Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
Poslať 30.12.2018 21:22:04   Spanie s frajerkou

od 30.12.2018 21:19:48
napísal 2 príspevkov
Ahojte

je niečo zlé na tým ak spím s frajerkou bez toho aby sme sa milovali či robili niečo hriešne, jednoducho len spíme.

Býva ďaleko tam sem tam u mňa prespáva bez toho aby k niečomu došlo či niečo sme robili...

Poslať 30.12.2018 21:30:01   Re: Spanie s frajerkou

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12152 príspevkov
Ahoj.

Ak je to tak, ako pises, nie je na tom nic zle. ;)

Poslať 30.12.2018 21:54:05   Re: Spanie s frajerkou

od 30.12.2018 21:19:48
napísal 2 príspevkov
Dakujem za odpoved,

ty si kňaz alebo podobne?

Poslať 30.12.2018 23:13:04   Re: Spanie s frajerkou

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12152 príspevkov
Nie, knaz nie som, ale toto by ti povedal aj knaz. Pokojne sa mozes spytat pri spovedi napr. ;)

Poslať 31.12.2018 8:02:33   Re: Spanie s frajerkou

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12165 príspevkov
mozem potvrdit
samozrejme musite to mat obaja jasno ze chcete ostat cisti

Poslať 31.12.2018 11:29:22   Re: Spanie s frajerkou

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3748 príspevkov
Adam1990 píše:
je niečo zlé na tým ak spím s frajerkou bez toho aby sme sa milovali či robili niečo hriešne, jednoducho len spíme.
Býva ďaleko tam sem tam u mňa prespáva bez toho aby k niečomu došlo či niečo sme robili...
Tvoje srdce ti samo teraz vyčíta a hľadáš výhovorku u človeka? Radšej sa sám na modlitbe opýtaj Boha čo on na to? Boh je s vami. Aj v tej posteli.

Ako spíte? Spolu v jednej posteli? Alebo oddelene, každý inde? A čo hovorí tvoje srdce? A potom čo hovorí jej srdce? Pozeráš na ňu žiadostivo? Bozkávate sa? Jazykom? Dotýkate sa? Ako je to počas dňa?

Obávam sa, že si zašiel už ďaleko. Možno si domýšľam, ale zvyčajne ak už sa tu pýtaš, tak už si ďalej ako by sa to Bohu páčilo.
Čo ti bráni zobrať si ju za manželku, aby si nemal hriech, ale aby vaša láska bola čistá? Na čo čakáš? Neodkladaj, aby nebolo už neskoro.
Posväť seba aj ju.

Poslať 31.12.2018 12:27:01   Re: Spanie s frajerkou

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18339 príspevkov
Ja na to mozem povedat iba jedno:

Preco sa pytas DRUHYCH ? :D
Spytaj sa priamo toho dievcata !
Hovorte spolu.
O vsetkom.
O pocitoch, postojoch, tuzbach, planoch do buducnosti.

A co sa stane potom, je uz iba na vas - na nikom inom ...

Reci o "cistote" mozes kludne pustit z hlavy.
Dolezita je zodpovednost a buducnost.
Oboch.

Poslať 31.12.2018 14:02:36   Re: Spanie s frajerkou

od 25.08.2002 3:50:23
napísal 176 príspevkov
Na tú otázku sa nedá odpovedať jednoznačne bez toho, aby človek oboch dostatočne osobne poznal.

Čo pre niekoho je bezproblémové, pre iného je nezvládnuteľným pokušením a príležitosťou k hriechu.

Osobne by som rozhodne neodporúčal spoločné spanie v jednej posteli, to už je za čiarou rozumnej úrovne pokušenia. Aj keď sám som to často nedodržoval a sex sme pred svadbou i tak nemali...

Poslať 31.12.2018 14:22:27   Re: Spanie s frajerkou

napísal 18339 príspevkov
Michal Kováčik píše:
Čo pre niekoho je bezproblémové, pre iného je nezvládnuteľným pokušením a príležitosťou k hriechu.
Tajomstvo 'uspechu' spociva v tom, CI to vobec POVAZUJE ZA HRIECH ! :D
Vsetko zavisi od tych dvoch, od nikoho a nicoho ineho.
My sme s manzelkou spolu uz 35 rokov, mame 3 deti a 2 vnucata.
Napriek tomu, ze sme si "nenechali nicit svoju psychiku nejakymi predpismi o cistote a hrozbou imaginarneho hriechu" ... :lol:

Poslať 31.12.2018 17:54:37   Re: Spanie s frajerkou

napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
Napriek tomu, ze sme si "nenechali nicit svoju psychiku nejakymi predpismi o cistote a hrozbou imaginarneho hriechu" ... :lol:
Nevedel som, že to nejako spolu súvisí. :-)
Počať deti je jedna vec a porušiť zákon je druhá. Navzájom sa neovplyvňujú.

Chápem, že tebe na hriechu nezáležalo.
Tu je ale jeden človek, ktorý pozná Boží zákon a nemá v úmysle ho porušiť. Napriek tomu, že už ho asi aj tak v srdci porušil. Čo ho však neoprávňuje k tomu aby v tom pokračoval ďalej.

Poslať 31.12.2018 18:13:40   Re: Spanie s frajerkou

napísal 3748 príspevkov
Michal Kováčik píše:
Tak v rámci katolíckej mravouky je blízka a vzdialená príležitosť k hriechu. Ak je blízka, tak ani rozhrešenie po spovedi nemôže človek dostať.
Nejde teda o to niečo zvládať. Je dôležité vyhnúť sa samotnej príležitosti k hriechu a ani ju dobrovolne nevytvárať.

Ako keby sme išli naozaj do hĺbky onej pohnútky o ktorej tu Adam píše, tak som presvedčený, že tam v hlbokej hlbočine nájdeme onú žiadostivú túžbu srdca o ktorej hovoril Ježiš. A my máme byť spravodlivejší ako zákonníci a farizeji, ktorí riešili nečistotu tela, my máme riešiť čistotu nášho srdca.
A prečo sa dobrovolne vystavovať špine, či už tú špinu zvládnem, alebo nie? Keď tú špinu už nikto nedokáže očistiť a navždy je potom tam?

Adam daj si pozor na to, čo máš v hĺbke srdca a čo je tvojou skutočnou motiváciou aby ste spolu spalli. Utekaj míľovými krokmi od hriechu a od každej príležitosti.
A keď chceš byť s ňou, tak sa potom s ňou ožeň. Čo ti bráni? Nič.

Poslať 31.12.2018 22:33:24   Re: Spanie s frajerkou

napísal 18339 príspevkov
romanh píše:
legionar píše:
Nevedel som, že to nejako spolu súvisí. :-)
Ale ano, suvisi to spolu. :lol:
Do tej miery, ze formalny okamih sobasa nemal na nas vztah ziaden vplyv.
Takze bolo JEDNO, kedy doslo k tomu vasmu "hriechu", pretoze aj tak sme chceli byt spolu a dokazom, ze to chcenie bolo obojstranne uprimne je fakt, ze sme stale spolu. (QED)
Preto som hovoril aj o "niceni psychiky predpismi o cistote".
Vacsi zmysel by mal "predpis o uprimnom chceni zostat po cely zivot spolu", nez "predpis o nejakej imaginarnej cistote pred sobasom", ktory aj tak 90% mladych porusi a vysledkom je iba ich FRUSTRACIA a STRACH (vid. tento chalan).
Namiesto psychickeho teroru cez rozne imaginarne predpisy a zakazy by bolo vhodnejsie posilnovat u ludi silu ich vlastnej OSOBNOSTI a ZODPOVEDNOST pred sebou samym ako aj ostatnymi ludmi. (T.j. napr. nespat spolu pokym nie su si isti sami sebou ! A ak uz k tomu dojde, tak "s maximalnym rozumom". ;) )
Bohuzial, vsetky nabozenstva su zalozene na POTLACENI osobnosti cloveka a cela jeho "zodpovednost" sa chape iba ako "zodpovednost pred Bohom za dodrziavanie prikazov a zakazov", nie ako JEHO ROZUM a rozhodnutia.

Poslať 31.12.2018 23:12:45   Re: Spanie s frajerkou

od 10.10.2008 15:40:10
napísal 679 príspevkov
povedat v par vetach tolko zdanlivych pravd ako tebe legionar sa malokomu podari

Poslať 01.01.2019 1:13:44   Re: Spanie s frajerkou

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12165 príspevkov
romanh
ako si dosiel k nazoru ze spia v jednej posteli? ja som to pochopil tak ze kazdy spi oddelene, mozno aj v inej miestnosti
pozri si este raz ten text

Poslať 01.01.2019 16:42:11   Re: Spanie s frajerkou

napísal 18339 príspevkov
pallo píše:
povedat v par vetach tolko zdanlivych pravd ako tebe legionar sa malokomu podari
Hlavne, ze Tvoje vyroky su plne pravdy, mudrosti a faktov ... ;)

[ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť