Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.12.2017 17:10:45   Re: Aký má Boh so mnou plán?

od 14.12.2017 17:55:21
napísal 218 príspevkov
Nuz, pisal si o odopierani si roznych veci ako aj sexu a tak. Vselico ked si odopieras, tak sa
to moze ratat ako post. Ale ja som hovoril celkovo o sebakazni. Pises o detskych riekankach,
sochach, kostoloch o panovi v plasti a teda evidentne nevies o tom nic. Lebo, ked to beries
ako detske riekanky, ktore su fanaticky donekonecna opakovane, tak na to sa neda ine povedat.
Je mi trochu luto, ze nabozenstvo a filozofiu, ktoru nerozumies dehonestujes a urazas silnymi prirovnaniami.
Mimochodom, aj ja si s manzelkou denne rapoceme tie iste slova a rovnake formulky a je ich viac
a nikdy ma neomrzi ich vypocut si nanovo od osoby, ktora ma miluje a viem, ze to mysli uprimne.
Naopak, tieto nase formulky su "len nase" a su niecim takym vzacnym pre nas. Chapes, ak si mal niekedy
frajerku, ktoru si fakt miloval

Poslať 15.12.2017 17:54:35   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1563 príspevkov
Speedy píše:
Nuz, pisal si o odopierani si roznych veci ako aj sexu a tak. Vselico ked si odopieras, tak sa
to moze ratat ako post. Ale ja som hovoril celkovo o sebakazni. Pises o detskych riekankach,
sochach, kostoloch o panovi v plasti a teda evidentne nevies o tom nic. Lebo, ked to beries
ako detske riekanky, ktore su fanaticky donekonecna opakovane, tak na to sa neda ine povedat.
Je mi trochu luto, ze nabozenstvo a filozofiu, ktoru nerozumies dehonestujes a urazas silnymi prirovnaniami.
Mimochodom, aj ja si s manzelkou denne rapoceme tie iste slova a rovnake formulky a je ich viac
a nikdy ma neomrzi ich vypocut si nanovo od osoby, ktora ma miluje a viem, ze to mysli uprimne.
Naopak, tieto nase formulky su "len nase" a su niecim takym vzacnym pre nas. Chapes, ak si mal niekedy
Vôbec sme sa nepochopili prečítaj si znovu čo som písal. Mne nešlo o odopieranie. Ale o dôvody prečo to niekto robí čo boli nezmysli. Je pôst pre očistenie tela a mysle to je normálna vec. No ja som hovoril o fanatikoch čo odmietajú doslova sex ako niečo čo je nechutné a hriešne. Ak napíšem svoj uhol pohľadu tak dehonestujem náboženstvo a filozofiu hej? A urážam? Ako sa môže náboženstvo alebo filozofia uraziť? To ono je to človek? Nikdy ma nezaujímalo a ani nezaujímali ľudia čo sa urážajú ak niekto vníma veci inak ako oni. S takými psychologickými kľučkami ako urážanie sa na mňa nechoď urážajú sa fakt len malé deti. Ak si otvorený diskusii tak diskutuj a vysvetli mi teda v čom konkrétne keď sa rapoce od rána do večera Otče náš to nie je len opakovanie riekanky stále dokola? A prečo konkrétne takéto rapotanie má zaujímať Boha? A kde si prišiel na to, že nerozumiem filozofii alebo náboženstvu len preto, že to vnímam inak ako ty? To akože ak niekto nevníma náboženstvo čo má 1000 druhov výkladov tak ako si ho vykladáš ty tak mu nerozumie? :roll: Keby kresťanstvo malo jediný správny výklad tak by sme sa tu ani nemali o čom písať. Takže zmysel môjho života má byť teda denne opakovať pár druhov modlitieb dokola hej? To je to čo poteší Boha? Toto on potrebuje? Aby mu niekto robil karaoke s pár pesníčkami dokola? To mi nepríde veľmi ako niečo čo by chcel Boh.

Poslať 15.12.2017 20:10:47   Re: Aký má Boh so mnou plán?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18155 príspevkov
Speedy píše:
Ja furt hovorim, ze mantry funguju ... :D

Poslať 15.12.2017 20:35:52   Re: Aký má Boh so mnou plán?

napísal 218 príspevkov
legionar píše:
nuz, ked to hovoris, tak asi to tak bude :) vsak mas skusenosti, nie? :D

Poslať 15.12.2017 22:27:37   Re: Aký má Boh so mnou plán?

od 11.03.2015 22:18:50
napísal 61 príspevkov
misionar3,
Otec Pio z Pietrelciny znal jen utrpení, námahu, askezi, poslušnost, pokání, pravidelně se bičoval do krve atd. On také nevěděl nic o Boží lásce?

Poslať 16.12.2017 0:38:10   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

napísal 1563 príspevkov
legionar píše:
Speedy píše:
Akože hoši nehnevajte sa na mňa ale povedanie niekomu tak 2x za deň keď na to príde, že ho miluješ a denne niekoho bombardovať tým istým textom od rána do večera. V tom nevidíte rozdiel? :roll: A to Boh potrebuje od človeka opakovanie toho istého textu ako napr. Otče náš? Okej tak ja to vyriešim moderne stačí ak si nahrám jednu nahrávku seba na mp3 a dám cyklus opakovať? To by sa tiež malo rátať nie? :roll:

Poslať 16.12.2017 0:47:14   Re: Aký má Boh so mnou plán?

napísal 218 príspevkov
Live_d, ale ved jednak si ateista, druhak ta nikto nenuti nic opakovat a tretiak aj
veriaci clovek sa moze modlit vlastnymi slovami, alebo ak mu viac vyhovuje nejaka
uz existujuca modlitba a je to to, co chce povedat, moze siahnut po nej. V com je problem?
A nemodlis sa preto, aby Boh si robil ciarocky za tvoje chvaly, prosby. Tvoje chvaly Boh
nepotrebuje, modlis sa, aby si sa stal lepsim clovekom a tie existujuce modlitby su na to
ako stvorene. A pokial ide o prosby, tak Boh vie, co potrebujes, tak staci jedna prosba - chran
na Zleho. Pripadne mozes pridat prosbu o "chlieb kazdodenny", ale tot vsjo, viac nemusis, Boh
ta pozna a vie, co potrebujes. Modlitba Otce Nas je vlastne prototyp modlitby, je to vlastne navod
na modlitbu. Mozes sa modlit aj priamo ju. Nic ine netreba.

Poslať 16.12.2017 1:01:43   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

napísal 1563 príspevkov
Speedy píše:
Live_d, ale ved jednak si ateista, druhak ta nikto nenuti nic opakovat a tretiak aj
veriaci clovek sa moze modlit vlastnymi slovami, alebo ak mu viac vyhovuje nejaka
uz existujuca modlitba a je to to, co chce povedat, moze siahnut po nej. V com je problem?
A nemodlis sa preto, aby Boh si robil ciarocky za tvoje chvaly, prosby. Tvoje chvaly Boh
nepotrebuje, modlis sa, aby si sa stal lepsim clovekom a tie existujuce modlitby su na to
ako stvorene. A pokial ide o prosby, tak Boh vie, co potrebujes, tak staci jedna prosba - chran
na Zleho. Pripadne mozes pridat prosbu o "chlieb kazdodenny", ale tot vsjo, viac nemusis, Boh
ta pozna a vie, co potrebujes. Modlitba Otce Nas je vlastne prototyp modlitby, je to vlastne navod
na modlitbu. Mozes sa modlit aj priamo ju. Nic ine netreba.
Som ateista čo sa týka opisov Boha náboženstvami. Ale mám svoju hypotézu Boha. Chápem všetko čo tu píšeš v tomto odstavci. Ale aj tak to nijak nevyvracia to čo tvrdím. Ja hovorím, že to rapotanie modlitieb denno denne toho istého textu nemá žiaden význam. Lebo je to už ako recitovanie. Nikto to nepočúva a ani ten človek čo sám to recituje z toho nič nemá. Lebo sa ani nezamýšľa nad tým čo to vlastne bľaboce dokola. Je rozdiel modlitba a "modlitba". Tu si podľa mňa spojil obe dokopy. Toto rapotanie dokola považujem za "modlitbu". Alebo aj s niekým koho máš rád a poznáš osobne sa rozprávaš tak, že mu naučené frázy opakuješ 5x denne dokola? Ak to nerobíš pri ľuďoch prečo je toto dobré a správne pri Bohu? Boh má rád snáď zaseknuté platne?

Poslať 16.12.2017 1:08:02   Re: Aký má Boh so mnou plán?

napísal 218 príspevkov
Nejako moc vies ako to kto preziva z veriacich :lol: Mozem ti povedat, ze ja osobne
nic bezmyslienkovite nerapocem.
a iste, mozes mat svoju predstavu Boha. Aj ked Bozia podstata je pre cloveka nepochopitelna.
Ak by si Boha pochopil, tak bol by stale este Bohom? Preto sa pytam, ci moze byt vobec nejaka
predstava (konkretnejsia) o Bohu?! Ci uz toto nie je vyrobenie si svojej vlastnej modly?

Poslať 16.12.2017 1:13:17   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

napísal 1563 príspevkov
Speedy píše:
Nejako moc vies ako to kto preziva z veriacich :lol: Mozem ti povedat, ze ja osobne
nic bezmyslienkovite nerapocem.
a iste, mozes mat svoju predstavu Boha. Aj ked Bozia podstata je pre cloveka nepochopitelna.
Ak by si Boha pochopil, tak bol by stale este Bohom? Preto sa pytam, ci moze byt vobec nejaka
predstava (konkretnejsia) o Bohu?! Ci uz toto nie je vyrobenie si svojej vlastnej modly?
Vieš ja sa riadim logikou. A pre mňa je to Vaše časté Boh sa nedá pochopiť ale v zápätí viete o ňom všetko čo chce/nechce dosť kontraproduktívna a ako oxymoron. Skôr to mi príde ako vytváranie si modly. Pretože ja netvrdím, že moja hypotéza Boha je správna len tvrdím, že nejakú mám a že tie formy Boha čo hlásajú náboženstvá považujem veľmi veľa z nich za nelogické a nepodložené i keď i tam vidím črepinky vecí čo sa mi zdajú pravda.. To skôr tvrdíte Vy, že tá Vaša predstava je jediná správna a viete s istotou čo ako Boh chce. Ja to s istotou neviem len dedukujem na základe logiky.

Poslať 16.12.2017 1:19:44   Re: Aký má Boh so mnou plán?

napísal 218 príspevkov
velmi sermujes s tym, ze "vy toto a vy hento". Ja sa v tom "vy" ako ho ty popisujes
vobec nenachadzam a prekvapuje ma, co tu pises. Bud to konkretizuj, alebo aspon nenamacaj ma
do vsetkeho :)

Poslať 16.12.2017 1:22:44   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

napísal 1563 príspevkov
Speedy píše:
velmi sermujes s tym, ze "vy toto a vy hento". Ja sa v tom "vy" ako ho ty popisujes
vobec nenachadzam a prekvapuje ma, co tu pises. Bud to konkretizuj, alebo aspon nenamacaj ma
do vsetkeho :)
No ak si kresťan tak určite považuješ kresťastvo za jediné správne. A potom pod moje Vy. Patríš.

Poslať 16.12.2017 1:24:40   Re: Aký má Boh so mnou plán?

napísal 218 príspevkov
nie som krestan. Aspon zatial. Z legislativneho hladiska. Myslenim som. Ale je to komplikovanejsie.
Preto prosim - opatrnejsie s tym "Vy" :)

Poslať 16.12.2017 1:29:44   Re: Aký má Boh so mnou plán?

Obrázok užívateľa

napísal 1563 príspevkov
Speedy píše:
nie som krestan. Aspon zatial. Z legislativneho hladiska. Myslenim som. Ale je to komplikovanejsie.
Preto prosim - opatrnejsie s tym "Vy" :)
Tak toto bol vtip dňa. :D To ma veru rozosmialo. Takže nie si kresťan legislatívne? :D Toto je už iné kafé. A to ja som si naivne myslel, že či je niekto kresťan o tom rozhodujú jeho skutky a nie legislatíva.

Poslať 16.12.2017 1:31:31   Re: Aký má Boh so mnou plán?

napísal 218 príspevkov
aj krestania maju svoje cirkevne pravo :) Nestaci si povedat, ze odteraz som krestan :) A tie skutky predtym.. no,
radsej sa nebudem chvalit :lol:

[ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť