Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa
Poslať 08.09.2016 20:11:39   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
Inak ešte taká hviezdna analógia toho západu slnka - to je asi aj ešte názornejšie, keďže tých hviezd je veľa, takže keď si v noci urobíte panoramatickú fotku s dlhou expozíciou (zopár hodín), tak by ste dostali takýto nejaký obrázok:
- Naľavo sú sústredné kružnice (dráhy hviezd v protismere hodinových ručičiek) okolo severky - severného hviezdneho pólu
- Napravo sú kružnice okolo južného hviezdneho pólu, hráhy hviezd v smere hodinových ručičiek.

Podľa toho ktorý z tých pólov vidíme nad horizontom, tak podľa toho vieme, na ktorej pologuli sa nachádzame! (Niečo také by bolo neprípustné, keby bola zem plochá!). Konkrétne:

- Na severnej pologuli je severný hviezdny pól nad horizontom, pri tej jasnej hviezde polárke (keby sme boli na severnom póle, tak by bola kolmo nad nami, ak sme bližšie k rovníku, tak už severka nie je kolmo nad nami, ale pod nejakým uhlom smerom na sever), zatiaľ čo južný hviezdny pól je pod horizontom, takže ho nevidno, avšak vidno tie sústredné kružnice okolo neho a je z nich zrejmá poloha aj toho pólu. Viď. ten obrázok vyššie bol robený na severnej pologuli. Alebo tiež tento obrázok, kde v strede vidíme severku:
- Na južnej pologuli je to zasa opačne. Severku nevidíme, ale vidíme zasa ten južný hviezdny pól.

Ale to hlavné čo som chcel: pozrel som sa ako na takéto argumenty reaguje zástanca "plochej zeme" a pripomína mi to jedného trolla, ktorý na tomto fóre na 10 strán dookola opakoval, že gotika pochádza zo slova "gott" a potom povedal, že to on si len robil žarty, že sa len s niekým stavil, že či tu niekto bude schopný 10 strán vôbec reagovať na takú hlúposť... - a tak aj tamten s tou "plochou zemou" mi príde ako taký psychopat/troll, ktorý chce len takto haluziť... to mi príde ako také dosť pravdepodobné vysvetlenie...

Poslať 08.09.2016 20:42:52   Re: Je zem plocha?

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17999 príspevkov
Didymos píše:
- Na severnej pologuli je severný hviezdny pól nad horizontom, pri tej jasnej hviezde polárke (keby sme boli na severnom póle, tak by bola kolmo nad nami, ak sme bližšie k rovníku, tak už severka nie je kolmo nad nami, ale pod nejakým uhlom smerom na sever), zatiaľ čo južný hviezdny pól je pod horizontom, takže ho nevidno, avšak vidno tie sústredné kružnice okolo neho a je z nich zrejmá poloha aj toho pólu. Viď. ten obrázok vyššie bol robený na severnej pologuli. Alebo tiež tento obrázok, kde v strede vidíme severku:
- Na južnej pologuli je to zasa opačne. Severku nevidíme, ale vidíme zasa ten južný hviezdny pól.
Didy, ale je Ti dufam jasne, ze je to sposobene tym, ze nam slobodomurari premietaju na oblohu ine suhvezdia, aby nas oblbli a ovladli svet, ze ? ;) :D

Poslať 09.09.2016 10:46:41   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
legionar píše:
Didy, ale je Ti dufam jasne, ze je to sposobene tym, ze nam slobodomurari premietaju na oblohu ine suhvezdia, aby nas oblbli a ovladli svet, ze ? ;) :D
no áno, videl som už aj až také choré paranoje používať tamtakými, ale odhliadnuc od toho, že pri nejakom lúči vysialanom do oblohy by bolo vidieť skôr ten lúč, čím by sa prezradili - hlavne to by museli premietať na oblohu aj Slnko a pod. (ktoré pritom existovalo už pred murármi) - aj tak by to popieralo plochosť Zeme, keďže odvšiadiaľ vidíš iné, napr. spomínané Slnko u nás ZAPADÁ pod obzor keď Američani ho ešte vidia vysoko na oblohe, atď. Alebo snímky mora, kde reálne teleskopom vidíš, že horizont končí už po cca 5 kilometroch a všetko, čo je za ním, už zapadá za horizont ako to slnko. Takže nie je šanca, tieto plocho-zemové paranoje sú len zámerná snaha nejakých vtipálkov zviditeľniť sa trochu a haluziť.

Poslať 12.09.2016 12:15:33   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3770 príspevkov
celú túto debatu treba presunúť do "vtipy"

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť