Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 10:28:18
napísal 1142 príspevkov
hladajuca píše:
No veru ten kokosak je teraz nejaky trendovy :))) Fest sa mi paci jeho vona. A do akych jedal ho chces pouzit?
dnes som si ho konečne kúpila a vyzerá to tak, že do žiadnych - zjem ho rovno lyžičkou :lol:

Obrázok užívateľa

napísal 1142 príspevkov
ok, už sa mi ten kokosák objedol, nabudúce si kúpim radšej bez vône... ale skúšala som ho teraz použiť ako krém - jasné, že je dosť mastný, tak som si dala len trošku na ramená, ale aj tak si pripadám teraz ako gladiátor :lol: ale myslím, že to časom vsiakne

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
:)))
len pozor, hoci ma kopu vitaminov, u niektorych ludi moze upchavat pory- zavisi od typu pleti.
Ale inac je kokos mnaaam :)
Narozdiel od vanilky, ktora je tiez silne sladko-aromaticka, ale tu neznasam a ked som si raz dala vanilkovu vonu do aromalampy, tak som sa skoro povracala :p Takisto neznaam vanilkovu zmrzlinu. Jedine co znesiem je vanilkovy puding.

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
skusila si niekedy pravu vanilku?
to co neznasas je umelo vyrobene aromatizovane svinstvo.

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
nuz veru neskusila :)
este som zabudla ze vanilkovy cukor mi nevadi.
ale asi presne ako hovoris, je mozne ze mi vadi chemia. Aj vanilkovo vonajuca kozmetika mi zdviha zaludok. 8-O

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
je to rozdiel. ja mam rad akurat vanilkovy pribinacik.
a aktualne aj veterniky, ktore mi tu ktosi naserviroval. jemne vanilkovy smotanovy krem. . .hm. . .

u nas je top vona cokolada a skorica, videl som v kupelni aj dajaky kakaovy olej-aby som sa drzal temy-ale ten ja nepouzivam. :-D

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
frederix píše:
je to rozdiel. ja mam rad akurat vanilkovy pribinacik.
a aktualne aj veterniky, ktore mi tu ktosi naserviroval. jemne vanilkovy smotanovy krem. . .hm. . .

u nas je top vona cokolada a skorica, videl som v kupelni aj dajaky kakaovy olej-aby som sa drzal temy-ale ten ja nepouzivam. :-D
Práve som skonzumovala doma vyrobený "pribináčik" - tvaroh+smotana+vanilkový alebo iný cukor.
Dá sa to za cenu pribináčika vyrobiť doma "na kilá."

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
ja viem, tiez si to vyrabame doma. ;)

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
frederix píše:
ja viem, tiez si to vyrabame doma. ;)
A nechýba tam ani guma guar a iné éčkové prísady, ktoré trepú do kupenských pribináčikov.

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
počul som o takých metódach, že nepoužívať vôbec šampón, ale len čistú vodu - lebo že so šampónom je to začarovaný kruh: ľudia používajú šampón proti mastnote vo vlasoch, no čím viac ten šampón používajú, tým viac telo produkuje takú mastnostu... keď by ale človek prestal používať šampón, tak vlasy by sa mu časom prestali tak mastiť, a teda by ani nemusel šampón používať:

Ja len neviem aj tak, či je dobré úplne prestať so šampónom, vzhľadom na to, že šampón nielen odmasťuje, ale aj lepšie rozpúšťa špinu a tiež vonia, atď., takže neviem... ale možno bych to skúsil, že používať toho šampónu čo najmenej, a postupne možno ho úplne vynechať a ostať len pri čistej vode, ale ak to bude blbosť, tak nič...

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11031 príspevkov
Citácia:
či je dobré úplne prestať so šampónom, vzhľadom na to, že šampón nielen odmasťuje, ale aj lepšie rozpúšťa špinu a tiež vonia,
cital som viacere taketo pokusy, ano funguje to ale troska to citit v porovnani so samponom. ale je to ovela zdravsie

ja to robim tak ze samponom sa umyjem obcas a inak len vodou ... podla potreby
cista voda aj viackrat za den(ked je teplo), ale sampon maximalne raz za den (pokial nerobim na stavbe alebo s uhlim apod)

velmi dobre je pouzivat tekute mydlo z Lidla, ma viacere liecive latky v sebe - ved vyskusajte napr umyt rany a skrabance zapareniny tym mydlom, normalne sa to upokoji

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Citácia:
Ja len neviem aj tak, či je dobré úplne prestať so šampónom, vzhľadom na to, že šampón nielen odmasťuje, ale aj lepšie rozpúšťa špinu a tiež vonia, atď., takže neviem... ale možno bych to skúsil, že používať toho šampónu čo najmenej, a postupne možno ho úplne vynechať a ostať len pri čistej vode, ale ak to bude blbosť, tak nič..
Cital som mnozstvo debat na tuto temu a niektori ludia tvrdili,ze prestali pouzivat sampon a umyvali si vlasy vodou co malo za nasledok,ze vlasy boli este mastnejsie, ale udajne po dvoch ci troch tyzdnoch sa im to vraj upravilo a nemaju problem s mastnotou. Ja si zial podobne experimenty nemozem dovolit, pretoze musim (sice obcas, ale predsa) ist aj medzi ludi a rozhodne nechcem smrdiet a ani inac vzhladovo odpudzovat (snad dvoj-trojtyzdnova brada nikoho neodpudzuje :) ). Zial mastna hlava dost odpudzuje a kedze mam tmave vlasy, tak by to bolo dost vidiet...

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Ja len neviem aj tak, či je dobré úplne prestať so šampónom, vzhľadom na to, že šampón nielen odmasťuje, ale aj lepšie rozpúšťa špinu a tiež vonia, atď., takže neviem... ale možno bych to skúsil, že používať toho šampónu čo najmenej, a postupne možno ho úplne vynechať a ostať len pri čistej vode, ale ak to bude blbosť, tak nič..
Cital som mnozstvo debat na tuto temu a niektori ludia tvrdili,ze prestali pouzivat sampon a umyvali si vlasy vodou co malo za nasledok,ze vlasy boli este mastnejsie, ale udajne po dvoch ci troch tyzdnoch sa im to vraj upravilo a nemaju problem s mastnotou. Ja si zial podobne experimenty nemozem dovolit, pretoze musim (sice obcas, ale predsa) ist aj medzi ludi a rozhodne nechcem smrdiet a ani inac vzhladovo odpudzovat (snad dvoj-trojtyzdnova brada nikoho neodpudzuje :) ). Zial mastna hlava dost odpudzuje a kedze mam tmave vlasy, tak by to bolo dost vidiet...
To by asi bolo dobré sa najprv ostrihať na čo najkratšie a vtedy s tým začať - výhoda mužov. Ale zas u žien, ktoré majú dlhšie vlasy, sa hádam zamastia pomalšie než kratšie vlasy. Ale tak či onak to ostrihanie by asi bolo najlepšie, takže to bych asi skúsil.

Obrázok užívateľa

napísal 1142 príspevkov
veď to je alternatívna kozmetika, to bude šarlatánstvo 8) ale nie, vážne, fakt si neviem predstaviť, na základe čoho by sa mali vlasy zázračne prestať mastiť po nejakom čase po vysadení šampónu. to by som mohla rovnako čakať, že ani kačice nebudú mať mastné perie, keď nebudú používať šampón... teda, ehm, asi som už unavená :D lebo nepoužívajú šampón. to mastenie vlasov je prirodzený proces. dáva zmysel, že po umytí pokožka reaguje tým, že tvorí ten maz rýchlejšie, lebo cíti, že nastalo sucho. zatiaľčo po dosiahnutí určitého premastenia už nie je potrebné ďalej pridávať, takže z tohto hľadiska sa vlasy naozaj budú mastiť pomalšie. neviem však, ako sa dá už vytvorená mastnota zmyť len vodou, ani prečo by pokožka hlavy zrazu mala prestať úplne vylučovať mastnotu.
a čo sa tohto týka
Citácia:
Ale zas u žien, ktoré majú dlhšie vlasy, sa hádam zamastia pomalšie než kratšie vlasy.
no ďakujem pekne, pekná teória :D akože ak by som to brala ako že koľko potrvá, kým sa mi vlasy zamastia až po končeky, tak by to samozrejme trvalo dlhšie než u teba, resp. v mojom prípade by to asi až po končeky nedošlo nikdy :lol: avšak zákaz vychádzať a stretávať sa s inými civilizovanými ľudskými bytosťami by som si naordinovala už tak po týždni neumývania, keďže vlasy nemusia byť mastné až po končeky, aby to vyzeralo katastrofálne :D inak si umývam vlasy väčšinou každý druhý alebo každý tretí deň...

[ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť