Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa

od 16.06.2018 20:36:09
napísal 2 príspevkov
Vo svätom písme je toto:

slová z Evanjelia podľa Marka (10,17-21):

«Keď sa [Ježiš] vydával na cestu, ktosi k nemu pribehol, kľakol si pred ním a pýtal sa ho: „Učiteľ dobrý, čo mám robiť, aby som obsiahol večný život?“ Ježiš mu povedal: „Prečo ma nazývaš dobrým? Nik nie je dobrý jedine Boh. Poznáš prikázania: Nezabiješ! Nescudzoložíš! Nepokradneš! Nebudeš krivo svedčiť! Nebudeš podvádzať! Cti svojho otca i matku!“ Ale on mu povedal: „Učiteľ, toto všetko som zachovával od svojej mladosti.“ Ježiš naňho pozrel s láskou a povedal mu: „Jedno ti ešte chýba. Choď, predaj všetko, čo máš, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi. Potom príď a nasleduj ma!».

MOJA OTÁZKA, ako si ctiť rodičov keď sú rozvedení a nemám k nim to pravé puto ako by som mal mať, sú rozvedení od vtedy čo som bol ešte v perinke . . . Pojem otec mi nič nehovorí s pohľadu autority a s mamou si prestávam rozumieť a nemám k nej vzťah aký by som mal mať lebo som nemal správny vzor ako milovať matku od otca. Mám šancu sa spasiť ?

Ďakujem.

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18265 príspevkov
mattoni_carlsbad píše:
Vo svätom písme je toto:

«Keď sa [Ježiš] vydával na cestu, ktosi k nemu pribehol, kľakol si pred ním a pýtal sa ho: „Učiteľ dobrý, čo mám robiť, aby som obsiahol večný život?“ Ježiš mu povedal: „Prečo ma nazývaš dobrým? Nik nie je dobrý jedine Boh. Poznáš prikázania: Nezabiješ! Nescudzoložíš! Nepokradneš! Nebudeš krivo svedčiť! Nebudeš podvádzať! Cti svojho otca i matku!“ Ale on mu povedal: „Učiteľ, toto všetko som zachovával od svojej mladosti.“ Ježiš naňho pozrel s láskou a povedal mu: „Jedno ti ešte chýba. Choď, predaj všetko, čo máš, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi. Potom príď a nasleduj ma!».

MOJA OTÁZKA, ako si ctiť rodičov keď sú rozvedení a nemám k nim to pravé puto ako by som mal mať, sú rozvedení od vtedy čo som bol ešte v perinke . . . Pojem otec mi nič nehovorí s pohľadu autority a s mamou si prestávam rozumieť a nemám k nej vzťah aký by som mal mať lebo som nemal správny vzor ako milovať matku od otca. Mám šancu sa spasiť ?

Ďakujem.
Prestan si klast nezodpovedatelne otazky a zacni zit SVOJ zivot.
A byt zan aj osobne zodpovedny.
Ak nemozes nieco zmenit, musis to vlastnou volou a osobnostou prekonat - inak to prekona Teba.

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Mám šancu sa spasiť ?
urcite ano , pretoze clovek je hodnoteny za to co moze oplyvnit a nie za to co ovplyvnit nemohol
neexistuju startovacie podmienky pre cloveka ze by sa nemohol spasit
samozrejme je dobre najst zrely vztah k svojim rodicom a zjavne mas tazku situaciu ale z bozieho pohladu sa ceni uz aj snaha ..
da sa prenesene povedat ze ak nevies ze za co si mas ctit svojich rodicov tak aspon treba na nich hladat nieco za co si ich mozes vazit (minimalne si na nich mozes cenit aspon to ze ta priviedli na tento svet)
Samozrejme hladanie spravneho vztahu k rodicom je prinosom aj pre Teba a prispieva k rozvoju Tvojej osobnosti.

Konecnym cielom ale nie je ucta k pozemskemu otcovi ale k nebeskemu Otcovi od ktoreho pochadza vsetko otcovstvo na nebi aj na zemi
Tvoj pozemsky otec viacmenej dokonale ci nedokonale len spritomnuje nebeskeho Otca - a ked v niecom to robi nedokonale ty si to mozes kompenzovat na inej otcovskej postave (ucitel, starsi priatel, sef a dalsie zrele osobnmosti ktore poznas) a na zaklade nich skompletovat dokonaly obraz nebeskeho Otca (doslova ako ked niekto zbiera casti puzzle alebo pexexa na nejakych vyrobkoch a nakoniec si ho skompletuje cele)
Analogicky to sice mozeme rozvijat aj pre materske postavy, kedze Boh je nadpohlavny ale tam funguju aj ine psychologicke mechanizmy ktore by to komplikovali, a preto sa zauzivalo ze Matka Cirkev alebo Panna Maria ako matka krestanov

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3883 príspevkov
legionar píše:
mattoni_carlsbad píše:
Vo svätom písme je toto:

Ďakujem.
Prestan si klast nezodpovedatelne otazky a zacni zit SVOJ zivot.
A byt zan aj osobne zodpovedny.
Ak nemozes nieco zmenit, musis to vlastnou volou a osobnostou prekonat - inak to prekona Teba.
Plne súhlasím.
Okrem toho si dovolím doplniť pohľad kresťana: už len to že ťa to trápi je znak úcty k rodičom. Ctiť otca a matku znamená aj že že nebudeš o nich zle hovoriť a budeš im k dispozícii ak to budú potrebovať a budú o teba stáť.
O spásu sa neboj - Boh hladí na srdce človeka.

od 16.06.2018 20:36:09
napísal 2 príspevkov
Len ja sa obávam že som voči nim v srdci zatvrdol :(

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18265 príspevkov
mattoni_carlsbad píše:
Sam poznas pocit, ze nieco proste "nemozes/nevies/nedokazes inak".
Ze clovek nevie prekrocit svoj tien.
Ber to tak, ze aj oni su na tom rovnako ...
Ked budes sam sebou, staci pockat.
Cas (a s nim spojena staroba) dokazu niekedy zazraky. :)

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
mattoni_carlsbad píše:
modli sa za nich, zatial to staci, cas ukaze a prinesie riesenie, aj ty potrebujes dozriet a ziskat nove pohlady a skusenosti

[ Príspevkov: 7 ] 

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť