Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 128 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
Vespa píše:
človek si prirodzene vyberá nejaký "kmeň" kam patrí.
niektorý "nafasoval" narodením - a hoci nič moc, nejak ho definuje.
takže si k tomu vytvára citovú väzbu.
a to myslím keď vravím o emóciách v tomto kontexte.
no ak by to malo byť o súťaži nejakých "kmeňov", tak potom nech je to skôr súťaž nejakých etník či rás, napr. v behu sú najlepší jamajčania. Zrejme majú na to nejaký gén. Ale inak medzi rasami nebývajú zas až také podstatné rozdiely a je to veľa aj o otázke individuálneho osobného tréningu, čo je vec jednotlivca a nie etnika ako celku. No i tak by to bolo logickejšie než teraz, keď si nejaký štát kúpi hráča iného etnika či pôvodu a ten hrá "zaňho"... tam to fakt logiku nemá...

Ale ako chápem, že všelijaké krčmové osadenstvá a pod. to neberú takto logicky a len chcú mať príležitosť si zanadávať na súpera a zapiť buď žiaľ alebo "víťazstvo"... - a práve preto bych to zrušil, že to len podporuje taký primitivizmus...

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
Didymos píše:
Vespa píše:
človek si prirodzene vyberá nejaký "kmeň" kam patrí.
niektorý "nafasoval" narodením - a hoci nič moc, nejak ho definuje.
takže si k tomu vytvára citovú väzbu.
a to myslím keď vravím o emóciách v tomto kontexte.
no ak by to malo byť o súťaži nejakých "kmeňov", tak potom nech je to skôr súťaž nejakých etník či rás, napr. v behu sú najlepší jamajčania. Zrejme majú na to nejaký gén. Ale inak medzi rasami nebývajú zas až také podstatné rozdiely a je to veľa aj o otázke individuálneho osobného tréningu, čo je vec jednotlivca a nie etnika ako celku. No i tak by to bolo logickejšie než teraz, keď si nejaký štát kúpi hráča iného etnika či pôvodu a ten hrá "zaňho"... tam to fakt logiku nemá...

Ale ako chápem, že všelijaké krčmové osadenstvá a pod. to neberú takto logicky a len chcú mať príležitosť si zanadávať na súpera a zapiť buď žiaľ alebo "víťazstvo"... - a práve preto bych to zrušil, že to len podporuje taký primitivizmus...
Bože dokedy budeme stále vravieť takéto politicky korektné nezmysli? Rasy sú odlišné a aj vždy boli. Nie sme vôbec rovnakí. Viď pigment. Veľkosť penisov u černochov, bielych a aziatov. Veľkosť ženských pohlavných orgánov. Priemerná výška. Dosiahnuté IQ. Najvyššie dosahujú aziati napr... Ďalej černosi majú lepšie vstrebávanie vápnika vďaka lepšiemu vstrebávaniu vitamínu D preto majú častejšie tie povestné biele zuby atď atď. Kde stále beriete, že sme rovnakí? To je akoby sme vraveli, že husky, labrador a vlčiak je ten istý druh psa.... Tak ako muž a žena sú odlišný a snažíme sa politicky korektne pohlavia hádzať do jedného vreca čo nefunguje rovnako to robíme pri rasách čo je nezmysel... A tak potláčame to čo je prirodzené pre každú rasu a potom to tak aj vyzerá. Pre tých čo vedia anglicky a zaujíma ich viac o tomto alebo používajú google prekladač tu mám článok o tejto problematike: http://www.amren.com/news/2008/02/race_and_physic_1/

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
Očakávam síce za to slovné kameňovanie ale rasy sú jednoducho odlišné. Ešte jeden príklad dám. Aj krv sa v transfúznych staniciach delí podľa rás. Rovnako aj ográny sa transplantujú najľahšie ľuďom rovnakej rasy. Takže našé telá sú asi rasisti no. Akosi kašlú na politickú korektnosť.

od 11.03.2015 21:18:50
napísal 57 príspevkov
Myslet si že člověk pochází z opice je směšné, 60 % chromozomů Y, člověka se neshodují s temi co mají šimpanzi. A všichni lidi mají jednoho společného předka, DNA máme stejné na 99,9 % http://www.lifenews.sk/content/profesori-na-svetov%C3%BDch-d%C5%88och-ml%C3%A1de%C5%BEe-uviedli-na-spr%C3%A1vnu-mieru-m%C3%BDtus-%C5%BEe-%C4%8Dlovek-%C5%A1impanz-maj%C3%BA-9

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
gabriel1 píše:
Myslet si že člověk pochází z opice je směšné, 60 % chromozomů Y, člověka se neshodují s temi co mají šimpanzi. A všichni lidi mají jednoho společného předka, DNA máme stejné na 99,9 % http://www.lifenews.sk/content/profesori-na-svetov%C3%BDch-d%C5%88och-ml%C3%A1de%C5%BEe-uviedli-na-spr%C3%A1vnu-mieru-m%C3%BDtus-%C5%BEe-%C4%8Dlovek-%C5%A1impanz-maj%C3%BA-9
Komu niet rady tomu niet pomoci. Ak podľa ľudí ako ty nefunguje evolúcia tak by človek nešlachtil nové druhy rastlín a zvierat ako napr vyšľachtenie všetkých psích druhov z vlka. Alebo domestikovaná sliepka, zajac, krava, prasa atď. A už konečne čítaj knihy vedcov keď sa chceš vyjadrovať k tomu čo tvrdia lebo potom vyzeráš ako.... keď ani nevieš čo tvrdia prekrútiš ich slová a tváriš sa, že vyvraciaš čo tvrdia. Ani jeden evolučný biológ netvrdí, že človek pochádza z OPICE. Z toho tu každý prítomný čo číta vedecké knihy vie, že si ich ty nikdy nečítal. Pokojne sa tu spýtaj vzdelaných prítomných veriacich čo ti povedia....
Taký malý citátik z linku čo som sem dal aby si pochopil, že opica a ľudoop sú dve odlišné veci:
"Pred približne 29 miliónmi rokov už žili formy, ktoré mali veľmi blízko k spoločnému predkovi ako ľudoopov tak opíc Starého sveta, napríklad arabský Saadanius, známy z pozostatkov tvárovej časti lebky."
http://invivomagazin.sk/ziaden-adam,-ziadna-eva-evolucne-medziclanky-a-prapovod-ludstva_244.html
Teda najprv bol spoločný predok ľudoopov a opíc. Z opíc sa vyvinuli naši aj teraz známi primáti a z ľudoopov sme sa vyvinuli my. Preto nie sme z OPICE..... To je úplne iná vývojová vetva.
Aj na tomto obrázku vidíš, že človek a opice mali spoločného predka. Z toho naľavo sa vyvinuli šimpanzi a iné opice čo už tam nie sú lebo ten obrázok je zameraný na vývoj človeka. A napravo to ide postupne cez ľudoopov až k človeku.

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
liveD píše:
Kde stále beriete, že sme rovnakí? To je akoby sme vraveli, že husky, labrador a vlčiak je ten istý druh psa....
nikde som nikdy nevravel, že sme rovnakí, hoci - keď už spomínaš rôzne DRUHY, tak ako DRUH sme určite ten istý, keďže DRUH je daný schopnosťou plodiť plodného potomka, takže ľudia sú všetci jeden druh. Kôň so somárom sú už na hrane, keďže dokážu spolu splodiť potomka, ale neplodného - takže už ich berieme ako rôzne druhy, hoci geneticky stále blízke. Ale už pes s mačkou by nesplodili žiadneho potomka, takže tam už ide o úplne separované druhy - hoci vychádzajú zo spoločnej vetvy mäsožravých cicavcov atď.

Aj keď ono ani toto vymedzenie druhov nie je úplne dokonalé, lebo existujú aj také medzidruhy, že napr. druh A dokáže mať potomka s druhom B a druh B zasa môže mať potomka s druhom C, ale už druh A nedokáže mať potomka s druhom C. Tzv. ring species: https://en.wikipedia.org/wiki/Ring_species - lebo ak by sme povedali, že A a B by mali byť jeden druh, lebo dokážu splodiť potomka, a B a C by tiež mali byť jeden druh z toho dôvodu, tak by sme dospeli do sporu, že by sme potom do jedného druhu dali aj A aj C...

Každopádne ľudia nie sú až tak rozdielni, že by sme museli hovoriť o rôznych druhoch, ide len o rôzne rasy, etniká, atď.

l1ve_D píše:
gabriel1 píše:
Myslet si že člověk pochází z opice je směšné
Ani jeden evolučný biológ netvrdí, že človek pochádza z OPICE
jj, nikto to ani v tejto téme netvrdil, takže mi to príde dosť aj offtopic aj mimo kontext. A ak chce útočiť na evolúciu, tak nech si ju najprv naštuduje, napr. vyššie spomínané "ring species" je pekný príklad ilustrujúci evolúciu.

l1ve_D píše:
Bože dokedy budeme stále vravieť takéto politicky korektné nezmysli? Rasy sú odlišné a aj vždy boli. Nie sme vôbec rovnakí. ... Kde stále beriete, že sme rovnakí? ... Očakávam síce za to slovné kameňovanie ale rasy sú jednoducho odlišné.
nemusíš hneď očakávať slovné kameňovanie za vyslovenie niečoho takéhoto, čo je tuná pritom zjavný fakt, ktorý som ja predsa nikde nepopieral. A k politickej korektnosti sa tiež nehlásim, veď ju kritizujem kde sa len dá - aj v tejto téme... a NIKDE som netvrdil, že rasy sú ROVNAKÉ, že medzi nimi nie sú ŽIADNE rozdiely...

Veď už tým, že o nich hovorím ako o RÔZNYCH rasách, tak tvrdím, že sú RÔZNI. Takže nechápem akože či si myslíš, že ja neviem, že černosi majú viac pigmentu, alebo že by som to niekedy popieral? Alebo tie iné veci, aké spomínš: Veď sám som tu spomínal nejaké také rozdiely, napr. že v behu bývajú na olympiádach lepší černosi, hlavne jamajčania.

Ja som tu hlavne kritizoval to, že je to na olympiádach dnes podľa štátov a nie podľa rás či pod. - v tom som dokonca vravel, že by to skôr malo zmysel, keby to išlo podľa rás a etník, lebo tam môžu byť aspoň nejaké také korelácie (napr. spomínaní jamajčania v behu), ale nie keď to je len o tom, že si nejaký štát kúpi nejakého športovca z iného štátu a etnika a potom sa tvári, že "vyhrali sme" :o ... toto som ja kritizoval primárne.

A v tom som povedal, že skôr by malo zmysel súťažiť podľa rás a etník. ALE tiež som potom dodal, že ani taká súťaž by nebola dokonalá, lebo na olympiáde to nie je len o genetike, ale je to AJ o individuálnej príprave, t.j. že ak je aj niekto lepší geneticky, no menej trénuje na tú súťaž, alebo má zrovna slabší deň, tak môže nakoniec podať horší výkon než niekto iný, kto bol možno geneticky slabší, ale mal zrovna lepšiu prípravu a lepší deň a tak vyhral. Dokonca pri niektorých hrách, napr. hokej, záleží aj od toho, aké kombinácie zápasov sú vyžrebované. Tým je to ešte menej objektívne.

Takže AK by to ešte malo byť o nejakom porovnávaní reprezentatívnej vzorky, tak to by ešte bolo zmysluplnejšie, lebo tam by to už bola stabilnejšia veličina než keď má byť celý štát reprezentovaný len jedným človekom a to, ako sa zrovna vyspal v ten deň, môže ovplyvniť celý výsledok pre daný štát. Takže reprezentatívna vzorka by to mala väčší zmysel, keď už.

Ale stále by to nebolo o porovnávaní rás ako takých, lebo ako aj pri tých športovcoch je to aj o otázke individuálneho tréningu, tak aj pri priemere ako takom. Ak nejaký šport nie je v nejakom štáte populárny, tak sa mu skoro nikto nevenuje, tak potom aj ten priemer bude slabý. Ale ak je naopak niečo priam národný šport, že sa mu mnoho ľudí venuje, tak potom aj ten priemer bude lepší (než keby sa tomu športu nevenovali) a aj tým pádom bude väčšia vzorka ľudí aj na možný výber na olympiádu.

Takže napr. to, že v tom plávaní sa raz dostal na olympiádu z malého afrického štátu černoch, ktorý nevedel skoro vôbec plávať - to neznamená, že všetci černosi sú takí, ale skôr len to, že v danom štáte sa plávaniu ľudia nevenujú. Ale keby sa venovali, tak by sa určite vedeli vytrénovať aj lepšie než tamten, ktorý nemal ani len profesionálnu plaveckú kombinézu a nieto ešte profesionálny tréning...

Takže samozrejme genetika je základ, ale to, do akej miery sa rozvinie, závisí od tréningu a podobných okolností, ktoré sú v rôznych štátoch rôzne. Napr. pri IQ závisí aj od vzdelávacieho systému, že nakoľko ľudí rozvíja v logickom myslení, atď. - Ak by si teda chcel férové porovnávanie etník ako takých, tak by si najprv musel garantovať rovnaké podmienky pre obe etniká a až potom porovnávať priemry - resp. celkové rozloženia, lebo toto je ďalší problém, že niektorý štát môže mať lepší priemer, ale zasa menší rozptyl, t.j. že sú tam skoro všetci len tí priemerní, zatiaľ čo iný štát môže mať síce trochu horší priemer, ale zasa väčší rozptyl, a teda veľa aj vysoko inteligentných, aj nízko inteligentných, a tak priemer by mal síce horší, ale už v súťaži najlepších by bol lepší. - Preto aj s tým porovnávaním to nemusí byť také jednoznačné.

Ale dokonca ani keby si dal všetky etniká do rovnakých podmienok a potom by si štatisticky porovnával ich výkony v rôznych disciplínach, tak stále to ešte neznamená kauzálnu závislosť medzi napr. pigmentom a inteligenciou.

Lebo to, čo sa tu spomína, nie je to, že by akýkoľvek beloch bol automaticky inteligentnejší než akýkoľvek černoch, ale ide len o štatistické porovnávanie priemerov. A to je výsledkom nielen spomínanej prípravy na úrovni jednotlivca, ale je to aj výsledok historického vývoja. A teda nestačilo by dať tých ľudí do rovnakých podmienok na jednu generáciu, ale museli by žiť celú históriu v rovnakých podmienkach, aby si mohol robiť férové porovnania.

Lebo tie hlavné rozdiely, ktoré tu boli spomenuté a v ktorých by sa dalo aj pokračovať, sú ÚPLNE LOGICKÉ vzhľadom na rozdielnosť PODMIENOK v ktorých sa historicky nachádzali.

Napr. pigment. V Afrike je väčšia intenzita slnečného svetla a pigment chráni pred UV žiarením a preto sú tmaví (ako aj koža belocha zareaguje na silné svetlo pigmentáciou), zatiaľ čo severania sú svetlí. Je to úplne logické.

Priemerné IQ: najnižšie vraj má Afrika, potom je Európa, potom Ázia a najvyššie vraj majú európsky Židia. To je zasa logické, keď sa pozrieš na PODMIENKY v ktorých sa historicky nachádzali: aký dôraz kládla ktorá kultúra na vzdelanie a aké typy činností boli kde rozhodujúce k prežitu. A tam je to hneď jasné. V Afrike nebola potrebná nejaká až príliš vysoká inteligencia, písmo, atď., ale otázka prežitia tam bola len o schopnosti utekať, loviť, atď. - naproti čomu európski Židia bol úplne opačný extrém: tam to nebolo o žiadnom utekaní a lovení, ale naopak prakticky len o inteligenčných zručnostiach: venovali sa hlavne obchodu, bankovníctvu, vzdelaniu a vyšším remeslám ako lekárstvo a pod., takže je úplne logické, že európski Židia majú v priemere vyššie IQ než Černosi.

viď napr.:
Avšak takéto štatistické rozloženie nie je otázkou farby pleti, ale len štatistického rozloženia konkrétnej populácie v dôsledku špecifických historických okolností. - Ak by tá istá "rasa" bola počas svojej histórie v tých podmienkach, v ktorých boli európski židia, tak tiež by to malo na nich podobný vplyv.

To sú proste klasické zákony šľachtenia. Podľa toho aké vlastnosti budeš z každej generácie vyberať, tým smerom budeš danú populáciu šľachtiť. Židia boli v podmienkach, ktoré uprednostňovali tých inteligentnejších a tak sú v priemere inteligentnejší. Afričiania boli naopak v podmienkach, ktoré uprednostňovali skôr jedincov s takými vlastnosťami, v ktorých sú teraz Afričiania v priemere nadpriemerní.

Ale keby si zmenil tie podmienky, tak by si dostal iné výsledky. A aká politická korektnosť? Normálne logické zákonitosti šľachtenia a evolúcie.

Zatiaľ čo olympiády sú nezmysel: skôr by sa štát mal sústrediť na také to šľachtenie svojich občanov, t.j. presne to, čo teraz nielenže nerobí, ale čoho presný opak robí. Lebo on ani tých športovcov nenabáda k tomu, aby mali čo najviac detí, ale skôr naopak. - A hlavne pokiaľ ide o tých intelektuálov, keďže tí sú pre štát najkľúčovejší, no tých štát dnes skôr len zdiera než aby im pomáhal... úplne hore nohami je to všetko...

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
Som rád, že sa zhodneme Didymos. :) Len som niekedy unavený z toho, že niektorí ľudia to vnímajú tak, že sme takí istí nie niesme. Dosť ma to frustruje. Nechcel som reagovať prehnane za čo sa ospravedlňujem. Dokonca už v tom článku v angličtine čo som linkol spomínajú, že nastáva jav, že niektoré rasy človeka nie sú schopné mať spolu potomka. Tam bolo písané o človeku z afriky nejakom druhu krováka a že s ním by európan nedokázal mať dieťa. A ak sa niekedy aj stane, že dieťa majú (čo je dosť nepravdepodobne) býva neplodné. Takže rozdiely sa v niektorých skupinách aj prehlbujú. A končím aj sa s offtopicom. Dúfam, že sa naplní idea, že sa budú športy lepšie prispôsobovať individuálnym rozdielom a nie sa tvárime ako sme všetci rovnakí. V tomto ohlade ma už irituje aj futbal. Naposledy keď som ho videl a to nie som žiaden aktívny čo sa týka jeho sledovania som mal pocit, že hrá len afrika vs afrika. Veď čoskoro tam nebude vidno žiadného európana. Toto je ten pokrok? :o Btw k niečom sa schyluje v EU. Pretože už aj u nás v rodisku veľkého Ficíniho sa stále viac pohybuje nezvaných hostí. Už máme imigrantov aj v Topoľčanoch a to sa on bil do pŕs ako ich tu nechceme. Mám dojem, že toto bude veľká vojna veru. Už sa tu pohybujú a začína tu byť aj strach z nich.

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
l1ve_D píše:
V tomto ohlade ma už irituje aj futbal. Naposledy keď som ho videl a to nie som žiaden aktívny čo sa týka jeho sledovania som mal pocit, že hrá len afrika vs afrika. Veď čoskoro tam nebude vidno žiadného európana. Toto je ten pokrok?
veď práve v tom je ten futbal trápny, že sa tvária, ako raz vyhral ten štát, raz onen, a pritom vo všetkých víťazných tímoch sú prakticky tie isté etniká, napr. to Africké. Takže ak by to malo byť o tom, že kto vyhrá, tak vo futbale je to proste Afriké etnikum a hotovo. Na to nemusím ten futbal ani pozerať.

Ale ak to niekoho baví ako relax, že sa pozerá ako druhí kopú do lopty, tak fajn, nech sa pozerá. Ale ak chce potom na základe tých výsledkov porovnávať jednotlivé štáty a tešiť sa že "vyhrali sme", alebo naopak hromžiť, že "sme" prehrali, tak to je už trápne... - o tom je vlastne táto téma : )

l1ve_D píše:
Mám dojem, že toto bude veľká vojna veru. Už sa tu pohybujú a začína tu byť aj strach z nich.
už teraz sme vo vojne... samotná súčasná "utečenecká kríza" nie je predsa reálnou utečeneckou krízou, ale len novým druhom dobyvačnej vojny, podmaňovania si nového územia... pričom to, že pri tom nemusia ani zbrane používať, je len preto, že Európania (prostredníctvom svojich "elít") sa sami "vzdali"... veď je to na hlavu... keby tí moslimovia len utekali pred vojnou, tak nech ostanú v Turecku, alebo idú do Arabských emirátov či iných arabských krajín... - Ale ak toto odmietajú a radšej idú do Európy, tak to už nie sú utečenci, ale ekonomickí migranti či doslova dobyvatelia...

Každopádne je toto sťahovanie národov nezmyselné, keďže všetkým je predsa najlepšie na tom území, na ktoré boli evolučne adaptovaní, teda pre Afričanov je to Afrika, pre Európanov je to Európa. Zatiaľ čo multi-kulti je len zdrojom zbytočných problémov a konfliktov...

l1ve_D píše:
Dokonca už v tom článku v angličtine čo som linkol spomínajú, že nastáva jav, že niektoré rasy človeka nie sú schopné mať spolu potomka. Tam bolo písané o človeku z afriky nejakom druhu krováka a že s ním by európan nedokázal mať dieťa.
mne to tam príde skôr len ako špekulácia, navyše z dosť starého zdroja, a síce z magisterskej práce Johna Bakera (narodený v r. 1900), ktorú písal v 20tych rokoch 20. storočia...
    In his magisterial work, Race, John Baker suggests that certain racial groups are already so different from each other that they are not, technically speaking, the same species. Certain matings between extremely unrelated stocks—Bushmen and Europeans, for example—are thought to have produced only female children, or in some cases hybrids that could not mate successfully among themselves. These are well-known signs of an unrelatedness that is so vast as to be verging on separation into different species.
"are thought to have produced only"... toto "are thought" mi neindikuje dostatočne jasný fakt, že skôr len nejaký názor, ktorý vtedy bol. Hovoríme o začiatku 20. storočia, kedy ešte doznievali všelijaké uletené názory, napr. že černosi vznikli skrížením belocha a opice... proste mohol byť nejaký názor, možno jedným vyslovený ako špekulácia, že ako by to mohlo byť, iní to zasa hovoril potom ďalšiemu, ktorý to možno už potom bral ako všeobecný názor, že "are thought" alebo čo - no keď si to googliš, tak nič také som reálne nenašiel, že by bolo myslené aj dnes a nieto ešte preukázané...

Ak by to bolo preukázané, tak by som naopak očakával, že toho bude plný internet, že prinajmenšom všetci rasisti sa na to budú odvolávať, čo ale nevidím. Skôr len používajú tie rôzne prirovnania k rôznym plemenám psov, ktoré sa tiež môžu navzájom krížiť ako rôzne ľudské rasy, napr. vlk divý vs. domestikovaný. Čo je ale ten istý druh, len iný pod-druh. A ľudia sú samozrejme rôzni, tie rôzne rasy, ale keďže sa môžu krížiť, tak vznikajú aj rôzne hybridy a nedá sa už potom presne rozlíšiť, že kde je tá hranica, keďže existujú rôzne odtiene toho prechodu, napr. niektorí černosi sú doslova čierni, ale potom existujú aj takí, ktorí sú hnedí - a už ani nehovoriac o mulatoch, indoch, Rómoch, Talianoch, atď., kde to máš stále o svetlejšom a svetlejšom odtieni až kým nakoniec prídeš k tým úplne bielym blonďákom zo severských štátov.

Ale ako aj pri tých psoch aj dosť rôzne plemená sa dokážu krížiť, tak sa mi nezdá, že by Krováci boli problém, aj keď uznávam, že postupným genetickým vzďaľovaním rás by sa teoreticky mohlo dospieť až k rôznosti druhov - ale nevyzerá, že by to bol aj reálny prípad Krovákov.

Každopádne je to skôr tuná irrelevantné, keďže je prirodzené, že každý normálny preferuje za partnera jedinca toho istého etnika, takže manželia bežne vyzerajú priam ako brat so sestrou: že majú rovnakú nielen farbu kože, ale aj farbu vlasov, prípadne aj iné takéto črty - totiž že hľadajú toho druhého podľa seba, prípadne podľa obrazu svojho rodiča takého pohlavia, aké má ten hľadaný partner. Je to proste taká evolučná zákonitosť, vďaka ktorej sa môžu oddelene vyvíjať rôzne plemená až postupne k rôznym druhom, tzv. speciácia, ktorá vyžaduje reprodukčnú izoláciu/separáciu, t.j. aby sa medzi sebou nekrížili - čo obzvlášť by bolo nezmyselné už pri rôznych druhoch, ktoré ani nemôžu mať potomkov, takže bolo nutné, aby bol taký pud, že podobní sa pária s podobnými - hoci tiež nie až s úplne pokrvne najbližšími, aby zas nezdegenerovali, pred čím zasa chránia iné mechanizmy, napr. rôznosť MHC zisťované čuchom...

Známe je jedno populárne interview z r. 1971 s majstrom sveta v boxe (Muhammedom Ali) o rasách, kde pekne toto vysvetľuje, ako je nerozumné sobášenie ľudí rôznych rás a kultúr:

[ Príspevkov: 128 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť