Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 91 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Autor Správa
Poslať 19.06.2014 17:52:57   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

od 03.04.2014 0:44:52
napísal 654 príspevkov
snad mame spatne korcule :D

Poslať 22.06.2014 18:15:58   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov

a k futbalu

Poslať 29.07.2014 16:38:28   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1163 príspevkov
Cloe-Clement píše:
snad mame spatne korcule :D
dlhodobou analýzou som prišla na to, že, aspoň v mojom prípade, za to čiastočne môžu korčule (predsa len, to mám po sestre, už majú svoje roky... keď som kolieska porovnala s bratovými novými, jemu sa teda točia neporovnateľne ľahšie), čiastočne moja technika, ktorá sa tréningom zlepšuje :) a čiastočne mozog - zistila som totiž, že kým zo začiatku som od určitej rýchlosti už mala smrť v očiach a nohy automaticky odmietli odrážať sa silnejšie, teraz už som na tú rýchlosť zvyknutá a nemám problém :) (vlastne podobná skúsenosť ako z autoškoly - keď mi prvýkrát inštruktor kázal pridať na 80 km/h, tak som si myslela, že to je náš koniec, však pri takej rýchlosti sa ani neudržím na ceste alebo čo :D a nebol, zvykla som si :) )

Poslať 13.08.2014 15:24:53   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Physis píše:
predsa len, to mám po sestre, už majú svoje roky... keď som kolieska porovnala s bratovými novými, jemu sa teda točia neporovnateľne ľahšie
no ja mám korčule po bratovi, takže dúfam, že sa tiež budú točiť kolečká ľahšie :D ... bo ešte som na nich nikdy nestál, hoci už dlho sa chystám ... kedysi som mal svoje, a som sa tak aj trochu korčulovával, ale to som bol ešte v ZŠ ... ale už som si dnes povedal, že to skúsim ... no nemám chrániče ... tak dúfam, že to prežijem ...
Physis píše:
vlastne podobná skúsenosť ako z autoškoly - keď mi prvýkrát inštruktor kázal pridať na 80 km/h, tak som si myslela, že to je náš koniec
joj, to autoškolu mi ani nespomínaj, to sme šli tankovať vtedy, tak sme šli za mesto, a prikázal mi tiež prvý raz vtedy pridať na 80 ... som sa klepal od strachu a inštruktor mi povedal, že idem na tom aute ako žena :D ... to radšej komentovať nebudem ... a mal som problém aj natankovať potom, ako som bol rozklepaný z toho ... ach jaj ... tak dúfam, že to až také nebude na tých korčuliach ... hmmm...

Poslať 13.08.2014 16:09:57   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3926 príspevkov
minix) píše:
Physis píše:
predsa len, to mám po sestre, už majú svoje roky... keď som kolieska porovnala s bratovými novými, jemu sa teda točia neporovnateľne ľahšie
no ja mám korčule po bratovi, takže dúfam, že sa tiež budú točiť kolečká ľahšie :D ... bo ešte som na nich nikdy nestál, hoci už dlho sa chystám ... kedysi som mal svoje, a som sa tak aj trochu korčulovával, ale to som bol ešte v ZŠ ... ale už som si dnes povedal, že to skúsim ... no nemám chrániče ... tak dúfam, že to prežijem ...
samozrejme že prežiješ - akurát si zlomíš zápästie. Viem o tom svoje :D

Poslať 13.08.2014 16:14:08   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
Tak som si teda vyšiel s nimi, korčulami po bratovskými. A v celku si rozumieme, doslova sú mi to kamarátky na život a na smrť - a hlavne na to druhé ... :lol: 8)

Ešte som si tak mrmlal, keď som si ich dával na nohy, že čo na tom môže byť také ťažké, aká autoškola, no keď som sa v nich postavil, tak horšie než tá autoškola... nohy sa mi hneď rozišli na všetky strany akoby boli na kolečkách, doslova :lol:

A fakt sú rýchlejšie, tieto po bratovi, som im neustále vravel, že až tak rýchlo by sa zas krútiť hádam ani nemuseli ...

Najhoršie je, keď to tak človeka preváži dozadu ... až sa zabojí, že sa prekoprcne na hlavu ... - A navyše sú mi aj trochu veľké, ako vravím: po bratovi ... tak ešte asi trochu musím na ne dorásť 8)

... a ešte aj nohy ma z nich bolia ... a to som pritom ani raz nespadol, našťastie ... hoci neustále mi tieto moje kamarátky chceli dokázať, že so mnou budú až do konca života, a zhodiť ma pred všetkými - ešteže tam všetci neboli, a tak sa im to nepodarilo ...

a keď aj začali zmätkovať, tak našťastie zrovna vždy vtedy šiel okolo nejaký pouličný stĺp a tak som sa ho chytil a otočil pár ráz okolo neho, až kým som nezastal ...

ale inak sú fajn, v budúcom živote by som si to ešte možno aj zopakoval :lol: 8)

P.S.: Ale nevideli ste mi niekto náhodou môj ruksak? taký športový, mal som v ňom doklady, atď... asi sa mi niekde pri ceste musel nejako, bo ho neviem nájsť ...

Poslať 13.08.2014 16:26:07   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
minix) píše:
P.S.: Ale nevideli ste mi niekto náhodou môj ruksak? taký športový, mal som v ňom doklady, atď... asi sa mi niekde pri ceste musel nejako, bo ho neviem nájsť ...
už nehľadajte, už som ho našiel :D som si ho len tak zložil, a položil do kúta až som na to zabudol, už asi nerozmýšľam ako som rozbitý z toho krasokorčulovania :D

Poslať 13.08.2014 17:01:33   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

napísal 1163 príspevkov
minix) píše:
joj, to autoškolu mi ani nespomínaj, to sme šli tankovať vtedy, tak sme šli za mesto, a prikázal mi tiež prvý raz vtedy pridať na 80 ... som sa klepal od strachu a inštruktor mi povedal, že idem na tom aute ako žena :D ... to radšej komentovať nebudem ... a mal som problém aj natankovať potom, ako som bol rozklepaný z toho ... ach jaj ... tak dúfam, že to až také nebude na tých korčuliach ... hmmm...
my sme tiež vtedy boli tankovať a nevedela som dať dole krytku z nádrže, až som si na nej napokon zlomila necht :lol:
minix) píše:
Najhoršie je, keď to tak človeka preváži dozadu ... až sa zabojí, že sa prekoprcne na hlavu ...
treba poriadne pokrčiť kolená, tým sa efekt že ťa hlava prevažuje dozadu výrazne eliminuje :) mne sa to zo začiatku tiež stávalo a potom som zistila, že mám príliš vystreté nohy. teraz sa mi také už nestáva, ani keď idem po všelijakých hrboľatých úsekoch a cez rampu :)
Citácia:
a keď aj začali zmätkovať, tak našťastie zrovna vždy vtedy šiel okolo nejaký pouličný stĺp a tak som sa ho chytil a otočil pár ráz okolo neho, až kým som nezastal ...
myslím, že túto predstavu už tak skoro z hlavy nedostanem :lol: mama sa ma chcela niečo opýtať a nebola som schopná na ňu zareagovať, lebo som sa nemohla prestať smiať

Poslať 13.08.2014 20:13:47   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
minix) píše:
minix) píše:
už nehľadajte, už som ho našiel :D som si ho len tak zložil, a položil do kúta až som na to zabudol, už asi nerozmýšľam ako som rozbitý z toho krasokorčulovania :D
Ked minule telefonoval, tak po chvili vravi-hi, mobil som stratil! :-D
Kluce, doklady mal a mobil vo vrecku nebol-mal ho pri uchu.
A nekorculoval, aspon myslim. :lol:

Poslať 13.08.2014 22:29:06   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

napísal 1163 príspevkov
:lol:

Poslať 16.09.2014 20:38:55   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

napísal 1163 príspevkov
myslíte, že cvičenie počas choroby môže nejak škodiť, spomaliť vyliečenie sa, alebo spôsobovať nejaké komplikácie alebo také niečo? bo mám teda zatiaľ len nádchu a boľavé hrdlo, včera mi to celé začalo večernou bolesťou hlavy... cez deň mi bolo celkom biedne, ale teraz sa mi na večer uľavilo, tak reku, zacvičím si - už ma chytali nervy, že som naposledy cvičila vo štvrtok. chcela som sa šetriť, ale to sa pri tých videách, podľa ktorých cvičím, asi nedá... nuž a teraz sa tuším ledva udržím na nohách :o
a tak rozmýšľam, či by som sa predsa len nemala radšej regenerovať, aby som sa rýchlejšie uzdravila... a cvičenie si nechať na lepšie časy

Poslať 16.09.2014 20:45:30   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Uf-ak si chora, cviceniu daj urcite pokoj, kym sa z toho nevyliecis.
Tvoj organizmus ma dost problemov bojovat s chorobou, cvicenie je len dalsia zataz-a podla symptomov moze ist o chripku, alebo daco jej podobne, takze to uz vobec nie je ziaduce cvicit.
Postel, vela tekutin, ak treba, lieky a vylezat v klude.

Poslať 16.09.2014 20:48:58   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1630 príspevkov
radsej regeneruj Tvoje telo potrebuje hlavne oddych, potom mozes cvicit. Ani vrcholovi sportovci sa nieliecia tym,ze sportuju aj ked niektori absolvuju zapasy ci svoje sutaze daleko od toho co by sa dalo nazvat byt zdravy. Samozrejme nehovorim o roznych zraneniach, ale aj o prechladnuti. Daj si hektoliter dobreho caju - hocijakeho a nemusi to byt ani bylinkovy, tak vela ako dokazes vypit a co najhorucejsieho. Lahni do postele, zakukli sa, vypot sa a zajtra si ako rybicka..

Poslať 16.09.2014 21:24:03   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

napísal 1163 príspevkov
ďakujem za rady, milí moji :objatie: tak vás teda poslúchnem, to dnešné cvičenie už asi neodčiním, ale tak aspoň zajtra to nechám tak... čaj už mám uvarený - zázvorový - tak sa idem kukliť a smrkať :)

Poslať 16.09.2014 21:27:41   Re: praktizovanie športov

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
...nooo, zas uplne hocijaky caj by si davat nemala, prave bylinky su najidealnejsie (medovka, materina duska, salvia, sipky, mata, harmancek), neodporucam zelene, biele, alebo silne cierne caje, to uz lepsie je dat si daky ovocny, ak nie je poruke bylinkovy...a sem tam si dal lyzicku medu...

[ Príspevkov: 91 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť