Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

akej farby sú podľa vás šaty?
modro-čierne 43%  43%  [ 3 ]
bielo-zlaté 57%  57%  [ 4 ]
Celkom hlasov : 7
Autor Správa
Poslať 02.03.2015 9:47:59   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
...niekedy tu ludia pisu, akoby taky (lsd) monitor mali uz roky...
...ja tam vidim modru a nieco, co by sa chcelo tvarit ako zlate pasiky, len to celkom nevyslo...

Poslať 02.03.2015 9:53:39   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 10:28:18
napísal 1142 príspevkov
štefan: ani som si nevšimla, že Didy ti odporúčal LSD monitor :D zaujímalo by ma, či to na základe vlastnej skúsenosti, veľa by sa tým vysvetľovalo... :nuz:
Didymos píše:
a možno že by mal legi na mysli čosi v zmysle, že sa takými vecami ako "farby" nezaoberá? Bo muži vraj veľmi nie sú na rozlišovanie farieb. Oni poznajú nejakých pár základných ako modrá, červená, zelená... zatiaľ čo ženy zvyknú rozprávať o takých všelijakých farbách a ešte všelijakejších odtienkoch tých farieb, že já jen sírám... : D
hmm, inak mne toto vždy prišlo ako podceňovanie mužov - nehovor mi, že nevieš, akej farby je napr. losos? :lol: (pravda, nie ten za živa, ale už pripravený na konzumáciu)
Vespom spomínaná broskyňová je trochu problematická v tom, že farby broskýň sa dosť líšia, takže je už ťažšie predstaviť si, ktorá konkrétna broskyňa sa tým myslí. a navyše sa to pletie s marhuľovou :)

Poslať 02.03.2015 10:02:02   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

napísal 1142 príspevkov
anux píše:
...ja tam vidim modru a nieco, co by sa chcelo tvarit ako zlate pasiky, len to celkom nevyslo...
tak áno, tiež tú čiernu vidím ako hnedú do nejakého bronzova, ale to nebolo v možnostiach :) to je ale osvetlením. teda, celé to zrejme vzniklo čudným osvetlením + nekvalitnou fotkou, to je tak, keď ľudia namiesto foťáku fotia kadejakými kalkulačkami...

Poslať 02.03.2015 10:02:57   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
...lsd monitor je didymova spomienka na hlasku z minulosti. my ho tiez tak volame... :-)

Poslať 02.03.2015 11:35:27   Re: akej farby sú tieto šaty?

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17984 príspevkov
Physis píše:
a ako poznám legiho, tak tú otázku aj tak myslel ešte nejako inak než ako to, čo mu tu vysvetľujeme...
Jasne ze myslel. :)
Akykolvek zrakovy vnem zavisi od:
1. Spektra SVETLA, ktore na predmet dopada.
2. Spektra SVETLA ktore sa od neho odraza do nasho oka.
3. Schopnosti oka detekovat to spektrum.
4. Schopnosti mozgu "farebne vyhodnotit" tu detekciu.

Cize hovorit o tom, aku farbu MAJU tie saty je irelevantne.
Ako sa mi JAVIA (=ake farby vidim) - to zavisi od toho, CO na ne svieti a co som zac.
(Napr. pod vodou by sa mi "javili" uplne inak.)

P.S. Na otazku "aka JE farba tychto siat" sa da odpovedat aj sucho: "draha" ... :)

Poslať 02.03.2015 13:51:02   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

napísal 1142 príspevkov
legionar píše:
Ako sa mi JAVIA (=ake farby vidim) - to zavisi od toho, CO na ne svieti a co som zac.
mňa zaujímalo, ako sa ti JAVIA, preto som sa aj pýtala "v akých farbách ich vidíte". čo na ne svieti a čo si ty zač alebo prečo sa ti javia tak ako sa ti javia ma netrápi. ale vďaka za zhrnutie, prečo je irelevantné hovoriť o tom, akú farbu MAJÚ šaty alebo aká JE farba šiat, hoci tak otázka položená nebola :)

Poslať 02.03.2015 14:45:20   Re: akej farby sú tieto šaty?

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17984 príspevkov
Physis píše:
legionar píše:
mňa zaujímalo, ako sa ti JAVIA, preto som sa aj pýtala "v akých farbách ich vidíte". čo na ne svieti a čo si ty zač alebo prečo sa ti javia tak ako sa ti javia ma netrápi. ale vďaka za zhrnutie, prečo je irelevantné hovoriť o tom, akú farbu MAJÚ šaty alebo aká JE farba šiat, hoci tak otázka položená nebola :)
Napisal som aj, ze "ako sa mi javia" silne zavisi od toho, co na ne svieti ... :)
Priklad:
Jasne a jednoznacne "cervene" saty za krasneho slnecneho dna.
Nasviet ich cez cerveny filter (=taky, co pohlcuje cervenu) - co uvidis ?

Poslať 02.03.2015 14:56:59   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

napísal 1142 príspevkov
legionar píše:
Napisal som aj, ze "ako sa mi javia" silne zavisi od toho, co na ne svieti ... :)
Priklad:
Jasne a jednoznacne "cervene" saty za krasneho slnecneho dna.
Nasviet ich cez cerveny filter (=taky, co pohlcuje cervenu) - co uvidis ?
sorry, ale toto ma nebaví :roll:

Poslať 02.03.2015 15:38:39   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
...okrem tohoto fora mam aj v okoli par typkov, ktori na akukolvek a akokolvek jednoduchu otazku odpovedaju nejako takto...a to uz potom sa s nimi radsej nebavit, lebo normalnej odpovede sa nedockas...

Poslať 02.03.2015 23:39:03   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10975 príspevkov
Citácia:
to snáď nemyslíš vážne!!! v roku 2015 používať crt monitor?! veď to je tak nezdravé... tak to kazí zrak a podobne... že to už aj preto ho máš možno tak rozštelovaný, že vidíš bielu namiesto modrej... to si radšej na najbližší nejaký sviatok daruj LSD monitor či podobný nejaký vynález, len nie crt...
kvalitne CRT je dobre na oci, urcite je lepsie ako zle LCD

ja mam LCD ale IPS panel cize mozno vidim farby inak ako vy ostatni
ja tam vidim modru(sedomodru) a nie je to uplna cierna, ale taka hneda
mozno je to aj tym ze IPS nevie ostru ciernu, ale za to celkovy farebny dojem z IPS monitora je najlepsi zo vsetkych a pouziva sa pre profesionalnych grafikov

upozornujem ze teraz nedavno DELL dal k dispozicii monitor ktory ma velmi nekvalitne blikanie podsvietenia, normalne chvilku clovek pozera a zacnu ho oci boliet
a ked pridem domov a zapnem CRT tak to si oci odpocinu
tak som si do roboty zobral vlastne LCD a vsetko OK

paradoxne prave BENQ si dava zalezat na fyziologickej kvalite monitorov odporucam taky alebo potom uplne profesionalny za nehorazne peniaze

http://myego.cz/item/jaky-si-koupit-lcd-monitor
http://myego.cz/item/jaky-konkretni-model-lcd-si-koupit

Poslať 03.03.2015 22:38:51   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
stefan píše:
S manželkou to dopadlo dobre, zistili sme totiž, že ona je muž. :D
tak to ste podarený párik :D
stefan píše:
Horšie je to s deťmi, chlapec to síce vidí ako bielo-zlaté, ale dievča to vidí ako bielo-zelené, čo som sa jej snažil vyhovoriť, ale nedala sa. :D :)
no veď ona je vporiadku, keďže je dievča. To chlapec by mal vidieť inak - aj keď, asi ani to nemusí, ako vidíš na sebe.
anux píše:
Physis píše:
štefan: ani som si nevšimla, že Didy ti odporúčal LSD monitor :D zaujímalo by ma, či to na základe vlastnej skúsenosti, veľa by sa tým vysvetľovalo... :nuz:
...lsd monitor je didymova spomienka na hlasku z minulosti. my ho tiez tak volame... :-)
jj, bol to taký vtip, ktorý som počul v Uragáne či nejakej takej Marcin-Kraus šou (v čase, keď sa tie ich šou ešte dali počúvať, bo neskôr šli dole vodou ako všetky ostatné naše humoristické relácie) a odvtedy to používam na pobavenie. Takže Phys bude musieť hľadať iné vysvetlenia pre to "veľa", o ktorom sa nádejala, že by sa to dalo vysvetliť takým monitorom :D
anux píše:
...okrem tohoto fora mam aj v okoli par typkov, ktori na akukolvek a akokolvek jednoduchu otazku odpovedaju nejako takto...a to uz potom sa s nimi radsej nebavit, lebo normalnej odpovede sa nedockas...
tak ono existujú niektoré otázky, ktoré sú napohľad jednoduché, ale v skutočnosti sú zložitejšie, keď sa nad nimi človek viac zamyslí. No toto určite NIE je ten prípad, že by smel legi oprávnene takto filozofovať, ale skôr dáva najavo len svoje nepochopenie spomenutej otázky, ktorá tu je pomerne jednoduchá a jednoznačná, zatiaľ čo jeho výhovorky, že "čo keby som na to pozeral cez filter" sú už priam násilnou snahou "nepochopiť" otázku namiesto pochopenia toho, čo autorka zjavne myslela, totiž, že žiadne ďalšie farebné svetlá či filtre tu nemyslela, ale klasicky sa pozrieť na to, čo má zobrazené na klasickom monitore, bez dodatočných filtrov či farebných osvetlení. To je všetko. Pozrieť na monitor a povedať čo vidí :D ... Škôlkar by to už dávno pochopil, a teda neviem ozaj že načo takéto tance okolo toho :o

Poslať 03.03.2015 23:05:35   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
hlasoval som za bielo-zlate :).

Poslať 03.03.2015 23:11:25   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
...skoda, ze som nedala podobnu otazku, ked sa mi do bledeho prania dostalo fialove tricko...to som pri niektorych kuskoch hadala podobne, iba tych moznosti bolo viac... :-)

Poslať 03.03.2015 23:40:54   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
anux píše:
...skoda, ze som nedala podobnu otazku, ked sa mi do bledeho prania dostalo fialove tricko...to som pri niektorych kuskoch hadala podobne, iba tych moznosti bolo viac... :-)
No mne sa zatial nepodarilo zafarbit ziadne pradlo po prani hoci miesam statocne (nastastie mam biele "iba" tilka a jeden sveter). ale zrejme mam kvalitne veci, ktore nepustaju :)

Poslať 03.03.2015 23:53:13   Re: akej farby sú tieto šaty?

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
...no to som si aj ja myslela, ze nepustaju...ale to sa akosi v rychlosti primiesalo, tak som mala zabavu... :-)
cerveny kus je horsia alternativa...

[ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť