Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
Poslať 16.05.2016 7:58:01   Re: zdravý životný štýl

od 11.03.2015 21:18:50
napísal 52 príspevkov
misionar3 píše:
gabriel1 píše:
Nemám rád slova "zdravý životní styl" je to nevíra a lpění na tomto životě, prodloužit si svými silami pobyt na tomto světě a přitom svět je slzavé údolí. Svatí trýrali svá těla bičováním, hladem atd. a přesto jejich duch byl velmi silný, oni se dali cele Bohu, jejich vůle byla shodná s vůli Boží a Bůh se o ně staral. Sv. André Bessette řeholník jedl jen vodu a trochu mouky a dožil se 91 let. A podobných příkladů by bylo nespočet.
Zdravy zivotny styl je zivot v Bozej voli a priame dodrziavanie prikazu " nezabijes". Tento prikaz sa vztahuje aj na cloveka samotneho a znamena zit zdravo.
Takže nakonec svatí těžce hřešily když umrtvovaly svá těla.

Poslať 16.05.2016 15:58:07   Re: zdravý životný štýl

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1322 príspevkov
gabriel1 píše:
Nie. Lebo ak niekto si odopiera niečo tak buduje svoju vôľu. Nemyslím si, že Boh by odmietal zdravú stravu. Ale horšia strava núti človeka siahnúť na dno svojich síl. Samozrejme ale to sa nesmie stať sebapoškodzovaním.

Poslať 25.05.2016 6:44:45   Re: zdravý životný štýl

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
gabriel1 píše:
misionar3 píše:
Zdravy zivotny styl je zivot v Bozej voli a priame dodrziavanie prikazu " nezabijes". Tento prikaz sa vztahuje aj na cloveka samotneho a znamena zit zdravo.
ak chce futbalista dobre behať, tiež si nemôže dopriať hocijaké jedlo...
a my bežíme trocha dôležitejší pretek...

Poslať 28.08.2016 18:39:27   Re: zdravý životný štýl

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 10:28:18
napísal 1142 príspevkov
misojogi píše:
Didymos píše:
Kilo múky stojí v Lídli okolo 30 centov. A to ti vydrží aj na niekoľko dní. Napr. už len múka s vodou - z toho sa dá uvariť chutná kaša. A všeličo iné. A nieto ešte 4 eurá na jedlo denne, to je hotový majland.
...Navyse jest stale len kasu je skodlive na zdravie (biela muka) potrebujes aj nieco ine
WHO:
For adults: A healthy diet contains:
Fruits, vegetables, legumes (e.g. lentils, beans), nuts and whole grains (e.g. unprocessed maize, millet, oats, wheat, brown rice).
At least 400 g (5 portions) of fruits and vegetables a day (2). Potatoes, sweet potatoes, cassava and other starchy roots are not classified as fruits or vegetables.
Less than 10% of total energy intake from free sugars (2, 5) which is equivalent to 50 g (or around 12 level teaspoons) for a person of healthy body weight consuming approximately 2000 calories per day, but ideally less than 5% of total energy intake for additional health benefits (5).
Less than 30% of total energy intake from fats (1, 2, 3). Unsaturated fats (e.g. found in fish, avocado, nuts, sunflower, canola and olive oils) are preferable to saturated fats (e.g. found in fatty meat, butter, palm and coconut oil, cream, cheese, ghee and lard) (3).
Less than 5 g of salt (equivalent to approximately 1 teaspoon) per day (6) and use iodized salt.

nutričné hodnoty múky:

toto mám vygenerované zo stránky http://www.chudnutie-ako.sk, pre 26 ročnú ženu s normálnym BMI indexom a strednou fyzickou aktivitou:
Normálne (teda nie pri chudnutí!) by ste mali denne mali zjesť:
10468 kJ (2502 kcal), zložených z
57 gramov bielkovín,
444 gramov sacharidov a
74 gramov tukov.

inde by sa našli možno iné odporúčané pomery, existujú fanúšikovia napr. nízkosacharidovej diéty - o.i. aj olympijský víťaz Matej Tóth, do toho sa však teraz nebudem zbytočne zamotávať.

makronutrienty v múke - aby som sa kaloricky aspoň priblížila k 2502 kcal, musela by som tej múky zjesť za deň 500 g. odhliadnuc od toho, že už len pri tej predstave sa mi dvíha žalúdok, stále by to bolo len 1800 kcal, no beriem, že som chudobná a musím teda šetriť. pol kila múky by teda obsahovalo 380 g sacharidov a 50 g bielkovín, čo sa blíži k pre mňa odporúčaným hodnotám. ej, ale je tam len 5 g tukov! tak už len počkať, kým mi odíde hormonálna sústava, odumrie mozog... mikronutrienty tam tiež nie sú takmer žiadne, takže napr. skorbut by mohol prísť ešte skôr.

tak to len k tej chutnej kaši a kilu múky za 30 centov na niekoľko dní...

Poslať 06.09.2016 22:26:24   Re: zdravý životný štýl

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
Physis píše:
makronutrienty v múke - aby som sa kaloricky aspoň priblížila k 2502 kcal, musela by som tej múky zjesť za deň 500 g. odhliadnuc od toho, že už len pri tej predstave sa mi dvíha žalúdok, stále by to bolo len 1800 kcal, no beriem, že som chudobná a musím teda šetriť. pol kila múky by teda obsahovalo 380 g sacharidov a 50 g bielkovín, čo sa blíži k pre mňa odporúčaným hodnotám. ej, ale je tam len 5 g tukov! tak už len počkať, kým mi odíde hormonálna sústava, odumrie mozog... mikronutrienty tam tiež nie sú takmer žiadne, takže napr. skorbut by mohol prísť ešte skôr.
no tak ešte trochu mlieka vypiť a už to potom asi bude. Prípadne nejaké vajce občas. A trochu aj nejakej zeleniny, to by tiež snáď šlo. Nech je to aj trochu pestré.

Poslať 06.09.2016 23:17:17   Re: zdravý životný štýl

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10975 príspevkov
Citácia:
Nech je to aj trochu pestré.
trocha sa to predrazi oproti povodnemu rozpoctu :-)

Poslať 21.09.2016 13:39:46   Re: zdravý životný štýl

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
tak toto je sila
podvody pri vedeckych vyskumoch ohladom jedenia cukru (zaplateni vedci)

http://www.etrend.sk/ekonomika/demon-menom-cukor-fakty-a-myty-o-heroine-potravinarskeho-biznisu.html
(pozri aj dalsie clanky)

Poslať 26.09.2016 18:49:18   Re: zdravý životný štýl

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
misojogi píše:
tak toto je sila
podvody pri vedeckych vyskumoch ohladom jedenia cukru (zaplateni vedci)
http://www.etrend.sk/ekonomika/demon-menom-cukor-fakty-a-myty-o-heroine-potravinarskeho-biznisu.html
tak to mi zas nepríde taká sila, keďže tí skorumpovaní boli len tí minoritní, ktorých si zaplatili výrobcovia sladených nápojov, aby spochybňovali klasické tvrdenia. Ale inak nič reálne aj tak nedosiahli, keďže tie ich štúdie nič vážne nedokázali a boli pomerne rýchlo aj prekuknuté, ako vidíš aj tu. Takže pohoda.

Naďalej teda platí, že treba obmedzovať cukor, sladkosti a hlavne sladené nápoje, bo tie sú také dosť lákavé a ich konzumenti si ani neuvedomujú koľko veľa cukru tým prijímajú. - A pritom na smäd je aj tak najlepšia práve čistá voda...

http://www.etrend.sk/ekonomika/detstvo-a-sladkosti-spojenie-ktore-je-nutne-rychlo-pretat.html

já bych všechny ty sladkosti a sladené nápoje zakázal...

Poslať 26.09.2016 22:38:17   Re: zdravý životný štýl

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
Citácia:
pomerne rýchlo aj prekuknuté,
cca 50 rokov nie je zasa az tak rychlo
Citácia:
A pritom na smäd je aj tak najlepšia práve čistá voda...
ciste teoreticky s Tebou suhlasim ... ALE ..... ved vies .....

[ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť