Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
Poslať 05.12.2017 22:16:49   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 167 príspevkov
gabriel1 píše:
Trojjediný Bůh je jediný a pravý, všichni ostatní jsou vrazi a zloději.
...a k*rvy, zabudol si ešte doplniť. ;)
Ospravedlňujem sa za použitý výraz (ak je to proti pravidlám, kľudne to zmažte)... ale proste sa mi to do gabrielovho textu hodilo.

Poslať 05.12.2017 22:19:10   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11024 príspevkov
Citácia:
Napr. mne najlepšími príkladmi morálky sú Star Trek a pravidli Federácie + určité časti filozofie budhizmu.
jeden moj kamarat sa inspiroval seriou Zemeplocha od Terryho Pratcheta
dalsia kamoska zasa TV serialom Babylon 5

ale vzdy je to na Tebe cim sa vlastne inspirujes, nikdy ti do toho nekeca ... :-D

Citácia:
Ktorý Boh? Zeus? Indra? Thor? Perun? Súdený kým? Setom? Ra-om? Panom? Bohov je toľko
nuz prave preto by bolo dobre rozlisovat nabozenstva, proste nie je viera ako viera
trocha mam pocit ako keby sa to v tejto diskusii hadzalo do jedneho vreca vsetky rozne nabozenstva, co ale nevedie k zmysluplnej diskusii

Poslať 05.12.2017 22:20:10   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

Obrázok užívateľa

napísal 11024 príspevkov
Citácia:
vekslaci (mytnici) ...a k**vy (neviestky) Vas predbehnu na ceste do bozieho kralovstva
co povies na tento citat ?

Poslať 05.12.2017 22:20:52   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
gabriel1 píše:
Trojjediný Bůh je jediný a pravý, všichni ostatní jsou vrazi a zloději.
Trojjediný Boh to je tak krásny oxymoron. Čo ak je dvoj jediný? Ako vieš, že je troj? Čo ak je nekonečne jedinný? Alebo ako vravia takí hinduisti, že Boh má nekonečne veľa podôb. Prečo končiť práve pri čísle tri? A ten tvoj Boh náhodou nezabil celý svet potopou? On je potom čím?

Poslať 05.12.2017 22:22:57   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17999 príspevkov
gabriel1 píše:
Správný katolík (je jich velmi málo) musí být nesrovnatelně lepší než ateista protože mu pomáhá Bůh. Ateistovi nikdo nepomáhá, jeho svědomí je mrtvé tak jak vůbec může rozlišit co je dobro nebo zlo?
Tyto lživé články mají jen pošpinit církev a věřící, jednou příjde doba kdy nás budou zabíjet.
Citácia:
Mt 5,
22 No ja vám hovorím: Pred súd pôjde každý, kto sa na svojho brata hnevá. Kto svojmu bratovi povie: »Hlupák,« pôjde pred veľradu. A kto mu povie: »Ty bohapustý blázon,« pôjde do pekelného ohňa.

Poslať 05.12.2017 22:23:53   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

napísal 17999 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
mytnici ...a k*rvy Vas predbehnu na ceste do bozieho kralovstva
Ze asi vedia rychlejsie behat ... :lol:

Poslať 05.12.2017 22:25:02   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ktorý Boh? Zeus? Indra? Thor? Perun? Súdený kým? Setom? Ra-om? Panom? Bohov je toľko
nuz prave preto by bolo dobre rozlisovat nabozenstva, proste nie je viera ako viera
trocha mam pocit ako keby sa to v tejto diskusii hadzalo do jedneho vreca vsetky rozne nabozenstva, co ale nevedie k zmysluplnej diskusii
To robím preto aby som poukázal na to, že morálnosť človeka vôbec nevyplýva z viery alebo neviery v Boha. V prvom rade to je o tom aký je ten daný človek. Pretože pre niekoho je napr biblia inšpiráciou aby maľoval, písal básne, spieval chvály a niekoho inšpiruje aby zabíjal. Je to vždy iba v konečnom dôsledku o tom človeku. Náboženstvá a filozofie môžu inšpirovať pozitívnym smerom toto ja vôbec nepopieram môžu aj negatívnym. No aj tak to stojí v prvom rade vždy iba na tom človeku aký chce byť.

Poslať 05.12.2017 22:25:54   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
mytnici ...a k*rvy Vas predbehnu na ceste do bozieho kralovstva
Ze asi vedia rychlejsie behat ... :lol:
Alebo si zaplatia lepšieho šoféra. :lol: :lol: Lebo taký mýtnik alebo .... majú veľa peňazí.

Poslať 05.12.2017 22:32:26   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 167 príspevkov
gabriel1 píše:
Ateismus je jeden z největších hříchů, je to vzpora proti Bohu a Bůh se pyšným protiví, ale pokorným dává milost.
Čo ti ja viem... Myslím, že Boh má radšej ateistov ako vás veriacich. Ateisti ho totiž stále neobťažujú svojimi problémami.

Poslať 05.12.2017 22:38:12   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

napísal 17999 príspevkov
jery píše:
gabriel1 píše:
Ateismus je jeden z největších hříchů, je to vzpora proti Bohu a Bůh se pyšným protiví, ale pokorným dává milost.
Čo ti ja viem... Myslím, že Boh má radšej ateistov ako vás veriacich. Ateisti ho totiž stále neobťažujú svojimi problémami.
A navyse: Boha zrejme viac stve, ked clovek veri v ineho boha, ako ked 'iba' neveri v Neho, lebo to vyslovne napisal aj do svojho 1. prikazania.
(Nebudes mat INYCH BOHOV, aby si sa im klanal!)
Ateista tuto Jeho podmienku 100% SPLNA ... :lol:

Poslať 05.12.2017 22:45:11   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
legionar píše:
jery píše:
gabriel1 píše:
A navyse: Boha zrejme viac stve, ked clovek veri v ineho boha, ako ked 'iba' neveri v Neho, lebo to vyslovne napisal aj do svojho 1. prikazania.
Ale keby si si chcel byť stopercentne istý či veríš v toho správneho biblia už dala návod v podobe obetovania zvierat. Ten pach zhorenej zvere určite priláka toho správneho a trojjediného Boha. Len aby skôr neprišiel medveď. ;)

Poslať 06.12.2017 7:59:22   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

Obrázok užívateľa

napísal 11024 príspevkov
Citácia:
Trojjediný Boh to je tak krásny oxymoron. Čo ak je dvoj jediný? Ako vieš, že je troj? Čo ak je nekonečne jedinný?
to je na zaklade Biblie pochopitelne
ak Bibliu neuznavas tak samozrejme ani neveris ze Boh je trojjediny
Inak aj vo fyzike mas pojmy ktore sa zdanlivo vylucuju, napriklad zakladne castice ako proton elektron a neutron sa chovaju aj ako vlnenie aj ako hmota
jednoducho ide o skutocnosti ktore sa vymykaju nasej beznej skusenosti a preto ich nedokazame zrozumitelne pomenovat
(aj teoria relativity podobne drazdi ludi hoci na jej zaklade funguju umele satelity aj lety do vesmiru atd)

Poslať 06.12.2017 8:40:53   Re: Vzťah ateizmu, viery, morálky...

Obrázok užívateľa

napísal 11024 príspevkov
Citácia:
nie celkom
tento prikaz sa totiz chape aj prenesene a sice ze pre niekoho je jeho "bohom" jeho brucho(ako spomina napr sv Pavol) alebo peniaze alebo moc, ci kariera alebo uz spominany sex atd atd atd
a tu ani ateista nie je imunny ;)

Citácia:
Myslím, že Boh má radšej ateistov ako vás veriacich. Ateisti ho totiž stále neobťažujú svojimi problémami.
Nuz Bohu ide o vztah s nami a niekedy je lepsie obtazovanie problemami ako ignorancia :-D co si myslis o tom ty ?

Citácia:
Pretože pre niekoho je napr biblia inšpiráciou aby maľoval, písal básne, spieval chvály a niekoho inšpiruje aby zabíjal.
rozlisuj Bibliu a Koran
vies v sucasnosti o nejakej skupine ludi pre ktorych je Biblia navodom a podnetom na zabijanie?
Ja nie (hoci nevylucujem ze taka skupina niekde existovat moze, a pripominam ze napr v Severnom Irsku ide o narodnooslobodzovaci boj, nabozenstvo hra len ulohu symbolu na ktorej strane clovek stoji)

[ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť