Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Ake hesla pouzivate?
jednoduche a lahko zapamatatelne 33%  33%  [ 4 ]
kratke, s jednym alebo dvoma specialnymi znakmi 8%  8%  [ 1 ]
snazim sa o rozumnu mieru zlozitosti 42%  42%  [ 5 ]
vymyslam co najkomplikovanejsie mozne hesla 0%  0%  [ 0 ]
pouzivam rozne urovne zlozitosti hesiel podla ucelu 17%  17%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 12
Autor Správa
Poslať 08.09.2014 19:10:13   Re: Bezpecnost na internete

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
No dnes ma maximalne nastval fejsbuk! Zalozila som si asi pred tyzdnom novy profil, kde mam len najblizsich kamaratov. A oni mi normalne ten profil zamkli a ze mi ho odomknu, az ked im naskenujem obciansky?! Najprv som si myslela, ze to je nejak hacknute ale potom som guglila a zistila som, ze to pytaju fakt oni, maju na to podla podmienok pravo.
Nuz tak som im zo stareho profilu napisala vyhraznu spravu do reportu, ze nech mi to okamzite odomknu, ze im v ziadnom pripade obciansky skenovat nebudem a ze sa citim vydierana a sikanovana a este nejake privlastky som tam dala a ze proste to chcem odomknut.
Som prevelice zvedava, ci na to niekto zareaguje.
Ja som inak FB doteraz moc nepouzivala, lebo som nemala potrebu a bola som voci tomu nedoverciva ale fakt len asi pred tyzdnom som sa na to namotala ked som si pridala len ludi (asi 8 priatelov) a skupiny ktore tam fakt chcem a sa mi to zapacilo. Tak som vytocena z toho.

Poslať 08.09.2014 19:19:21   Re: Bezpecnost na internete

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Obciansky urcite neskenovat. Radsej sa na to konto vykasli, davat akekolvek osobne data na socialnu siet je chyba.

Poslať 08.09.2014 19:54:09   Re: Bezpecnost na internete

napísal 646 príspevkov
Presne, urcite nie. Len ide o to ze tam mam ludi ktori prakticky nic ine okrem FB nepouzivaju (na mail chodia len obcas) a osobne sa stretnut nemozeme, kedze su stovky km daleko... Tak preto ma to mrzi.
Nuz napisala som im to do reportu a bol to dost nastvany mail tak snad zareaguju. Ale ked nie tak nie, kaslem na nich. Doteraz som 26 rokov zila bez FB, tak budem aj nadalej.

Poslať 08.09.2014 20:02:13   Re: Bezpecnost na internete

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Skus ich presmerovat na skype, to je lepsie nez fb.

Poslať 10.09.2014 21:51:28   Re: Bezpecnost na internete

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
no oni na FB majú také podmienky, že si smieš registrovať len jedno konto... a tak keď už máš väčší počet kont s rovnakým menom, tak na tie ďalšie už potom vymýšľajú také rôzne blbosti, kedysi to bolo telefónne číslo, že začnú pýtať... a teraz ak už občiansky, tak to je fakt sila... ALE je dobré si uvedomiť, že občiasnky preukaz je len taký náš česko-slovenský vynález a možno pár štátov ešte ale nie všade vo svete existuje také čosi, takže keby si sa tvárila sprvoti ako nejaká američanka, či čo, tak by občiansky nepýtali : ) ... alebo daj si sprvoti nejaké iné meno, nejakú prezývku namiesto skutočného mena... a to by ti prešlo... a potom neskôr si to už len zmeníš na normálne meno ... alebo na tom prvom konte si to tiež zmeniť ... proste nejakými takýmito trikmi by sa to malo dať ochytračiť : ) ... rozhodne pýtať občiansky mi je akosi podozrivé, neviem, či to nie je aj protizákonné: podľa mňa asi aj je... pýtať oskenovaný občiansky... :o

Poslať 11.09.2014 6:22:21   Re: Bezpecnost na internete

napísal 646 príspevkov
Takto to vyzeralo, ako na tejto stranke http://erafeygossips.blogspot.sk/2012/09/do-you-know-about-this-blog-facebook.html
Ziadne podozrenie ze sa mi tam niekto nabural ani nic tam ako dovod neuviedli, na rozdiel od toho co pise na tej stranke ta zena.
Ked som klikla na I dont have ID tak mi to ponuklo dalsie doklady, ako karticku poistenca, zelenu kartu a pod. A ze akoze sorry, ale bez dokladu nie je mozne ucet odomknut.

Poslať 11.09.2014 19:07:43   Re: Bezpecnost na internete

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
hladajuca píše:
Takto to vyzeralo, ako na tejto stranke http://erafeygossips.blogspot.sk/2012/09/do-you-know-about-this-blog-facebook.html
Ziadne podozrenie ze sa mi tam niekto nabural ani nic tam ako dovod neuviedli, na rozdiel od toho co pise na tej stranke ta zena.
Ked som klikla na I dont have ID tak mi to ponuklo dalsie doklady, ako karticku poistenca, zelenu kartu a pod. A ze akoze sorry, ale bez dokladu nie je mozne ucet odomknut.
a mala si tam uz pridanych nejakych priatelov? Lebo ak nie, tak potom si mozes kludne registrovat novy ucet, ako som vravel, ze nejaku prezyvku si tam dat len, atd. No ak tam uz nejakych priatelov mas, tak by sa to vraj dalo odomknut aj nejako pomocou toho, co tam naznacuje dotycna.

Poslať 11.09.2014 20:25:34   Re: Bezpecnost na internete

napísal 646 príspevkov
Mala som tam priatelov, ale ziadnu moznost odomknut to cez nich mi to nedavalo.
Ja som si aj vcera zalozila novy ucet a dnes som prisla z roboty a co nevidim? Account disabled :DDD
Tak kaslem na nich. Ziadny fejs nebude. Mam len ten svoj povodny stary ucet ale ten mam len ako taky adresar, keby som sa potrebovala s niekym skontaktovat, inak tam nebudem robit nic. Nevadi, aspon o jednu zavislost menej.

Poslať 11.09.2014 23:01:59   Re: Bezpecnost na internete

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Ak mas gmail, skontroluj si.
https://isleaked.com/en

Poslať 12.09.2014 6:35:39   Re: Bezpecnost na internete

napísal 646 príspevkov
Vdaka. Nastastie vraj moj leaknuty nebol. Mam nastavene aj potvrdenie cez telefon, tak hadam by to malo byt ok.

Poslať 12.09.2014 8:28:00   Re: Bezpecnost na internete

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17984 príspevkov
frederix píše:
Ak mas gmail, skontroluj si.
https://isleaked.com/en
Tomuto by som zrovna moc neveril ... :D

Poslať 12.09.2014 8:47:08   Re: Bezpecnost na internete

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
existuje oficialny zoznam (textovy subor) kde su tieto leaknute ucty. Ta stranka nestoji za nic pretoze moj email bol medzi leaknutymi a ta stranka tvrdila,ze nebol...

Poslať 12.09.2014 10:30:04   Re: Bezpecnost na internete

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Tak skus dat daku smerovku k tomu suboru. . .

Poslať 12.09.2014 10:34:23   Re: Bezpecnost na internete

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
https://forum.btcsec.com/uploads/manual_09_2014/google_5000000.7z

Poslať 12.09.2014 10:35:27   Re: Bezpecnost na internete

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
toto nie je jediny zdroj samozrejme, internet je toho plny

Poznamka: len to neotvaraj, prosim ta v notepade, je tam 5 mega zaznamov. Musis pouzit nieco pokrocilejsie ako PsPAD alebo Notepad++

[ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť