Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia


 [ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
Poslať 29.02.2020 13:08:52   NETFLIX
 

od 28.06.2014 20:30:22
napísal 421 príspevkov
Sledujete NETFLIX? Zdá sa mi to, alebo je to tak, že sme sa dostali do doby prehnanej (či skôr falošnej?) korektnosti? Kto to riadi? Kto to požaduje? Je to spoločenská objednávka alebo iba experiment? Chápem, že média majú moc spolutvoriť mienku spoločnosti. Asi preto sme v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch v seriáloch mohli vidieť hlavných hrdinov alebo skupiny často účelne zostavené z kamarátstva belocha, černocha a aziata. Tiež sme mohli čoraz častejšie vidieť zaľúbených takto rôzne skombinovaných. Možno išlo iba o biznis, aby sa s filmom či seriálom vedela identifikovať väčšina. OK však tak to má byť, je to realita a je to v poriadku. Ale už sme ďalej? Priznávam, nemám odsledované všetky seriály na NETFLIXe, vlastne iba pár. Vyberám si skôr sci fi lebo je to pre mňa relax. Možno to teda bude tým, že sa nám tvorcovia snažia naznačiť víziu budúcnosti. Ale naozaj sa v každom takomto seriály musím stretnúť s homosexuálnym párom či už mužským alebo ženským? Neviem, mne to nejako nevadí, ale všimol som si to, a to že som si to všimol znamená, že je toho /na mňa/ veľa. Hlavne ak nosnou témou seriálu nie je táto problematika. Napr. Van Helsing. Bože ja chcem vidieť ako zabíjajú upírov, nepotrebujem tam bozkávajúcich sa mužov či ženy. Altered Carbon podobne, Nyghtflyers tiež a topka je Another Life. Tam nám naservírovali toho najviac.... chlapík namaľovaný ako dievča so svojim partnerom, masturbujúca hlavná hrdinka, slečna ktorá sa chce milovať s dvoma mužmi - súčasne... keď potom otehotnie, tak hneď prvé čo jej povie doktor /ale úplne prvé/, že či si je vedomá, že si to nemusí nechať.... ako hovorím, tieto scény nie sú nosnými, iba dotvárajú kolorit a atmosféru, ale podľa mňa úplne zbytočne. Robí to niekto iba preto aby získal nejaké "body"? Alebo je to špecifikum NETFLIXu? Nechápte ma zle, ak idem pozrieť film ktorý sa tejto téme venuje, tak očakávam že sa jej bude venovať a čakám ako mi to režisér a herci podajú. Napr. Boys Don't Cry považujem za jeden z najlepších filmov vôbec, pretože sa človeku vie dostať pod kožu, pracovať s názormi a formovať osobnosť. Ale musí byť táto téma /z môjho pohľadu/ už všade? Či je to len na NETFLIXe?
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.02.2020 13:18:53   Re: NETFLIX
 

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 19128 príspevkov
Netflix nepozeram, takze neviem posudit.
Zo sci-fi mi viac-menej staci stara dobra SG-1 ... :lol:
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.02.2020 13:42:18   Re: NETFLIX
 

od 05.03.2014 13:26:50
napísal 292 príspevkov
Mainstreamová kultúra naozaj teraz funguje na vlne prehnanej politickej korektnosti (všade treba jedného hrdinu černocha /pardon, Afroameričana/, nejaký ten homopár...). nenazval by som to spoločenskou objednávkou (väčšine divákov je to podľa mňa jedno, ide im o nosnú tému/dej, a nie o to, či upírov zabíja černoch gay alebo kresťan beloch :) ), ale skôr snahou zapáčiť sa mainstreamovým médiám (kde prevažujú väčšinovo tieto politicky ultrakorektné názory).
Prípadne možno ešte donedávna to bola celkom prirodzená snaha mainstreamovho umelca šokovať a zaujať... Ale myslím že v súčasnosti černoch gay vo filme nikoho extrémne nešokuje...
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 3 ] 

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: