Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
Poslať 22.06.2014 22:14:32   best of areopag

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Tema, ktoru si niektori pamataju zo stareho fora.
Zbierka prispevkov, ktore sa vam pacia-jazykom fb-ktorym by ste dali "like". :-)

Mozete pridavat aj s vlastnymi komentmi.

Poslať 22.06.2014 22:16:02   Re: best of areopag

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
atheist vs theist
Physis píše:
ja súhlasím s tým, čo tu bolo napísané, že katolíci málo rozprávajú o viere, aj čo písala hľadajúca, a aj s tým, čo k tomu povedal Spero :) len som ešte chcela rozvinúť niečo, čo niekedy cítim ja ako dôvod, prečo "nechcem" hovoriť - a síce, že často to vyzerá tak, že ktosi má nejaký silne špecifický argument a odo mňa chce, aby som mu to vyvrátila, ale ja nie som predsa vševed, aby som mala na všetko odpoveď. takže naozaj "neviem" - a nie je to o tom, že málo poznám svoju vieru, ale sú isté hranice, za ktorými ma to už zvlášť nezaujíma a ani na to nemám časové kapacity (nie som teológ, exegét, apologét ani nič podobné). stačí mi vedomie, že niekto niekde v Cirkvi to už má vyriešené (a tak to väčšinou naozaj je). tak ako si nepotrebujem na vlastné zmysly overovať, že Zem je guľatá alebo že tiažové zrýchlenie má hodnotu okolo 9,8 m/s2.

zasa o základných pravdách viery, alebo o tom, prečo veríme a ako sme uverili, by hádam väčšina kresťanov nemala mať problém na počkanie porozprávať... hoci v praxi ani toto neplatí vždy :) ale aj tu treba brať do úvahy skrátka rôzne úrovne vzdelania, inteligencie atď., lebo veľmi veľa veciam veríme jednoducho na základe autority (tj.: vedci dokázali, že...) a už sa o to viac nezaujímame - a nikoho to nepohoršuje. ale zrazu vo veciach viery ako keby neveriaci čakali, že každý kresťan musí byť "odborník" na všetko. lenže ono je to tak, že niektorí ľudia vedia, ako prebieha fotosyntéza, iní vedia len, že stromy nejak dávajú kyslík a ďalší vedia len toľko, že v lese je pekne :) takisto s kresťanskými otázkami je to tak, že niekto vie o tajomstve Najsvätejšej Trojice rozprávať na počkanie 2 hodiny, iní vedia možno nejaké definície, hoci uznajú, že je to celé aj tak ťažko pochopiteľné, no a niektorým k ich životu stačí toľko, že sa vedia prežehnať (a ich viera vychádza z autority cirkvi, ktorej sú členmi)
Vyborny prispevok, mila Phys! ;)

Poslať 23.06.2014 12:20:58   Re: best of areopag

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1163 príspevkov
ďakujem :lol:

[ Príspevkov: 3 ] 

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť