Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Správa
Poslať 14.08.2016 19:30:30   Re: Peklo

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
historix píše:
legionar píše:
historix píše:
legionar píše:
historix píše:
Ludia, poznajuc zakon - nezabijes, ho nechaju nazive.
To je iba "chyba v systeme" ... :lol:
Pre niekoho mozno chyba... Skusme priklad vraha rozvinut dalej. Preco by vlastne masovy vrah, ak vraj neexistuje ziaden pevny moralny bod, mal byt sudeny a odsudeny? Aj on ma predsa nejake priciny svojho spravania, nejake dovody, ma nejake potreby, ktore potreboval uspokojit. On ma svoje predstavy o tom, co je spravne a dobre a co nie. Preco nemoze vrazdit ? Lebo je to napisane v zakonoch ? A su zakony dobre ? Boli Norimberske rasove zakony dobre ?
Pretoze sa na tom vacsina dohodne. Bodka. :D
Neexistuje ziaden "pevny moralny bod"!
Vzdy to bola iba vseobecna dohoda daneho spolocenstva, prejav danej kultury.
A Albansku je dodnes platna "krvna pomsta".
Moslimovia dodnes uznavaju a praktikuju "vrazdu zo cti".
Aztekovia prinasali bohom ludske obete.
Pre nich to bol "pevny moralny bod" - ved boh si predsa zasluzi tu najvacsiu obetu, ci nie ?
Takze aky pevny moralny bod ?
Na druhej strane - RKC trest smrti v niektorych pripadoch uznava ... (nebohy OO by Ti o tom vedel povedat svoje) ;)

Legionar, ale sa krutis stale dokola. Takze sa nedozviem, co je dobre. ;-)
Ze sa na tom zhodne vacsina, nie je spravna odpoved - to by sme museli schvalovat tretiu risu, alebo krvave obety aztekov...
Odkial vies, ze to "nie je spravna odpoved" ?
Iba z toho, ze Ty sam si si zaviedol (=prebral) ucenie, ze nieco "je dobre" a nieco "je zle" - a basta.
Ako mozes povedat, ze ja sa krutim ? ;)
V com akoze ? :roll:
Ja Ti predsa NIKDY nemozem povedat, co je "absolutne dobre", pretoze tvrdim, ze to je "dohoda spolocnosti" (pripadne "stav spolocnosti", do ktoreho sa posobenim roznych vplyvov a vlastneho vnutorneho vyvoja dostala) - ergo NIC ABSOLUTNEHO !
Takze ma ani na taku hlupost nenavadzaj, na to Ti predsa nemozem skocit ... :lol:

Poslať 14.08.2016 20:37:56   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Takže keď sa spoločnosť dohodne, že vajce je hranaté, tak to bude tak. Lebo objektívna pravda podľa teba nejestvuje. Lepšie povedané nejestvuje najmä v morálnej oblasti. V prírodných vedách sa objektívna pravda ustaľuje jednoduchšie, na tom saz zhodneme. V spoločenských vedách je veľa vecí na dohode spoločnosti. Ale teologická veda je veda, ktorá hovorí o zjavených pravdách, vrátane tých, čo sú v oblasti morálky. Tu nejde o stanovenie pravdy na základe nejakého ľudského nadania, ani na základe spoločenského konsenzu. Zjavenie pravdy nadprirodzenou bytosťou, ktorá presahuje ľudské možnosti, dáva slobodnej ľudskej bytosti zjavenie prijať,resp.odmietnuť na základe intuície rozlíšenia, ale o tom potom.

Poslať 15.08.2016 6:44:26   Re: Peklo

napísal 17983 príspevkov
teta píše:
Takže keď sa spoločnosť dohodne, že vajce je hranaté, tak to bude tak. Lebo objektívna pravda podľa teba nejestvuje. Lepšie povedané nejestvuje najmä v morálnej oblasti. V prírodných vedách sa objektívna pravda ustaľuje jednoduchšie, na tom saz zhodneme. V spoločenských vedách je veľa vecí na dohode spoločnosti. Ale teologická veda je veda, ktorá hovorí o zjavených pravdách, vrátane tých, čo sú v oblasti morálky. Tu nejde o stanovenie pravdy na základe nejakého ľudského nadania, ani na základe spoločenského konsenzu. Zjavenie pravdy nadprirodzenou bytosťou, ktorá presahuje ľudské možnosti, dáva slobodnej ľudskej bytosti zjavenie prijať,resp.odmietnuť na základe intuície rozlíšenia, ale o tom potom.
To je ale hruby sofizmus. :lol: A nepochopenie, samozrejme.
Spolocnost sa nedohodne na hranatom vajci. Spolocnost sa moze akurat tak dohodnut, CO S HRANATYM VAJCOM urobi, ak sa nahodou vyskytne.
Ci ho akceptuje, alebo ho rovno rozbije a vyhlasi, ze nikdy neexistovalo, alebo ho bude ignorovat, alebo prerobi vsetky vajcia na hranate atd. atd.
Spolocnost sa dohaduje na svojom chovani, nie na chovani Vesmiru.

Poslať 15.08.2016 8:55:15   Re: Peklo

od 17.12.2004 8:13:53
napísal 3903 príspevkov
legionar píše:
historix píše:
legionar píše:
historix píše:
legionar píše:
historix píše:
Ludia, poznajuc zakon - nezabijes, ho nechaju nazive.
To je iba "chyba v systeme" ... :lol:
Pre niekoho mozno chyba... Skusme priklad vraha rozvinut dalej. Preco by vlastne masovy vrah, ak vraj neexistuje ziaden pevny moralny bod, mal byt sudeny a odsudeny? Aj on ma predsa nejake priciny svojho spravania, nejake dovody, ma nejake potreby, ktore potreboval uspokojit. On ma svoje predstavy o tom, co je spravne a dobre a co nie. Preco nemoze vrazdit ? Lebo je to napisane v zakonoch ? A su zakony dobre ? Boli Norimberske rasove zakony dobre ?
Pretoze sa na tom vacsina dohodne. Bodka. :D
Neexistuje ziaden "pevny moralny bod"!
Vzdy to bola iba vseobecna dohoda daneho spolocenstva, prejav danej kultury.
A Albansku je dodnes platna "krvna pomsta".
Moslimovia dodnes uznavaju a praktikuju "vrazdu zo cti".
Aztekovia prinasali bohom ludske obete.
Pre nich to bol "pevny moralny bod" - ved boh si predsa zasluzi tu najvacsiu obetu, ci nie ?
Takze aky pevny moralny bod ?
Na druhej strane - RKC trest smrti v niektorych pripadoch uznava ... (nebohy OO by Ti o tom vedel povedat svoje) ;)

Legionar, ale sa krutis stale dokola. Takze sa nedozviem, co je dobre. ;-)
Ze sa na tom zhodne vacsina, nie je spravna odpoved - to by sme museli schvalovat tretiu risu, alebo krvave obety aztekov...
Odkial vies, ze to "nie je spravna odpoved" ?
Iba z toho, ze Ty sam si si zaviedol (=prebral) ucenie, ze nieco "je dobre" a nieco "je zle" - a basta.
Ako mozes povedat, ze ja sa krutim ? ;)
V com akoze ? :roll:
Ja Ti predsa NIKDY nemozem povedat, co je "absolutne dobre", pretoze tvrdim, ze to je "dohoda spolocnosti" (pripadne "stav spolocnosti", do ktoreho sa posobenim roznych vplyvov a vlastneho vnutorneho vyvoja dostala) - ergo NIC ABSOLUTNEHO !
Takze ma ani na taku hlupost nenavadzaj, na to Ti predsa nemozem skocit ... :lol:
Odkial viem ? Ved z tych prikladov, co som uviedol, je uplne zrejme, ze to nie spravna odpoved !

Ak to trochu prezeniem, tak v Tvojom svete by sa vrah Tvojej rodiny mohol citit v base ako disident... :oops:

Som rad, ze si myslim, ze svet funguje inak. ;-)

Poslať 15.08.2016 9:04:04   Re: Peklo

napísal 17983 príspevkov
historix píše:
Ak to trochu prezeniem, tak v Tvojom svete by sa vrah Tvojej rodiny mohol citit v base ako disident... :oops:
Ako sa citi vrah, to je jeho vec. Podstatne je, aby VISEL ... :D
Skoda, ze momentalne plati "dohoda", ze je IBA v base (ak vobec!) ... :roll:

Poslať 15.08.2016 10:35:38   Re: Peklo

od 11.03.2015 21:18:50
napísal 52 príspevkov
l1ve_D píše:
historix píše:
Zapadny svet pomalicky vymiera, aj preto, ze tam pomalicky vymiera krestanstvo.
Západný svet nevymiera pre vymieranie kresťanstva. Veď ho je všade dosť. Ale preto, že mladé rodiny nie sú podporované a motivované mať deti. Viď napr aj tú našu SR. Kde sa len dá hodiť poleno pod nohy mladej rodine tam to štát spraví. Len istí ľudia si spravili biznis z rodenia. Určite vieš na koho narážam.
Západní svět vymírá protože žije v blahobytu. Proč ztrácet čas a otravovat se výchovou dětí když všude se nám nabízí různé lákavé zážitky, radosti, konzumerismus což je všechno vlastně sobectví a odpadnutí od Boha.

Poslať 15.08.2016 10:56:00   Re: Peklo

napísal 17983 príspevkov
gabriel1 píše:
l1ve_D píše:
historix píše:
Zapadny svet pomalicky vymiera, aj preto, ze tam pomalicky vymiera krestanstvo.
Západný svet nevymiera pre vymieranie kresťanstva. Veď ho je všade dosť. Ale preto, že mladé rodiny nie sú podporované a motivované mať deti. Viď napr aj tú našu SR. Kde sa len dá hodiť poleno pod nohy mladej rodine tam to štát spraví. Len istí ľudia si spravili biznis z rodenia. Určite vieš na koho narážam.
Západní svět vymírá protože žije v blahobytu. Proč ztrácet čas a otravovat se výchovou dětí když všude se nám nabízí různé lákavé zážitky, radosti, konzumerismus což je všechno vlastně sobectví a odpadnutí od Boha.
Neviem, ci je to zrovna odpadnutim od Boha, ale tym sebectvom a "honbou za pozitkami a zazitkami" to urcite je ... :cry:

[ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť