Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
Poslať 18.09.2014 21:36:53   bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
anux píše:
čaj už mám uvarený - zázvorový - tak sa idem kukliť a smrkať :)
uplne hocijaky caj by si davat nemala, prave bylinky su najidealnejsie (medovka, materina duska, salvia, sipky, mata, harmancek), neodporucam zelene, biele, alebo silne cierne caje, to uz lepsie je dat si daky ovocny, ak nie je poruke bylinkovy...a sem tam si dal lyzicku medu...

...zazvorovy je dobry na zapal v hrdle, len si daj... :-)
ja mám na hrdlo taký svoj recept, ktorý mi radili spolubývajúci, keď som ich presviedčal, že alkohol škodí, tak odvtetil, že jeho keď niečo chytá, tak ide vypáliť červíka a hneď je OK... ale keďže ja nepijem, tak skúšam ten alkohol aspoň na kloktanie bez toho, že by som ho vypil...

a zdá sa, že pomáha...

aj včera zrovna som šiel na polievku s kolegami a jeden mi dal jeho malinovku, lebo že nemôže, že ho bolí hrdlo. tak som to vypil a potom bolelo hrdlo mňa...

a tak som tesne po obede odbehol do krčmy pri firme a vravím nech mi dajú čo najmenšiu dávku nejakého alkoholu... a pýtajú sa, že akého: vravím, že ja sa v alkoholoch nevyznám, že to ani piť nechcem, len vykloktať, bo ma hrdlo bolí, že nech mi teda dajú hocičo... tak sa ma pýta, či môže byť slivovica: vravím, že mne je to jedno, že môže byť... tak začala lievať, a jej kolekyňa sa jej pýta: "a si si istá, že toto chce? lebo to stojí 5 eur"... a ja kuknem na ne, že "ste vy normálne? za takéto mini-nič by ste chceli 5 eur? :o veď my toho na dedine pálime na sudy a tu chcete za mini-štamprlík 5 eur? :o celá fľaša nemá takú hodnotu... veďže to ja dobre viem, ako sa alkohol robí: pár pokazených sliviek, aké by už ani prasa nezjedlo, ste hodili do suda a vypálili a teraz odo mňa chcete za to celý majland :roll: "... tak mi nakoniec dali trošku tej najlacnejšiej borovičky, akú mali... tak som zaplatil, hodil do úst a odišiel... cestou vykľoktal a na nejaké bezpečné miesto to vylial...

... a bolesť hrdla hneď prešla :D

... odkedy tento recept používam - už asi pol roka - tak ma vždy choroba obišla... hoc ja som nebýval ani v minulosti chorý, ale tesne pred tým - asi po zmene prostredia, atď. - som bol v krátkom čase 2x po sebe na PN a vždy to začalo tým, že som sa napil nejakej bublinkovej či akej vody, začalo ma bolieť hrdlo a skončilo to skoro 2 týždňovou PN... ale odkedy kľoktám pálené vždy keď ma začne bolieť hrdlo, tak ma bolesť hrdla vždy hneď prejde a nikdy to už neskončilo ani dňom PN...

Poslať 18.09.2014 22:00:34   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
raz v aprili som sa nechal zlakat slnecnym dnom a som si dal zmrzlinu a tusim na druhy den som bol bez hlasu. Skusal som to liecit slivovicou, ale ked mi ani asi piaty kalistek nezabral tak som sa vratil k osvedcenym cajom. Hrdlo ma nebolieva, mozem temer s istou povedat nikdy a snazim sa to so studenym po zlych skusenostiach uz len opatrne ...

Poslať 18.09.2014 22:10:15   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 10:28:18
napísal 1142 príspevkov
Citácia:
tak začala lievať, a jej kolekyňa sa jej pýta:
myslím, že tety sa celkom zabavili, minimálne tak, ako ja teraz :lol:

no, alkohol na medicínske účely som už aj ja párkrát používala - ale vždy len zvonka (napr. na dezinfekciu otlakov je to skvelá vec). kloktala som zatiaľ iba slanú vodu, bolo to hnusné a nepomohlo mi to.
teraz som pôvodne nechcela nasledovať tvoj príklad, ale mám dnes asi večer iracionálnych rozhodnutí a ako som šla kuchyňou, spomenula som si, že sa tam nachádza fľaša rumu, ktorý občas dávam do koláčov. tak som si povedala, že za to nič nedám, ale... ehm, FUJ. FUJ. FUJ... to vážne niekto aj môže piť? 8-O :cry:

asi to už viackrát skúšať nebudem* :lol:

ale vlastne už som sa raz nechala na niečo podobné alkoholové nahovoriť, to bolo ešte horšie, minulý rok na Mikuláša... prišla som zo školy a spolubývajúci robili varené víno. samozrejme, že som nechcela. ale zrovna som sa začínala cítiť choro, bolela ma hlava a bolo mi zima, tak ma presvedčili, že si mám dať aspoň trochu, ako ma to úžasne zohreje. no, zvládla som menej ako pol šálky, nezohrialo ma to, bolo to hnusné, proste totálny podfuk... :lol: navyše som si potom na tú bolesť hlavy nemohla už dať žiadnu tabletku (a úplne na záver mi napadlo zmerať si teplotu a mala som svoj historický rekord 39,5 °C) :roll:

* (ale vlastne, na chvíľu to pomohlo - kým sa mi až slzy tisli do očí, tak som aj zabudla, že ma nejaké hrdlo bolelo)

Poslať 18.09.2014 22:22:00   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
No ja rum, teda to co sa u nas nazyva rum, nepijem. Cisty rum, teda nie ten v pralinkach som pil...................raz. Skutocne raz. A nikdy viac. To bolo des. Inac premyslam,ze si niekde zozeniem kvalitnu bosacku slivovicu, samozrejme pre medicinske ucely iba 8).

No jo varene vino, tiez osvedceny recept na vsetky mozno choroby. Ak chce clovek oddolat a nevypit ho pred tym ako sa este uvari tak musi clovek vybrat take vino, ktore by normalne nepil za studena. Nalepsie nejake velmi sladke ako je Novohradske dievca alebo Bacchus...

Poslať 18.09.2014 22:30:59   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

napísal 1142 príspevkov
tomix píše:
Ak chce clovek oddolat a nevypit ho pred tym ako sa este uvari tak musi clovek vybrat take vino, ktore by normalne nepil za studena. Nalepsie nejake velmi sladke ako je Novohradske dievca alebo Bacchus...
teda v mojom prípade je to jednoduchšie, môže byť akékoľvek :D (ak má byť také, ktoré by som nepila za studena...)
akurát že ani za horúca ho nevypijem - ale aspoň ostatným zostane viac 8)

bola som si dať teraz mlieko s medom... nech zažehnám tú rumovú pachuť

Poslať 18.09.2014 22:47:59   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
Physis píše:
myslím, že tety sa celkom zabavili, minimálne tak, ako ja teraz :lol:
pravdupovediac nevyzerali veľmi nadšene :D ... a to som ju ešte zastavoval keď tej slivovice už naliala trochu na dno, že "doosť" a ona mi na to: "ale minimum dávame 0,4 dcl"... - no nakoniec (po zákroku zo strany jej kolegyni) to aj tak vyliala naspäť do fľašky... jooj, a cestou odtiaľ ma zastavil nejaký bezdomovec, chcel peniaze, vraj na jedlo... som si pomyslel, že pravdepodobne chce na alkohol, ako niekto môže niečo také kupovať? ale nespýtal som sa ho to, keďže sám som mal plné ústa alkoholu :D

Physis píše:
spomenula som si, že sa tam nachádza fľaša rumu, ktorý občas dávam do koláčov.
no ja ani v koláčoch rum nemôžem...
Physis píše:
tak som si povedala, že za to nič nedám, ale... ehm, FUJ. FUJ. FUJ... to vážne niekto aj môže piť? 8-O :cry:

asi to už viackrát skúšať nebudem* :lol:
...
* (ale vlastne, na chvíľu to pomohlo - kým sa mi až slzy tisli do očí, tak som aj zabudla, že ma nejaké hrdlo bolelo)
no hnusné to je, to je fakt... a tiež si presne takú otázku vždy kladiem, že ako to niekto môže piť: som to hovoril aj kolegom, keď šli chlastať: že som pri kloktaní skúšal si to len dať do úst na chvíľku a že to je úúúplný hnus ako to páli ústa... a oni mi povedali na to, že aj im je to hnusné, keď to majú v ústach, a preto to hneď zglgnú :D ... tak neviem :D ...
Physis píše:
kloktala som zatiaľ iba slanú vodu, bolo to hnusné a nepomohlo mi to.
slaná voda ani mne nepomohla... používal som Tantum verde, to je jedno z najlepších, čo je v lekárňach, a trochu aj pomáha, ale s alkoholom sa to nedá ani porovnávať, aspoň podľa mojich skúseností... kým som používal Tantum verde, tak som býval občas chorý aj tak... no odkedy používam alkohol, tak ten je síce hnusnejší, ale o to účinnejší...

účinné veci bývajú hnusné, s tým sa už musíš zmieriť...

napr. aj taká ústna voda, som skúšal Listerine, je to ešte väčší hnus než klasický alkohol, ale zabíja baktérie, vybieli zuby, atď...

Rozhodne však ten alkohol kloktám radšej než Tantum verde nielen preto, že sa mi zdá účinnejší, ale asi to ani nie je až taká škodlivá umelina chemikália, keby si z toho človek trochu náhodou logol...

P.S.: a neviem koľko si toho kloktala, ale ja keď to aj pár minút kloktám, tak to má účinok... ale tiež možno záleží aj od štádia, atď... bo keď už máš pokročilé štádium, tak je to ťažšie sa z toho dostať: ja to preto používam pokiaľ možno okamžite ako ma ešte len začína bolieť hrdlo...

P.P.S.: ináč, mám aj také podozrenie, keď som tak niekedy skúšal trochu kľoktať preventívne, že keď ma ešte hrdlo nebolelo, či už s tým Tantum verde, alebo s alkoholom, tak že potom ma z toho začalo hrdlo bolieť naozaj :lol: ... ale zas to možno len také chvíľkové podráždenie, no časom to prešlo...

Poslať 18.09.2014 23:14:55   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

napísal 1142 príspevkov
Didymos píše:
a oni mi povedali na to, že aj im je to hnusné, keď to majú v ústach, a preto to hneď zglgnú :D ... tak neviem :D ...
no ďakujem pekne za takú logiku :o inak si myslím, že aj keby som to prehltla, na čo sa nechystám, tak by ma to pálilo ešte celou cestou do žalúdka, tak ako ma včera z nejakých zvláštnych príčin pálilo kiwi, takže som ho ledva dojedla - len kvôli vitamínom...
Physis píše:
...
P.S.: a neviem koľko si toho kloktala, ale ja keď to aj pár minút kloktám, tak to má účinok....
pár minút 8-O ja som to ledva pár sekúnd vydržala... to nejde o to, že by to bolo hnusné, hnusný bol čaj z paliny, ktorý som napriek tomu vypila (odporúčam, dobré na žalúdok :D), ale takéto niečo je - aspoň pre mňa - fyzicky nemožné :D

PS: inak mám na cmúľanie tablety, ktoré sa volajú dorithricin. len neviem, či to má mať nejaký účinok na hrdlo, alebo sa ma tatko, ktorý mi ich doniesol, snažil niekam poslať... :)

Poslať 18.09.2014 23:34:02   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
Physis píše:
Didymos píše:
...
P.S.: a neviem koľko si toho kloktala, ale ja keď to aj pár minút kloktám, tak to má účinok....
pár minút 8-O ja som to ledva pár sekúnd vydržala... to nejde o to, že by to bolo hnusné, hnusný bol čaj z paliny, ktorý som napriek tomu vypila (odporúčam, dobré na žalúdok :D), ale takéto niečo je - aspoň pre mňa - fyzicky nemožné :D
ono záleží aj od toho aký silný alkohol máš, lebo veľmi silný je ozaj aj pár sekúnd nemožné. Ja používam tie najlacnejšie, ktoré sú aj slabšie. A tých pár minút, to tiež som nemyslel tak, že vkuse. To by samozrejme človeku nevydržal ani dych toľko, keď to už kloktá :D ... ale tak s prestávkami... ale ako vravím, záleží aj od sily alkoholu: s rumom som to neskúšal a ten je tuším dosť silný a aj chuťovo veľmi intenzívny: rum ja nemôžem ani cítiť... ale kloktám s čo najslabším a najlacnejším páleným, bez farby a chuti: len čo to trochu páli ústa: ale aj to je trochu o zvyku, a tak, že niečo vydržať... keď to pomôže, tak vydržím trochu... ale tým, čo to pijú, sa divím fakt...
Physis píše:
Didymos píše:
a oni mi povedali na to, že aj im je to hnusné, keď to majú v ústach, a preto to hneď zglgnú :D ... tak neviem :D ...
no ďakujem pekne za takú logiku :o inak si myslím, že aj keby som to prehltla, na čo sa nechystám, tak by ma to pálilo ešte celou cestou do žalúdka, tak ako ma včera z nejakých zvláštnych príčin pálilo kiwi, takže som ho ledva dojedla - len kvôli vitamínom...
no to je dosť možné, ale neviem, neskúšal som ešte a ani radšej nebudem :D

Poslať 19.09.2014 7:04:42   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
Citácia:
. ale tým, čo to pijú, sa divím fakt...
ked klotkas s nejakym smejdom, tak sa necudujem,ze ti to nechuti... ale skus nejaky kvalitny alkohol, nie nejaku lavorovicu tak ten rozdiel je badatelny :)

Poslať 19.09.2014 9:49:47   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3766 príspevkov
recept na prechladnutie a chrípku:
ingrediencie: postel, červené víno, manželka a klobúk.
Postup liečenia: lahnúť do postele a zakryť sa. Klobúk položiť na nohy. Manželka prináša varené víno v hojnom množstve.
A ked uvidíš klobuk na nohách tancovať čardáš je po chrípke :D

Ale vážne. Na bolesti hrdla mám svoje kvapky, resp sprej. Do flaštičky zo spreju (malej z lieku napr. JOX ) dám po 5 kvapiek oleja TeaTree, Levndulového oleja a oleja z 31 liečivých rastlín (všetko produkty JUST) doplniť vodou. Striekať do bolavého hrdla každú chvílu (ja to robím tak raz za hod a ked mi napadne tak aj častejšie) úspech zaručený.
Okrem toho je dobré kloktať odvarom zo šalvie a kamiliek.

Poslať 19.09.2014 9:54:10   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
Citácia:
Manželka prináša varené víno v hojnom množstve.
No manzelka moze okrem nosenie vina aj nieco ine robit aby sa urychlil liecebny process :)

Poslať 25.09.2014 20:22:09   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

napísal 1142 príspevkov
anuk, na toto som sa zabudla spýtať:
anux píše:
...nooo, zas uplne hocijaky caj by si davat nemala, prave bylinky su najidealnejsie (medovka, materina duska, salvia, sipky, mata, harmancek), neodporucam zelene, biele, alebo silne cierne caje, to uz lepsie je dat si daky ovocny, ak nie je poruke bylinkovy...a sem tam si dal lyzicku medu...
prečo ten zelený a biely nie (čierny ma až tak nezaujíma, lebo ten pijem málokedy)? teraz by som si ich aj tak nebola dala, lebo som doma zrovna nemala zásoby, ale inak sú to moje obľúbené, takže je vysoko pravdepodobné, že v minulosti som si ich už na boľavé hrdlo naordinovala :)

Poslať 25.09.2014 20:53:13   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
Mňa začiatkom týždňa aj čosi chytalo: a veď by aj malo prečo :D ... ale kloktanie, zdá sa, opäť pomohlo: dokonca aj dnes som bol s kolegami už definitívne posledný raz na obede a dávajú nám tam k tomu bublinkovú vineu, po ktorej ma zasa začalo hneď bolieť hrdlo, tak som hneď po príchode do práce šiel vykloktať... a hneď ma to prešlo...

Kedysi som mával vodu vo vlaške od páleného, lebo bola sklenená a teda neobsahovala škodlivé ftaláty aké majú PET flaše: a tak navonok to vyzeralo, že pijem pálené, no pil som vodu: ale teraz v práci si nemôžem dovoliť vzbudzovať podozrenie a tak naopak nosím flašu od bonaqvy, no v nej už mám alkohol, taký paradox : D

a zrovna sme dnes mali školenie o bepečnosti pri práci, kde nám vraveli, že alkohol na pracovisku sa netoleruje... chcel som sa spýtať, či ani na kloktanie, ale potom som si povedal, že sa radšej nespýtam, lebo to by mi aj tak málokto uveril, že ja to potom všetko vylejem do umývadla či podobného odtoku a nevypijem z toho nič...

Ale uvedomujem si, že je to trochu nepekná metóda, keďže by mnohých ľudí mohla zvádzať k skutočnému alkoholizmu... :(

Poslať 25.09.2014 21:01:56   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
Physis píše:
anuk, na toto som sa zabudla spýtať:
anux píše:
...nooo, zas uplne hocijaky caj by si davat nemala, prave bylinky su najidealnejsie (medovka, materina duska, salvia, sipky, mata, harmancek), neodporucam zelene, biele, alebo silne cierne caje, to uz lepsie je dat si daky ovocny, ak nie je poruke bylinkovy...a sem tam si dal lyzicku medu...
prečo ten zelený a biely nie (čierny ma až tak nezaujíma, lebo ten pijem málokedy)? teraz by som si ich aj tak nebola dala, lebo som doma zrovna nemala zásoby, ale inak sú to moje obľúbené, takže je vysoko pravdepodobné, že v minulosti som si ich už na boľavé hrdlo naordinovala :)
...mila Physis, zeleny caj obsahuje kofein a ked je clovek chory, mal by pit nieco upokojujuce liecive, preto je najlepsie uvarit si bylinkovy caj...vtedy si mala tusim zazvorovy a ten je hadam najlepsi na liecbu zapalu hrdla... :-)
...no samozrejme, ak by clovek nemal nic ine, tak je lepsi aj zeleny/biely/cierny, nez nijaky... ;)

Poslať 25.09.2014 22:13:09   Re: bolesť hrdla

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
...no a prave som nam uvarila cajiky, matovoeukalyptovy, pre mna jahodovy a malinovy do dzbanika, kdyby neco... :-)

[ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť