Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.08.2016 21:03:01   Re: Peklo

od 24.03.2016 21:33:48
napísal 28 príspevkov
legionar píše:
teta píše:
Legi, kedy pochopíš, že nežijem vieru podľa predstáv, ale zo skúsenosti zo stretnutí so živým Bohom, ktorý príde súdiť všetkých ľudí, aj mňa a aj Teba. On je živý v Cirkvi a dá sa stretnúť pri toľkých príležitostiach!
Vzhladom na to, ze "Boha (Otca) nikto nikdy nevidel" je uplne jasne, ze vsetko moze byt iba Tvoja "predstava o stretnuti s Bohom", nic ineho !
Tym povazujem Tvoje tvrdenie za dokazatelne vyvratene.

Povedz mi o tom Tvojom stretnuti so zivym Bohom a ja Ti vysvetlim, v com sa mylis ... ;)
jasne, ze ho nikdy nikto nestretol, pretoze tym by sme stratili slobodnu volu :-)

Poslať 06.08.2016 21:07:36   Re: Peklo

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18268 príspevkov
laura píše:
legionar píše:
teta píše:
Legi, kedy pochopíš, že nežijem vieru podľa predstáv, ale zo skúsenosti zo stretnutí so živým Bohom, ktorý príde súdiť všetkých ľudí, aj mňa a aj Teba. On je živý v Cirkvi a dá sa stretnúť pri toľkých príležitostiach!
Vzhladom na to, ze "Boha (Otca) nikto nikdy nevidel" je uplne jasne, ze vsetko moze byt iba Tvoja "predstava o stretnuti s Bohom", nic ineho !

Povedz mi o tom Tvojom stretnuti so zivym Bohom a ja Ti vysvetlim, v com sa mylis ... ;)
jasne, ze ho nikdy nikto nestretol, pretoze tym by sme stratili slobodnu volu :-)
To je pre mna novinka.
Ukaz ako z faktu stretnutia s bohom vyplyva strata slobodnej vole a naopak, ako z faktu, ze ho nikto nikdy nestretol vyplyva, ze nejaku slobodnu volu mame ?

Poslať 06.08.2016 21:25:36   Re: Peklo

napísal 28 príspevkov
misionar3 píše:
legionar píše:
Staci, ked ma niekto "zoznami" s krestanstvom a, ak neuverim, milosrdny Boh ma na vecnost supne do pekla.
Uz len toto ma neskutocne vytaca.
Proste - si POVINNY uverit, ak len NECHCES byt zatrateny.
Takejto "laske" ja nikdy neuverim.
Prepáč Legi, ale toto je ten skreslený názor s ktorým sa stretávame. Boh nie je rozhodovací automat ktorý podla splnených podmienok vygeneruje výsledok. Boh je láskavý Otec a chce mať všetkých pri sebe. Ale ako môžeš chcieť ísť k Otcovi ked ho nepoznáš, nehladáš a netúžiš po ňom? Nie, nestačí aby ťa niekto "zoznámil" s kresťanstvom. Ak neuveríš asi urobil chybu ten čo ťa "zoznámil", bude to jeho vina a nie tvoja. Žial mnohí kresťania svojim životom vydávajú zlé svedectvo a mnohých odradzujú od viery. Nevieme ako to bude posudzovať Boh, ale určite to nebude tak že ak pre zlé svedectvo neuveríš ťa na večnosť šupne do pekla. Takže vytáčaš sa úplne zbytočne. Ani nie si povinný uveriť v zmysle ako sa to často prezentuje. Musíš úprimne hladať musíš túžiť po pravde, láske, dobre a ak máš tú smolu že ti nikto riadne nevysvetlil a nedosvedčil že to nájdeš len v Bohu nie je to tvoja chyba a môžeš byť spasený. Ved my nepoznáme rozsah Božieho milosrdenstva, Jeho lásku a už vôbec nemáme právo prikazovať Mu koho má spasiť a koho nie.
pekne napisane. Len ma trochu znervoznuju slova ako 'musis' ' mal by si' 'bude ta sudit' 'posudzovat' ... preco by nas mal vobec posudzovat? Teda preco by nas vobec zoslal, nasu dusu, na tento svet, ked vedel ze skoncime v pekle? No ja neviem, ale keby som mala dieta, nech by bolo akokolvek zle, a nech by spravilo COKOLVEK nikdy v zivote by som ho neodsudila, este k tomu na vecnost. Ved to same o sebe nedava ziadny zmysel. Ked je Boh nekonecne spravodlivy, tak nech nas potresta rovnakym sposobom ako sme my hresili (len urcite casove obdobie), a ked je nekonecne milosrdny, musi dat milost kazdemu, i najvacsiemu hriesnikovi. Ked ti otec povie - Lubim ta, ale ked spravis toto a toto, potrestam ta tym najvyssim moznym trestom, budes trpiet naveky' , budes ho milovat ci bat sa ho? Myslim,ze skor bat... ...ludia uz naozaj veria viac zo strachu a nehladaju pravdu a pokoj v dusi. Minule som pozerala dokument (mozes najst aj na nete), v USA matka utopila svojich 5 deti. Ked sa jej pytali preco, odpovedala,ze mala strach ze deti pojdu do pekla, ze ich toho chcela uchranit - obetovala svoju vecnost kvoli nim, aby mohli ist do neba... :-? :cry: az takyto strach ludia maju.

Podla mna peklo je stav duse. A bud nase duse budu uplne zatratene (cize nebude dalej existovat, ani vo vecnosti) alebo pojdu do neba.. Ti ludia, co uz na zemi najdu pokoj v dusi a skutocnu nezistnu lasku k bliznemu pojdu do neba a ti druhi budu zatrateni, ich duse budu zatratene, ale pochybujem, ze budu trpiet.
Ked zabijem niekoho na zemi, tak predsa nemozem ist naveky do pekla, tak nech teda prezijem tu bolest co prezila v danej chvili obet pripadne jej blizki, ale nepride mi to logicky spravodlive, ze za to by som mala ist na vecnost do pekla.

A verim v Boha, ale myslim si, ze vela veci z Biblie nie je uple pochopenych, mozno aj zle prelozenych, vela veci bolo neskor pridanych a pod... skutocna laska nie je strach, ani sa nesnazi vyvolat strach, strasit alebo sudit...

Poslať 06.08.2016 21:32:05   Re: Peklo

napísal 28 príspevkov
legionar píše:
laura píše:
legionar píše:
teta píše:

To je pre mna novinka.
Ukaz ako z faktu stretnutia s bohom vyplyva strata slobodnej vole a naopak, ako z faktu, ze ho nikto nikdy nestretol vyplyva, ze nejaku slobodnu volu mame ?
no lebo ked stretnes nieco, co je take silne a presahuje ta, tak to myslim,ze ovplyvni tvoje vnimanie uplne vsetkeho, uplne vnimanie reality aj seba sameho, uz nebudes viac taky,akym si,vsetci uveria a tym padom si nebudu moct vybrat medzi dobrom a zlom (to je len moje vysvetlenie jasne ze sa mozem mylit).. no ci mame slobodnu volu - myslim,ze mame moznost volby,nechovame sa ciste pudovo ako zvierata a pod.,myslime, citime,prezivame lasku a pod.. Mame moznos si vybrat medzi dobrom a zlom,..

Poslať 06.08.2016 21:40:22   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3712 príspevkov
Pri takom poznaní, máš možnosť odmietnuť ponúkané dobro, ale je to úplne nelogické to urobiť.

Poslať 06.08.2016 21:54:09   Re: Peklo

napísal 28 príspevkov
Vespa píše:
odkedy dobrý znamená, že netrestá zlé veci?
ale pisane je, ze je nekonecne dobry a milosrdny, a spravodlivy...tak ako moze niekoho poslat do pekla :x na vecnost 8-O

Poslať 06.08.2016 22:29:52   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1581 príspevkov
laura píše:
Vespa píše:
odkedy dobrý znamená, že netrestá zlé veci?
ale pisane je, ze je nekonecne dobry a milosrdny, a spravodlivy...tak ako moze niekoho poslat do pekla :x na vecnost 8-O
:palec: Toto ja tvrdím dlho. Buď je Box oxymoron. Lebo dokonale spravodlivý a večné peklo to naznačujú. Alebo jednoducho peklo nie je večné. No vieš Laura ale niekedy to je ako hrach na stenu hádzať. Avšak som rád, že si toto uvedomuješ.

Poslať 06.08.2016 22:31:14   Re: Peklo

napísal 28 príspevkov
a nechcem to tu spamovat svojimi prispevkami, co mozno ani nikoho nezaujimaju, ale ked uz toto forum tu mam otvorene tak napisem este nieco... ze vacsina z nas co sme tu, aj mimo tohto fora, sme total extremisti co sa tyka krestanskej viery. A total nepristupni nazoru inych ludi. Lenze pravda je vzdy niekde uprostred. Boh nekonecne milujuci nemoze niekoho poslat do pekla, takisto ako zli ludia a vrahovia nemozu ist automaticky do neba. Otazka je preco su teda v Biblii len tieto dve miesta, nebo a peklo , ked hriechy ludi su tak rozdielne, niektore vacsie niektore zanedbatelne. Keby to malo byt spravodlive, tak by tych stupnov neba a pekla mal byt presny pocet ako je pocet ludi na zemi. Laska k Bohu, aspon podla mna, sa neprejavuje tym, ze idem do kostola, pocuvam knaza a citim sa ako najvacsia svatica pod slnkom, potom vyjdem von a ohovoram koho mozem, v kostole si podam ruku s veriacimi na znak mieru a mimo kostol sa ani susedovi nepozdravim. Boha nemozeme vnimat ako nejaku imaginarnu osobu, ku ktorej sa modlime a prosime, aby sa nam zjavila. Ale cez lasku k bliznemu, odpustenie a pokoru. Peklo mame kazdy v sebe, po smrti si ho nesieme so sebou, takisto ako nebo - pokoj v dusi. Boh je vlastne nas vlastny pocit v dusi. A to je nas vztah s Bohom, teda sposob ako mu dokazat svoju lasku k nemu. Aky mas vztah k bliznemu, mas vztah k Bohu. A ked sme v mieri s kazdym, a mame pokoj v dusi, zazivame tie nadprirodzene pocity, ako to tu niekto spominal, ze sa zhovaral s Bohom. Jednoducho pocitil jeho pritomnost a mal pocit, ze vsetko dokaze. Ako sudime inych, sami budeme sudeni. Mozno sami sebou. Na tom treba pracovat. Uplne sa zbavit vsetkych negativnych pocitov. Tak kazdy dostane to co si zasluzi, a je to spravodlive. A s tym sa bude musiet popasovat celu vecnost.. Kdesi som citala,ze peklo si vyberame sami. Asi na tom nieco bude.

Poslať 06.08.2016 23:19:06   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3712 príspevkov
Tu je svedectvo pani Polo celé. Znovu som si ho aj ja celé prečítala. Odporúčam.

http://a-repko.sk/knihy/drGloriaPolo.htm

Ako to zažila sv. Terézia Avilská (veľká):
Mystické obrátenie sv. Terézie nastáva pod vplyvom vízie pekla (v roku 1560, na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie; mala vtedy 45 rokov). V tom istom období sv. Terézia dostáva milosť prebodnutia srdca – duchovného manželstva. „Boli to muky, ktoré by som sa nadarmo pokúšala dôkladne opísať. Žiadne, ani najsilnejšie slová nevyjadria a žiaden rozum nepojme celú ich hrôzu. Cítila som vo svojej duši oheň, ktorý nedokážem opísať, ani ako pôsobí na dušu, a pritom som trpela neznesiteľnými bolesťami tela. Vo svojom živote som prežívala podľa lekárov najťažšie utrpenia, akými možno na zemi trpieť. Všetky nervy sa mi sťahovali, takže som bola celá skrútená a dlhý čas som ležala úplne bezvládna. Trpela som bolesťami rôzneho druhu, ktoré mi spôsoboval zlý duch, ako som povedala vyššie. Všetko to nebolo ničím v porovnaní s mukami, ktoré som cítila tam a ktoré boli nekonečne zosilnené jasným a nepochybným vedomím, že je to večná trýzeň, ktorá sa nikdy neskončí. Pritom celé obrovské utrpenie tela nie je ničím v porovnaní s trýznivým zomieraním duše, drvivým útlakom, akoby dusením sa, úzkosťou, hlbokým smútkom a takou citeľnou a zúfalou úzkosťou a skľúčenosťou, že neviem, ako by som to dostatočne vyjadrila. Lebo povedať, že ide o neustále umieranie duše, je málo, pretože v smrti väčšia sila oddeľuje dušu od tela. Tu sa zdá, že je to duša sama, ktorá by sa chcela vyrvať sama zo seba a sama sa trhá na kúsky. Jednoducho nemám slov na vyjadrenie týchto múk duše, tohto vnútorného ohňa a nekajúceho zúfalstva, ktoré sú tým najhorším a prevyšujú všetky iné ohromné bolesti” (Ž 32, 2).

Poslať 07.08.2016 5:50:20   Re: Peklo

napísal 18268 príspevkov
laura píše:
no lebo ked stretnes nieco, co je take silne a presahuje ta, tak to myslim,ze ovplyvni tvoje vnimanie uplne vsetkeho, uplne vnimanie reality aj seba sameho, uz nebudes viac taky,akym si,vsetci uveria a tym padom si nebudu moct vybrat medzi dobrom a zlom (to je len moje vysvetlenie jasne ze sa mozem mylit).. no ci mame slobodnu volu - myslim,ze mame moznost volby,nechovame sa ciste pudovo ako zvierata a pod.,myslime, citime,prezivame lasku a pod.. Mame moznos si vybrat medzi dobrom a zlom,..
To nie je pravda. Je to iba definicia STRACHU.
Lucifer ho stretol, poznal - a predsa sa slobodne rozhodol ... ;)

Poslať 07.08.2016 7:55:36   Re: Peklo

napísal 28 príspevkov
legionar píše:
laura píše:
no, ale ty nie si Lucifer :o
Zalezi od toho, v akej podobe by sa Boh ukazal. Pise sa, ze clovek by taketo stretnutie nemohol prezit, nezvladol by to.
V jednej sa nam ale uz ukazal a to v podobe Jezisa.
Ale teraz neviem, ty veris v Boha ci nie? Lebo si tu na tomto fore, ale tvoje nazory mi tak nepripadaju..tak neviem.

Poslať 07.08.2016 7:57:24   Re: Peklo

napísal 28 príspevkov
legionar píše:
laura píše:
co je definicia strachu?

Poslať 07.08.2016 8:15:12   Re: Peklo

napísal 18268 príspevkov
laura píše:
co je definicia strachu?
Konas pod brutalnym natlakom, nahovaras si, ze je to "z Tvojej svojej slobodnej vole", ale je to obycajny strach.

Poslať 07.08.2016 8:20:25   Re: Peklo

napísal 18268 príspevkov
laura píše:
A co ako ? Aky je v tom rozdiel ? :roll:
laura píše:
Zalezi od toho, v akej podobe by sa Boh ukazal. Pise sa, ze clovek by taketo stretnutie nemohol prezit, nezvladol by to.
Mna nezaujima, co "sa pise". A Boh by nebol Bohom, keby "nezvladol" ukazat sa mi tak, aby som to prezil. :D
laura píše:
A "sam seba ukrizoval" ? ... :roll:
laura píše:
Ale teraz neviem, ty veris v Boha ci nie? Lebo si tu na tomto fore, ale tvoje nazory mi tak nepripadaju..tak neviem.
V ziadneho boha, ktoreho "predkladaju na verenie" sucasne nabozenstva, neverim.
Proste som presvedceny, ze to tak nemoze byt. Je to nelogicke a nezmyselne krute.
A ak by to tak bolo - potom musim byt "Luciferom" ... :(

Poslať 07.08.2016 9:15:13   Re: Peklo

napísal 28 príspevkov
legionar píše:
laura píše:
A co ako ? Aky je v tom rozdiel ? :roll:
laura píše:
Mna nezaujima, co "sa pise". A Boh by nebol Bohom, keby "nezvladol" ukazat sa mi tak, aby som to prezil. :D
laura píše:
A "sam seba ukrizoval" ? ... :roll:
laura píše:
V ziadneho boha, ktoreho "predkladaju na verenie" sucasne nabozenstva, neverim.
Proste som presvedceny, ze to tak nemoze byt. Je to nelogicke a nezmyselne krute.
A ak by to tak bolo - potom musim byt "Luciferom" ... :(
tak ako by sa ti mal ukazat, aby si uveril ze je to Boh? Keby si uveril,ze je to Boh,ako povedala tu 'teta', by si stratil slobodnu volu, a rozhodnut sa medzi dobrom a zlom, je logicky nepravdepodobne, ze by si si vybral zlo.

Nezmyselne krute to je, kvoli tomu peklu, co tam niekedy ktosi pridal, ti isti chazari, co dnes sposobuju utrpenie na zemi a zlo.
Boh je ale cista laska, takto to treba brat. Ale dnes sa ho uz kazdy boji. Aj sestra sv.Faustyna Kowalska ktora bola blahoslavena, povedala, ze pred Bozou spravodlivostou stoji Bozie milosrdenstvo. A ze sa nemame Boha bat.
A zlo je nase ego, nase JA, ktore mame kazdy v sebe.

A inak kedze toto je tema o pekle, zaujimalo by ma teda ti, co v to peklo veria, ze po smrti uz nie je cas, tak preco duse trpia? Cokolvek co robime je spojene s casom, no ale aj to ze niekto trpi sa odohrava v case takze ako to je?

[ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť