Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 03.09.2016 21:03:36   Je zem plocha?

od 24.03.2016 21:33:48
napísal 28 príspevkov
Toto som asi dva dni dozadu nasla internete. Nova konspiracna teoria:

http://www.placata-zeme.cz/

https://www.youtube.com/watch?v=KIOOZdAK07g

https://www.youtube.com/watch?v=o1B221tSbuI

co vy na to? :) ;)

Poslať 03.09.2016 21:06:17   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1347 príspevkov
laura píše:

Keby debilita kvitla tak zem je rajská záhrada? :roll: Keby sa tí .... zamysleli tak by si uvedomili, že keď odchádza ľoď od nich napr. z prístavu keby je zem rovná stále by ju videli rovnako a neklesala by z obzoru iba by sa im rozmazávala pred zrakom. Keďže klesá smerom od pozorovateľa tak daná ľoď ide po krivke a nie po priamke čo naznačuje, že zem je zakrivená. Tieto hlúposti sú v amerike už dávno aktívne asi až teraz dorazili sem. Nech si ten kto verí takejto hlúposti sadne do lietadla a obletí zem dookola. Ako vysvetlí plochá zem toto?

Poslať 03.09.2016 21:08:12   Re: Je zem plocha?

napísal 28 príspevkov
l1ve_D píše:
laura píše:

Keby debilita kvitla tak zem je rajská záhrada? :roll: Keby sa tí .... zamysleli tak by si uvedomili, že keď odchádza ľoď od nich napr. z prístavu keby je zem rovná stále by ju videli rovnako a neklesala by z obzoru iba by sa im rozmazávala pred zrakom. Keďže klesá smerom od pozorovateľa tak daná ľoď ide po krivke a nie po priamke čo naznačuje, že zem je zakrivená.
ja nehovorim, ze tomu verim, ale je tam aj jeden obrazok kde autor tvrdi ze podobne experimenty ako si spomenul sa uz robili a vyslo z toho ze zem je plocha, je to tam dolu niekde v clanku...

Poslať 03.09.2016 21:09:49   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
Milá Laura. To, že zem je guľa sa dá dokázať x spôsobmi.

Poslať 03.09.2016 21:13:23   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
Takto. Čo konkrétne sa ti nezdá na tom, že zem je guľatá? Ak sa ti pozdáva niektorý ich argument ako relevantný budem rád ak mi napíšeš konkrétne ktorý.

Poslať 03.09.2016 21:16:03   Re: Je zem plocha?

napísal 28 príspevkov
l1ve_D píše:
Milá Laura. To, že zem je guľa sa dá dokázať x spôsobmi.
no to by ma zaujimalo ze akymi? :-)

Poslať 03.09.2016 21:20:53   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
Skúsim teda zhrnúť dôkazy guľatosti zeme.
1. Zem nie je dokonalá guľa. Pretože keby bola dokonalá guľa voda by sa nepohybovala tak ako doteraz, že by hľadala najnižšie miesto lebo už by v najnižšom mieste bola. Maximálne by sa iba prelivala zo strany na stranu vplyvom slnka a mesiaca.
2. Zem je guľatá kvôli lodi čo odchádza z prístavu. Klesá za obzor.
3. Zem je guľatá pretože keby bola plochá pri letom lietadlom by sme narazili na jej kraj. Lenže nech v ktorom koľvek smere obletíš zem vždy ideš po krivke. Nikdy tam nebol nájdený nejaký okraj.
4. Zem je guľatá pretože sa to dá vyporozovať aj na vode. Práveže keby je zem plocha tak voda by sa nemala dôvod pohybovať. Rovno by natiekla do najnižšieho bodu a tam by ostala nehybne lebo gravitácia je na zemi všade rovnaká. Pohybovala by sa iba sem tam vplyvom slnka a mesiaca.To sú také moje prvotné úvahy.

Poslať 03.09.2016 21:24:20   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
5. Keby je zem doska ak by som sa postavil na jej jeden kraj na najvyšší bod videl by som až po jej druhý koniec.
Ak budeš chcieť pokojne ti aj niektoré body nakreslím.

Poslať 03.09.2016 21:33:20   Re: Je zem plocha?

napísal 28 príspevkov
l1ve_D píše:
Skúsim teda zhrnúť dôkazy guľatosti zeme.
1. Zem nie je dokonalá guľa. Pretože keby bola dokonalá guľa voda by sa nepohybovala tak ako doteraz, že by hľadala najnižšie miesto lebo už by v najnižšom mieste bola. Maximálne by sa iba prelivala zo strany na stranu vplyvom slnka a mesiaca.
2. Zem je guľatá kvôli lodi čo odchádza z prístavu. Klesá za obzor.
3. Zem je guľatá pretože keby bola plochá pri letom lietadlom by sme narazili na jej kraj. Lenže nech v ktorom koľvek smere obletíš zem vždy ideš po krivke. Nikdy tam nebol nájdený nejaký okraj.
4. Zem je guľatá pretože sa to dá vyporozovať aj na vode. Práveže keby je zem plocha tak voda by sa nemala dôvod pohybovať. Rovno by natiekla do najnižšieho bodu a tam by ostala nehybne lebo gravitácia je na zemi všade rovnaká. Pohybovala by sa iba sem tam vplyvom slnka a mesiaca.To sú také moje prvotné úvahy.
dakujem za odpovede, pravdu povediac nikdy som sa nad takymito vecami nezamyslala, ale vela veci v tom clanku je zaujimavych :-)

Poslať 03.09.2016 21:41:00   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
6. Keby je zem doska tak gravitačná sila by pôsobila najslabšie v strede dosky. Čím viac by si išla ku kraju dosky tým silnejšie by na teba pôsobila gravitácia a teda by si bola ťažšia. Keďže je zem guľatá a gravitácia ťahá k jej stredu tak máš všade na zemi rovnakú hmotnosť.
7. Keby bola zem doska objavili by sme už dávno jej okraj máme zmapovanú celú zem. Žiaden okraj nik neobjavil.

Poslať 03.09.2016 21:47:54   Re: Je zem plocha?

napísal 28 príspevkov
l1ve_D píše:
6. Keby je zem doska tak gravitačná sila by pôsobila najslabšie v strede dosky. Čím viac by si išla ku kraju dosky tým silnejšie by na teba pôsobila gravitácia a teda by si bola ťažšia. Keďže je zem guľatá a gravitácia ťahá k jej stredu tak máš všade na zemi rovnakú hmotnosť.
7. Keby bola zem doska objavili by sme už dávno jej okraj máme zmapovanú celú zem. Žiaden okraj nik neobjavil.
no praveze oni hovoria,ze ziadna gravitacia nie je, ze je to magneticke pole, a ze aj ked chces obletiet zemegulu ides po jednej priamke a vratis sa do toho isteho bodu.. :roll: :roll:

Poslať 03.09.2016 21:53:09   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
laura píše:
l1ve_D píše:
no praveze oni hovoria,ze ziadna gravitacia nie je, ze je to magneticke pole, a ze aj ked chces obletiet zemegulu ides po jednej priamke a vratis sa do toho isteho bodu.. :roll: :roll:
Keby je to iba magnetické pole tak by to znamenalo, že ak otočím magnet opačným pólom smerom k zemi by ho pritiahlo. Ak by som ho otočil rovnakým pólom sám by sa snažil otočiť tak aby bol odlišnými pólmi k sebe a aby sa znova priatiahol a to sa nedeje. Viď kompas kde sa otáča vždy tak by ukazoval severný pól.

Poslať 03.09.2016 21:55:18   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
Ak by bola zem doska a bolo to iba magnetické pole teda nie gravitácia tak by jeden pól ukazovalo smerom v zemi a druhý pól by ukazovalo smerom k vesmíru a to sa nedeje.

Poslať 03.09.2016 22:01:35   Re: Je zem plocha?

napísal 28 príspevkov
l1ve_D píše:
laura píše:
l1ve_D píše:
Keby je to iba magnetické pole tak by to znamenalo, že ak otočím magnet opačným pólom smerom k zemi by ho pritiahlo. Ak by som ho otočil rovnakým pólom sám by sa snažil otočiť tak aby bol odlišnými pólmi k sebe a aby sa znova priatiahol a to sa nedeje. Viď kompas kde sa otáča vždy tak by ukazoval severný pól.
toto som nasla ' na rovnej zemi je magneticke pole v strede (hora Meru) to pole pohana slnko a mesiac electromagnetickou levitaciou a taktiez usmernuje tvoj kompas ,,kompas stale ukazuje sever co je vlastne stred zeme, dookola mozes ist iba zapad-vychod alebo naopak .. je nemozne prejst " dookola zema" sever - juh alebo naopak . juzny "pol" neexistuje , antarktida je 360 stupnov oklo nas a okolo celej zeme ako bariera ladu priblizne 60000 mil dookola . '

Poslať 03.09.2016 22:14:29   Re: Je zem plocha?

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
Neviem čo viac by si chcela ja som ti napísal jasné overiteľné argumenty ako si sama dokážeš, že zem je guľa. To čo si napísala z tej stránky je nedokázateľné. Napr. ako mi dokážeš toto citujem Ťa: "je nemozne prejst " dookola zema" sever - juh alebo naopak . juzny "pol" neexistuje , antarktida je 360 stupnov oklo nas"
Máš aspoň jeden experiment čím sa to dá overiť?

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: misionar3 a 2 hostia