Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
Poslať 27.03.2017 7:56:35   Re: Hriech osočovania

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 168 príspevkov
Je vcelku zaujímavé sledovať, ako ste sa na troch stranách diskusie (ktorá začala obyčajnou otázkou, či je alebo nie je osočovanie keď o niekom niekto hovoril nepravdu, o ktorej bol presvedčený že je pravda) dostali plynule od osočovania k masturbácii. :)

Prečo je vlastne onania pre vás taká dôležitá, že ju musíte stále riešiť dokola na každom kresťanskom fóre? (areopag je ešte vcelku v pohode, ale konkurenčné kredo.sk mi príde v tomto smere trochu už ako špecializovaný server na danú oblasť - onania 6 strán diskusie, asi 8 variácií na túto tému v rámci topicov, odber ejakulátu 5 strán diskusie, umelé oplodnenie 7 strán diskusie..., špeciálna časť fóra na danú oblasť...).
Ako chápem, že je to z kresťanského pohľadu hriech, ale tých hriechov je plno, pričom tento je jednoznačne niečo extra. :)

Poslať 27.03.2017 11:41:37   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11029 príspevkov
Citácia:
Prečo je vlastne onania pre vás taká dôležitá, že ju musíte stále riešiť dokola na každom kresťanskom fóre?
toto by zaujimalo aj mna ....
Citácia:
tých hriechov je plno, pričom tento je jednoznačne niečo extra. :)
je to TURBOhriech. :-D :lol: :D :)
.
.
a to sa priznavam ze aj ja som sa zapojil do diskusie .... :oops:
Citácia:
Ako chápem, že je to z kresťanského pohľadu hriech, ale tých hriechov je plno,
hriechy proti laske k bliznemu asi nie su az take dolezite ... :-) to kazdy berie ako normalne
.
freude, freude vzdy na Tebe dojde

Poslať 27.03.2017 11:45:17   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
zopakujem Jeryho otazku pretoze by som bol naozaj rad keby odpoved na tuto otazku vyjadril aj niekto dalsi ako ja a moje srandicky. :oops:
Citácia:
Prečo je vlastne onania pre vás taká dôležitá, že ju musíte stále riešiť dokola na každom kresťanskom fóre?

Poslať 27.03.2017 11:59:54   Re: Hriech osočovania

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 168 príspevkov
Zas aby som bol férový - uznávam že na aeropag.sk toto asi nie je nejaká top téma (neskúmal som dopodrobna diskusie, ale zatiaľ čo mám zhruba ten dojem).
Skôr som bol prekvapený z toho kredo.sk, kde na to majú osobitný chlievik pre topicy (Teologia tela, či ako sa to volá...), množstvo rôznych topicov na danú tému, rôzne variácie zo všetkých možných strán... ( ešte mi tam chýba niečo ohľadom najlepšej techniky :) ... priznám sa že tá téma s odberom a perforovaným kondómom, to som nad tým dlho premýšľal, či to je sranda alebo nie, a postupne mi došlo, že to prispievateľ myslel vážne... ), tak keď som na to narazil aj tu, tak mi to nedalo nespýtať sa.
Ale nebyť toho kredo.sk, tak mi to možno ani také nepríde. Tam je to do očí bijúce.
Takže asi som mal otázku položiť skôr tam.

Poslať 27.03.2017 12:44:44   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
Citácia:
tá téma s odberom a perforovaným kondómom, to som nad tým dlho premýšľal, či to je sranda alebo nie, a postupne mi došlo, že to prispievateľ myslel vážne... )
perforovaným kondómom
to je urcita abstrakcia, podobne ako v stredoveku bola otazka kolko anjelov, (a diablov) sa zmesti na spicku ihly
napriek zdanlivej absurdite tato otazka mala zmysel pretoze viedla k matematickemu a fyzikalnemu pojmu bod a hmotny bod

podobne otazky panuju ohladom chapania tela versus ducha, otazky ohladom antikoncepcie a otazky ohladom sexu, potratu vzniku zivota atd atd atd

za zdanlivo nezmyselnymi otazkami sa moze skryvat realny problem

Poslať 27.03.2017 14:09:29   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Vlkodlak píše:
škoda, že z debaty o podmienkach páchania hriechu sa stalo toto ...

Dávam na zváženie do budúcna takéto debaty umiestniť do uzavretej sekcie, ak teda majú mať nejaký zmysel.
Pokial taku temu zaklada novacik na fore (ako tomu bolo tu), tak to mozne nie je, pretoze do neverejnej casti novi nemaju pristup.

Ale ak by bola dodatocne poziadavka, mozeme presunut cast vlakna, len o to treba poziadat cez ss.

[ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť