areopag.sk
http://areopag.sk/

Nedokoncena spoved?
http://areopag.sk/viewtopic.php?f=55&t=6220
Stránka 1 z 1

Autor:  hxd33750 [ 06.07.2019 15:20:46 ]
Predmet príspevku:  Nedokoncena spoved?

Pozdravujem vsetkych, mozno niekto z vas bude mudrejsi a poradi mi... PO jednej davnejsej spovedi som dostal na konci spovede "trest" v podobe precitania jednej knihy, ktory som vsak nedodrzal (nikdy som sa do nej poriadne nepustil, az teraz)... Az teraz po rokoch, ma zacalo hryzt svedomie a rozmyslam, aky by bol najlepsi postup... Mam len pri najlbizsej spovedi spomenut tento "hriech" alebo je potrebne nieco navyse? Tu knihu som uz medzicasom samozrejme docital :)

Autor:  stefan [ 06.07.2019 22:57:14 ]
Predmet príspevku:  Re: Nedokoncena spoved?

Vidím to jednoducho. Požiadaj o individuálnu spoveď alebo choď na spoveď vtedy keď sa nespovedá veľa ľudí /aby si nemal pocit, že niekto čaká a preto nemáš čas/ a celý ten príbeh kňazovi povedz tak ako to bolo. Veď spoveď nemusí byť iba odrecitovanie hriechov ktoré si spáchal. Povedz to celé od začiatku.

Autor:  misionar3 [ 08.07.2019 15:12:27 ]
Predmet príspevku:  Re: Nedokoncena spoved?

závisí od toho či ti to kňaz dal v spovedi ako radu - doporučenie. Vtedy nie si viazaný dodržať do. Alebo ti to uložil ako podmienku a príkaz. V takom prípade doporučujem pri najbližšej sv. spovedi to povedať aj s okolnosťami prečo si tak konal. A netráp sa tým či spoveď bude dlhšia alebo nie.

Autor:  misojogi [ 10.09.2019 15:32:15 ]
Predmet príspevku:  Re: Nedokoncena spoved?

Citácia:
Mam len pri najblizsej spovedi spomenut tento "hriech" alebo je potrebne nieco navyse?
urcite to spomen a aj cely pribeh na pochopenie suvislosti. Nerobil by som si z toho tazku hlavu a kludne by som to povedal ...
Ono knazi vedia ze ludia zabudaju a niekedy sa nevedia k niecomu dotlacit - navyse budu aspon opatrnejsi, ked budu niekomu nieco davat ako pokutu aby to ten clovek aj zvladol.
Osobne sa ale domnievam ze to nebola pokuta ale dobra rada, len si to uz dobre nepamatas (alebo ste sa nepochopili)

Ozaj a co ta kniha, bola dobra? ak mozes tak napis ze nazov knihy a autora

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/