslať 29.09.2020 19:18:56   Re: Sťahovanie hudby a hier

Obrázok užívateľa

od 12.05.2004 8:44:48
napísal 3486 príspevkov
Otázka je, čo je to vlastne to duševné vlastníctvo. Ak si dobre pamätám, nejaký maník nechal na počítači vygenerovať všetky možné variácie tónov a dal si to patentovať, takže v podstate už nie je možné nič vymyslieť, každý od neho kopíruje. Urobil to vraj práve preto, aby ukázal, aké je to absurdné.
Nie je mi celkom jasné, ako duševné vlastníctvo ladí s výrokom "zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte". Pre mňa duševné vlastníctvo v takom zmysle ako sa ho snažia definovať právnici neexistuje, ale toto je len vrcholček ľadovca a Titanik sa rýchlo blíži.

A už len zopár poznámok na okraj:
- niektorý SW vznikol tak, že ten čo na ňom najviac zarobil, nerešpektoval práva skutočného autora a jednoducho ho ukradol, trošku zmenil a vydával za svoje. Čo v takom prípade? Podporovať zlodeja?

- ako veľký problém dnešnej doby vidím práve tú virtualitu vecí, stačí poriadna erupcia na slnku a všetok ten úžasný virtuálny svet skončí, ostanú len tí, čo vytvárajú skutočné hodnoty.

- ja viem, čo je za tým, keď človek namáhavo a nákladne pracuje (či už manuálne alebo aj vytváraním duševných hodnôt), nemám problém s odmenou pre takého človeka a nemám problém ho ani podporiť, lebo robotník sa zaslúži svoju mzdu, no to je práve to, že robotník

- posledná poznámka, pre mňa má zmysel platiť za niečo, čo je zhmotnené, čiže napríklad obraz, socha. Pri SW sa neplatí v skutočnosti za umelecké dielo, lebo SW často nie je umeleckým dielom ani náhodou (často sú to skôr poriadne "prasárne"), no platí sa pri tom, za intelektuálnu prácu programátora (alebo neplatí), no podobne ako v umeleckej brandži - autor či interpet ťahajú za podstatne kratší koniec.

[ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť