Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 107 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší
Autor Správa

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18809 príspevkov
Romanh:
Veru nechapem. :D
(Teda - chapem, co tym chces povedat, len nechapem, ako clovek moze niecomu takemu vobec verit)
Tocis sa furt dokola ...

Tvoja logika znie:
1. Najprv urcim, ze jedine pravo na vsetkych ludi mam ja.
2. Potom vsetkych, ktori "nekonaju podla prava", potrestam. :lol:
3. A nakoniec este budem kazdeho ohurovat, ako "spravodlivo" a "milosrdne" konam.

To je CHORE a zodpoveda to chovaniu despotickeho a jesitneho jedinca, ktory ma moc, ale srdce nie.

P.S.
Ked sa nastvem, tak zo SR proste odidem a budem tie dane platit kludne inde.
Dufam, ze SR za mnou neposle "anjela s horiacim mecom" s odkazom, ze PATRIM JEJ ! :lol:

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
Romanh:
Veru nechapem. :D
(Teda - chapem, co tym chces povedat, len nechapem, ako clovek moze niecomu takemu vobec verit)
Tocis sa furt dokola ...

Tvoja logika znie:
3. A nakoniec este budem kazdeho ohurovat, ako "spravodlivo" a "milosrdne" konam.

To je CHORE a zodpoveda to chovaniu despotickeho a jesitneho jedinca, ktory ma moc, ale srdce nie.

P.S.
Ked sa nastvem, tak zo SR proste odidem a budem tie dane platit kludne inde.
Dufam, ze SR za mnou neposle "anjela s horiacim mecom" s odkazom, ze PATRIM JEJ ! :lol:
Tú logiku treba trošku ešte doplniť

Takto to je nejako z pohľadu Boha :-)

1. Mám nápad, stvorím svet a všetko čo je v ňom
2. stvorím človeka a dám mu právo a moc aby kraľoval a aby mi slúžil - na rôzny spôsob, aby ma proste poslúchal v tom v čom potrebujem, aby mi bol pomocníkom - proste poslušný
3. tento človek bol oklamaný a bol neposlušný
4. ja som nekonečne spravodlivý a tak človeka by som musel zahubiť, lebo už nerobí to na čo som ho stvoril
5. mám plán. už viem ako potrestám priestupok a človeka zbavím neposlušnosti
6. ale človek je teraz slepý a hluchý, nepochopil by to všetko naraz. pošlem ho preč a poviem mu to postupne
7. začínam hovoriť tak aby pochopil
8. Kajna nezahubím, ale naznačím, že je tu ešte šanca
9. ukážem človeku, že neznesiem hriech, potopím všetko pod vodu a nechám na žive najspravodlivejšieho
10. neznesiem pýchu, zmätie jazyky v babylone
11. všetci naraz to nepochopia, vyberiem si jedného z ktorého bude národ a tí sa rozšíria potom všade a všetkým to pekne vysvetlia
12. vyberiem si Abraháma a ukážem všetkým, že ja som ten ktorý sa o všetko stará, ja som ten ktorý požehnávam a dávam
13. jeho syn sa narodí z mŕtveho lona a pochopia, že ja som ten, čo oživuje
14. vyskúšam Abraháma, či ma dobre pochopil, že ja som ten ktorý dáva život, poviem mu aby obetoval svojho syna a zabil ho
15. dobrý chlapec, už sa to naučil, rozumie tomu, ušetrím ho od toho, naučím ho, že ja sa postarám ešte aj o obetu za hriech, ja dám baránka
16. Izák to všetko povie Jakubovi a všetkým svojím 12tim vnúčatkám
17. Jakub má skúsenosť s Bohom a všetko odovzdá svojím deťom.
18. všetko čo sa doteraz naučili sa skúša 400 rokov, zatiaľ čo sa pekne rozmnožujú
19. Mojžiš bude ten správny, toho si vyberiem a cez neho im poviem zvyšok čo zamýšľam na konci urobiť
20. oboznámim ich so všetkým ako to u mňa funguje, dávam im pravidlá ako odteraz budú žiť. chúďatká deti moje, doteraz len blúdili, ale teraz sa naučia mojej spravodlivosti
21. neposlúchajú, začali sa klaňať iným po tom všetkom, čo videli... óóch, vyhubím ich, Mojžiš mi rozumie, z toho si urobím nový národ, aby mi boli verní
22. Ten Mojžiš nedá pokoja, furt za nich prosíka, vraj aké budem mať medzi národmi meno... tak dobre vypočujem ho. Je dobré, keď sa naučia, že sa môžem nad nimi zľutovať a že sa môžu so mnou rozprávať
23. To čo ich učím si musia zažiť, musia to mať v krvi. Dám im právo a moc na výkon mojej spravodlivosti a vo svojom strede to budú všetko dodržiavať
22. je to ľahké detičky... no poďte, šup, šup už len pár dní a budete v krajine, kde sa o vás všetkých postarám a budete mať dostatok všetkého, o nič sa nemusíte starať, všetci to pochopíte
23. ojój, čo sa to stalo? neveríte mi? oóch, ako je to možné, po tom všetkom, neveriace pokolenie, zasa musím vybrať nové, tak nová generácia vojde do mojej krajiny. to bude 40 rokov čakania... no čo už
24. Mojžiš? Ty? Čo to robíš? Óch Mojžiš, to som nečakal od teba. Nevojdeš do krajiny ani ty. Pôjde Jozue.
25. Jozue je verný, ten to dokáže.
26. Chlapci moji, teraz ma musíte poslúchnuť vo všetkom čo poviem do bodky. Inak to zasa nevyjde. Rozumiete?
27. Jóoj, prečo ste ma neposlúchli, nechali ste sa oklamať, nechali ste sa zviesť, veď som vám hovoril, čo máte robiť. Nerozumiete? Mali ste ich všetkých pobiť. Sú odsúdení. To bol trest a vy ho vykonávate.
28. Tak dobre, ako to urobíme, no už ste pomiešaní, ale dobre, aspoň sa naučíte lepšie rozlišovať rozdiel od pohanov.
29. Ale, ale, chlapci moji, čo to stvárate... joj joj, veď som vám hovoril, že keď to spravíte nemôžem byť s vami aby som vás chránil, čo ste to porobili, teraz príde nepriateľ
30. ale vyberiem si z vás jedného, čo ma bude poslúchať a vráti vás späť ku mne.
31. čo zas? dokedy to bude takto, stále dookola raz tak, raz tak, kedy sa to už naučíte....
32. och to je makačka, malo to byť šup šup a už sa to vlečie toľké roky a stále dookola
33. Čože, čože to chcete? Kráľa? Akého kráľa? Ja som váš kráľ! Nechápete? Óóch Bože... No tak dobre, ja vám vyberiem teda kráľa na zemi, keď tak chcete... ale vedzte, že ten vás bude zdierať o majetok aj o synov do vojny a vezme si vaše dcéry... nepočúvne pokolenie, už keď títo nepočúvajú, čo budem robiť ešte s pohanmi.
34. Oni sa asi zbláznili, ešte sa rozdelia, že vraj nechcú byť pod tým kráľom Roboamom a nechcú mať centralizovanú moc. Však to všetko chceli. Teraz sa chcú ešte rozdeliť. No veď počkajte, pošlem na vás Asýrčanov a roztrúsim vás po svete. Nechám si môjho Júdika, ten mi je najmilší. Ten ma poslúcha.
35. Júda, čo to robíš? Nevidel si, čo sa stalo s tvojimi bratmi? Ešte horšie veci robíš ako oni. Toľko prorokov som poslal ku nim a ku tebe. Veď už je to skoro všetko hotovo, spamätaj sa!
36. Ten chlapec si nedá povedať! Nie a nie sa poučiť. Tak nech má čo chcel, prestanem ho chrániť, veď si on spomenie na mňa.
37. No čo? Už prosíkaš? Nepáči sa ti v Babylónii? Veď som ti to hovoril, tak si sa už poučil konečne. Super. Môžeme ísť na to.
38. Och, toľké stáročia a zasa ich je len hŕstka, ledva toľko čo som ich zobral z Egypta. Nechám ich chvíľu tíško, nech sa pekne rozmnožia a budem len s nimi. Už nech sa deje, čo sa deje. Však vedia, že vždy keď sa vrátia ku mne, budem s nimi. Už si to musia len zažiť. No to bude zasa kolotoč. Dokedy to ale bude trvať?
39. No konečne! Tak teraz je ten správny čas. Uff, to ale trvalo... 6000 rokov. A to sme iba v polovičke. Dúfam, že to odtiaľto pôjde rýchlejšie.
40. Čože, nespoznali ste môjho Mesiáša? Čo je toto za pokolenie. Zasa mi ich ostalo len 12. To neni možné. Ale teraz vás troška potrápim, aby ste sa rozutekali po celom svete moji. Pošlem Pavla. To bude zábava.
41. Pavlík môj dosť už, už je čas, aby si sa pridal aj ty ku mne. Teba pošlem všade do celého sveta.
42. Tak moji zlatí. Už máte všetko. Všetko som vás naučil o mne aj o mojom synovi. Dám vám Ducha Svätého, odteraz on bude s vami, pekne ho počúvajte a lepšie ako mňa.
43. pekne sa dali dokopy, ale zasa ich trošku roztrúsim po svete aby to rozbehli, ľudia, viete čo treba, pokánie, krst, Duch Svätý a svätý život aby ste boli ako ja... pamätáte čo vám môj syn neustále prizvukoval
44. tak už je čas aby sa usadili. 300 rokov stačí
45. moji chlapci, dobre ste si počínali, ale aby ste sa nestratili, dajte si dokopy tých pár zvitkov, lebo je dobré to mať na pamäti, stále je tu dookola mnoho popletencov, ktorí všetko prekrúcajú
46. moji zlatí, zasa všetko nechali tak. Môjho Ducha nepočúvajú všetci. Veď som im cez Pavla odkázal, aby si zobrali príklad z tých mojich prvých. Nie a nie sa poučiť. To bude zase roboty. Namiesto aby oni už konečne niečo robili, tak sa mi zasa zatúlali. Zopár ma ešte počúva, skúsime to zmeniť.
47. Čože zabili ho? Môjho Janka? Óch... Luterko poď...
48. Óch nie, Luterko, v tomto si to trošku poplietol, nepamätáš, čo ti Duch hovoril?
49. No tak šup, šup Ulrich, Tomáško, Petrík, no šup, rýchlo, však to o tom krste... nech sa to znova vráti tak jak má
50. Čože moji zlatí, aj vás už zabili? To nie je možné... Kam tento svet speje.
51. Rozšírim to poriadne medzi nimi, nech mi prežijú, veď nejde len o krst, potrebujem ešte vzkladanie rúk, Ducha Svätého, vzkriesenie a večný súd,...
52. To ale trvá. A títo prví si ešte pomiešali také bludy, ako to rozopneme?
53. hmm. No nič, budem s tými, čo majú uši na počúvanie. Ešte toľko roboty nás čaká.
54. a to sú ešte len tie základy, ktoré im vtĺkal do hlavy môj Paľko. Paľko, Paľko, vidíš čo robia? Stále mám s vami len starosti. Keby ste počúvali, tak sme všetci už dávno spolu.
55. a čo nás ešte čaká, keby to len vedeli. Niečo som im cez Janka nechal odkázať, ale to je len zlomok toho všetkého.
56. ale dáme to nejako dokopy. môj plán vždy dôjde dokonca. Základ je, aby ma aspoň jeden tam dole počúval.
57. Hej a vidíš tam toho dole? Nie toho, toho druhého, áno, toho čo si to práve o nás číta, áno toho, zavolaj ho, či je to jeden z tých čo počúva? poučil si sa? tak poď. Ja beriem len takých čo majú uši na počúvanie. To je moja cirkev, moji miláčikovia svätí, poďte moji, ešte vám musím toho veľa ukázať... Tak vidíte ako ma všetci počúvali, ale nevzdávam to.... dôjdeme do konca a potom budeme spolu. A tamtí čo nepočúvajú, preč s nimi, hodíme ich von do tmy, budú mať čo chceli.

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 365 príspevkov
Možno na prvý pohľad jasná otázka s jasnou odpoveďou. A tá odpoveď je naozaj jasná - ak existuje nebo, tak musí existovať aj peklo. Horšie je to však už s odpoveďou na otázku, že aké peklo je. A tu by som sa priklonil k paralele s nebom. Nevieme ani aké je nebo, Ježiš nám iba hovorí, že ani oko nevidelo ani ucho nepočulo aké je nebo. Zdá sa teda, že nebo je enormne skvelé, tak že si to za bežného ľudského života nedokážeme ani predstaviť. Potom mi z toho vychádza, že peklo bude tak enormne zlé že si tiež nedokážeme predstaviť. Klasik by možno povedal, že nebo je existencia v prítomnosti Boha peklo naopak existencia bez prítomnosti Boha. A asi to tak aj bude, ale znovu veľmi nič bližšie k tomu nevieme povedať. Máme právo želať si, aby peklo nakoniec zostalo prázdne? Myslím, že áno.

od 10.10.2008 16:40:10
napísal 679 príspevkov
58. a jediní kto odhalia moje konanie budú ......romanh a legionaaar jupiiii

napísal 3748 príspevkov
pallo píše:
Pallo, Pallo, ... Namiesto nemiestnej irónie, by si mohol čítať viac bibliu, aby si pochopil hlbšie súvislosti a bol sám neskôr schopný posúdiť či to čo som napísal sa zakladá na tom, čo sa tam píše.
Táto diskusia by mala mať svoju úroveň. Prečo ju dehonestuješ svojím výsmechom? Ak nemáš čím rozumným prispieť, tak buď radšej ticho a počuvaj ako reagujú ostatní.

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12926 príspevkov
Citácia:
Ježiš nám iba hovorí, že ani oko nevidelo ani ucho nepočulo aké je nebo. Zdá sa teda, že nebo je enormne skvelé, tak že si to za bežného ľudského života nedokážeme ani predstaviť. Potom mi z toho vychádza, že peklo bude tak enormne zlé že si tiež nedokážeme predstaviť. Klasik by možno povedal, že nebo je existencia v prítomnosti Boha peklo naopak existencia bez prítomnosti Boha.
Odblesk toho mozeme zazit uz tu na zemi, hoci len hmlisto

od 10.10.2008 16:40:10
napísal 679 príspevkov
romanh píše:
pallo píše:
Pallo, Pallo, ... Namiesto nemiestnej irónie, by si mohol čítať viac bibliu, aby si pochopil hlbšie súvislosti a bol sám neskôr schopný posúdiť či to čo som napísal sa zakladá na tom, čo sa tam píše.
Táto diskusia by mala mať svoju úroveň. Prečo ju dehonestuješ svojím výsmechom? Ak nemáš čím rozumným prispieť, tak buď radšej ticho a počuvaj ako reagujú ostatní.
:D :D :D :D
asi mas pravdu ale v tejto diskusii som nenasiel ani slovko co by stalo za to aby to vobec niekto napisal nieto este cital :D :D :D :D
teraz ti napisem nieco vazne: peklo existuje ako existuje aj diabol, ako existuje zlo v cloveku... a co chces pocut o pekle??? nad cim tam chces spekulovat??co robis preto aby sa tam ludia nehrnuli??? kam kracas ty??

napísal 3748 príspevkov
pallo píše:
romanh píše:
pallo píše:
:D :D :D :D
asi mas pravdu ale v tejto diskusii som nenasiel ani slovko co by stalo za to aby to vobec niekto napisal nieto este cital :D :D :D :D
teraz ti napisem nieco vazne: peklo existuje ako existuje aj diabol, ako existuje zlo v cloveku... a co chces pocut o pekle??? nad cim tam chces spekulovat??co robis preto aby sa tam ludia nehrnuli??? kam kracas ty??
Môj milovaný Pallo, asi si si v tej celej záplave príspevkov nestihol všimnúť, že je tu niekto iný, kto tvrdí, že peklo neexistuje ale ja tu dotyčnému hovorím opak. Možno o trošku komplikovanejšie, lebo niekomu je peklo zjavné hneď, ale niekto to až také zjavné nemá. Tak preto sa ti to možno zdá byť toho príliš. Ale asi už chudák ten dotyčný nemôže prispievať, lebo Frederik mu zatrhol príspevky a sú len na schválenie. Tak zrejme buď nič nepíše, alebo to neprešlo schválením. Nevadí. Mal sa správať slušne.

A čo robím preto, aby sa ľudia do pekla nehrnuli? To je veľmi dobrá otázka.
Za posledné 4 roky robím-e čo vieme a čo môžeme. Chodíme medzi ľudí, do ulíc a hovoríme im dobrú správu o spasení. Popritom keď Boh dá, sa modlíme za uzdravenie, vyslobodenie, krstíme, sprevádzame, pomáhame, radíme, vedieme,... Čokoľvek sme dostali zadarmo, zadarmo dávame. A popri tom sami rastieme a učime sa v Bohu. Každý tak, alebo onak. Nie každý je úplne ideálny, nie každý má plné poznanie. Ale každý môže slúžiť Bohu tak najlepšie ako vie.
Aj ty. Do tej miery ako poznáš Krista, do tej miery ho môžeš niekomu dať.
Mnohí tu potrebujeme znovuobjaviť, ten život aký mali s Bohom prví učeníci. To ale inak ako cez osobnú modlitbu s Bohom niekde v skrytosti vo svojej izbe vôbec nejde. Lebo len to, čo ti Boh v skrytosti pošepká do ucha, len to môžeš rozhlasovať zo striech. Preto treba začať tam na kolenách objavovať hlbiny Božie a zaľúbiť sa do Krista a do jeho slova.
Akože dá sa ísť aj s náukou cirkvi v hlave medzi ľudí, ale to vidno potom tú námahu oproti ľahkosti vlastného pochopenia Krista. Každý potrebuje mať najskôr osobný vzťah s Bohom.
Ja netvrdím, že ho nikto nemá. Má, určite každý nejaký má a túži ho mať viac. A treba ho viac a viac prehlbovať do najväčšej intímnosti s ním. Kým som sa zorientoval a našiel s ním mi to trvalo roky. Ale to nemusí byť prípad každého všakže. Dôležité je ten vzťah hľadať a mať a potom žiť podľa neho.
Mne veľmi záleží, aby každý mal možnosť spoznať tú hlbokú radosť z Kristovej spásy, ktorá pretrváva naveky. Mám radosť z každej duše, ktorá robí pokánie tak ako má z nej radosť celé nebo. A to je zmysel nášho bytia tu na zemi a povolania ku ktorému nás povolal Kristus, aby sme oznámili dobrú novinu celému svetu. Aby mal každý podiel na Kristovom spasení. Aby tak ako tu Štefan povedal, aby počet tých v pekle bol nula. Čo žiaľ ako vieme nebude, ale môžeme sa o to všetci usilovať, aby ich bolo čo najmenej. A príležitostí k tomu máme každý deň.

Obrázok užívateľa

napísal 12926 príspevkov
Legi opat mas pravdu
Citácia:
Tvoja logika znie:

respektive mal by si keby Boh bol ako clovek
ale stale zabudas na to ze clovek je stvorenie a Boh je Stvoritel
to dost vazne meni situaciu a tento faktor si zial nezahrnul do svojich uvah

Si v pozicii postavicky z Country Strike (alebo Sims) ktora kritizuje programatora
neuveritelne a smiesne ze?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18809 príspevkov
misojogi píše:
Si v pozicii postavicky z Country Strike (alebo Sims) ktora kritizuje programatora
neuveritelne a smiesne ze?
Radsej v pozicii pocitaca HAL 9000 ... ;)

Obrázok užívateľa

napísal 12926 príspevkov
Citácia:
HAL 9000 ...
to bol trocha iny pribeh, :D nebolo to nahodou od Clarka? alebo to bolo od Lema ?

od 24.12.2018 22:42:08
napísal 23 príspevkov
stefan píše:
Možno na prvý pohľad jasná otázka s jasnou odpoveďou. A tá odpoveď je naozaj jasná - ak existuje nebo, tak musí existovať aj peklo. Horšie je to však už s odpoveďou na otázku, že aké peklo je. A tu by som sa priklonil k paralele s nebom. Nevieme ani aké je nebo, Ježiš nám iba hovorí, že ani oko nevidelo ani ucho nepočulo aké je nebo. Zdá sa teda, že nebo je enormne skvelé, tak že si to za bežného ľudského života nedokážeme ani predstaviť. Potom mi z toho vychádza, že peklo bude tak enormne zlé že si tiež nedokážeme predstaviť. Klasik by možno povedal, že nebo je existencia v prítomnosti Boha peklo naopak existencia bez prítomnosti Boha. A asi to tak aj bude, ale znovu veľmi nič bližšie k tomu nevieme povedať. Máme právo želať si, aby peklo nakoniec zostalo prázdne? Myslím, že áno.
To je ale nelogické dokazovanie. Píšeš...."ak existuje nebo, tak musí existovať aj peklo."
Tak si môžme v Písme obhájiť všetko, aj to ,čo tam nie je!
Ako potom vnímaš slová Písma,že "Plat za hriech je smrť"?
To nie je život pri vedomí, v pekelných mukách? Ak ovšem vieme ,čo je smrť?
A opäť z Písma je jasné,že väčšina ľudí bude zničená, a tak ak by naozaj existovalo peklo,tak by tam bola väčšina, a nie že by bolo prázdne. Naše zbožné želania/akokoľvek láskavé/ nie sú odrazom toho, ako to naozaj bude podľa pravdy Písma?!
Prorocký text zo Sofoniáša 1:18 uvádza:...." V deň Jahveho hnevu ohňom jeho žiarlivosti celá zem bude strávená. Lebo zničí, úplne zničí všetkých obyvateľov zeme."
A Pavol k tomu poukazuje ,ako je to s ľudmi: "Ako je napísané: Nik nie je spravodlivý, celkom nik. 11 Nik nie je rozumný, nik nehľadá Boha. 12 Všetci poblúdili, úplne sa zvrhli, nikto nerobí dobre, celkom nik." Rim.3:10
------------------------------------
Máš z týchto slov dojem,že "peklo" ??? ....bude prázdne? A takých textov týkajúcich sa dnešku je hodne v Písme. Pozri aj...Mat.24:31 :cry: :cry: :cry:

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1630 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
HAL 9000 ...
to bol trocha iny pribeh, :D nebolo to nahodou od Clarka? alebo to bolo od Lema ?
Bolo to vo Vesmirnej Odyssei od Arthura C. Clarka.

od 24.12.2018 22:42:08
napísal 23 príspevkov
Romanh,....písal si ,že vraj "smrť a peklo sú nejaké osoby, možno anjeli a podobne",.....a ja sa pýtam,ako si na to prišiel?
Z tých obrazov v knihe Zjavenie? Pretože to je každému jasné,že ide o symbolické výjavy a nie doslovné bytosti.
Až na osobu Ježiša Krista/jazdec na bielom koni/. Tí zvyšní len znázorňujú -vojny-hlad-smrť! Teda,nie sú to doslovné bytosti, ale symboly a personifikácia týchto vecí/vojen,hladu,smrti/.
Tu nemusíme polemizovať o tom,čo je v Zjavení/apokalyptickí jazdci/,....ale o skutočnosti smrti a ríše smrti/hádese/.
Ako môže byť imaginárny, nehmatateľný stav/smrť/ vhodený do ohnivého jazera?
Ako môže byť opäť imaginárne ,nehmatateľné miesto/skôr tiež - stav/ vhodený do ohnivého jazera?
Bolo by to logické,iba za predpokladu,že tieto dve položky,stavy budú zničené,....teda nebudú už existovať.
Ako na iných miestach hovorí Písmo,...."že smrť už viac nebude",....a je logické,že ak nebude smrť, tak aj ríša smrti/hádes/ bude nadbytočný! Nie je to jediná,logická predstava?
Lebo smrť a peklo ako také,nemôžu trpieť!
A za druhé, čo je ono ohnivé jazero? Druhé peklo?
Nehovorí Biblia ,že je to druhá smrť? Teda,definitívne zničenie?!
Predsa ,nemôžeš veriť,že jedno peklo/hádes/ bude vrhnuté do druhého pekla!/ohnivé jazero/....gehenna.

Obrázok užívateľa

napísal 12926 príspevkov
Citácia:
hovorí Písmo,...."že smrť už viac nebude",....a je logické,že ak nebude smrť, tak aj ríša smrti/hádes/ bude nadbytočný! Nie je to jediná,logická predstava?
no nebude pre tych co budu s Kristom v nebi, ti co budu vonku tak tam bude plac a skripanie zubov

[ Príspevkov: 107 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť