Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 128 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Navyse su hypoteky tak dostupne ako nikdy predtym, mozes mat 1.59% urok pri dobrom fixe. Za meciara to bolo 20%.

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Citácia:
Tomix, nemyslela som ani tak vladu uradnikov, ale skor odbornikov. A mozno skutocne su tu uz aj prve lastovicky,
lebo kde-tu sa na poziciach ministrov sem-tam objavia ludia s potrebnymi skusenostami a vzdelanim. O toto mi ide.
Avsak je jasnych par veci. Odboru skolstva nemoze sefovat ucitel. Clovek s pedagogickym vzdelanim a skusenostami
moze byt poradca ministra, ale sef musi byt nejaky manazer, ktory zariadi aby to klapalo. Avsak to uvazujem o modele,
kde nikto nie je skorumpovany a pod.
Katty, ked sa hovori uradnickej vlade, vzdy sa ma na mysli samozrejme vlada odbornikov, ale tie sa "buduju" len v pripade padu vlady, ked treba preklenut urcite obdobia napriklad od predcasnych volieb a podobne. Ale ved to aj sama vies. Vlada, teda ministerstva vratane statnych tajomnikov (neviem do akej urovne) su politicke funcia a tak to funguje prakticky vsade a my nie sme vynimka. Nepredpoklada sa ,ze politik bude aj odbornik, je to niekedy velmi tazke zabezpecit, ale ked nim je tak je to samozrejme len plus. A ked nie je, tak ma, ako si spravne povedala, poradcu, ktory sa danej oblasti rozumie respektive mal by. Odbornici pracuju aj v jednotlivych odoroch.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
l1ve_D píše:
To je spôsobené len apatiou lebo ľudia neveria, že môžu niečo zmeniť. Keby vidia, že sa to dá tak časom by chodilo stále viac. Štátny rozpočet je nanič lebo sú tam stále tí istí oligarchovia a schvalujú všetko tak aby im vyhovovalo.
ale veď tí oligarchovia majú dosť prostriedkov na to, aby sa zabezpečili, aby si mohli kľudne študovať a tak - prečo to nerobia?
ak teda tvrdíš, že človek, ktorému sa djaú prostriedky na živobytie sa začne zdokonalovať ;)
samozrejme, že každý si schváli tak, aby vyhovovalo jemu - a neverím, že budú schvalovať tak, aby niekomu zadarmo platili vodu na sahare.
úradnícka vláda...
no tak to máme buď feudalizmus, fašizmus, alebo komunizmus...
ako odskúšané varianty.
a čo má schválenie peňazí na cirkvi s novými kostolmi?
akože sa stavajú z rozpočtu štátu? :D

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
l1ve_D píše:
72 000 000 eur ide na cirkev. Mladé rodiny nemajú kde bývať niektoré sú zadlžené na 30 rokov hypotékami ale hlavne aby kostol bol nový.
ale tamto nie je na stavbu nových kostolov, tie sú najzriedkavejšou udalosťou, a aj vtedy: veď to tiež slúži ľuďom. Skôr si všimni, koľko miliárd ide na aké zbytočnosti, napr. naša armáda, čo skoro nič ani nemá a nerobí, ale berie zhruba miliardu ročne. Alebo predražené štátne zákasky, napr. IT, to je úplný škandál. A iné. Tam miliardy hore-dole sa rozkrádajú. Takže keď tu vytiahneš takúto jednu položku, tak tým nič reálne nevyriešiš... btw. a aby sme boli k téme: financie bych urezal skôr športovcom: načo nám sú? Ak chce niekto športovať, tak nech si športuje, ale prečo sa ja im mám na to skladať? Navyše na také predražené platy, aké majú hokejisti a futbalisti... nemalo by ti skôr toto vadiť? ... aby sme boli aj k téme...

Obrázok užívateľa

od 03.06.2016 20:09:34
napísal 137 príspevkov
Didymos píše:
financie bych urezal skôr športovcom: načo nám sú? Ak chce niekto športovať, tak nech si športuje, ale prečo sa ja im mám na to skladať? Navyše na také predražené platy, aké majú hokejisti a futbalisti... nemalo by ti skôr toto vadiť? ... aby sme boli aj k téme...
to je pravda :-|

a aj s tym, ze v nasom state lietaju velke peniaze na vselijake predrazene zakazky.

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
Katty píše:
Didymos píše:
financie bych urezal skôr športovcom: načo nám sú? Ak chce niekto športovať, tak nech si športuje, ale prečo sa ja im mám na to skladať? Navyše na také predražené platy, aké majú hokejisti a futbalisti... nemalo by ti skôr toto vadiť? ... aby sme boli aj k téme...
to je pravda :-| a aj s tym, ze v nasom state lietaju velke peniaze na vselijake predrazene zakazky.
a keď si potom porovnáme, aké platy majú učitelia na univerzitách od doktorandov až po profesorov (o učiteľov nižších stupňov už ani nehovoriac), teda naša intelektuálna elita v istom zmysle, tak tie platy sú úplne smiešne, napr. mi ktosi vravel, ako si chcel v Brne robiť doktorát na VUT, ale oni im dávali len okolo 200 eur na mesiac... proste taká almužna, že za to ani len nájom nezaplatíš... - Ale hlavne že sa platia obrovské sumy hokejisom a futbalistom, ktorí sú takými intelektuálmi, že keď chce s nimi novinár robiť rozhovor, tak im to musí sformulovať celé sám a oni mu na to už len povedia "tak určitééé", lebo ani nečaká, že by dokázali sformulovať jednu zmysluplnú vetu. - Ale čo je už úplne absurdné, tak minule sme mali dokonca takého prezidenta, ktorý tiež nevedel jednu vetu povedať, ale dokonca on ani hokej nevedel hrať (iba strielať z pušky vedel dobre - to je jediná netriviálna zručnosť, ktorú mal)... a tiež mal dobrý plat za také ničnerobenie - a dokonca dodnes si platíme poslancov, z ktorých väčšina sa zmôže len na to, aby raz za čas stlačila gombík podľa toho, ako im ukáže prstom ich vedúci, tzv. kolesíkovia... a takých je zhruba stovka... už ani nehovoriac o sociálnych dávkach, ktoré sa zväčša zneužívajú na alkohol a cigarety (či dokonca automaty), atď...

Obrázok užívateľa

od 03.06.2016 20:09:34
napísal 137 príspevkov
presne tak, moj nazor :)

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1322 príspevkov
Didymos píše:
l1ve_D píše:
72 000 000 eur ide na cirkev. Mladé rodiny nemajú kde bývať niektoré sú zadlžené na 30 rokov hypotékami ale hlavne aby kostol bol nový.
ale tamto nie je na stavbu nových kostolov, tie sú najzriedkavejšou udalosťou, a aj vtedy: veď to tiež slúži ľuďom. Skôr si všimni, koľko miliárd ide na aké zbytočnosti, napr. naša armáda, čo skoro nič ani nemá a nerobí, ale berie zhruba miliardu ročne. Alebo predražené štátne zákasky, napr. IT, to je úplný škandál. A iné. Tam miliardy hore-dole sa rozkrádajú. Takže keď tu vytiahneš takúto jednu položku, tak tým nič reálne nevyriešiš... btw. a aby sme boli k téme: financie bych urezal skôr športovcom: načo nám sú? Ak chce niekto športovať, tak nech si športuje, ale prečo sa ja im mám na to skladať? Navyše na také predražené platy, aké majú hokejisti a futbalisti... nemalo by ti skôr toto vadiť? ... aby sme boli aj k téme...
Mne to vadí všetko rovnako. Ak niekto moje peniaze preflakuje na veci čo ja nepotrebujem ani ma nezaujímajú. Preto by som bol za to, že ked už platím dane tak nech mám možnost rozhodovat kam aké % pôjde.

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
Didymos píše:
ktorí sú takými intelektuálmi, že keď chce s nimi novinár robiť rozhovor, tak im to musí sformulovať celé sám a oni mu na to už len povedia "tak určitééé", lebo ani nečaká, že by dokázali sformulovať jednu zmysluplnú vetu.
od futbalistu nečakám intelektuálne bravúrne myslenie.
ani od profesora, aby dával skvelé góly ;)
a dokonca ani od herca, aby sa hral na sociológa - čo sa deje najčastejšie...

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
Vespa píše:
od futbalistu nečakám intelektuálne bravúrne myslenie.
ani od profesora, aby dával skvelé góly ;)
no veď to samo o sebe by bolo OK, keby tu nebola potom taká nerovnosť medzi nimi, že tí profesori u nás patria medzi podpriemerne platených VŠ vzdelaných ľudí, hoci sú pre spoločnosť mimoriadne dôležití - zatiaľ čo tí futbalisti majú ďaleko väčší plat, a pritom reálne do spoločnosti tým futbalom - hlavne ak je robený tak ako býva teraz ako xenofóbne súťaže - akurát len katalizujú xenofóbiu a bordel CHULIGÁNOV...

Len tak námatkovo zopár ukážok z posledných dní zopár dní:

Výsledok je taký, že kvôli futbalu vznikajú nakoniec úplne nezmyselne a zbytočne negatívne emócie (závisť až nenávisť) ešte aj voči nám najbližším európskym národom... Nepoviem ešte ak by hrali futbal európania proti moslimom :D ... ale nie Slováci proti Čechom či pod...

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
lebo zábava je o emóciách?

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
Vespa píše:
zábava je, keď sa ideš lyžovať, alebo keď ľudia vtipkujú, či pozerajú nejakú komédiu v TV, kde sa proste VŠETCI zabávajú: a nie že polovica ľudí narieka a druhá polovica sa síce teší, ale tiež len xenofóbnou škodoradosťou nad tým, že tí druhí boli porazení...

To je asi taká "zábava" ako keby jedna skupina mala slovne urážať druhú skupinu a zabávať sa na tom, že ich uráža... pričom tá druhá skupina by z toho hromžila a na oplátku by zasa urážala tú prvú skupinu...

Toto sa fakt nedá nazvať zábavou, ale je to len primitívne ROZDEĽOVANIE národov na základe úplne nelogického kritéria, ktorým bolo nejaké politické rozdelenie území a náhodilé faktory toho, ktorý hráč kde skončil, alebo dokonca kto si koho kúpil - už ani nehovoriac o tom, že napr. tie "tesné výsledky" nemajú absolútne žiadnu reálnu výpovednú hodnotu, lebo je to tam len o náhode... - a ak aj chcú nejakí hráči súťažiť, tak nech súťažia sami za seba a nie že "Slovensko vyhralo takú a onakú medailu", lebo to proste Slovensko nevyhralo, len nejaký hráč, ktorý sa kľudne mohol narodiť aj v Česku či kdekoľvek inde, to je jedno.

Ak sa chcú ľudia zabávať, tak nech sami športujú, alebo pozerajú nejaké komédie či zábavné pořady. Ale načo sledovať takéto xenofóbne nezmyselné súťaže AKOŽE štátov? to len podporuje primitívnosť už aj tak primitívnych krčmových ľudí a spol...

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17984 príspevkov
Didymos píše:
Vespa píše:
zábava je, keď sa ideš lyžovať, alebo keď ľudia vtipkujú, či pozerajú nejakú komédiu v TV, kde sa proste VŠETCI zabávajú: a nie že polovica ľudí narieka a druhá polovica sa síce teší, ale tiež len xenofóbnou škodoradosťou nad tým, že tí druhí boli porazení...

To je asi taká "zábava" ako keby jedna skupina mala slovne urážať druhú skupinu a zabávať sa na tom, že ich uráža... pričom tá druhá skupina by z toho hromžila a na oplátku by zasa urážala tú prvú skupinu...

Toto sa fakt nedá nazvať zábavou, ale je to len primitívne ROZDEĽOVANIE národov na základe úplne nelogického kritéria, ktorým bolo nejaké politické rozdelenie území a náhodilé faktory toho, ktorý hráč kde skončil, alebo dokonca kto si koho kúpil - už ani nehovoriac o tom, že napr. tie "tesné výsledky" nemajú absolútne žiadnu reálnu výpovednú hodnotu, lebo je to tam len o náhode... - a ak aj chcú nejakí hráči súťažiť, tak nech súťažia sami za seba a nie že "Slovensko vyhralo takú a onakú medailu", lebo to proste Slovensko nevyhralo, len nejaký hráč, ktorý sa kľudne mohol narodiť aj v Česku či kdekoľvek inde, to je jedno.

Ak sa chcú ľudia zabávať, tak nech sami športujú, alebo pozerajú nejaké komédie či zábavné pořady. Ale načo sledovať takéto xenofóbne nezmyselné súťaže AKOŽE štátov? to len podporuje primitívnosť už aj tak primitívnych krčmových ľudí a spol...
Suhlasim. :D
Slovensko (USA, Nemecko ...), alebo Tinkoff (Astana, Sky ...) by mali byt uvadzani len ako "sponzori" daneho jednotlivca, alebo druzstva.

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
legionar píše:
Suhlasim. :D Slovensko (USA, Nemecko ...), alebo Tinkoff (Astana, Sky ...) by mali byt uvadzani len ako "sponzori" daneho jednotlivca, alebo druzstva.
no jo, tak by to ešte dajme tomu, že šlo. - Podobne ako to bolo pri formulách svojho času - neviem ako je to teraz, už som dávno formule nevidel - kde každého platila nejaká cigaretová spoločnosť a takú mal potom tú formulu, napr. Šumarcher jazdil za marlborky tuším :D ... no a týmto by sa mohol vyriešil aj problém financovania, keby povedali, že firmy, ktoré najviac zaplatia, budú môcť mať svoje logá na dresoch tých športovcov, alebo nejakým takým spôsobom to riešiť. Prípadne že by tie peniaze išli tomu klubu, ktorý daného športovca vytrénoval. Výsledkom by bolo, že by bolo na svete zopár tých najlepších klubov a tie by podľa množstva svojich financií podporovali adekvátny počet športovcov. A keďže by to bolo súkromné, tak by bol aj väčší tlak na šetrenie, aby prijímali len tých ozaj perspektívnych športovcov z celého sveta.

Rozdiel oproti dnešku by bol aj v tom, že by nebol tak umelo obmedzený počet tých športovcov či družstiev - lebo dnes je aj to nafigu, že každý štát má len nejaký limitovaný počet súťažiacich, ktorých môžu vyslať na medzinárodné kolo, napr. len jedno futbalové družstvo za každý štát, atď. A tak potom mnohí sa vôbec nedostanú na olympiádu len preto, že v ich štátnom kole ich už niekto iný náhodou predbehol - napr. Kuzminová z Ruska, ktorá potom nakoniec keď išla akože za Slovensko, tak to dokonca vyhrala - ale hlavne že z nejakého Čongo Bongo štátu pošlú na olympiádu človeka, ako napr. "plavec" Eric Moussambani, ktorý horko-ťažko že vôbec preplával ten bazén:... nuž ale keď vo svojom štátiku bol najlepší... tak on sa na olympiádu dostal, ale kvantum profíkov z ostatných štátov, milión krát lepších od neho, sa na olympiádu nedostalo. Veď to je tak nelogické a nespravodlivé, že to sa proste nedá obhájiť...

Takže nech sa teda o šport starajú súkromné športové kluby a hotovo - ako to býva napr. vo všelijakých lokálnych boxových súťažiach, lokálnych dostihoch a pod. - aspoň čo som videl z filmov - a nech si tam chodia ľudia, ktorých to baví, nech si tam pre mňa za mňa aj stávkujú, alebo čo, to je už ich problém. Ale nech sa hľadajú ozaj tí najlepší na svete bez spájania so štátmi, lebo to je aj nelogické, aj prinášajúce vyššie spomínané abusrdnosti, akými bol ten "plavec", ktorý sa dnes môže hrdiť, že súťažil na olympiáde, hoci tisíce iných lepších napr. zo Slovenska sa tam už nemohlo dostať, keďže v SR je už konkurencia vyššia... takže takéto absurdnosti by sa tým vyriešili: podobne ako tá Kuzminová alebo Číňania súťažiaci za Slovensko v ping pongu a pod...

A tiež samozrejme treba zrušiť to delenie na mužov a ženy, keďže to protirečí rodovej rovnosti, ako tu už bolo spomínané :D ... napr. v r. 1938 jeden tranz-sexuál súťažil za ženy a prekonal svetový ženský rekord v skoku do výšky. Ale nakoniec musel medailu vrátiť, keď sa zistilo, že to bol muž: https://en.wikipedia.org/wiki/Dora_Ratjen

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
človek si prirodzene vyberá nejaký "kmeň" kam patrí.
niektorý "nafasoval" narodením - a hoci nič moc, nejak ho definuje.
takže si k tomu vytvára citovú väzbu.
a to myslím keď vravím o emóciách v tomto kontexte.

[ Príspevkov: 128 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť