Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší
Autor Správa
Poslať 26.07.2016 20:43:21   Peklo

od 24.03.2016 21:33:48
napísal 28 príspevkov
Podla vas peklo existuje alebo nie?
Vcera som videla toto zaujimave video, poprosim vas nazor:

https://www.youtube.com/watch?v=c9Xri4Z36Pg

Poslať 27.07.2016 12:38:24   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1347 príspevkov
laura píše:
Podla vas peklo existuje alebo nie?

Aj áno aj nie. Existuje ako stav mysle. Keď sa budeš sama trízniť za veci čo spravíš omylom tak si môžeš vytvoriť peklo. Alebo ak konáš zlo a potom cítiš vinu to je tiež forma pekla. Ale to posmrtné peklo? Na to nie je ani jeden jediný dôkaz. Ani kňazi neveria na peklo väčšina z nich. Keby verili, že existuje inak by sa správali. Ešte je tu ten problém, že keby existuje Boh a takisto aj peklo tak potom nemôže byť Boh spravodlivý lebo nech by si vykonala čokoľvek v ľudskom živote dokonca aj keby vyhladíš celé ľudstvo tak to je len dočasný skutok lebo podľa náboženstiev je duša nesmrteľná takže za dočasný skutok vyrvania človeka z tela ti nemôže dať Boh večný trest byť večne v pekle. Lebo to je v princípe akoby som napr. ja ukradol lizatko a dali by mi doživotie vo väzení s najvyššou ostrahou. Mimo toho vitaj na fóre. A ak ti smiem poradiť neboj sa zbytočné vecí čo nik nikdy nevidel aj keď niektorí si myslia, že áno je veľká pravdepodobnosť, že je to len výplod ich mysle.

Ešte taký maličký dodatok. Neviem ako si na tom s angličtinou ale toto video dobre ilustruje a vysvetluje prečo peklo neexistuje logickými argumentami: https://www.youtube.com/watch?v=YcxyGnFU9bA

Poslať 27.07.2016 15:39:04   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3771 príspevkov
MIlá Laura, určite neexistuje peklo z obrázkov kde čerti s vidlami hrajú karty,pijú, kúria v kotloch kde sa varia hriešnici. Napriek tomu peklo reálne existuje, je strašné. Je to najhoršie utrpenie aké si človek dokáže predstaviť.
Z videa som si pozrel iba kúsok ale podla toho čo som videl peklo nespochybňuje. Ani zatratenie, ani súd. Tvrdí len že peklo je momentálne prázdne a mŕtvi čakajú v hroboch na deň vzkriesenia a súdu. Potom sa peklo naplní. Je tam trochu chyba v uvažovaní a to je pojem času. Výrazy ako teraz, potom, po súde... nemajú z pohladu Boha a večnosti zmysel. My žijeme v čase a všetko vidíme v časových súvzťažnosťiach. Boh nie. On je mimo čas a pre neho čas neplynie. On vidí celé dejiny ludstva a vesmíru v jedinom okamihu. Ako ked sa pozrieš na obrázok. Vidíš jeho celok, horný i dolný koniec, začiatok i koniec i každý detail. Tak vidí Boh aj nás, vesmír, dejiny. Smrťou prejdeme cez bránu času a aj pre nás prestane čas existovať. Preto nám splýva okamih smrti, vzkriesenia i súdu. Teda peklo je plné tých čo sa sami rozhodli pre odmietnutie Boha. Zámerne nepoužívam výraz "odsúdených." Možno to nie je teologicky správne ale ja si myslím že budeme odsúdený sami sebou. Spoznaním svojej duše, lásky ktorou je Boh a vlastných zlých skutkov a premárnením príležitostí na lásku spoznáme že nie sme schopní milovať Boha. To poznanie nás bude spalovať so súčasnou túžbou o ktorej vieme že sa nikdy nenaplní a vedomie že sme si to sami zapríčinili a závisť druhým bude pekelným ohňom. Či je peklo konkrétne miesto na ktorom budeme trpieť nie je podstatné. Pretože veríme vo vzkriesenie tela asi to bude nejaké miesto a nie len stav duše. Nie je podstatné miesto ale utrpenie a tomu sa nebude dať uniknúť lebo si ho bude každý zatratený nosiť v sebe.

Pokial žijeme v čase máme možnosť učiť sa láske a odpúšťaniu. Učiť sa žiť v Božej prítomnosti a v Jeho láske. Až čas pominie stratíme možnosť čokoľvek meniť, napraviť alebo sa naučiť.

Prosím neber Live_D príliš vážne on je neveriaci a veciach viery ti nevie nič povedať, poradiť ani vysvetliť

Poslať 27.07.2016 16:57:26   Re: Peklo

od 24.03.2016 21:33:48
napísal 28 príspevkov
misionar3 píše:
MIlá Laura, určite neexistuje peklo z obrázkov kde čerti s vidlami hrajú karty,pijú, kúria v kotloch kde sa varia hriešnici. Napriek tomu peklo reálne existuje, je strašné. Je to najhoršie utrpenie aké si človek dokáže predstaviť.
Z videa som si pozrel iba kúsok ale podla toho čo som videl peklo nespochybňuje. Ani zatratenie, ani súd. Tvrdí len že peklo je momentálne prázdne a mŕtvi čakajú v hroboch na deň vzkriesenia a súdu. Potom sa peklo naplní. Je tam trochu chyba v uvažovaní a to je pojem času. Výrazy ako teraz, potom, po súde... nemajú z pohladu Boha a večnosti zmysel. My žijeme v čase a všetko vidíme v časových súvzťažnosťiach. Boh nie. On je mimo čas a pre neho čas neplynie. On vidí celé dejiny ludstva a vesmíru v jedinom okamihu. Ako ked sa pozrieš na obrázok. Vidíš jeho celok, horný i dolný koniec, začiatok i koniec i každý detail. Tak vidí Boh aj nás, vesmír, dejiny. Smrťou prejdeme cez bránu času a aj pre nás prestane čas existovať. Preto nám splýva okamih smrti, vzkriesenia i súdu. Teda peklo je plné tých čo sa sami rozhodli pre odmietnutie Boha. Zámerne nepoužívam výraz "odsúdených." Možno to nie je teologicky správne ale ja si myslím že budeme odsúdený sami sebou. Spoznaním svojej duše, lásky ktorou je Boh a vlastných zlých skutkov a premárnením príležitostí na lásku spoznáme že nie sme schopní milovať Boha. To poznanie nás bude spalovať so súčasnou túžbou o ktorej vieme že sa nikdy nenaplní a vedomie že sme si to sami zapríčinili a závisť druhým bude pekelným ohňom. Či je peklo konkrétne miesto na ktorom budeme trpieť nie je podstatné. Pretože veríme vo vzkriesenie tela asi to bude nejaké miesto a nie len stav duše. Nie je podstatné miesto ale utrpenie a tomu sa nebude dať uniknúť lebo si ho bude každý zatratený nosiť v sebe.

Pokial žijeme v čase máme možnosť učiť sa láske a odpúšťaniu. Učiť sa žiť v Božej prítomnosti a v Jeho láske. Až čas pominie stratíme možnosť čokoľvek meniť, napraviť alebo sa naučiť.

Prosím neber Live_D príliš vážne on je neveriaci a veciach viery ti nevie nič povedať, poradiť ani vysvetliť
a co ak zajtra zomriem tragicky, a uz nebudem mat moznost olutovat?

a Biblia vravi, ze ten co neuveri v Jezisa bude zatrateny tak co teda nejaky budhista co ani muchu v zivote nezabil?

Poslať 27.07.2016 17:34:32   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3771 príspevkov
laura píše:

a Biblia vravi, ze ten co neuveri v Jezisa bude zatrateny tak co teda nejaky budhista co ani muchu v zivote nezabil?
ak človek žije v milosti posväcujúcej nemusí sa obávať ani tragickej a náhlej smrti.

Na budhistov ti neviem odpovedať. My sme kresťania a riešme svoj život a vzťah s Bohom. Ako bude Pán Boh riešiť budhistov a inovercov nechajme na neho.

Poslať 27.07.2016 21:56:35   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
V histórii všetky kultúry verili v peklo.Bol aj taký dokumentárny film, na vzdelávacom televíznom kanáli, aký pohľad mali jednotlivé kultúry na peklo. Hovorili tomu Gehena (Izraeliti), Hades (Gréci).

A Boh dovolil viacerým ľuďom už za tohto života nahliadnuť do pekla. Fatimske deti, sr. Faustina, sv. Terézia Avilska. V súčasnosti pani G.Polo. A podľa ich skúsenosti je v pekle najviac ľudí, ktorí v neho neverili.

Poslať 28.07.2016 6:38:46   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
laura píše:
to je sekta adventistov siedmeho dňa, prakticky čo veta to zavádzanie, prekrúcanie, demagógia, atď... - najviac ma dostalo keď sa pri vysvetľovaní niektorých pojmov odvolával na anglický slovník - namiesto toho, aby pracoval so slovníkmi biblických jazykov, keď už... takými štýlmi "výkladu", aké predviedol, sa dá prekrútiť ozaj čokoľvek a "dokázať" všetko a nič... čo oni vlastne aj robia, keďže tá sekta sa špecializuje na takéto všakovaké výklady Biblie, keď si z nej odvodia čo len chcú, hlavne dátumy konca sveta zvyknú počítať a to tak, že si povyberajú z Biblie nejaké číselné údaje a nejako ich vhodne skombinujú, tak, aby dostali nejaký dátum z blízkej budúcnosti a to prehlásia za dátum konca sveta. Ešte ani jedna taká predpoveď im samozrejme nevyšla... - to len na ilustráciu takýchto metód "výkladu"...

A pokiaľ ide konkrétne o túto tému, tak sa tu snažia nahovoriť, že je to tak, ako to učia jehovisti (ono v podstate jehovisti vznikli tiež zo sekty adventistov, keď si začali počítať vlastné dátumy konca sveta, a tiež im zatiaľ žiaden nevyšiel) - a síce podľa nich keď človek zomrie, tak nikde nie je, len v tom hrobe. A až po vzkriesení znova ožije a potom sa ľudia už len rozsúdia a hotovo. Ale pokiaľ ide o Bibilu, tak tá síce vraví o vzkriesení tiel na konci sveta, ale to neznamená, že dovtedy duša nikde nie je. Biblia napr. v podobenstve o boháčovi a Lazárovi (Lk 16:20nn.) dáva dosť jasne najavo, že už aj po smrti - ešte kým ostatní ľudia žijú - tak už sa duše dostávajú do rôznych stavov. Tiež slová Ježiša lotrovi na kríži: "DNES budeš so mnou v raji" (Lk 23:43), alebo tiež aj zjavenie Mojžiša a Eliáša (Mt 17:3, Mk 9:4, Lk 9:30), alebo tiež Zjv 6:9-11 výslovne opisuje živé duše mučeníkov ešte pred tým všeobecným vzkriesením. Toľko na ilustráciu ako tá sekta zjavne prekrúca Bibliu.

A pokiaľ ide o to, ako tam argumentuje, že napr. nejaký čestný človek, ktorý nemal možnosť spoznať kresťanstvo predsa nemôže byť potrestaný ako nejaký zlý človek: veď toto ani netvrdíme: Boh bude súdiť spravodlivo a dokonca aj milosrdne, a vie, kto sa v akých podmienkach nachádzal a aké mal možnosti atď. Takže takéto otázky by som nechal naňho. To, čo spomínaš, že Mk 16:15-16 vraví: "A povedal im: Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu. Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený; ale kto neuverí, bude odsúdený." - toto "kto uverí, resp. neuverí" sa hovorí o tých z predošlej vety, t.j. ktorým hlásali evanjelium. Podobne aj v iných pasážach. Lebo ak niekto nemal ani možnosť spoznať kresťanstvo, tak toho predsa nemožno odsudzovať za to, že nie je kresťan... Napokon keď sa opisuje to, ako budú ľudia súdení, tak sa tam hovorí o skutkoch milosrdenstva, viď Mt 25:34-46. Viera sa tak posudzuje podľa činov, viď aj list Jakubov 2:17-18.

Poslať 28.07.2016 8:31:37   Re: Peklo

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18002 príspevkov
Staci, ked ma niekto "zoznami" s krestanstvom a, ak neuverim, milosrdny Boh ma na vecnost supne do pekla.
Uz len toto ma neskutocne vytaca.
Proste - si POVINNY uverit, ak len NECHCES byt zatrateny.
Takejto "laske" ja nikdy neuverim.

Poslať 28.07.2016 12:50:55   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
laura píše:

Milá Laura. To naozaj veríš, že Boh ktorý je milosrdný by riešil takéto malichernosti? Že musíš lutovať presne pred smrťou inak za to, že si pár krát možno nadávala na niekoho napr. na šéfa v práci alebo si ukradla cukríky babke zo skrinky by Ťa Boh dal na večné muky lebo si nestihla olutovať v nejakom časovom harmonograme Boha? To mi nepríde ako milosrdný Boh ale ako satan. Biblia veľa vecí vraví. Aj pozitívnych a aj vyslovene zlých. Ale skús sa zamyslieť nad tým ako vznikala. Kedy vznikala. Prečo vznikala. Kresťania majú jasno. Boh ju inšpiroval. Ale ako to vedia? Je to naozaj pravda? Alebo je aj možnosť, že to bolo inak? Jedna z vecí ktorých sa nebojím je smrť. Už som skoro zomrel 5x z toho 4x pri mojom povolaní čo som učený. (Elektrotechnik) A teraz si myslíš, že sa budem báť smrti preto, že sa mi v knihe vyhráža nejaký Boh odplatou za pravidlá čo si on sám určil a nedodržuje? Nebol to ten kresťanský Boh čo určil nezabiješ? A pritom údajne utopil celý svet potopou? Mne taký Boh nepríde vôbec ako dobrotivý a už vobec nie ako reálny. Tak ako je opísaný v biblii mi nepríde ničím výnimočný od bohov iných kultúr čo zabíjali plienili robili si čo chceli. Ale na Zeusa asi neveríš, ani na Áresa, Thóra, Odina, či takého Quatzalcoatla alebo čo tak Ra? Pozri si napr. tu koľko je bohov: http://www.lowchensaustralia.com/names/gods.htm
Vidíš koľko ich ľudia dokázali vymyslieť? Ako si prišla na to, že tento v biblii nie je vymyslený? Že ti reálne od neho niečo hrozí? Ja som sa kedysi modlil, chodil do kostola, miništroval som. Prišli mi v živote problémy veľa ťažkých problémov. A kde bol Boh? Je podľa kresťanstva všemocný a milosrdný. Vieš čo spravil? Nič. Lebo buď nie je milosrdný a kašle na ľudí alebo neexistuje. Kde je Boh keď nejaký starý škaredý bradatý chlap znásilňuje malé dievčatká? Len sa pozerá a nič nerobí? Pričom má moc ho zastaviť. Prečo sa to nedeje? Keby ma takýto Boh chce poslať do pekla čo sa pozerá na to ako trpia malé dievčatká a nič nerobí tak by som tam pokojne šiel. Lebo kašle na utrpenie iných. Ja keby vidím ako nejaký chlap znásilňuje malé dievčatko/dievčatká tak by som hneď s ním bojoval, zbil ho spútal, a dostal do väzenia. Robí to Boh? Kde je? Prečo kašle na svoje "deti"? Na malé dievčatká? A to ešte nehovorím o rôznych extrémne krutých chorobách a necháva takto trpieť deti bez toho aby mohli prežiť normálne detstvo. Pričom lekári sa snažia to dieťa dať dokopy ako najlepšie vedia. Ale všemocný Boh čo ho môže vyliečiť mávnutím ruky sa iba pozerá a nič nerobí. Pre mňa je lekár čo vylieči choré dieťa alebo policajt čo zachráni dieťa pred znásilnením viac ako Boh čo sa pozerá a kašle na deti. Vezmi si to takto Laura. Ja som muž ty žena. Hovorme teraz na moment hypoteticky. Ja by som sa uchádzal o tvoju lásku a Boh.
Ja ti bude variť, budem k tebe milý, pozorný, budem ti prejavovať lásku, odpúšťať ti pomáhať ti, starať sa o deti atď.
Zatiaľ čo Boh ti bude hovoriť, čo máš ako robiť, pričom on ti nijak nepomôže, naslubuje ti ako ti odpustí ale ak neolutuješ, krádež cukríkov a neulutuješ ako si sa pohádala napr. s mamou dá Ťa do pekla. A teraz si to porovnaj. Kto z nás dvoch by sa ti javil ako ten čo Ťa miluje a kto ako ten čo Ťa len zastrašuje? A má Ťa ako nejakú hračku? Pre mňa su podstatné skutky. Viem, že keď si porovnám aké skutky ku mne mali ľudia a aké Boh tak ľudia vyhrali na plnej čiare. Lebo po ľuďoch sú reálny výsledky. Nie len sľuby v biblii od Boha a skutek utek a vyhrážky čo mi hrozí ak niečo nespravím.

Ešte som zabudol: Boh podľa biblie zabil cca 2 500 000 ľudí satan 10. Pri Bohu neberiem do úvahy potopu teraz. Ak mi neveríš vezmi do ruky bibliu začítaj sa a znač si čísla koľkých zabil Boh a koľkých satan. Znie ti taký Boh ako dobrý? Čas na zabíjanie si podľa biblie našiel ale na záchranu dievčatok pred znásilnením nie.

Poslať 28.07.2016 13:03:02   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
teta píše:
V histórii všetky kultúry verili v peklo.Bol aj taký dokumentárny film, na vzdelávacom televíznom kanáli, aký pohľad mali jednotlivé kultúry na peklo. Hovorili tomu Gehena (Izraeliti), Hades (Gréci).

A Boh dovolil viacerým ľuďom už za tohto života nahliadnuť do pekla. Fatimske deti, sr. Faustina, sv. Terézia Avilska. V súčasnosti pani G.Polo. A podľa ich skúsenosti je v pekle najviac ľudí, ktorí v neho neverili.
To, že niečomu verí veľký počet ľudí nedokazuje nič. To neznamená, že to je pravda. Milióny deti po svete veria, že na severnom póle je santa claus a vyrába tam darčeky pre nich.
Super. Zasa len vybraným. Na ostatných kašle. Mimo toho taká otázočka. Ako môže Boh potrestať za dočasný skútok na večný trest? Povedzme, že sa narodí človek čo spraví za celý život jeden hriech podľa biblie. Ukradne niekomu obrázok pokémona. Bude to dieťa čo ukradne obrázok pokémona lebo závidí kamarátovi. Neolutuje to pred smrťou zomrie keď bude mať 7 rokov. Za ten jeden obrázok pôjde na večnosť do PEKLA? Lebo veď krádež je hriech. A to dieťa pevné verí, že na ten obrázok ma nárok. Prečo by to mali mať iba jeho kamaráti? My ľudia by sme takéto dieťa nedali do basy na doživotie s najhoršími trestancami. Podľa pravidiel biblie by to Boh spravil.

Poslať 28.07.2016 13:55:12   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
misionar3 píše:

Vidíš ako sa správa Misionár? Mňa nemáš brať vážne lebo nesedí to s jeho pohľadom na vec. A ešte ma tu aj dehonestuje ako ti neporadím, nevysvetlím ani nič. Nuže Misionár. Tak sa Ťa teda pýtam. Ako vieš, že peklo existuje? Len tvrdíš, že je a hotovo. Ako vieš ako Boh vníma čas? Bol si snáď už Bohom? Nuže vysvetli mi to oooo múdry muž, ktorý všetko vie mne hlupákovi neveriacemu čo nevie nič povedať, poradiť ani vysvetliť. Ja prezentujem svoje názory a hľadám pravdu. Zatiaľ čo ty tvrdíš ako je niečo na 100% pričom skadiaľ to vieš? Bol si v pekle?

Poslať 28.07.2016 15:37:24   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Citácia:
Mňa nemáš brať vážne lebo nesedí to s jeho pohľadom na vec. A ešte ma tu aj dehonestuje ako ti neporadím, nevysvetlím ani nič.
Misionar len konstatuje fakt, ze ako neveriaci sotva mozes niekomu radit v otazkach viery respektive pohlad na vec z perspektive krestanskej vierouky. Logicky vzato nemozes nikom vysvetlovat nieco v co sam neveris a v com ako sam hovoris "hladas pravdu". A navyse hrubym sposobom dehonestujes a desintepretujes Pismo svojimi bludami na krestanskom fore a este sa urazis, ze ta nikto nechce brat vazne.

Poslať 28.07.2016 15:42:50   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Mňa nemáš brať vážne lebo nesedí to s jeho pohľadom na vec. A ešte ma tu aj dehonestuje ako ti neporadím, nevysvetlím ani nič.
Misionar len konstatuje fakt, ze ako neveriaci sotva mozes niekomu radit v otazkach viery respektive pohlad na vec z perspektive krestanskej vierouky. Logicky vzato nemozes nikom vysvetlovat nieco v co sam neveris a v com ako sam hovoris "hladas pravdu". A navyse hrubym sposobom dehonestujes a desintepretujes Pismo svojimi bludami na krestanskom fore a este sa urazis, ze ta nikto nechce brat vazne.
Síce som na teba už nikdy nechcel reagovať ale konkrétne kde dehonestujem písmo? A kde dezinterpretujem? Pokojne ma cituj čo ti vadí. Ako si došiel na to, že ak neverím nemôžem sa vyjadrovať k biblii? A viere? To keď ty nehrávaš napr aktívne futbal tak sa nemôžeš k nemu vyjadrovať? Alebo ak Ťa nebaví? Neuznávaš ho? Mimo toho ja nehľadám pravdu v biblii ja hľadám pravdu všeobecnú kauzalitu vecí ako sa dejú. To biblia vo veľa ohľadoch postráda.

Poslať 28.07.2016 15:46:02   Re: Peklo

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18002 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Moment - to predsa nie je pravda.
1. Viera NEROVNA SA automaticky krestanska viera a hladanie pravdy nerovna sa automaticky hladanie krestanskej pravdy.
2. Suche konstatovanie faktov nie je ani dezinterpretacia a ani dehonestacia Pisma.
3. Poziadavka overitelnosti tvrdenia je legitimna. Pokial to tvrdiaci nedokaze, nema pravo povazovat svoje tvrdenie za absolutne pravdive a o inom tvrdit, ze "nie je kompetentny". Pouzivat rozum je kompetentny kazdy. S roznym uspechom, samozrejme ... :)

Poslať 28.07.2016 17:15:25   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
Zacitujem si teda bibliu keď už teda podľa Tomixa ju dehonestujem aj keď neviem kde a ako. Len citát nič k nemu nepoviem. Prečítaj si Laura a ak neveríš mne ani linku čo ti dám. Zožen si bibliu a nalistuj si sama a porozmýšľaj nad tým či takýto Boh môže byť dobrý.

Takže ten citát:
Obyvatelia mesta vraveli Elizeovi: "V tomto meste sa dobre býva, ako aj náš pán vidí, ale voda je zlá a pôda neúrodná."
Odpovedal: "Doneste mi novú nádobu a dajte do nej soli!" Doniesli mu to,
vyšiel k vodnému prameňu, vysypal do neho soľ a povedal: "Toto hovorí Pán: Uzdravil som túto vodu a už z nej nebude vychádzať smrť ani neúrodnosť!"
Takto voda ozdravela až po dnešný deň podľa Elizeovho slova, ktoré povedal.
Odtiaľ išiel hore do Betelu. Ako šiel hore cestou, vyšli z mesta malí chlapci a posmievali sa mu: "Hore sa, plešivec, hore sa, plešivec!"
Nato sa obrátil a keď ich uvidel, preklial ich v Pánovom mene. Vtom vyšli z hory dve medvedice a roztrhali z nich štyridsaťdva chlapcov.

Zdroj citátu: Biblia klik sem
Je to druhá kniha kráľov kapitola 2 verše 19 až 24.
No a teraz mne hlupákovi neveriacemu vysvetlite ako to mám správne chápať toto. Som zvedavý na vysvetlenie.

[ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: misionar3 a 2 hostia