Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3656 príspevkov
Film o Božom uzdravení ... s českými titulkami.

The Last Reformation - The Beginning (2016) - FULL MOVIE

Obrázok
https://www.youtube.com/watch?v=zka4DUYeJ5g

Ak chcete zakúsiť na vlastnej koži, to čo ste videli vo filme, potom poďte na
evanjelizačný "Kickstart seminár" s Torbenom Søndergaardom 19.-21. augusta 2016 v Budapešti
kde budete trénovaní a "naštartovaní" vykročiť vo viere: uzdravovať chorých, šíriť evanjelium, ...
https://www.facebook.com/PoslednaReformacia/posts/1096928710381253

--- doplnené o Košice
evanjelizačný "Kickstart seminár" s Torbenom Søndergaardom
28.-30. októbra 2016 v Košiciach

https://www.facebook.com/PoslednaReformacia/videos/1155107544563369/

Pre viac informácií a prihlásenie klikni tu:
https://www.eventbrite.com/e/kosice-slovakia-kickstart-with-torben-sondergaard-tickets-27414340029
---

Informácie:
Budete trénovaní a "naštartovaní" vykročiť vo viere: uzdravovať chorých, šíriť evanjelium, krstiť vodou a Duchom Svätým a robiť učeníkov. Dostanete pevné účenie podľa Biblie, a taktiež pôjdeme do ulíc v malých skupinkách a "naštartujeme" Vás.

V knihe Skutkov apoštolov čítame, že Boh využíva obyčajných ľúdí k neobyčajným veciam. Cirkev sa rýchlo rozrastala a veriaci boli naplnení Duchom Svätým. Učeníci hlásali, uzdravovali, oslobodzovali, krstili vodou a Duchom Svätým.

Apoštol Pavol zdôrazňuje dôležitosť konať v nadprirodzenej sile:

"Moja reč a moja kázeň nebola v presvadčivých slovách múdrosti, ale v dokazovaní Ducha a moci, aby sa Vaša viera nezakladala na ľudskej múdrosti, ale na Božej moci." (1. Kor 2:4-5)

Takto vyzeral "normálny kresťanský život" učeníkov Ježiša Krista. Je takýto spôsob života aj pre dnešné dni? Sme my, učeníci Ježiša, stále povolaní robiť rovnaké Skutky?

ÁNO! Veríme, že toto je aj pre dnešok a pre každého veriaceho, ktorý chce byť účeníkom Pána Ježiša. Ak ste ešte nevideli film The Last Reformation, tak si ho určite pozrite ešte pred týmto seminárom.
http://www.PoslednaReformacia.sk

Počas 3 dní sa na tomto praktickom seminári dozviete o učeníctve. Vyučovanie bude veľmi praktické spojené s vykročením do ulíc v malých skupinkách.

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18002 príspevkov
Nemozem si pomoct za asociaciu ... :)
"Egyptsky snadno a rychle" (Nick Carter, Adela jeste nevecerela)

napísal 3656 príspevkov
pozri si film

napísal 3656 príspevkov
evanjelizačný "Kickstart seminár" s Torbenom Søndergaardom
28.-30. októbra 2016 v Košiciach

https://www.facebook.com/PoslednaReformacia/videos/1155107544563369/

Pre viac informácií a prihlásenie klikni tu:
https://www.eventbrite.com/e/kosice-slovakia-kickstart-with-torben-sondergaard-tickets-27414340029

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
To vyzerá na nejakého sektára na taký americký spôsob...

napísal 3656 príspevkov
Didymos píše:
Ježiš bol podľa teba tiež sektár?
Ako si myslíš, že Ježiš vyháňal démonov? Nebolo to nejako takto?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
už ten názov "posledná reformácia" mi príde akýsi sektársky... aká posledná reformácia?
romanh píše:
Ježiš nebol "divadelník"... mnohých aj výslovne napomínal, keď ich uzdravil, aby z toho nešli teraz robiť po meste nejakú senzáciu medzi ľudí. Ale tento na videu ide robiť senzačnú atrakciu, kde tam vykrikuje po krstenom - lebo inak by to nebolo také senzačné a ľudí by tak nezaujal, a tak si musel vymyslieť niečo senzačnejšie vyzerajúce... a to je ten americký spôsob, čo spomínam, že to sa tam musí vrieskať a čo najnevšednejšie správať, len aby upútali pozornosť verejnosti za každú cenu... že je to niečo nové, nejaká nová atrakcia, a tak že sa tam poďme pozrieť. že "posledná reformácia"... a tak... musí to znieť senzačne. "POSLEDNÁ reformácia" - no nekúp to...

napísal 3656 príspevkov
Didymos píše:
už ten názov "posledná reformácia" mi príde akýsi sektársky... aká posledná reformácia?
Posledná reformácia je to v tom význame aby sme nesedeli len na zadkoch, ale aj niečo konečne robili - to čo nám Ježiš prikázal.
Mt 10:8 Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste, malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.

Niečo si o tom pozri na internete. Pozri si najskôr tento film a potom niečo viac na youtube - jeho vyučovanie sa volá "The Pioneer School - TheLastReformation.com"
https://www.youtube.com/watch?v=JdzZv-XMXPU&list=PL0gVAb8r3Mj-GbT18XWdro0Kt_6wM0kv_

Prvé dve lekcie Školy Priekopníkov so Slovenským prekladom a niekoľko svedectiev je aj tu http://poslednareformacia.sk/

Didymos píše:
romanh píše:
Ježiš nebol "divadelník"... mnohých aj výslovne napomínal, keď ich uzdravil, aby z toho nešli teraz robiť po meste nejakú senzáciu medzi ľudí. Ale tento na videu ide robiť senzačnú atrakciu, kde tam vykrikuje po krstenom...
Videl si len pár sekúnd ukážku z filmu a už robíš závery.
Vykrikuje po démonovi. A až taký krik to zasa nie je. Je to príkaz!

Čo, alebo ako povieš psovi, keď práve sedí na tvojom obľúbenom kresle?
Poď môj miláčik, poď dole? Alebo? Vypadni odtiaľto! Ako príkaz. S jasným dôrazom v hlase.
Alebo ak si už taký milovník zvierat a nechceš ho vyhnať z tvojho obľúbeného kresla, ako prikážeš psovi aby prišiel k nohe?
Poď môj najmilší k nohe? Alebo prikážeš? K nohe! S jasným dôrazom v hlase. Už si niekedy trénoval psa na povely?
A myslíš si, že s démonom sa treba maznať?

Tento chlapík nerobí len senzácie, ako by sa na prvý pohľad zdalo.
Ale ide ďalej k životu - k svätému životu s Ježišom Kristom.
Nie len zázraky, ale aj život v Kristovi.

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1347 príspevkov
romanh píše:
Didymos píše:
Posledná reformácia je to v tom význame aby sme nesedeli len na zadkoch, ale aj niečo konečne robili - to čo nám Ježiš prikázal.
Mt 10:8 Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste, malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.

Niečo si o tom pozri na internete. Pozri si najskôr tento film a potom niečo viac na youtube - jeho vyučovanie sa volá "The Pioneer School - TheLastReformation.com"
https://www.youtube.com/watch?v=JdzZv-XMXPU&list=PL0gVAb8r3Mj-GbT18XWdro0Kt_6wM0kv_

Prvé dve lekcie Školy Priekopníkov so Slovenským prekladom a niekoľko svedectiev je aj tu http://poslednareformacia.sk/

Didymos píše:
romanh píše:
Ježiš nebol "divadelník"... mnohých aj výslovne napomínal, keď ich uzdravil, aby z toho nešli teraz robiť po meste nejakú senzáciu medzi ľudí. Ale tento na videu ide robiť senzačnú atrakciu, kde tam vykrikuje po krstenom...
Videl si len pár sekúnd ukážku z filmu a už robíš závery.
Vykrikuje po démonovi. A až taký krik to zasa nie je. Je to príkaz!

Čo, alebo ako povieš psovi, keď práve sedí na tvojom obľúbenom kresle?
Poď môj miláčik, poď dole? Alebo? Vypadni odtiaľto! Ako príkaz. S jasným dôrazom v hlase.

Alebo ak si už taký milovník zvierat a nechceš ho vyhnať z tvojho obľúbeného kresla, ako prikážeš psovi aby prišiel k nohe?
Poď môj najmilší k nohe? Alebo prikážeš? K nohe! S jasným dôrazom v hlase. Už si niekedy trénoval psa na povely?
A myslíš si, že s démonom sa treba maznať?

Tento chlapík nerobí len senzácie, ako by sa na prvý pohľad zdalo.
Ale ide ďalej k životu - k svätému životu s Ježišom Kristom.
Nie len zázraky, ale aj život v Kristovi.
Ale prosím Ťa. Veď Boh porazil satana nie? Tak čo tam aké vyblakovanie. Boh keby chce tak mávne rukou a satan nejestvuje. Toto je iba divadlo. Skutočný všemocný Boh keby príde niekomu na pomoc tak nejaký slabý démonik vďaka faktu, že prichádza Boh hneď odíde pričom Boh by ešte ani nič nespravil. Lebo už len z toho strachu čo všetko dokáže všemohúcna bytosť by sa potento.... Čiže ja osobne si predstavujem ak je s niekým Boh, že stačí mu iba prísť tomu človeku a démon odíde. Žiadne naťahovačky...

napísal 3656 príspevkov
To su len tvoje predstavy. Realita je ale iná.

Mimochodom, nie je to Boh, kto vyháňa démona, ale človek v autorite a moci, ktorú mu dal Boh.

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1347 príspevkov
romanh píše:

Mimochodom, nie je to Boh, kto vyháňa démona, ale človek v autorite a moci, ktorú mu dal Boh.
Okej dáva to zmysel. Avšak nejde mi do hlavy akého démona má človek vyháňať keď ho Boh porazil. Ak raz niekoho porazím tak som nad ním vyhral nepotrebujem s ním už bojovať. Jedine, že by som ho neporazil.

napísal 3656 príspevkov
Keď ešte doplním.... o tom psovi.
Poslúchne ťa ten pes na prvý krát keď mu prý krát prikazuješ?
Nie je to tak, že pes musí aj poznať, že máš autoritu?
Môj pes ma teraz poslúcha na prvý povel už niekoľko rokov, ale chvíľu trvalo, kým to takto začalo.
Niekedy bolo treba prikázať aj viackrát. A to sa rozprávame o psovi. Aké to bude s démonmi?

napísal 3656 príspevkov
l1ve_D píše:
romanh píše:

Okej dáva to zmysel. Avšak nejde mi do hlavy akého démona má človek vyháňať keď ho Boh porazil. Ak raz niekoho porazím tak som nad ním vyhral nepotrebujem s ním už bojovať. Jedine, že by som ho neporazil.
Pozri sa nato takto. Nemci boli porazení a ešte trval nejaký čas kým sa úplne vzdali a tiež kým začal súd.
Diabol bol porazený, ešte trvá ten čas kým sa úplne vzdá (kým bude každý nepriateľ položený pod Božie nohy) a kým bude potom súd.
A teraz je ten čas, kedy človek dokončuje túto prácu - kým bude každý nepriateľ položený pod Božie nohy.
A veľa ľudí je ešte v zajatí.

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18002 príspevkov
romanh píše:
l1ve_D píše:
romanh píše:

Pozri sa nato takto. Nemci boli porazení a ešte trval nejaký čas kým sa úplne vzdali a tiež kým začal súd.
Diabol bol porazený, ešte trvá ten čas kým sa úplne vzdá (kým bude každý nepriateľ položený pod Božie nohy) a kým bude potom súd.
A teraz je ten čas, kedy človek dokončuje túto prácu - kým bude každý nepriateľ položený pod Božie nohy.
A veľa ľudí je ešte v zajatí.
Rozpravky starej matere ...
Zda sa, ze si prilis fandis s tymi "darovanymi schopnostami". :lol:
Ak je Boh bohom, tak sa ani nemusel unuvat s nejakym diablom "bojovat". Co je to za blbost ?
Staci predsa slovo - a stane sa !
Takze - AK aj dnes este diabol (vraj) existuje a robi tu sarapatu, POTOM je to jednoznacne vola Bozia.
Inak by uz davno neexistoval ...
Zostava uz len zistit PRECO.
A nehovor mi, ze Boh nemoze znihilovat "duchovne bytosti". :roll: :lol:
To by nebol Bohom, ale iba "jednou z duchovnych bytosti", ktora sa snazi o nadvladu nad vsetkym.
Trosku blby pohlad, nie ?

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Didymos píše:
To nieze vyzera
To je.
Ak chcete vidiet divadlo, chodte radsej do SND, tam hraju aspon profici. :lol:

[ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia