Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.03.2017 16:53:28   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Pre mňa je nepochopiteľné prečo by hriechy mal človek hovoriť niekomu cudziemu...
aby sa ich zbavil
Tak sa ich nezbavíš nikdy. Ak raz niečo vykonáš nikdy to nezmizne. Už to je minulosť a pokiaľ nemáš stroj času tak to nezmeníš...

Poslať 06.03.2017 23:10:31   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11029 príspevkov
Citácia:
Už to je minulosť a pokiaľ nemáš stroj času tak to nezmeníš...
to sice ano, ale je to sposob ako ich objektivizovat a tak sa s nimi vyrovnat

Poslať 07.03.2017 12:46:14   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Už to je minulosť a pokiaľ nemáš stroj času tak to nezmeníš...
to sice ano, ale je to sposob ako ich objektivizovat a tak sa s nimi vyrovnat
Hej umyť si ruky a tváriť sa, že skutok sa nestal. To mi niekoho pripomína. ;)

Poslať 07.03.2017 13:29:26   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
tak som to nemyslel :-)

Poslať 23.03.2017 10:06:03   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
misionar
Citácia:
Pri masturbácii ide o to "spraviť si dobre". Teda je to egoizmus najhrubšieho zrna.
nie je to prvykrat co pocujem tuto vetu a dlho som uvazoval co ma na nej rusi, az som na to prisiel:

uvedena veta totizto nepriamo implikuje(naznacuje) ze masturbacia je egoizmus a sex vo dvojici uz egoizmus nie je
ale to vobec nie je pravda pretoze aj sex vo dvojici moze byt egoisticky, pripadne manipulativny, proste hriesny ....

a podobne plati aj to ze moze ist o priznak inych problemov
a plati to obdobne aj pre ine hriechy a zlo
napriklad problemove dieta castokrat robi v skole zle (dokonca niekedy az pacha kriminalnu cinnost) ale skutocny dovod odhali az psycholog - ma napriklad nezvladnutelne problemy doma (mozno sa rozvadzaju rodicia apod ....)
cize odbavit to jednou vetou ze je to egoizmus sa mi zda privelke zjednodusenie na moj vkus ....
A plati to aj pri dalsich hriechoch, treba sa zamyslat nad korenmi a pricinami, nebrat to len ako nejake prikazy ....

Poslať 23.03.2017 16:57:35   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3770 príspevkov
misojogi píše:
misionar
Citácia:
Pri masturbácii ide o to "spraviť si dobre". Teda je to egoizmus najhrubšieho zrna.
nie je to prvykrat co pocujem tuto vetu a dlho som uvazoval co ma na nej rusi, az som na to prisiel:

uvedena veta totizto nepriamo implikuje(naznacuje) ze masturbacia je egoizmus a sex vo dvojici uz egoizmus nie je
ale to vobec nie je pravda pretoze aj sex vo dvojici moze byt egoisticky, pripadne manipulativny, proste hriesny ....

a podobne plati aj to ze moze ist o priznak inych problemov
a plati to obdobne aj pre ine hriechy a zlo
napriklad problemove dieta castokrat robi v skole zle (dokonca niekedy az pacha kriminalnu cinnost) ale skutocny dovod odhali az psycholog - ma napriklad nezvladnutelne problemy doma (mozno sa rozvadzaju rodicia apod ....)
cize odbavit to jednou vetou ze je to egoizmus sa mi zda privelke zjednodusenie na moj vkus ....
A plati to aj pri dalsich hriechoch, treba sa zamyslat nad korenmi a pricinami, nebrat to len ako nejake prikazy ....
nie je to tak. vyjadrenie že masturbácia je egoizmus je pravda a bodka! tam výrok končí. Neimplikuje že sex vo dvojici nie je egoizmus. Sex vo dvojici je nutnou, ale nie postačujúcou podmienkou aby to nebol egoizmus.
Súhlasím že aj sex vo dvojici môže byť egoistický. Celé je to o tom či chcem dobre pre seba = egoizmus, alebo chcem prejaviť svoju lásku (= chcem dobre tebe) druhému.

Poslať 23.03.2017 18:36:27   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
Citácia:
vyjadrenie že masturbácia je egoizmus je pravda
co potom hovoris natvrdenie ze masturbacia je zavislost, ze je to symptom ineho problemu ze je to psychologicka skratka atd atd atd
proste vsetky tie ine pohlady a nazory ktore este v tejto suvislosti existuju
nezda sa ti povodne tvrdenie o egoizme privelmi zjednodusujuce?

je to ako keby si povedal ze vrazda je egoizmus
ale su rozne druhy vrazd
zo ziarlivosti z majetkoveho prospechu, ako psychopatia, moze ist aj o zabitie z nedbanlivosti a mnohe dalsie pripady ....
nie je to troska malo, zjednodusit to na jedno slovo egoizmus?

Poslať 23.03.2017 20:17:03   Re: Hriech osočovania

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18000 príspevkov
misionar3 píše:
vyjadrenie že masturbácia je egoizmus je pravda a bodka! tam výrok končí.
Jasne, mas uplnu pravdu.
Tam Tvoj vyrok naozaj konci.
Akurat, ze ta "bodka" a vykricnik za nim nehovoria absolutne nic o jeho PRAVDIVOSTI. :lol:

Poslať 23.03.2017 22:21:52   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
misionar3 píše:
Vie si niekto z diskutujucich predstavit ze masturbacia sa da vykonat ako prejav cisteho altruizmu?
(teraz zanedbajme ze z katolickeho hladiska to asi a dokonca urcite nebude moralne)
maly vtip napovie ze ako som to napriklad myslel
Citácia:
masochista hovori: Bi ma!
a sadista odpoveda: Nie!

Poslať 24.03.2017 13:29:49   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
misojogi píše:
misionar3 píše:
Vie si niekto z diskutujucich predstavit ze masturbacia sa da vykonat ako prejav cisteho altruizmu?
(teraz zanedbajme ze z katolickeho hladiska to asi a dokonca urcite nebude moralne)
Citácia:
Mňa by napr. zaujímalo či masturbácia kňazov by znížila v RKC sexuálne obťažovanie atď členov cirkvi. Lebo by vybili túto energiu priamo.

Poslať 24.03.2017 13:33:44   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 10:28:18
napísal 1142 príspevkov
na základe čoho predpokladáš, že nemasturbujú? lebo aj sexuálne obťažovanie je hriech (a to závažnejší, no a navyše je to aj proti svetským zákonom) a predsa to tí, o ktorých hovoríš, robia

Poslať 24.03.2017 13:43:00   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
Physis píše:
na základe čoho predpokladáš, že nemasturbujú? lebo aj sexuálne obťažovanie je hriech (a to závažnejší, no a navyše je to aj proti svetským zákonom) a predsa to tí, o ktorých hovoríš, robia
No tak určite sa nájde pár takých čo to dodržujú do extrému. Je to moja hypotéza. Nezakladám ju na ničom objektívnom.

Poslať 24.03.2017 20:59:33   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Nepustili by ho ak by tak robil.

Poslať 26.03.2017 17:40:14   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3770 príspevkov
l1ve_D píše:
misojogi píše:
misionar3 píše:
Citácia:
Mňa by napr. zaujímalo či masturbácia kňazov by znížila v RKC sexuálne obťažovanie atď členov cirkvi. Lebo by vybili túto energiu priamo.
mňa by zaujímalo prečo ťa trápi masturbácia, masturbácia v súvislosti s kňazmi, vybíjani sexuálnej energie pod.
1. sexuálna energia je blud. Je len sexuálny pud a to je pud sebazáchovy človeka ako rodu. Takže nič také ako vybíjanie seuálnej energie neexistuje. Rovnako ako neexistuje uspokojovanie sexulánych potrieb. Je len podvolenie sa pudu. Alebo nechať sa zmietať pudmi.
2. Ak by sme aj pripustili sexuálnu energiu a jej vybitie, hoci lepšie je podlahnuie sexuálnemu pudu, to vybitie energie je zavádzajúci pojem. Pretože existuje zákon zachovania energie :D je možné len premeniť jednu formu energie na inú. Tak napr. sexuálnu energiu je možné premeniť na mechanickú - fyzickú a fyzickou prácou alebo športom sa vybiť a nie je potrebná ani želatelná masturbácia. Ak bude niekto 10 hodín krompáčovať ani mu potom nenapadne masturbovať.

Poslať 27.03.2017 7:37:11   Re: Hriech osočovania

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
Citácia:
mňa by zaujímalo prečo ťa trápi masturbácia,
asi preto ze je to od slova TURBO
mame turbo motory, mame turbiny v elektrarnach a mame turbo-vcely cize cmeliaky :-D
niektore PC sa dali prehodit do turbo modu(P1) a podobne
:lol: :lol: :lol:

[ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť