Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3650 príspevkov
Presunuté z viewtopic.php?f=57&t=6009

frederix píše:
ku ktorej sa už niekoľko storočí utiekajú tisíce detí, mladých i dospelých
Jób 5,8
Ja sa však iba k Pánovi utiekam, Bohu zverím svoje právo.

Ž 18
2 Milujem ťa, Pane, moja sila;
3 Pane, opora moja, útočište moje, osloboditeľ môj. Bože môj, moja pomoc, tebe dôverujem; ty si môj štít, sila mojej spásy a môj ochranca.
4 Vzývať budem Pána, lebo jemu patrí chvála, a budem zachránený pred nepriateľmi.
32 Veď kto je Boh okrem Pána? Kto je skala okrem nášho Boha?

Ž 34
9 Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Pán; šťastný človek, čo sa utieka k nemu.

Ž 57
2 Zmiluj sa, Bože, nado mnou, zmiluj sa nado mnou, lebo sa k tebe utiekam; v tieni tvojich krídel nachodím útočište, kým sa nepominú nástrahy.

Ž 143
9 Pred nepriateľmi ma zachráň; Pane, k tebe sa utiekam.

Ž 141
8 Pane, k tebe, Pane, sa upierajú moje oči: k tebe sa utiekam, smrti ma nevydaj.

Ž 7
2 Pane, Bože môj, k tebe sa utiekam, zachráň ma pred všetkými, čo ma prenasledujú, a vysloboď ma,

Ž 16
1 Ochráň ma, Bože, k tebe sa utiekam.

Ž 25
20 Ochraňuj moju dušu a vysloboď ma; nech nie som zahanbený, že sa utiekam k tebe.

Ž 36
8 Bože, aké vzácne je tvoje milosrdenstvo! Ľudia sa utiekajú do tône tvojich krídel.

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10968 príspevkov
ach jaj Roman
Tvoj nazor uz asi nie je katolicky ..... a obavam sa ze mozno aj trosicka jednostranny

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Lk 1,47-49
a môj duch sa rozveselil v Bohu, v mojom Spasiteľovi, že zhliadol na poníženie svojej služobnice, veď, ajhľa, blahoslaviť ma budú odteraz všetky pokolenia, pretože Mocný učinil so mnou veľké veci, a sväté je Jeho meno

Protestanti vratane Romana sa tejto vety boja ako cert kriza a umyselne ju prehliadaju. Este nebodaj by ich obvinili,ze vedia citat....

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
tomix píše:
Lk 1,47-49
a môj duch sa rozveselil v Bohu, v mojom Spasiteľovi, že zhliadol na poníženie svojej služobnice, veď, ajhľa, blahoslaviť ma budú odteraz všetky pokolenia, pretože Mocný učinil so mnou veľké veci, a sväté je Jeho meno

Protestanti vratane Romana sa tejto vety boja ako cert kriza a umyselne ju prehliadaju. Este nebodaj by ich obvinili,ze vedia citat....
Vsemozne sa chlapec snazi presvedcit nas, ako je mimo, ale to uz my predsa roky rokuce vieme. :)

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
frederix píše:
tomix píše:
Lk 1,47-49

Vsemozne sa chlapec snazi presvedcit nas, ako je mimo, ale to uz my predsa roky rokuce vieme. :)
S malilinkym "problemikom": Tie slova predsa nehovori Boh, ale sama Maria. O sebe ...

Odhliadnuc od toho, ze Pismo ako take je nedoveryhodna "zbierka" textov roznej pravdivosti z roznych obdobi atd. atd. ...

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
V prvom rade je to o tom, ze vytrhne z celeho textu a z kontextu jednu vetu a ide byt strasne mudry. . . uplne off topic.

Bol by som rad, ak uz ma byt diskusia, tak k veci a nie taketo excesy.

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Citácia:
Tie slova predsa nehovori Boh, ale sama Maria. O sebe ...
hovori ich Duch Svaty skrze Mariu a potvrdzuje ich Pismo tym ze su v nom zapisane

napísal 3650 príspevkov
misojogi píše:
ach jaj Roman
Tvoj nazor uz asi nie je katolicky ..... a obavam sa ze mozno aj trosicka jednostranny
Biblia - Bozie Slovo - nie je katolicky nazor ?

tomix píše:
Lk 1,47-49
blahoslaviť ma budú odteraz všetky pokolenia
blahoslaviť = μακαρίζω = G3106 strongov slovnik
makarizō
http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G3106&t=KJV

vyznam slova blahoslaviť = nazývať požehnanou
A Mária je skutočne požehnaná medzi všetkými.
Cize nazyvat pozehnanou.
Ale to nie je to isté ako uctievať. Božskú poctu - uctievanie - vzdávame jedine Bohu, nie človeku.
Taketo uctievanie Marie vzislo z ludskej tradicie pohanov, ked sa klanali svojim modlam.
K svatym patri ina ucta, nie Bozia. Utiekame sa jedine k Bohu, tak nas to spravne vyucuje Svate Pismo, ktore je Bozie Slovo, ktore povedal Boh nam skrze Ducha, aby sme spoznali Pravdu.

To isté grécke slovo blahoslaviť G3106 sa zároveň vyskytuje v Jakubovom liste.
Jak 5,11 Hľa, blahoslavíme tých, ktorí vytrvali. Počuli ste o Jóbovej vytrvalosti a videli ste, ako to Pán ukončil. Lebo Pán je milosrdný a milostivý.

Koren slova blahoslaviť G3106 je μακάριος (G3107)
http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?strongs=G3107&t=KJV

A toto slovo hovori napr. Jezis v Matusovi, ked hovori blahoslavenstva ludom pred nim.
Jezis nazyva blahoslavenymi aj dalsich - im patri rovnake blahoslavenstvo = nazyvat ich pozehnanymi.

Mt 5,3-11
3 Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo.
4 Blahoslavení plačúci, lebo oni budú potešení.
5 Blahoslavení tichí, lebo oni budú dedičmi zeme.
6 Blahoslavení lační a smädní po spravodlivosti, lebo oni budú nasýtení.
7 Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo.
8 Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha.
9 Blahoslavení tí, čo šíria pokoj, lebo ich budú volať Božími synmi.
10 Blahoslavení prenasledovaní pre spravodlivosť, lebo ich je nebeské kráľovstvo.
11 Blahoslavení ste, keď vás budú pre mňa potupovať a prenasledovať a všetko zlé na vás nepravdivo hovoriť;

Koho nazval Jezis blahoslavenym / Bohom pozehnanym / patriacim Bohu ?
Komu to na tom vrchu hovoril ?
Kto tam pred nim sedel ?
Spravodlivy, alebo hriesnici ?
Hovoril to hriesnikom a volal ich ku pokaniu, aby sa obratili k Bohu, vyzyval ich aby ich spravodlivost bola vacsia ako spravodlivost farizejov a zakonnikov - a potom budu aj oni blahoslavenymi.
A to iste plati aj o tebe, ked sa obratis k Bohu.
Marii pravom patri blahoslavenstvo a je pozehnana medzi zenami - zena v tej dobe skoro nicim nebola.
Ona je pozehnana - Bohom uznana - prva - pozehnana a svata medzi zenami.
To povedal Duch Svaty o nej. Ona sa prva odovzdala Bohu - "Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova." Lk 1,38
Je nam prikladom a toto mame robit kazdy v nasom zivote. Oddat sa Bohu, ako to urobila ona.
Patri jej slava a uznanie, lebo uverila Bohu - Mt 11,6 - A blahoslavený je, kto sa na mne nepohorší.

Ale nepatri jej zbozstovanie a Bozske uctievanie a povysovanie jej ulohy nad Bozou ulohou - teda utiekanie sa k nej ako k nejakej zachrankyni, lebo Boh je ten, ktory zachranuje.
Alebo dokonca vzdavanie jej vykupitelskej ulohy, ktora patri jedine Bohu Jezisovi Kristovi.
Maria sa nestala hriechom ako Jezis, nebola ukrizovana ako Jezis, aby nas vykupila.
Iba Jezis namiesto nas bol potrestany, aby sme mali vecny zivot.

Lebo iba k Bohu sa mame utiekat. Iba k nemu mame volat o pomoc v case suzenia. - Tak nas uci Bozie Slovo - Jezis - Boh.
Rim 10,13
13 Lebo každý, kto bude vzývať Pánovo meno, bude spasený.

A tak kazdy kto bude v case suzenia vzyvat Boha, bude spaseny - zachraneny - SOZO (G4982)
(to save, keep safe and sound, to rescue from danger or destruction)
http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G4982&t=KJV
Koho budes volat na konci dni a v case suzenia ?
Mariu, alebo Boha ?
Ako si nauceny ? Ked budes vzyvat Mariu tak nebudes spaseny, ale ked budes vzyvat meno Panovo, vtedy budes spaseny.

Kde vsade sa este pouziva vyraz blahoslavit, aby aj z celeho kontextu bolo pochopene spravny vyznam tohto slova:

Mt 13,16 Ale blahoslavené sú vaše oči, že vidia, aj vaše uši, že počujú.
Mt 16,17 Ježiš mu povedal: "Blahoslavený si, Šimon, syn Jonášov, lebo ti to nezjavilo telo a krv, ale môj Otec, ktorý je na nebesiach.
Mt 24,46 Blahoslavený sluha, ktorého pán pri svojom príchode nájde tak robiť.
Lk 1,45 A blahoslavená je tá, ktorá uverila, že sa splní, čo jej povedal Pán."
Lk 6,20 On uprel oči na svojich učeníkov a hovoril: "Blahoslavení chudobní, lebo vaše je Božie kráľovstvo.
Lk 7,23 A blahoslavený je, kto sa na mne nepohorší.
Lk 10,23 Potom sa obrátil osobitne k učeníkom a povedal: "Blahoslavené oči, ktoré vidia, čo vidíte vy.
Lk 11,27 Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: "Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval."
Lk 11,28 Ale on povedal: "Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho."
Lk 12,37 Blahoslavení sluhovia, ktorých pán pri svojom príchode nájde bdieť. Veru, hovorím vám: Opáše sa, posadí ich k stolu a bude ich obsluhovať.

Uz nejdem dalsie uvadzat, kto ma zaujem, moze si vsetky pozriet napr. tu aby porozumel pravemu vyznamu slova blahoslavit:
(G3107)
http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?strongs=G3107&t=KJV

V poslednych citovanych pan Jezis povedal:
"Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho."
a
"Blahoslavení sluhovia, ktorých pán pri svojom príchode nájde bdieť."

dokonca pride Pan a bude nas obsluhovat.
Aka to slava tomu, kto zachovava Bozie slovo.

A Bozie slovo hovori jasne o ucte a uctievani, je to dokonca Bozi prikaz, ze take uctievanie patri jedine Bohu a nie cloveku.
Teda skumaj a pocuvaj Bozie Slovo a zachovavaj ho a budes aj ty blahoslaveny, aj tebe bude patrit Bozia slava a aj k tebe pride sam Jezis a bude ta obsluhovat.
Alebo chces povedat ako Peter - nie Pane nebudes mi umyvat nohy ? nebudes ma obsluhovat ?

Zachovavaj Bozie Slovo co ti hovori:

Dt 4,15 - 16
A vy si - pri svojich dušiach - dávajte veľký pozor
aby ste nepoblúdili a neurobili si akýkoľvek obraz muža alebo ženy,
nedaj sa oklamať a neklaňaj sa im a neuctievaj to, čo Pán, tvoj Boh, stvoril

Dt 4
15 A vy si - pri svojich dušiach - dávajte veľký pozor, veď ste nevideli nijakú postavu, keď k vám Pán hovoril sprostred ohňa na Horebe,
16 aby ste nepoblúdili a neurobili si kresanú modlu alebo akýkoľvek obraz muža alebo ženy,
17 obraz nejakého zvieraťa na zemi, obraz nejakého vtáka, čo lieta pod nebom,
18 obraz niečoho, čo sa plazí po zemi, obraz ryby, čo je vo vode pod zemou;
19 a keď zdvihneš oči k nebu a uvidíš tam slnko, mesiac a hviezdy, všetky voje nebies, nedaj sa oklamať a neklaňaj sa im a neuctievaj to, čo Pán, tvoj Boh, stvoril na osoh všetkým národom, ktoré sú pod nebom.

Ex 20
4 Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou!
5 Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia,
6 milosrdenstvo však preukazuje až do tisíceho pokolenia tým, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy.

Lv 26,1 Nerobte si modly, nestavajte si vyrezávané podoby a pomníky a nepostavte namaľované kamene vo svojej krajine, aby ste sa pred nimi klaňali, veď ja, Pán, som váš Boh!

Iz 42,8 „Ja som Jahve, to je moje meno a svoju slávu inému nedám, ani svoju chválu modlám.

2Kr 17,41 Tieto národy teda ctili Pána a slúžili aj svojim modlám. Aj ich deti a detné deti robili tak, ako robili ich otcovia, až po dnešný deň.

Chcete sluzit aj Bohu, aj modlam ?
Ako Samaritani ?
ved Boh chce byt sam v nas, iba on jediny chce byt nasim Bohom a my mame patrit jemu a nikomu inemu.

2Kor 6,16 A ako súvisí Boží chrám s modlami?! A vy ste chrám živého Boha, ako hovorí Boh: "Budem v nich prebývať a medzi nimi chodiť, budem ich Bohom a oni budú mojim ľudom.

Bud Bozim, zachovavaj Bozie Slovo.
1Sam 15,22 Samuel odpovedal: "Azda sa Pánovi páčia celopaly a obety tak, ako poslušnosť Pánovmu hlasu? Veď poslušnosť je lepšia než obeta a poddanosť lepšia ako tuk baranov!
Sk 5,29 Peter a apoštoli odpovedali: "Boha treba viac poslúchať ako ľudí.

Poslať 17.09.2015 12:30:52   Re: vyklad romanah

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Citácia:
katolicky vyklad biblie znamena zahrnut celu bibliu a hlavne pochopit zmysel celeho textu a nie len jednostranne dat vyklad pre niektore verse

napísal 3650 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
katolicky vyklad biblie znamena zahrnut celu bibliu a hlavne pochopit zmysel celeho textu a nie len jednostranne dat vyklad pre niektore verse
suhlasim, a o tom aj pisem

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Tie slova predsa nehovori Boh, ale sama Maria. O sebe ...
hovori ich Duch Svaty skrze Mariu a potvrdzuje ich Pismo tym ze su v nom zapisane
To je pekne za vlasy pritiahnuta rozpravka ... :D

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Citácia:
Boha treba viac poslúchať ako ľudí.
to je sice pravda ale neplati to pre chybny vyklad Pisma
Ked niekto vidi v nejakom versi Pisma bozi prikaz ktory poslucha tak je to jeho vec,
ale ja ked mam dovod si mysliet ze sa mylit tak ten druhy nema pravo ma nutit proti moju presvedceniu aby som konal nieco co si ten druhy len namysla
a presne toto robia ti protestanti ktori sa tak radi ohanaju uvedenym citatom
a uz vobec nie vtedy ked nechapui alebo prekrutia zmysel toho co som povedal
z tohto dovodu som na uvedeny citat pouzivany v taktomto kontexte alergicky
aj z teba mam v tomto kontexte podobny natlakovy dojem, ale mozno sa mylim

------------
napriklad tento citat
Citácia:
Lv 26,1 Nerobte si modly, nestavajte si vyrezávané podoby a pomníky a nepostavte namaľované kamene vo svojej krajine, aby ste sa pred nimi klaňali, veď ja, Pán, som váš Boh!
sa pouziva ako "argument" proti socham svatcov a uplne ignoruje katolicke chapanie, ktore taketo sochy ani nechape ako modlu a ani sa im neklania
vnucovat druhemu tvrdenie co on udajne robi a igbnorovat jeho vysvetlenie je tiez urcity druhy nasilia a natlaku

---------
Citácia:
A Bozie slovo hovori jasne o ucte a uctievani, je to dokonca Bozi prikaz, ze take uctievanie patri jedine Bohu a nie cloveku.
existuje bohopocta ktora potri jedine Bohu, to suhlasim
ake tiez treba uznat ze existuje aj ucta voci cloveku ktora je pochopitelne odlisna a moze byt k nej zahrnuta aj ucta voci Bohu ktory skrze toho cloveka konal
Upierat druhemu pravo toto rozlisovat je opat ignoracia
-------
Citácia:
Ale to nie je to isté ako uctievať. Božskú poctu - uctievanie - vzdávame jedine Bohu, nie človeku.
K svatym patri ina ucta, nie Bozia.
toto iste tvrdim aj ja, tvoje obvinovanie katolikov povazujem za hrube nepochopenie toho co uci RKC a comu veria katolici
.....
Citácia:
Taketo uctievanie Marie vzislo z ludskej tradicie pohanov, ked sa klanali svojim modlam.
nevzislo kedze katolici tak Mariu neuctievaju a ani to tak nechapu. Je to vymyslene a nepravdive obvinenie

Rovnako dobre mi mozes donekonecna vycitat ze uctievam Asta Serana a ja ti rovnako marne budem dookola opakovat ze s Astom Seranom nic do cinenia nemam a ani nechcem mat a ani som nikdy nic nemal
Ak si budes hust dookola to svoje ako magnetofon s nekonecnou paskou, tak nikdy nedojde ku komunikacii a posunu dalej
zial ....

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Citácia:
Utiekame sa jedine k Bohu
asi slovo utiekat sa pouzivas v inom vyzname ako ja
napriklad aj utecenci zo Syrie sa utiekaju pod kridla europskej unie v celkom svetskom vyzname
a sice ze som docestuju a poziadaju o azyl
a nema to nic spolocne s nabozenstvom ani vztahom k Bohu ale jedna sa ciste o bezny profanny vyznam tohto slova ....

je ale jasne ze ked slovo utiekat sa pouzivas v inom vyzname tak aj pri citani Pisma mu inak rozumies
ale to uz je potom aj otazka spravneho ovladania slovenskeho jazyka a tiez otazka dostatocne presneho prekladu
a sme doma stara mama ... :lol:

prave preto nestaci len hadzat citaty z Pisma, ale dolezite je aj vysvetlit preco im rozumies prave tak a nie inak

ale asi toto ja hadzem hrach na stenu ... ked zbytocne apelujem na Tvoje myslenie, logiku a presnost vyjadrovania sa ... kiez by som sa mylil

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Sú ľudia, čo úctu k PM zanedbávajú, ale pokiaľ jej materinskú lásku celkom neodmietnu, ona ich nikdy neopustí. Zo skúsenosti (pozorovanie okolia) môžem povedať, že je nebezpečný stav odmietnuť celkom Máriu a jej príhovor. Keby ste vedeli, ako Vás milujem, plakali (resp. aj zomreli) by ste od dojatia. Je to nad rámec našej rozumovej logiky, ale veľmi dôležité pre nás a našu cestu k Bohu, teda spásu. Mária je nepochopiteľne dôležitá v Božom pláne spásy nielen globálne, ale pláne spásy každého človeka. Romanh neodmietaj prosím jej materinskú blízkosť a príhovor! Aj ja sa prihováram za Teba, aj ty sa možno modlíš za iných, prečo by si mal odmietnuť príhovor matky JK? Ak si jeho, patrí Ti aj jeho matka.

1 Kor 3, 21 - 23
A tak nech sa nik nevychvaľuje ľuďmi. Veď všetko je vaše:
či Pavol alebo Apollo, Kéfas svet život i smrť, prítomnosť aj budúcnosť - všetko je vaše,
ale vy ste Kristovi a Kristus Boží.

napísal 3650 príspevkov
Ved vieme ake utiekanie je tu na mysli. A v Boh priamo hovori ku komu sa mame utiekat a nadejat na pomoc a ineho niet.
Lebo pomoc mi pride od Pana.

Ž 121,1-8
1 Svoj zrak upieram na vrchy: príde mi odtiaľ pomoc?
2 Pomoc mi príde od Pána, ktorý stvoril nebo i zem.
3 Nedovolí, aby sa ti noha zachvela, nezdriemne ten, čo ťa stráži.
4 Nedrieme veru, ani nespí ten, čo stráži Izraela.
5 Pán ťa stráži, Pán je tvoja záštita po tvojej pravici.
6 Za dňa ťa slnko nezraní ani mesiac za noci.
7 Pán ťa bude chrániť od všetkého zlého; Pán ti bude chrániť život.
8 Pán bude chrániť tvoj odchod i príchod odteraz až naveky.

Pan, jedine Pan je utecha a posila, jedine on je stit, jedine on je vyslobodenie.

Ale modlitby k Marii a svatym beru tuto ulohu Bohu a davaju ju niekomu inemu. A to Boh nazyva modlarstvom.

napr:
http://katolik5.webnode.sk/uzdravenia-a-oslobodenie-/modlitby/modlitby-ku-panne-marii/

Božia Matka, utiekame sa pod plášť tvojho milosrdenstva a veríme, že budeme chránení pred diablovými hrozbami.
Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame, aj za tých, ktorí sa k tebe neutiekajú.
litania:
Posila slabých,
Pomocnica opustených,
Štít nešťastných,
Vyslobodenie utlačovaných,

vsetky ulohy a pocty, ktore sa tu davaju Marii a svatym patria jedine Bohu. Iba k nemu mame volat o pomoc a pomoc nam pride od Pana.

alebo
"všetky utrpenia, ktoré si s Ježišom pretrpela za nás na zemi"
iba Jezis Kristus za nas trpel, iba on je ten, ktory nas privadza k Bohu, iba on bol za nas usmrteny a aj oziveny.
1Pt 3,18 Veď aj Kristus raz navždy trpel za hriechy, spravodlivý za nespravodlivých, aby vás priviedol k Bohu. Bol usmrtený v tele, ale Duchom oživený.

"Všetko odovzdávam do Tvojich rúk, ó, Matka moja."
Bohu sa mame cely odovzdat cely.
Rim 6,13 ani nevydávajte svoje údy hriechu za nástroj neprávosti, ale oddajte sa Bohu ako živí, čo vstali z mŕtvych, a svoje údy dajte Bohu za nástroj spravodlivosti.
Ak sa odovzdam Bohu cely uz niet miesta co by ostalo Marii a tu sa hovori ze vsetko davam Marii, co ostane Bohu ? Nic.

Kedy volas k Bohu tak ako k Marii o pomoc ?
Kedy volas k Bohu tak ako ta to uci Jeho Slovo ?

"Chráň ma svojou mocou pred všetkými nepriateľmi"
Boh je ten, ktory nas chrani.
Ž 18,4 Vzývať budem Pána, lebo jemu patrí chvála, a budem zachránený pred nepriateľmi.

"Ty si mojím štítom a ochranou pred nepriateľom"
Ž 18,3 Pane, opora moja, útočište moje, osloboditeľ môj. Bože môj, moja pomoc, tebe dôverujem; ty si môj štít, sila mojej spásy a môj ochranca.

"k Tebe sa utiekam ja, biedny človek"
Jób 5,8 Ja sa však iba k Pánovi utiekam, Bohu zverím svoje právo.

"nikdy nebolo počuť, žeby bol niekto opustený, kto sa utiekal pod tvoju ochranu"
je to presne naopak, Boh je ten, ktory neopusta:
Ž 37,23-25
23 Pán upevňuje kroky človeka a sprevádza ho na ceste.
24 Ak padne, neostane ležať, veď Pán ho drží za ruku.
25 Bol som mladík, teraz som starec, a nevidel som spravodlivého, že by bol opustený, ani jeho deti žobrať o chlieb.

Mária, Matka milosti a Matka Milosrdenstva, chráň nás pred nepriateľmi a prijmi nás v hodine smrti.
Maria nie je pociatkom zdrojom milosrdenstva, ale je Boh Otec.
2Kor 1,3 Nech je zvelebený Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, Otec milosrdenstva a Boh všetkej útechy!

Matka Sedembolestná, volíme si ťa dnes za svoju Matku a Kráľovnú
Ž 74,12 Veď predsa Boh je naším kráľom od vekov a spásne skutky konal na zemi.
Jn 20,28 Tomáš mu odpovedal: "Pán môj a Boh môj!"
Lk 11,2 Povedal im: "Keď sa modlíte, hovorte: Otče, posväť sa tvoje meno, príď tvoje kráľovstvo.

[ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť