Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
Poslať 06.01.2016 17:34:08   Re: Robotizácia spoločnosti

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17999 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Ja im naopak verím. Lebo verím programátorom ako si ty. Potom by som nemohol veriť ani tebe.
A to na zaklade coho ;)? Sebelepsi programator aj napriek existencii pokrocilych IDE so zabudovanym intellisense, roziahlemu debugovaniu a sebekvalitnejsie napisanym testom dokaze urobit vo finalnej verzii produktu chyby az hruza, nehovoriac,ze dnesnym generaciam programatorov nehovori nic optimalizacia, o dokumentacii, refaktoringu nehovoriac....Mozno legi je vynimka, ale stale je to len clovek
Presne. Clovek nie je Boh - aj ten najgenialnejsi z ludi robi chyby.
Ak je tou chybou iba to, ze pol dna nefunguje web Socialky, tak si sice ludia zanadavaju, ale nic naozaj hrozneho sa nestane.
Ale ked tu chybu urobi auto, ozbrojeny dron, riadiace centrum jadrovej elektrarne, alebo protileteckej obrany statu ...
Tusim uz v roku 1962 bol svet na pokraji svetovej vojny len preto, ze elektronika zblbla a hlasila masivny raketovy utok.
Zachranil to iba JEDEN jediny clovek, ktory o nej zapochyboval - a neurobil ten posledny krok.

Poslať 06.01.2016 19:06:43   Re: Robotizácia spoločnosti

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
legionar píše:
tomix píše:
Citácia:
Ja im naopak verím. Lebo verím programátorom ako si ty. Potom by som nemohol veriť ani tebe.
A to na zaklade coho ;)? Sebelepsi programator aj napriek existencii pokrocilych IDE so zabudovanym intellisense, roziahlemu debugovaniu a sebekvalitnejsie napisanym testom dokaze urobit vo finalnej verzii produktu chyby az hruza, nehovoriac,ze dnesnym generaciam programatorov nehovori nic optimalizacia, o dokumentacii, refaktoringu nehovoriac....Mozno legi je vynimka, ale stale je to len clovek
Ak je tou chybou iba to, ze pol dna nefunguje web Socialky, tak si sice ludia zanadavaju, ale nic naozaj hrozneho sa nestane.
Ale ked tu chybu urobi auto, ozbrojeny dron, riadiace centrum jadrovej elektrarne, alebo protileteckej obrany statu ...
Tusim uz v roku 1962 bol svet na pokraji svetovej vojny len preto, ze elektronika zblbla a hlasila masivny raketovy utok.
Zachranil to iba JEDEN jediny clovek, ktory o nej zapochyboval - a neurobil ten posledny krok.
Vieš Legionár technika je tak dobrá ako ľudia čo ju vytvorili ak technika robí chyby je to dôsledok chýb ľudí. Koľko ľudí zahynulo vo vojnách čo rozpútali ľudia vďaka egoizmu? Koľko ľudi zomrelo vďaka chybám techniky? Ak zabije autonómny počítačový program riadiaci auto človeka to je rovnaký problém ako keď sa so mnou odtrhne výťah. Teraz zakážeme výťahy a začneme chodiť peši po schodoch? Alebo prestaneme používať lietadlá? Lebo čo ak náhodou zlyhá nejaký program v ňom? Mimo toho jeden človek zastavil jadrovú vojnu. Koľkí ju už vykonali? Nagasaki, Hirošima... Takto môžeme hľadať pre a proti donekonečna. Ale obaja dobre vieme, že pokroku sa nevyhneme. Aj luditi odmietali tkáčske stroje. Pomohlo to? Nie nepomohlo všetci vieme, že sú tu aj tak. Nemusí sa ti to páčiť a chápem tvoje obavy ale skôr či neskôr tá technológia bude bežný štandart. K tomu čo vravíš ty Tomix. Chápem, že vnímaš aj mladých programátorov motivovaných ziskom čo pracujú na low level pozíciach. Silne pochybujem, že tieto autá vyvíjajú oni. Veď napr. na tom pracuje google. Zdá sa ti snáď, že tam pracujú amatéri čo nevedia čo robia a nepoznajú dôležité veci čo sa týka programovania?

Poslať 06.01.2016 21:25:52   Re: Robotizácia spoločnosti

napísal 17999 príspevkov
l1ve_D píše:
legionar píše:
tomix píše:
Citácia:
Vieš Legionár technika je tak dobrá ako ľudia čo ju vytvorili ak technika robí chyby je to dôsledok chýb ľudí. Koľko ľudí zahynulo vo vojnách čo rozpútali ľudia vďaka egoizmu? Koľko ľudi zomrelo vďaka chybám techniky? Ak zabije autonómny počítačový program riadiaci auto človeka to je rovnaký problém ako keď sa so mnou odtrhne výťah. Teraz zakážeme výťahy a začneme chodiť peši po schodoch? Alebo prestaneme používať lietadlá? Lebo čo ak náhodou zlyhá nejaký program v ňom? Mimo toho jeden človek zastavil jadrovú vojnu. Koľkí ju už vykonali? Nagasaki, Hirošima... Takto môžeme hľadať pre a proti donekonečna. Ale obaja dobre vieme, že pokroku sa nevyhneme. Aj luditi odmietali tkáčske stroje. Pomohlo to? Nie nepomohlo všetci vieme, že sú tu aj tak. Nemusí sa ti to páčiť a chápem tvoje obavy ale skôr či neskôr tá technológia bude bežný štandart. K tomu čo vravíš ty Tomix. Chápem, že vnímaš aj mladých programátorov motivovaných ziskom čo pracujú na low level pozíciach. Silne pochybujem, že tieto autá vyvíjajú oni. Veď napr. na tom pracuje google. Zdá sa ti snáď, že tam pracujú amatéri čo nevedia čo robia a nepoznajú dôležité veci čo sa týka programovania?
Nie je to celkom tak!
Uz z kvantoveho principu "technika" (a vobec VSETKA HMOTA) "robi chyby".
A vobec to nezavisi od cloveka. :)
Vzdy ide iba o mieru pravdepodobnosti.
Takze moj podvedomy odpor k uplne autonomnym autam je skor "kvantoveho typu" - proste som presvedceny, ze miera pravdepodobnosti "chyby" je v tomto este stale prilis velka, aby som to povazoval iba za "problem vytahu".

Poslať 06.01.2016 22:42:01   Re: Robotizácia spoločnosti

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
legionar píše:
Nie je to celkom tak!
Uz z kvantoveho principu "technika" (a vobec VSETKA HMOTA) "robi chyby".
A vobec to nezavisi od cloveka. :)
Vzdy ide iba o mieru pravdepodobnosti.
Takze moj podvedomy odpor k uplne autonomnym autam je skor "kvantoveho typu" - proste som presvedceny, ze miera pravdepodobnosti "chyby" je v tomto este stale prilis velka, aby som to povazoval iba za "problem vytahu".
Na to ti odpoviem citáciou z článku:"Po viac ako 1,2 milióna míľ (1,9 milióna kilometroch) autonómnej jazdy (rovnajúcich sa 90 rokom šoférovania bežného človeka) sme pyšní na to, že sme ani raz nedostali pokutu!“
Autonómne autá Googlu sa pritom v minulosti stali účastníkmi niekoľkých nehôd. Ani jednu z nich však priamo nezapríčinili.

Zdroj:www.zive.sk

Poslať 06.01.2016 23:06:17   Re: Robotizácia spoločnosti

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Citácia:
Pomohlo to? Nie nepomohlo všetci vieme, že sú tu aj tak. Nemusí sa ti to páčiť a chápem tvoje obavy ale skôr či neskôr tá technológia bude bežný štandart. K tomu čo vravíš ty Tomix. Chápem, že vnímaš aj mladých programátorov motivovaných ziskom čo pracujú na low level pozíciach. Silne pochybujem, že tieto autá vyvíjajú oni. Veď napr. na tom pracuje google. Zdá sa ti snáď, že tam pracujú amatéri čo nevedia čo robia a nepoznajú dôležité veci čo sa týka programovania?
Ked uz spominame Google, tak iba pre Gmail sa vydava tak velke mnozstvo oprav,ze museli vyvinut vlastny system spatnej a buducej kompatibility aby v pripade nejakej chyby mohli velmi rychlo urobit rollback pricom plati,ze aktualna verzia musi byt kompatibilna s tou buducou ale aj s tou minulou :). Navyse tieto opravy sa musia "davkovat velmi opatrne...

Na porovnanie Facebook robi "klasicky" system zaplat a zaplat zaplat a kazdy den ma 2 releasy :)

Ako mne je to jedno, ved nech si autonomne auta jazdia, ja som za vsetkymi desiatimi a ja si to auto mozno aj kupim ak dozijem. ja, ako clovek, ktory robim informacnych technologiach uz dost dlho (databazy, cloud) mna tie "uzasne" novinky nejak uz velmi nevzrusuju, aj ked vzhadavam hold kazdej chytrej hlave, ktora dokaze vymyslet hoc iba obycajne koleso, ale sto raz lepsie koleso ako ti predosli :)

Len dufam,ze sa nestane taka chyba ako sa stala pri vypusteni Ariane kde technik nahral zlu verziu softu a hracka za par miliard dolarov sa aj s nakladom rozprskla vo vzduchu v peknom ohnivom ohnostroji. Ooops.

Poslať 04.02.2016 13:37:15   Re: Robotizácia spoločnosti

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
Otvorili reštauráciu, kde sú šéfkuchármi roboti
http://tech.sme.sk/c/20086556/otvorili-restauraciu-kde-su-sefkucharmi-roboti.html?ref=trz

Poslať 20.02.2016 21:20:23   Re: Robotizácia spoločnosti

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
http://ekonomika.sme.sk/c/20100701/umela-inteligencia-podla-vedcov-onedlho-ovladne-ludsky-pracovny-trh.html?ref=trz

Poslať 15.03.2016 19:33:34   Re: Robotizácia spoločnosti

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
Wow: :o
http://tech.sme.sk/c/20117109/hlasovy-asistent-google-now-pobezi-aj-bez-internetu.html?ref=trz

Poslať 02.06.2016 17:25:08   Re: Robotizácia spoločnosti

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
http://tech.sme.sk/c/20180038/facebook-tvrdi-ze-naucil-pocitace-rozumiet-ludskej-reci.html?ref=trz

Poslať 16.11.2017 15:14:34   Re: Robotizácia spoločnosti

napísal 17999 príspevkov
https://tech.sme.sk/c/20697010/prvykrat-vylepsili-pamat-pomocou-mozgoveho-implantatu-kedy-budeme-kyborgovia.html

To je este kusok dalej ako bionicka ruka.

Poslať 16.11.2017 15:16:37   Re: Robotizácia spoločnosti

Obrázok užívateľa

napísal 1344 príspevkov
legionar píše:
https://tech.sme.sk/c/20697010/prvykrat-vylepsili-pamat-pomocou-mozgoveho-implantatu-kedy-budeme-kyborgovia.html

To je este kusok dalej ako bionicka ruka.
:potlesk: :palec:

Poslať 07.12.2017 15:42:23   Re: Robotizácia spoločnosti

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11024 príspevkov
https://tech.sme.sk/c/20675442/najlepsie-cvicenia-na-zlepsenie-pamati-a-pozornosti-podla-vedy.html?ref=av-left

Citácia:
Väčšina trikov na zlepšenie pamäti v skutočnosti nefunguje. Programy ponúkajúce mentálne cvičenia zväčša používajú cviky, ktoré pri nezávislých testoch zlepšenie neukázali.
V novej štúdii sa však vedcom podarilo dokázať, že jedno konkrétne mozgové cvičenie dokázateľne a výrazne zlepšuje pamäť a pozornosť.
Už po mesiaci trénovania sa výkon pamäti a pozornosti ľudí zlepšil o tretinu.
Vedci z Univerzity Johnsa Hopkinsa uverejnili štúdiu vo vedeckom časopise Journal of Cognitive Enhancement.
Čítajte preto viac tu: https://link.springer.com/journal/41465

[ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť