Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 316 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.06.2016 20:35:48   Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

od 02.04.2014 23:44:52
napísal 654 príspevkov
Aky je vas najsilnesi argument/-y v prospech existencie (krestanskeho) Boha?

Poslať 15.06.2016 21:16:48   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1347 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Aky je vas najsilnesi argument/-y v prospech existencie (krestanskeho) Boha?
Cca po pár príspevkoch zistíš, že ich najsilnejší argument v prospech existencie kresťanského Boha je viera nič viac nič menej. Ale tak možno prekvapia prítomní kresťania.

Poslať 16.06.2016 11:39:51   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3771 príspevkov
prečítaj si toto: http://technet.idnes.cz/astronom-jiri-grygar-80-let-karel-pacner-d9o-/tec_vesmir.aspx?c=A160315_165520_tec_vesmir_kuz

Poslať 16.06.2016 14:28:16   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
Je tam aj niekde nejaký argument v prospech kresťanského Boha? Lebo čo tak zbežne čítam nenašiel som tam zatiaľ nič. Našiel som jedine to čo potrvrdzuje čo som povedal na začiatku citujem:" Nemáme žádný vědecký důkaz božské existence, stejně jako nelze podat důkaz, že Bůh neexistuje. Bůh se nedá najít v nějakém neprobádaném koutku vesmíru. Buď ho člověk najde ve svém srdci, nebo ho nenajde nikdy a nikde." Teda aj pán Grygar iba verí nič viac. Je presne na úrovni tých čo kritizuje čo sa týka horoskopov a geopatogénnych zón. :oops: On iba verí nič viac nič menej.

Poslať 16.06.2016 16:30:43   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
Neocakavam, ze tu ludia vytiahnu nejaku vedecku evidenciu v prospech existencie Boha, ale aj viera sa na niecom zaklada.

Napr. u mna medzi najsilnejsie argumenty v prospech pravdivosti krestanstva su: cely concept toho nabozenstva, ze Boh-Stvoritel sa obetoval za ludi, ze hlavny symbol krestanstva je kriz, teda zavrazdenie Boha ludmi, to mi pride take zvlastne, ze akokeby to clovek ani nevymyslel. Dalej je to logika krestanskej moralky a vlastne celej teologie, aj ked nie vsetkemu uplne rozumiem, tak tazko tam najst nieco ocividne nezmyselne, alebo vyrazne proti zdravemu rozumu. Napr. krestanska moralka sa mi zda byt blizsie zdravemu rozumu, ako napr. moslimska (ktoru vsak poznam menej, nez povrchne). Aj ked ako nas veda uci, intuicia a zdravy rozum nevedu vzdy k pravde.
Dalej Izrael ocakaval a ocakava Spasitela a naozaj sa objavil Niekto, ktory sa zanho povazuje a na viere v koho vzniklo postupne najrozsirenejsie nabozenstvo na svete.

A potom rozne mensie veci, ako rozne udalosti z mojho zivota, nahodz ako je smrt Jana Pavla II. prave na Nedelu Bozieho Milosrdenstva atd.

Aj napriek tomu, nie som ani zdaleka presvedceny krestan (lebo su tu aj argumenty proti).

Poslať 16.06.2016 17:42:19   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

od 03.06.2016 20:09:34
napísal 137 príspevkov
po argumentoch typu:"verim v Boha, lebo robil to a to" ponukam porovnanie s Horusom:

Obrázok

Poslať 16.06.2016 18:03:19   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
Katty píše:
po argumentoch typu:"verim v Boha, lebo robil to a to" ponukam porovnanie s Horusom:
https://thechristianwatershed.com/2014/10/14/being-an-atheist-doesnt-make-you-an-intellectual-on-horus-and-other-silly-things/

Poslať 16.06.2016 18:10:39   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 137 príspevkov
Horus a Jezis. Ja ich nechcem porovnavat. Len chcem poukazat na to, ze argument "toto by clovek nevymyslel" nestaci

Poslať 16.06.2016 19:05:18   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18002 príspevkov
Katty píše:
Horus a Jezis. Ja ich nechcem porovnavat. Len chcem poukazat na to, ze argument "toto by clovek nevymyslel" nestaci
Vsetko vymyslel clovek ... :D

Poslať 16.06.2016 19:07:48   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 137 príspevkov
legionar píše:
Katty píše:
Vsetko vymyslel clovek ... :D
a niektore veci su riadne vychytavky :)

Poslať 17.06.2016 12:16:26   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Neocakavam, ze tu ludia vytiahnu nejaku vedecku evidenciu v prospech existencie Boha, ale aj viera sa na niecom zaklada.

Napr. u mna medzi najsilnejsie argumenty v prospech pravdivosti krestanstva su: cely concept toho nabozenstva, ze Boh-Stvoritel sa obetoval za ludi, ze hlavny symbol krestanstva je kriz, teda zavrazdenie Boha ludmi, to mi pride take zvlastne, ze akokeby to clovek ani nevymyslel. Dalej je to logika krestanskej moralky a vlastne celej teologie, aj ked nie vsetkemu uplne rozumiem, tak tazko tam najst nieco ocividne nezmyselne, alebo vyrazne proti zdravemu rozumu. Napr. krestanska moralka sa mi zda byt blizsie zdravemu rozumu, ako napr. moslimska (ktoru vsak poznam menej, nez povrchne). Aj ked ako nas veda uci, intuicia a zdravy rozum nevedu vzdy k pravde.
Dalej Izrael ocakaval a ocakava Spasitela a naozaj sa objavil Niekto, ktory sa zanho povazuje a na viere v koho vzniklo postupne najrozsirenejsie nabozenstvo na svete.

A potom rozne mensie veci, ako rozne udalosti z mojho zivota, nahodz ako je smrt Jana Pavla II. prave na Nedelu Bozieho Milosrdenstva atd.

Aj napriek tomu, nie som ani zdaleka presvedceny krestan (lebo su tu aj argumenty proti).
Čo je také neobvyklé na tom, že niekto vymyslel Boha čo zomrie? Veď grécki bohovia bežne umierali. Že symbolom je kríž? Čo je na tom také neobvyklé? Keď je symbolom iného náboženstva napr. kruh kolovrat. Prečo by nevymysleli aj kríž? Veď ľudia čo to písali realné žili v reálnom svete. Vtedy keďže sa ešte len rozvíjala filozofia hladali rozvrhnutie spoločnosti často viď Platón štát. Prečítaj si tú knihu a povedz mi čo je na nej napr. nelogické resp. nezmyselné alebo vyskúšaj nejaké scifi čítať kde riešia rôzne morálne problémy možno by Ťa to prekvapilo ale niektoré scifi-čka majú vysoko rozvinutú morálku. Mne postava Ježiša pripomína proste filozofa čo žil svoju filozofiu čo bol dosť bežný jav medzi rôznymi filozofmi viď napr Sidharta a pod. Korán vznikol ako manuál na dobytie okolitých národov a Mohamed kopíroval židovské a kresťanské náboženstvo. On nič nové nepriniesol len spravil šmejdovú kópiu týchto dvoch náboženstiev. Spasiteľa očakáva x náboženstiev a to robí z nich pravdivé? To, že je najrozšírenejšie je tiež diskutabilné. Pretože veľa kresťanov ani nimi nie sú len sú pokrstení lebo rodičia ich dali pokrstiť a cirkev ich vedie ako kresťanov. To mi v princípe príde niečo také ako keby moslimovia povedali kto vysloví meno Alah pred moslimom je automaticky zarátaný do počtu moslimov lebo Alah nemôže povedať bezverec v správnu vieru. ( To je len taký príklad môj výmysel nezakladá sa na skutočnosti) Keby sa mala platiť všade na svete daň z viery by si videl ako by sa čísla skresali možno by islám bol najrošírenejším. K tým veciam čo si prežil sa vyjadriť nemám ako ale si si istý, že sa dajú vysvetliť iba Bohom a kresťanstvom? Nenašli by sa tam aj jednoduchšie vysvetlenia? Čo sa týka smrti Jána Pavla II v ten konkrétny deň. Tak v podstate kalendár je preplnený kresťanskými sviatkami tak nie je až taký problém zomrieť na niektorý z nich. Mimo toho ako vieš, že zomrel presne vtedy? Čo ak si to tak len cirkev určila? Veď veľa vecí si cirkev len tak z brucha určila ako sa jej hodilo. Tým Ťa nijak neodhovárm od viery. Sám som bol veriaci a viem aké to je chápem to. Ale časom proste som si uvedomil, že viera je len tendencia dávať bežným veciam nadprirodzený charakter. A niektorí ľudia ľahšie uveria nadprirodzeným veciam ako jednoduchým vysvetleniam.

Poslať 17.06.2016 12:52:16   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
l1ve_D píše:
Čo je také neobvyklé na tom, že niekto vymyslel Boha čo zomrie? Veď grécki bohovia bežne umierali. Že symbolom je kríž? Čo je na tom také neobvyklé?
Tu nejde o to, ze zomrel, ale ze v centre nabozenstva je smrt Boha - ponizenie vsemohuceho Stvoritela clovekom.
To je nieco na prvy pohlad sialene a asi tazko porovnatelne s konceptmi inych nabozenstiev.

Poslať 17.06.2016 13:09:04   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18002 príspevkov
Cloe-Clement píše:
l1ve_D píše:
Čo je také neobvyklé na tom, že niekto vymyslel Boha čo zomrie? Veď grécki bohovia bežne umierali. Že symbolom je kríž? Čo je na tom také neobvyklé?
Tu nejde o to, ze zomrel, ale ze v centre nabozenstva je smrt Boha - ponizenie vsemohuceho Stvoritela clovekom.
To je nieco na prvy pohlad sialene a asi tazko porovnatelne s konceptmi inych nabozenstiev.
Ja by som povedal, ze je to skor z nudze cnost - a vymyslel ju Pavol, aby zachranil, co sa dalo ... :D
Apostoli a ludia okolo Jezisa boli presvedceni, ze Kralovstvo nebeske nastane ovela ovela skor, este za ich zivota.
Preto boli po ukrizovani uplne zdrveni a sklamani.
Pavol to otocil a vymyslel bajecnu a "nepriestrelnu" vec ... ;)

Poslať 17.06.2016 15:27:16   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 1347 príspevkov
Cloe-Clement píše:
l1ve_D píše:
Človek ponižuje božstvá odkedy ich vymyslel tak v čom konkrétne je toto inovatívne? Alebo som Ťa nejak zle pochopil?

Poslať 17.06.2016 16:23:21   Re: Argumenty v prospech existencie Boha

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
Ked porovnavas vsetko len na zaklade nejakej najprchnejsej podobnosti, tak ti sotva nieco niekedy pride inovativne.

[ Príspevkov: 316 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia