Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 316 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Ďalší
Autor Správa
Poslať 25.08.2016 16:21:20   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

od 17.12.2004 8:13:53
napísal 3903 príspevkov
legionar píše:
historix píše:
legionar píše:
historix píše:
legionar píše:
falck píše:
Ten Gabrielov argument je klasický a ľudsky úplne pochopiteľný.
Niečo je ale aj na tom čo hovoríš. Aj Adam, aj Eva, aj anjeli všetky informácie mali a predsa sa rozhodli "neslúžiť". Zrejme je pýcha ďaleko silnejšia ako najsilnejší pud sebazáchovy.
Preto napr. strach z večného utrpenia (ak je silnejší ako pýcha) môže človeka zachrániť.
Pycha - alebo nenavist ...
Ten "ucitel Cirkvi" bol strasne mimo, pretoze aj on hlasal bludy.
Boh je predsa LASKA ! :lol:
Tak ake "pokorenie sa ZO STRACHU pred mocnym Bohom" ??? :roll:
To je uroven viery ludu z pralesa, to krestania predsa uz davno prekonali.
Ci ani nie ? ;)
No on nepisal o strachu pred Bohom, ale o strachu z vecneho utrpenia - to je rozdiel ;-)
A aky je v tom rozdiel ? :roll:
Citácia:
kdyby jsme všichni viděli Boha a poznali všechny Boží vlastnosti, tak svoboda by skončila a člověk by byl postaven před hotovou věc, musel by i kdyby nechtěl, podrobit se strachem nekonečně mocnému Bohu.
To jednoznacne hovori, ze "z Boha ide STRACH", pretoze nebyt Jeho, tak nemas preco mat "strach z nejakeho zatratenia" !
A hovori aj jasne o podrobeni sa Bohu jakozto "nekonečně mocnému".

Neviem ako pre inych, ale pre mna je to jasne vyjadrenie toho, co som napisal.
No rozdiel v tom je asi taky, ako ked sa 13-rocne decko nastve na (prisneho ale milujuceho) rodica a utecie z rodicovskeho domu. A zrazu sa ocitne sam na ulici a dostane velky strach, kedze matka alebo otec zrazu nie su poruke. To je ten strach z vecneho utrpenia...
Ale ked ujde 30 rocne dieta do Australie a zalozi si tam spokojny, blahobytny zivot, nemyslim, ze by pocitovalo nejaky "strach z vecneho utrpenia". :D
O tom sme sa tu nahadali dost.
Vo Vasom ponimani Boh NECHCE, aby Jeho deti "dospeli" (=boli ako On!) - a je rozhodnuty zabranit im v tom hoc aj "vecnym zatratenim" !
Samozrejme, vsetko "satohovori" iba "v zastupeni", kedze z oci do oci to este nikdy nikomu nepovedal ... :roll:
To dieta bol len obraz - pre porovnanie dvojice "clovek - Boh" - ako "dieta - rodic", inak povedane v tomto obraze sa 13-rocne dieta nemoze stat 30-rocnym, tak ako sa clovek nemoze stat Bohom.
Ale spolocne tvoria jeden dokonaly celok - rodinu.

Takto to chapem - citim ja. A uznavam, ze dalo by sa filozofovat, ze preco to je cele takto a tiez si hovorim, ze ak (Boh da ;-) ) a sa s Nim stretnem, tak sa ho spytam, preco prave takto je to "vymyslene", lebo mnoho veci je zvlastnych, a mozme mudrovat, ze by sa dalo inak vymysliet. ;-)

Poslať 25.08.2016 17:02:04   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17984 príspevkov
historix píše:
A uznavam, ze dalo by sa filozofovat, ze preco to je cele takto a tiez si hovorim, ze ak (Boh da ;-) ) a sa s Nim stretnem, tak sa ho spytam, preco prave takto je to "vymyslene", lebo mnoho veci je zvlastnych, a mozme mudrovat, ze by sa dalo inak vymysliet. ;-)
Presne !
Konecne sme sa zhodli.
Medzi nami je potom iba ten rozdiel, ze ja to stretnutie chcem hned, nie "az po smrti" ... :D
Pretoze tak to povazujem za ferovejsie a LASKAVEJSIE.

Poslať 25.08.2016 17:07:56   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

napísal 3903 príspevkov
Ale takto sa zhodnes s kazdym krestanom. :D
Nie nahodou sa hovori, ze "Cesty Páně jsou nevyzpytatelné..." ;-)

Poslať 25.08.2016 17:11:01   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

napísal 17984 príspevkov
historix píše:
Nie veru, s kazdym nie. ;)
Existuje velka mnozina krestanov, ktori uz tu otazku Bohu (ze "PRECO"?) povazuju za hriech ...

Poslať 25.08.2016 17:16:24   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1322 príspevkov
misionar3 píše:
Ale On predsa prišiel za tebou v osobe Ježiša. On aj teraz stále prichádza za tebou aj cez toto fórum, aj v kráse sveta a prírody, aj vo sviatostiach, aj v láske tvojich blízkych..... Akurát musíš otvoriť oči a prijať Ho. Musíš pochopiť že ON nie je preskúmateľný vedou a že aby si Ho našiel musíš opustiť to svoje "ak neuvidím neiverím" Mimochodom veda a vzdelanie nemá nič spoločné s vierou a argumentáciou Legi a aj ja sme fyzici. Napriek tomu vo veciach viery máme rozdielne názory.

Boh o teba nebojuje s tebou a proti tvojej vôli. On ti len dáva silu, ak o to stojíš, v boji so zlom a Zlým. On ti pomáha identifikovať to Zlo. Áno prihovára sa ti cez ludí a udalosti, cez to čo nazývaš náhody a zhody okolností. Tiež cez svedectvá iných ludí ktorých nazývaš náhradníci. Prečo? Oni nie sú náhradníci Boha. Oni sú len ludia ako každý z nás ale pochopili a hovoria ako pochopili ako spoznali pôsobenie Boha vo svojom živote. Hovoria to preto ak je niekto z nás v podobnej situácii aby nepremárnil svoju šancu.
Hej ľudia sú náhradníci Boha lebo stále ma upriamujete na ľudí a že pomocou nich uvidím Boha. Tak potom ľudia nahrádzajú kontakt s Bohom. Mne je jedno aké máš ty či Legionár vzdelanie. U mňa vyhrávajú fakty a nie to ako je kto vzdelaný. Ak nevidím niečo tak to jednoducho nejestvuje.

Poslať 25.08.2016 17:17:02   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

napísal 3903 príspevkov
legionar píše:
historix píše:
Nie veru, s kazdym nie. ;)
Existuje velka mnozina krestanov, ktori uz tu otazku Bohu (ze "PRECO"?) povazuju za hriech ...
Nemyslim si, ze su taki, ktori otazku: "Boze, preco je to tak ?" povazuju za hriesnu.
Skor su taki, ktori na jednej strane velmi frflu a su taki, ktori hovoria, ze tak to ma byt, ako to je - a mozno prave tito hladia na tych prvych, ze by nemuseli donekonecna frflat, ze to je hriech... ;-)

Poslať 25.08.2016 20:47:58   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10975 príspevkov
Citácia:
Vo Vasom ponimani Boh NECHCE, aby Jeho deti "dospeli" (=boli ako On!) - a je rozhodnuty zabranit im v tom hoc aj "vecnym zatratenim" !
nesuhlasim, to je nepochopenie krestanstva
Citácia:
To jednoznacne hovori, ze "z Boha ide STRACH", pretoze nebyt Jeho, tak nemas preco mat "strach z nejakeho zatratenia" !
mas skreslenu predstavu o Bohu a ta Ti brani ho vidiet

Poslať 25.08.2016 21:09:40   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

napísal 17984 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
nesuhlasim, to je nepochopenie krestanstva
Citácia:
mas skreslenu predstavu o Bohu a ta Ti brani ho vidiet
Ja nie. :)
To vravel gabriel ...

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3766 príspevkov
l1ve_D píše:
Ak nevidím niečo tak to jednoducho nejestvuje.
Tak to je velmi zaujímavý postoj. Už si videl rtg žiarenie? Nie? potom neexistuje napriek pozorovatelným prejavom! Už si videl atóm na vlastné oči? Tak ani on neexistuje! A mnoho dalších vecí ktoré si v skutočnosti nevidel a predsa existujú a musiš veriť že sú. Aj tie fakty na ktoré sa odvolávaš sú v konečnom dôsledku predmetom viery pretože ich nemôžeš overiť na vlastné oči a musíš veriť vedcom a laboratóriam, prístrojom a interpretácii výsledkov merania.

Poslať 27.08.2016 10:09:26   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

napísal 17984 príspevkov
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
Tak to je velmi zaujímavý postoj. Už si videl rtg žiarenie? Nie? potom neexistuje napriek pozorovatelným prejavom! Už si videl atóm na vlastné oči? Tak ani on neexistuje! A mnoho dalších vecí ktoré si v skutočnosti nevidel a predsa existujú a musiš veriť že sú. Aj tie fakty na ktoré sa odvolávaš sú v konečnom dôsledku predmetom viery pretože ich nemôžeš overiť na vlastné oči a musíš veriť vedcom a laboratóriam, prístrojom a interpretácii výsledkov merania.
On to myslel tak, ako som povedal - co sa v realnom svete nijako neprejavuje, neexistuje.
Nieco ako "eter" ... :D
Vysledky merani nie su "predmetom viery". :roll:
A verit vede a jej realnym VYSLEDKOM nie je to iste, ako verit v Boha. ;)

Poslať 27.08.2016 10:15:59   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
On to myslel tak, ako som povedal - co sa v realnom svete nijako neprejavuje, neexistuje.
Nieco ako "eter" ... :D
Vysledky merani nie su "predmetom viery". :roll:
A verit vede a jej realnym VYSLEDKOM nie je to iste, ako verit v Boha. ;)
Je zaujímavé, že ty ma chápeš bez dodatočných zbytočných špecifikácii. Som rád, že si to doplnil tak aby to pochopil. Len pre doplnenie ja neverím ani vede. Buď má fakty alebo nie. Tam priestor pre vieru tiež nie je. Tam kam ukazujú fakty je vysoká pravdepodobnosť pravdy.

Poslať 27.08.2016 14:25:23   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
Citácia:
a co sa nejako prejavuje su fakty
otazka je ale interpretacia faktov a hlavne metodologia tejto interpretacie - a to je ulohou filozofie ako to chapem ja

B16 svojho casu vyhlasil ze sucasna filozofia preto zaostava pretoze este nespracovala do uvahy najmodernejsie vedecke poznanie
to asi bude ulohou dalsich generacii

Poslať 27.08.2016 14:31:17   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
a co sa nejako prejavuje su fakty
otazka je ale interpretacia faktov a hlavne metodologia tejto interpretacie - a to je ulohou filozofie ako to chapem ja

B16 svojho casu vyhlasil ze sucasna filozofia preto zaostava pretoze este nespracovala do uvahy najmodernejsie vedecke poznanie
to asi bude ulohou dalsich generacii
Nemyslím si. Scifi knihy a seriály (v tomto ohľade odporúčam star trek a star gate) už dávno spracovali modernú vedu a veľa vecí z nej skôr ako existovali. To len církev zaostáva lebo používa aj filozofické koncepty čo už boli prekonané.

Poslať 27.08.2016 15:04:04   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
Citácia:
Scifi knihy a seriály (v tomto ohľade odporúčam star trek a star gate) už dávno spracovali modernú vedu a veľa vecí z nej skôr ako existovali.
tu suhlasim dokonca mnohe aj anticipovali pripadne podnietili ... (vid Isaac Asimov a dalsi)
ale ja som hovoril o filozofiii ktora je v sucasnosti roztriestena a nema uceleny koncept

Poslať 27.08.2016 15:29:14   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Scifi knihy a seriály (v tomto ohľade odporúčam star trek a star gate) už dávno spracovali modernú vedu a veľa vecí z nej skôr ako existovali.
tu suhlasim dokonca mnohe aj anticipovali pripadne podnietili ... (vid Isaac Asimov a dalsi)
ale ja som hovoril o filozofiii ktora je v sucasnosti roztriestena a nema uceleny koncept
Mohol by si byť prosím konkrétnejší? Pretože pravdepodobne nerozumiem ako to myslíš.

[ Príspevkov: 316 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť