Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 160 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.04.2020 22:19:57   Re: Genezis ,trest za hriech

Obrázok užívateľa

od 12.05.2004 8:44:48
napísal 3486 príspevkov
legionar píše:
Newton:
Skratene sa da povedat, ze "vymyslel vedu".

V tomto zmysle ani teologia, ani filozofia jednoznacne vedami nie su.
Su to iba "dojmologie" ...
Hm, zaujímavá interpretácia. Veda je keď - sa vyjadruješ diferenciálnym počtom, hm, nevedel som. Ále už viem, vďaka.

Poslať 12.04.2020 7:52:01   Re: Genezis ,trest za hriech

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20216 príspevkov
Mx píše:
legionar píše:
Newton:
Skratene sa da povedat, ze "vymyslel vedu".

V tomto zmysle ani teologia, ani filozofia jednoznacne vedami nie su.
Su to iba "dojmologie" ...
Hm, zaujímavá interpretácia. Veda je keď - sa vyjadruješ diferenciálnym počtom, hm, nevedel som. Ále už viem, vďaka.
Nie, este nevies. Este si to nepochopil. :)
Tie diferencialne rovnice su iba mocnym nastrojom PRINCIPU, ktory je v pojme veda obsiahnuty.

Poslať 12.04.2020 21:10:02   Re: Genezis ,trest za hriech

Obrázok užívateľa

napísal 3486 príspevkov
legionar píše:
Nie, este nevies. Este si to nepochopil. :)
Tie diferencialne rovnice su iba mocnym nastrojom PRINCIPU, ktory je v pojme veda obsiahnuty.
Nebudem sa s tebou hádať, či dohadovať. Ty o vede exaktnej ja o vede všeobecne. Exaktná veda využíva metodické postupy všeobecnej vedy, ktorá ju zastrešuje, bez toho by to nešlo.
Každopádne je to odbočenie od témy.

A k téme - z mne dostupných informácií
Smrť a choroba je následkom hriechy (môžeme povedať aj trestom za hriech, no ja mám radšej kauzalitu v čistej forme).
Bolesť ako varovný signál organizmu neviem jednoznačne zaradiť ako následok hriechu. Príde mi ale, v zmysle viem si to predstaviť, že nebyť prvého hriechu tak by nebola ani bolesť, lebo by nemala byť prečo, ľudia by predsa nerobili zlé veci, napríklad neskákali z vysokej skaly, neriskovali by zbytočne a nezbytočne by nebolo treba. Ale to je taká utopistická predstava.

Poslať 12.04.2020 22:15:38   Re: Genezis ,trest za hriech

napísal 20216 príspevkov
Mx, nie si Ty nahodou Jehovista ? :)
"Smrt a choroba su nasledkom hriechu" - to je pitomost ako Brno.
Dokaz:
V kazdej epidemii trpia a zomieraju AJ nevinne deti - a Boh sa neunuva 'hladat 10 spravodlivych', ako to (vraj) bol ochotny v Sodome a Gomore.
Kazda epidemia je zalezitostou PRAVDEPODOBNOSTI - a ta je 'slepa'.
Takze by som strasne rad pocul tie Tvoje "informacie", ktore by dokazali potvrdit to Tvoje tvrdenie.

Poslať 12.04.2020 22:41:58   Re: Genezis ,trest za hriech

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 15622 príspevkov
Citácia:
Dokaz:
V kazdej epidemii trpia a zomieraju AJ nevinne deti
to je duchovne chapane
myslim sa tym to ze ze hriesnost narusila ludstvo (este v cae Adama a Evy) ktore nasledne podieha chorobam a smrti
nie je to v tom zmysle ze by konkretne dieta trpelo za svoj hriech v case epidemie .... tu plati nieco ako kolektivna vina .... (ludovo povedane ked si clovek tak musis znasat udel cloveka, cize aj choroby, ktore na cloveka posobia)

Poslať 12.04.2020 23:45:47   Re: Genezis ,trest za hriech

Obrázok užívateľa

napísal 3486 príspevkov
legionar píše:
Mx, nie si Ty nahodou Jehovista ? :)
Nepoteším Ťa, netrafil si sa.
legionar píše:
Čo k tomuto inak napísať. V tvojom myšlienkovom svete je to možno tak.
Tvoj svet mi príde ako množina reálnych čísel, nad ktorou sa snažíš vypočítať odmocninu z (-1). Si v zlom definičnom obore. Nám už sv. Pavol povedal, že veci našej viery sú pre jedných pohoršením a pre iných bláznovstvom.
Ťaháš si naše pojmy do svojho sveta a čuduješ sa, že ti to nesedí? Veď ak chcem zistiť, či je nejaký myšlienkový konštrukt konzistentný, musím si ho najskôr osvojiť. Aby som vedel, koľko je 2+2 musím začať s 1+1.

Odpovede na tvoje argumenty a otázky z pohľadu mojej katolíckej viery sú - pred Bohom nikto z ľudí tu na zemi nie je nevinný. Adam a Eva boli, ale pokazili si to a Ježiš a Panna Mária sú špeciálne prípady, ktoré teraz nechcem riešiť.
legionar píše:
Dokaz:
Vtipné... :)
legionar píše:
V kazdej epidemii trpia a zomieraju AJ nevinne deti
Ako som napísal, pred Bohom nie sú nevinné. Ale to je na úplne inú debatu, konkrétne napríklad o kauzalite tohto sveta.
legionar píše:
- a Boh sa neunuva 'hladat 10 spravodlivych',
Boh sa nemusí unúvať, Boh ich predsa všetkých osobne pozná, veď sú to jeho priatelia, s ktorými sa denne rozpráva.
legionar píše:
ako to (vraj) bol ochotny v Sodome a Gomore.
Vraj bol? Ale prečo si to nedočítaš do konca? Lebo by to potvrdzovalo môj výrok? Nenašiel sa tam ani jeden a nechce sa mi veriť, že v niekoľko 100tisícovom meste neboli žiadne deti (Sodoma podľa niektorých archeologických zdrojov až okolo 400 000 obyvateľov). Asi by sme mali pripustiť, že nejaké tam boli a ja myslím, že aj celkom viac ako 10. A keďže mestá boli zničené, tak asi ani tie deti neboli spravodlivé a teda už vôbec nie nevinné.

legionar píše:
Môže sa to tak zdať, no na druhej strane je s tým problém, lebo evidentne existujú epidémie, ktoré zabíjajú všetko prvorodené a vyhýbajú sa domom pomazaným krvou jednoročného bezchybného baránka. Takže možno slepá hej (veď chodila v noci), ale čuch má asi celkom v poriadku.
A potom sú tu aj iné historicky podchytené epidemiologické udalosti, ktoré s tým "slepá pravdepodobnosť" nesedia, ale nekomplikujme to, keď už pripúšťaš "udajne"/"vraj" že by mohlo platiť aspoň niečo zo Starého Zákona, použili sme to.
legionar píše:
Takze by som strasne rad pocul tie Tvoje "informacie", ktore by dokazali potvrdit to Tvoje tvrdenie.
Žiaľ, toto asi nepôjde, bývame dosť ďaleko od seba a je to cez množstvo okresov, takže tak skoro nie.
Mimochodom, katolíkovi na dôkaz svojich tvrdení netreba chodiť do CERNu, nám stačí citovať sv. Písmo alebo tradíciu, prípadne oboje.
Verím, že každý, kto chce zažiť dôkazy na vlastnej koži, vidieť na vlastné oči a počuť na vlastné uši, bude mať tú možnosť.

Poslať 13.04.2020 6:08:34   Re: Genezis ,trest za hriech

napísal 20216 príspevkov
OK, takze nic.
Presne ako som cakal.
Snazis sa pouzit priklad z matematiky, ale v kontexte dalsich slov to mne pripada ako svatokradez.
Pretoze povedat, ze "STACI" citovat Pismo a mas vystarane, je az prilis "slabe" ... (velmi slusne povedane)

Poslať 13.04.2020 9:01:45   Re: Genezis ,trest za hriech

od 05.03.2014 13:26:50
napísal 812 príspevkov
Mx píše:
legionar píše:
Môže sa to tak zdať, no na druhej strane je s tým problém, lebo evidentne existujú epidémie, ktoré zabíjajú všetko prvorodené a vyhýbajú sa domom pomazaným krvou jednoročného bezchybného baránka.
Evidentne také epidémie existujú?

Poslať 13.04.2020 11:28:00   Re: Genezis ,trest za hriech

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 15622 príspevkov
Citácia:
ja viem len o jednej ktora je zapisana v Biblii, nemam vsak dalsie ine dokazy(naprikld nejake historicke zaznamy z Egypta) o tejto epidemii alebo podobnych
Citácia:
A keďže mestá boli zničené, tak asi ani tie deti neboli spravodlivé a teda už vôbec nie nevinné.
skus iny priklad, tento nie je moc stastny
hoci suhlasim s tym ze aj deti mozu byt hriesne
Citácia:
A potom sú tu aj iné historicky podchytené epidemiologické udalosti, ktoré s tým "slepá pravdepodobnosť" nesedia,
prosim bud konkretny o com hovoris ....
Citácia:
katolíkovi na dôkaz svojich tvrdení netreba chodiť do CERNu, nám stačí citovať sv. Písmo alebo tradíciu, prípadne oboje.
Zavisi od toho co dokazujes, ked ide o teologicke skutocnosti viery tak mas pravdu ale ked ide o prirodovedne fakty tak tam naozaj treba ist do CERNu

Poslať 13.04.2020 12:21:36   Re: Genezis ,trest za hriech

napísal 20216 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
A keďže mestá boli zničené, tak asi ani tie deti neboli spravodlivé a teda už vôbec nie nevinné.
Nie nestastny, ale uplne hlupy. :D

Vsetky tieto bajky su postavene na hlavu.
Napriklad aj preto, ze sa tam NIKDE nehovori, ze hladali aj medzi detmi ... :lol:
Deti neboli 'platne kusy'.
Ale zaver Mx, v zmysle 'jeho kauzality', je jednoznacny.

Boh predsa VEDEL, ze "nenajdu", ci nie ? :lol:
Tak naco vsetky tie recicky okolo ?
Chcel ich odbachnut, tak ich odbachol.
Akurat ludia sa snazia Ho stale "ospravedlnovat", tak ako tyrane dieta ospravedlnuje svojho tyrana.
V konecnom dosledku plati, ze najviac za vsetko zodpovedny je Boh.
(ak, pravda, vobec nejaky existuje)

Poslať 16.04.2020 11:10:11   Re: Genezis ,trest za hriech

Obrázok užívateľa

napísal 3486 príspevkov
legionar píše:
Na to ostatné reagovať nemá zmysel, ale k tomuto sa oplatí - takže keď zoberieš nôž a dobodáš svoju manželku doma, bude to tiež vina Boha a vaše deti sa nemôžu hnevať na teba, že si ju zabil, lebo vinný je predsa Boh, On ťa stvoril, umožnil ti zabezpečiť si nôž, dal ti dom, prácu a tak (inak by si nemohol mať manželku, deti a dom), no a potom jednoznačne a bez prispenia tvojej vôle či rozhodnutia viedol tvoju ruku.
Krása, možno by to prešlo takto aj na súde, teda v USA možno aj hej.

Zaujímavé, keď Boh dopustí nejaké zlo, tak je vinný tým zlom, keď zabráni, tak zase nerešpektuje našu slobodu. Mně to takhle stačí, ctihodnosti.

Poslať 16.04.2020 11:25:19   Re: Genezis ,trest za hriech

Obrázok užívateľa

napísal 3486 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ja viem len o jednej ktora je zapisana v Biblii, nemam vsak dalsie ine dokazy(naprikld nejake historicke zaznamy z Egypta) o tejto epidemii alebo podobnych
No ale keď sa bavím o náboženstve, tak prvý krok je, že preskúmam jeho vnútornú konzistentnosť, druhý, že ho porovnám v pozorovanou skutočnosťou a tretí, že na neho poštvem vedu (archeológiu, čokoľvek) a overujem platnosť vecí, ktoré tvrdí o svete, alebo ktoré zasahujú do sveta empirickéj vedy.
misojogi píše:
Citácia:
To nie je príklad, to je príbeh v Biblie, o ktorom verím, že sa stal (aj archeológia naznačuje, že hej). A súhlasím, nebolo to šťastné, ale malo to byť poučné.
misojogi píše:
Nuž, nielen môžu.
misojogi píše:
Citácia:
A potom sú tu aj iné historicky podchytené epidemiologické udalosti, ktoré s tým "slepá pravdepodobnosť" nesedia,
prosim bud konkretny o com hovoris ....
Ak by sme chceli hovoriť o smrti prvorodených v Egypte, tak vedci by povedali, že to bola nejaká epidémia, keďže to postihlo celý Egypt a Izraeliti mali proti tomu imunitu (rečou dnešného vedeckého sveta). Problémom s pravdepodobnosťou tejto epidémie by bolo, že zasiahla len prvorodených, len u Egypťanov a to aj zvieratá, nielen ľudí. Takže tu by pravdepodobnosť nefungovala.
Podobne nefunguje ani v prípade COVID-19, kde sa ukazuje, že vírus je rasista, takže porušuje štandardné štatistické modely. Aj keď len na oko, lebo ak závažnosť príznakov významne koreluje s iniciačnou dávkou vírusu, vírus nie je rasista ale sociopat ;).
misojogi píše:
Citácia:
katolíkovi na dôkaz svojich tvrdení netreba chodiť do CERNu, nám stačí citovať sv. Písmo alebo tradíciu, prípadne oboje.
Zavisi od toho co dokazujes, ked ide o teologicke skutocnosti viery tak mas pravdu ale ked ide o prirodovedne fakty tak tam naozaj treba ist do CERNu
Vyššie som napísal, a trvám na tom, že náboženské pravdy sa nedajú dokazovať v CERN-e a ani v inom labáku.
Základný problém je, že empirická veda odpovedá na otázku "AKO" kým náboženstvo "PREČO". Nestretajú sa a nikdy ani nestretnú v tejto veci. Empirická veda (lebo podľa mňa neexistuje len taká) nemôže odpovedať na otázky "PREČO" a v podstate ani "KTO". Odpovedá len na otázky materiálovej a prípadne formálnej príčiny.

No a mne z toho vychádza, že ak by existovalo náboženstvo, kde si empirická veda s ním neprotirečí (ktoré sa vedy nebojí), tak by to mohlo byť to jediné správne a pravé. Lebo ak by bol svet stvorený a ľudia dostali rozum, prečo by mal svet byť stvorený nelogicky proti všetkým rozumným pravidlám?
Takže áno, ak mi niekto povie, že Boh stvoril svet pred 6000 rokmi a uložil do zeme veci, aby to vyzeralo, že je staršia, tak to je pre mňa proste blbosť a urážka Boha, v ktorého verím ja.
Ale keď mi vedci vyhlásia, že objavili v Červenom mori niečo ako podmorský "most" (pahorok, vyvýšeninu), ktorá siaha od jedného brehu k druhému, tak si poviem, hm, zaujímavé, niekde som o niečom takom už čítal.

Poslať 16.04.2020 11:27:28   Re: Genezis ,trest za hriech

napísal 20216 príspevkov
Mx píše:
legionar píše:
Na to ostatné reagovať nemá zmysel, ale k tomuto sa oplatí - takže keď zoberieš nôž a dobodáš svoju manželku doma, bude to tiež vina Boha a vaše deti sa nemôžu hnevať na teba, že si ju zabil, lebo vinný je predsa Boh, On ťa stvoril, umožnil ti zabezpečiť si nôž, dal ti dom, prácu a tak (inak by si nemohol mať manželku, deti a dom), no a potom jednoznačne a bez prispenia tvojej vôle či rozhodnutia viedol tvoju ruku.
Krása, možno by to prešlo takto aj na súde, teda v USA možno aj hej.

Zaujímavé, keď Boh dopustí nejaké zlo, tak je vinný tým zlom, keď zabráni, tak zase nerešpektuje našu slobodu. Mně to takhle stačí, ctihodnosti.
Uplne od veci a presne podla scenara ospravedlnovania tyraneho dietata.
Ja hovorim o uplne inych veciach - napr. o dedicnom hriechu.
Za ten ludia vinia Adama s Evou, ale v konecnom dosledku je za tym jedine Boh, lebo:
1. On ich stvoril na svoj obraz - tak co sa potom cuduje ? :lol:
2. On VEDEL, ako to vsetko dopadne uz vtedy, ked to "tvoril", takze, ked umiestnoval tu naslapnu minu do Raja, tak potom s jasnym umyslom uskodit. (asi aby sa az tak nenudil)
3. Aj ked ludi stvoril na svoj obraz, nedal im ziadnu MOC, takze sa nevedia ubranit ani tomu zlu, do ktoreho ich uvrhol, ked "padli" (=Jeho pricinenim!), nieto este Zlu (Diabla), ktoremu ale DAL MOC nad Zemou !

Dalsim aspektom,o ktorom sa tu hovori, je zlo epidemii, ktore postihuju aj nevinne deti.
Ty mas "svoje vysvetlenie" (=ze nie su nevinne), ale to je uplne od veci (aj v zmysle vyssie napisaneho).

Takze zaver, ktory mal z toho vyplynut a o ktorom som hovoril:
Ak existuje dedicny hriech, tak je zan zodpovedny predovsetkym Boh.
Ak existuje na svete zlo, tak je tiez zodpovedny, lebo ten svet stvoril tak babracky a NIC proti tomu zlu nerobi (=a zanedbavanim dobreho ...), dokonca ani ludom nedava ziadnu moznost sa jednoducho a ucinne ubranit (napr. tomu mojmu nozu).

Takze CELE ZLE ...

Poslať 16.04.2020 11:35:38   Re: Genezis ,trest za hriech

napísal 20216 príspevkov
Citácia:
empirická veda odpovedá na otázku "AKO" kým náboženstvo "PREČO"
Ziadne nabozenstvo este NIKDY relevantne neodpovedalo na otazku "PRECO" !
Podotykam - RELEVANTNE, pretoze od vedy sa tie odpovede ocakavaju vzdy aj DOKAZANE !
Ked veda nevie nieco hned opakovane dokazat, tak sa hned vyroji kopa "mudrcov", ktori "dokazuju", ze nabozenstvo je predsa "mudrejsie" a "pravdivejsie", lebo "odpoveda" na tie naj-otazky.
A ked im poviem, ze PRD odpoveda, tak sa nasuchoria a odkazu ma na nejake "svate pisma" pozbierane tisickami roznych ludi pocas tisicok rokov z bajok zopar narodov a stoviek az tisicok "kmenov".
Vies, co si s takymi "odpovedami" clovek moze ... :lol:

Poslať 16.04.2020 11:55:19   Re: Genezis ,trest za hriech

Obrázok užívateľa

napísal 3486 príspevkov
legionar píše:
Ja hovorim o uplne inych veciach - napr. o dedicnom hriechu.
Skáčeš potom z témy do témy, ale dobre.
legionar píše:
Za ten ludia vinia Adama s Evou, ale v konecnom dosledku je za tym jedine Boh
Takže, keď nechám svoje dieťa, ktoré podľa mňa už má na to vek, aby sa pokúsilo zašiť si napríklad ponožky a ono si popichá ihlou prsty a bude ho to bolieť, tak som zlý rodič. Chápem to správne?
legionar píše:
, lebo:
1. On ich stvoril na svoj obraz - tak co sa potom cuduje ? :lol:
Otázkou je, čo je to "na svoj obraz". Lebo ty si si tam zjavne dosadil iné, ako tvrdí Cirkev (ak sa ešte stále bavíme o náboženstve). Na svoj obraz totiž znamená, že im dal rozum a slobodnú vôľu, to znamená, že sa sami mohli rozhodnúť, čo urobia.
legionar píše:
2. On VEDEL, ako to vsetko dopadne uz vtedy, ked to "tvoril",
Toto je náš problém a nie jeho, lebo On nie je uväznení v čase ako my. Pre neho nie je predtým a potom. Problém je, ako to uchopiť. My sme otrokmi svojim časovosledných predstáv.
legionar píše:
takze, ked umiestnoval tu naslapnu minu do Raja,
Nebola to nášľapná mína a asi to nebolo ani jablko. Bola to práve možnosť slobodnej voľby. Bez nej by sme frflali, že sme ako stroje s ňou nám vadí, že sme do sveta zaniesli zlo. Hej, Boh vedel, že sa to môže stať a aj že sa to stane. Nechcel to tak. My sme to chceli, my sme si vybrali. Nielen Adam a Eva, ale aj ty a ja si každý deň vyberáme niečo, čo nie je dobré ani pre nás a ani pre iných z dlhodobého hľadiska. Nie Boh je sa to zodpovedný, ale my!
legionar píše:
tak potom s jasnym umyslom uskodit.
Pri súde by si musel dokazovať, že mal taký úmysel. Ale toto nech si s tebou vybaví On, z toho čo ja viem a verím, tak zlé úmysly nemal, práve naopak a my sme mu to pokazili a On to s nami aj tak nevzdal a nevzdáva.
legionar píše:
(asi aby sa az tak nenudil)
Nenudí sa doteraz a nenudil sa (z časového hľadiska) ani predtým, ako stvoril svet.
legionar píše:
3. Aj ked ludi stvoril na svoj obraz,
Opakujem - obraz znamená - rozum a vôľa.
legionar píše:
nedal im ziadnu MOC,
Dal im tou slobodnou vôľou moc vládnuť sebe a svojmu telu, ovplyvňovať svoje rozhodnutia a činy (a na druhej strane byť za ne aj zodpovedný).
legionar píše:
takze sa nevedia ubranit ani tomu zlu, do ktoreho ich uvrhol, ked "padli"
Nevedia ako nevedia. Ak sa bavíme o prvých ľuďoch, tak je to iné ako u nás ostatných. Tí prví sa vedeli a mohli, no nespravili to, lebo v tom zápase neboli len oni ale ešte niekto iný, kto ich oklamal.
legionar píše:
(=Jeho pricinenim!),
nepodložené tvrdenia, pravdepodobne prebraté z nejakého iného náboženstva
legionar píše:
nieto este Zlu (Diabla),
prví ľudia mali moc ubrániť sa pokušeniu diabla, no rozhodli sa inak. Boli Diablom oklamaní a preto im Boh sľúbil, že im a aj ich deťom druhú šancu.
legionar píše:
ktoremu ale DAL MOC nad Zemou !
Moc nad zemou dostal Adam. Žiaľ, tým, že sa Adam rozhodol podriadiť diablovi, stal sa otrokom.
legionar píše:
Dalsim aspektom,o ktorom sa tu hovori, je zlo epidemii, ktore postihuju aj nevinne deti.
Z pohľadu ľudí a z pohľadu vlastnej zavinenej viny súhlasím s tebou - mnohé deti sú naozaj nevinné a sú obeťami nielen epidémií.
legionar píše:
Ty mas "svoje vysvetlenie" (=ze nie su nevinne), ale to je uplne od veci (aj v zmysle vyssie napisaneho).
V náboženskom kontexte to vysvetlenie nie je od veci. Ale to je na dlhšie vysvetľovanie. Keď nejaká krajina zavrie pred inou hranice, tak je jedno, aký ušľachtilý si a aký vznešený cieľ cesty máš, jednoducho sa tam nestaneš. Boh zavrel pred ľuďmi raj (metafora), no tých, ktorý využili svoju moc nato, aby sa vzopreli Diablovi neposlal do pekla. Nemohli do neba, lebo boli zatvorené hranice, ale neboli ani poslaní do pekla, ako keby čakali v letiskovej hale, kým sa hranice otvoria.
Takto nejako by som chápal ten dedičný hriech. Proste niečo ako "Mečiar" spôsobil, že niekto nedostane víza do "USA".

legionar píše:
Takze zaver, ktory mal z toho vyplynut a o ktorom som hovoril:
Ak existuje dedicny hriech, tak je zan zodpovedny predovsetkym Boh.
V tom sa nezhodneme, zodpovední sú prví ľudia a diabol.
legionar píše:
Ak existuje na svete zlo, tak je tiez zodpovedny,
Jedine z toho pohľadu, že keď stvoril svet, tak pripustil ako možný následok slobodnej vôle, že ho stvorenie odmietne. Ale to je podľa mňa v poriadku. Ak ma ide doktor operovať, aby ma vyliečil, tak sa môže stať aj také, že mu na stole zomriem. No bolo by hlúpe apriori predpokladať, že každý lekár, keď ide operovať, tak chce pacienta zabiť.
legionar píše:
lebo ten svet stvoril tak babracky a NIC proti tomu zlu nerobi (=a zanedbavanim dobreho ...), dokonca ani ludom nedava ziadnu moznost sa jednoducho a ucinne ubranit (napr. tomu mojmu nozu).
Nuž, možno boh, ktorého riešiš ty. Môj Boh spravil pre ľudí veľa a stále robí.
legionar píše:
Takze CELE ZLE ...
Takže, ak sme sa chceli baviť o katolíckom pohľade na vec, súhlasím, to čo píšeš, je celé zle. Ale keďže nepoznám náboženstvo, ktoré riešiť, tak akceptujem, že v ňom môžu byť takéto nezrovnalosti.

Stručne, ty nebojuješ proti Bohu a katolíckej Cirkvi, ty bojuješ proti svojim predstavám o Bohu a Cirkvi a v tom s tebou viem súhlasiť, že je to celé zle.

[ Príspevkov: 160 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť