Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 13.12.2017 15:29:46   Aký má Boh so mnou plán?

od 03.09.2004 21:33:13
napísal 25 príspevkov
Ahoj,

Aký má Boh so mnou plán? Čo to presne znamená? Ako to zistím?

Poslať 13.12.2017 17:50:27   Re: Aký má Boh so mnou plán?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18150 príspevkov
einstein píše:
Ahoj,

Nezistis to nijako, ale radsej pocitaj s tym najhorsim ... :D

Poslať 13.12.2017 18:41:23   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3839 príspevkov
einstein píše:
Ahoj,

Boh ťa miluje a pripravil ti cestu ktorá je pre teba najvhodnejšia. Ako ju zistíš?
1. modli sa
2. zváž svoje talenty, možnosti a schopnosti - všetky ti dal Boh aby si ich využil.
3. počúvaj rady ktoré ti On šepká cez rodičov, priateľov.....
4. chod na duchovné cvičenie - ignacianske k Jezuitom aspoň na týždeň do ticha. Určite dostaneš poznanie.

V mojom živote skutočne a doslova fungovalo (a stále funguje): "hľadajte najprv Královstvo nebeské a všetko ostatné sa vám pridá"

Poslať 14.12.2017 0:54:29   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1551 príspevkov
einstein píše:
Ahoj,

Aký máš ty plán s rybičkami? So svojím psom? S andulkami v klietke? S mravcami na záhrade? Presne taký plán ma s nami Boh. Nič také neexistuje. Lebo ak tam Boh niekde aj je nevidím dôvod prečo by on mal plánovať čo máš ty ja alebo ktokoľvek robiť. To je akoby tvoja mama/otec plánovali čím budeš v dospelosti, napr. lekárom (aj keby si neznášal krv), plánovali by ďalej, že dievča od vedľa bude tvoja životná láska pričom by Ťa nepriťahovala ani fyzicky ani psychicky a kde budeš bývať napr niekde na úpätí hôr a pritom ty by si sa chcel presťahovať pri more. To je asi takto nejako + -. Vôbec nejde o žiadne čo chce, Boh, štát, tvoja kultúra, tvoja mama otec, tvoji súrodenci, partnerka atď. Tak nikdy nebudeš šťastný v prvom rade je čo chceš ty, čo baví teba, čo robí z teba lepšieho človeka a keď si na toto nájdeš odpovede potom môžeš riešiť čo chce niekto iný okolo teba ako rodina a pod.

Poslať 14.12.2017 16:54:57   Re: Aký má Boh so mnou plán?

od 11.03.2015 22:18:50
napísal 61 príspevkov
Zapomeň na to že jsi šťastný když si plníš to po čem toužíš, to jsi pouze otrokem své vůle

Poslať 14.12.2017 19:35:32   Re: Aký má Boh so mnou plán?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18150 príspevkov
gabriel1 píše:
Zapomeň na to že jsi šťastný když si plníš to po čem toužíš, to jsi pouze otrokem své vůle
Toto je, s prepacenim, pekna nelogicka volovina. :D
Aj si to po sebe precital ?
Keby si povedal "Zabudni na to, ze robis dobre, ked si plnis (iba) to, po com tuzis ..." tak to by este aky-taky zmysel davalo.
Ale hento je nezmysel:
Ak SI stastny (jedno, ci preto, ze si "plnis to, po com tuzis", alebo z nejakeho ineho dovodu), tak si proste stastny.
To je iba konstatovanie stavu.
Tak mi povedz, preco by clovek mal "zabudnut, ze je stastny", ked JE stastny ? :roll: :D

Poslať 14.12.2017 22:30:37   Re: Aký má Boh so mnou plán?

od 11.03.2015 22:18:50
napísal 61 príspevkov
Nic co je na světě nedokáže naplnit lidské srdce, vždy se všechno brzy omrzí, podívej se na boháče, zdá se že nalezli štěstí mají všechno ale jsou nešťastní, drogy, alkohol, strach o majetek atd. Ti co nejsou bohatí aspoň hloupě sní o tom jak by byli šťastní kdyby byli bohatí, oni ještě nepoznali že je to lež.

Poslať 14.12.2017 22:33:26   Re: Aký má Boh so mnou plán?

od 14.12.2017 17:55:21
napísal 218 príspevkov
Ahojte :)

vela veci, co je na svete dokaze naplnit ludske srdce, preto ich Boh dal.
Mozme spomenut vztahy, pripadne pracu, ktorej sa clovek venuje a tak
by sa dalo pokracovat. Inak by nas to tu uz omrzelo ;)

Poslať 15.12.2017 0:21:55   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

napísal 1551 príspevkov
gabriel1 píše:
Keď plníš to čo si ostatní myslia, že chce Boh čo Ťa naučili tak si otrokom ich vôle. Radšej otrokom tej svojej vôle ako cudzej.

Poslať 15.12.2017 0:25:40   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

napísal 1551 príspevkov
gabriel1 píše:
Nic co je na světě nedokáže naplnit lidské srdce, vždy se všechno brzy omrzí, podívej se na boháče, zdá se že nalezli štěstí mají všechno ale jsou nešťastní, drogy, alkohol, strach o majetek atd. Ti co nejsou bohatí aspoň hloupě sní o tom jak by byli šťastní kdyby byli bohatí, oni ještě nepoznali že je to lež.
To tak osobne dobre poznáš každého boháča? Toto je častý argument chudobných, že boháč je nutne nejaký feťák, pribrzdený čo ho nič nebaví len spáva s prostitútkami a určite rozmýšľa nad sebevraždou. Ale pôsobil tak na teba taký Steve Jobs? A najviac ma zaráža to čo tam píšeš strach o majetok. Ty teda žiaden majetok nemáš? O nič sa nebojíš, že ti ukradnú? Máš doma otvorené všetky dvere bez zámkov? Auto nezamykáš? Peňaženku máš hodenú hocikde na stole v práci a trčia ti tam peniaze s kreditkou a pinom napísaným na nej? :roll:

legionar píše:
gabriel1 píše:
Toto je, s prepacenim, pekna nelogicka volovina. :D
Aj si to po sebe precital ?
Keby si povedal "Zabudni na to, ze robis dobre, ked si plnis (iba) to, po com tuzis ..." tak to by este aky-taky zmysel davalo.
Ale hento je nezmysel:
Ak SI stastny (jedno, ci preto, ze si "plnis to, po com tuzis", alebo z nejakeho ineho dovodu), tak si proste stastny.
To je iba konstatovanie stavu.
Tak mi povedz, preco by clovek mal "zabudnut, ze je stastny", ked JE stastny ? :roll: :D
Odpoviem ti za neho. Niektorí "kresťania" radi sami seba trýznia a všetky pozitívne pocity potláčajú lebo si myslia, že tým akosi oslavujú Boha keďže mať radosť je fuj a zlé od satana a láka to k neviazaným rozkošiam. Ide to do absurdností, na jednu stranu hovoria, že sex je prirodzený ale na druhú stranu pomaly aby sex radšej niektorí ani nemali lebo to je nechutné, zvrátené, hriešné a pod. To isté aj v prípade radosti a šťastia. Veď nie je to tak dávno čo žena čo bola pekná sa zahalila do handier a išla do kláštora pretože bola pokušením (viď. stredovek)... Toto je presne to fanatické myslenie niektorých. Česť tým čo to berú normálne racionálne. Lebo je veriť a "veriť". Niektorí by najradšej vytiahli biče a šľahali sa denne za svoje hriechy po krížoch. :roll:

Poslať 15.12.2017 10:35:34   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3839 príspevkov
l1ve_D píše:
Niektorí "kresťania" radi sami seba trýznia a všetky pozitívne pocity potláčajú lebo si myslia, že tým akosi oslavujú Boha keďže mať radosť je fuj a zlé od satana a láka to k neviazaným rozkošiam. Ide to do absurdností, na jednu stranu hovoria, že sex je prirodzený ale na druhú stranu pomaly aby sex radšej niektorí ani nemali lebo to je nechutné, zvrátené, hriešné a pod. To isté aj v prípade radosti a šťastia. Veď nie je to tak dávno čo žena čo bola pekná sa zahalila do handier a išla do kláštora pretože bola pokušením (viď. stredovek)... Toto je presne to fanatické myslenie niektorých. Česť tým čo to berú normálne racionálne. Lebo je veriť a "veriť". Niektorí by najradšej vytiahli biče a šľahali sa denne za svoje hriechy po krížoch. :roll:
Ak toto sú kresťania s ktorými žiješ a ktorých poznáš tak sa nečudujem že si stratil vieru a vzťah k Bohu. Tí čo tak robia sú kresťania len podľa mena nevedia nič o Božej láske, o Evanjeliu, o posolstve že že Boh nám dal zem do užívania aj s jej plodmi a radosťami ktoré pre nás pripravil. Možno v stredoveku ked nebola taká mentalita ako dnes a ked ani poznanie teológie nebolo na potrebnej úrovni vtedy sa dali takéto postoje pochopiť. Ale dnes nie. DSnes vieme že všetko čo Boh stvoril je dobré a určené pre človeka aby žil v láske a radosti aj na tomto svete. Pltí to aj o sexe, víne, pálenke, dobrom jedle a pod. Akurát všetko má svoje určenie a hranice. Všetko sa dá zneužiť ak sa nepoužíva na účel na ktorý je určený. Alkohol je dobrý ale ak ho niekto zneužíva a ožiera sa tak to nie je vina ani alkoholu a už vôbec nie Boha ale len a len toho človeka čo ho zneužíva. Podobne aj sex. Sex je krásny, príjemný a posvätný (ved aj ten stvoril Boh) akurát sa má používať na účel na ktorý je stvorený: preukazovať si lásku a napĺňať šťastím a uspokojením manželského partnera (ku) a byť otvorený k prípadnému počatiu.

Kto nechápe že Boh nestojí s bičom, ale je to láskavý Otec ktorý s otvorenou náručou čaká na nás. Nechápe vôbec nič z kresťanstva.

Je mi smutno že o mnohých platí "bledé líčka, smutné očká, to je iste katolíčka" Žiť ako kresťan v Božej prítomnosti skutočne prináša hlboku radosť a šťastie.

Poslať 15.12.2017 11:05:09   Re: Aký má Boh so mnou plán?

napísal 218 príspevkov
Live_d pise iba o "niektorych" krestanoch a je to tak. Na druhej strane ista sebakazen
ma miesto v zivote veriaceho. Niektori sli v tomto este dalej ako niektori frantiskansky
a karmelitansky svatci. Umrtvovali svoje telo az kym bolo co umrtvovat. Vidim v tom pekny
priklad, zvlast pre dnesnu dobu. Ale zas clovek sa musi mat aj rad, vazit si sameho seba,
lebo inak to cloveka tiez zvedie na zlu cesticku. Treba najst istu rovnovahu ;)

Poslať 15.12.2017 13:58:36   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

napísal 1551 príspevkov
Speedy píše:
Live_d pise iba o "niektorych" krestanoch a je to tak. Na druhej strane ista sebakazen
ma miesto v zivote veriaceho.
Niektori sli v tomto este dalej ako niektori frantiskansky
a karmelitansky svatci. Umrtvovali svoje telo az kym bolo co umrtvovat. Vidim v tom pekny
priklad, zvlast pre dnesnu dobu. Ale zas clovek sa musi mat aj rad, vazit si sameho seba,
lebo inak to cloveka tiez zvedie na zlu cesticku. Treba najst istu rovnovahu ;)
Mať určitú sebakázeň/sebadisciplínu proti tomu nič nemám. To je veľmi šľachetné ak je využívaná na posun seba svojej rodiny a štátu do predu. Avšak to čo som ja opisoval je trend čo razí teraz množstvo kresťanov. Im doslova šibe z ich pokryvenej formy "viery". Naťahujú sa o nepodstatné hlúposti. Riešia pomaly koľko krát denne hovoriť Ježiš a ako často sa prežehnať pred kostolom za kostolom v blízkosti nejakej sochy. :roll: Keď to vidím a predstavím si, že ja by som mal byť otcom takýchto ľudí ťukal by som si na čelo či im už preplo načisto... Ja som si vybral z kresťanského učenia dva dôležité body. Milovať všetko a všetkých. (Síce sa mi to nedarí ale stotožňujem sa s tým výrokom). Druhý výrok je zobrať svoj kríž a niesť ho. (Tiež to nejde akoby som chcel). A potom sú pre mňa také vedľajšie body ako odpúšťanie a odstraňovanie svojich nedokonalostí. (Tiež sa mi to nedarí) Ale to je všetko čo mi stačí. Nepotrebujem nejaké sochy, budovy ako kostol, synagóga. Nepotrebujem nejakého pána v plášti aby mi mudroval čo a ako a ani nepotrebujem odriekavať detské riekanky. Naozaj nepovažujem Boha za niekoho čo má IQ 8 ročného dieťaťa, ktorého tešia fanatické donekonečna opakované riekanky od dospelých a potrebuje ich denne počúvať.

Poslať 15.12.2017 15:28:05   Re: Aký má Boh so mnou plán?

napísal 218 príspevkov
Live_D, otvoril si asi viac tem naraz. Jedna je napriklad tema postu, pokania a potlacovania svojich chutok. To je len dobre, ak to niekto aspon sem-tam robi. Aj pre bezneho cloveka je vhodny napr. post, ked uz nic ine, tak aspon zo zdravotnych dovodov, ked pominieme ocistu duse a ducha. Normalne uvazujem, ze niekedy by bolo vhodne dat si zakaz pozerania telky a zakaz internetu mimo prace. A kolko casu by sme mali pre svojich blizkych a aj na citanie kniziek a pohyb v prirode.
Druha vec je, ze si robis srandu z veci o ktorych asi vela nevies. Alebo ja potom nechapem, co myslis odriekanim "detskych riekaniek". Mame napr. iste modlitby, ktore maju velku vahu, vela z nich castokrat vyjadruje lepsie co sa chcem pomodlit nez ja by som to pozliepal vlastnymi slovami a tie modlitby maju velku historiu a modlia sa ich ludia po celom svete uz niekolko storoci. Obzvlast krasne je, ked sa veriaci spoja na tychto modlitbach v jednom spolocnom jazyku. Dalej, zvyk urobit si znak kriza je zvykom najma vo velkonocnom case, na Velky piatok, ked si tymto ukonom pripominame smrt nasho spasitela Jezisa Krista. Ostatne veci co popisujes mozu byt aj vyplodom ludovej tvorivosti a mozu zavisiet od vselicoho a vzdy sa treba riadit aj rozumom. Cize, ziaden problem, nie? ;)

Poslať 15.12.2017 16:41:20   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

napísal 1551 príspevkov
Speedy píše:
Live_D, otvoril si asi viac tem naraz. Jedna je napriklad tema postu, pokania a potlacovania svojich chutok. To je len dobre, ak to niekto aspon sem-tam robi. Aj pre bezneho cloveka je vhodny napr. post, ked uz nic ine, tak aspon zo zdravotnych dovodov, ked pominieme ocistu duse a ducha. Normalne uvazujem, ze niekedy by bolo vhodne dat si zakaz pozerania telky a zakaz internetu mimo prace. A kolko casu by sme mali pre svojich blizkych a aj na citanie kniziek a pohyb v prirode.
Druha vec je, ze si robis srandu z veci o ktorych asi vela nevies. Alebo ja potom nechapem, co myslis odriekanim "detskych riekaniek". Mame napr. iste modlitby, ktore maju velku vahu, vela z nich castokrat vyjadruje lepsie co sa chcem pomodlit nez ja by som to pozliepal vlastnymi slovami a tie modlitby maju velku historiu a modlia sa ich ludia po celom svete uz niekolko storoci. Obzvlast krasne je, ked sa veriaci spoja na tychto modlitbach v jednom spolocnom jazyku. Dalej, zvyk urobit si znak kriza je zvykom najma vo velkonocnom case, na Velky piatok, ked si tymto ukonom pripominame smrt nasho spasitela Jezisa Krista. Ostatne veci co popisujes mozu byt aj vyplodom ludovej tvorivosti a mozu zavisiet od vselicoho a vzdy sa treba riadit aj rozumom. Cize, ziaden problem, nie? ;)
Po prvé o pôste tu nič nehovorím. Neviem kde si to vzal z môjho textu. Po druhé kde si robím srandu? Nerobím. Píšem to ako suchú konštatáciu. To, že niekto má potrebu denne dokola hovoriť to isté ako napr modlitby je podľa mňa úplne nanič. Prečo by Boha malo zaujímať niekoho rapotanie toho istého dokola? K čomu by to bolo dobré? To bol Boží plán stvoriť človeka a dať mu za úlohu aby tak 10% svojho života rapotal to isté dokola ako nejaký pokazený stroj? To je teda ten plán? Byť zaseknuté karaoke na pár skladbách dokola? :roll: A čo konkrétne podľa teba neviem?

[ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť