Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 13.01.2014 9:16:04   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18679 príspevkov
misojogi píše:
on chce len ukazat ze vie vytvarat strawmanov, je jasne za katolici si toto nemyslia ani omylom (vid ludi z SAV ako Krempasky, Misik Kluvanek Svec a podobne)
Nie celkom.
Pretoze Krempasky s tou jeho projekciou Trojice do kvarkov je naozaj trapny.
A nie je to strawman, ale (smutna) skutocnost ... :roll:

Poslať 13.01.2014 17:46:54   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
krestania veriaci v doslovny vyklad casti biblie, ktora pojednava o nejakej veci v sfere vedeckeho badania
biblia nie je ucebnica fyziky, chemie, biologie ani nicoho ineho. ked tam chces silou mocou hladat nejake faktograficke kixy a potom na nich argumentovat.... tak budes vyzerat asi ako keby si si zobral basen Mor ho! a precital si si tam, ze prisiel "riman cár" a povies ze ta basen je nanic, lebo cara maju rusi a nie rimania. ze basen mor ho ma uplne iny ciel a jej vyznam je uplne v comsi inom, nez exaktnom popise geopolitickych realii, ti je jedno. nic to.

Citácia:
akykolvek krestan na tomto fore, ktory spochybni napr existenciu a prebiehanie evolucie nesmie v ziadnom pripade pouzit antibiotika na liecbu ochoreni, lebo ak to spravi, tak je v mojich ociach automaticky pokrytec!
ze je v tvojich ociach automaticky pokrytec, znamena presne len to, ze sa vzdavas objektivneho posudenia a staci ti, ze niekto je tym ci onym "v tvojich ociach". skratka nieco s cim sa neda ani polemizovat ani to spochybnovat, lebo holt, je to v "tvojich ociach" tak.

v mojich ociach nevedies tuto diskusiu korektne, neda sa svietit, ja to "tak vidim".

Poslať 13.01.2014 18:14:34   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

od 11.09.2012 9:17:05
napísal 614 príspevkov
alnoth píše:
ze je v tvojich ociach automaticky pokrytec, znamena presne len to, ze sa vzdavas objektivneho posudenia a staci ti, ze niekto je tym ci onym "v tvojich ociach". skratka nieco s cim sa neda ani polemizovat ani to spochybnovat, lebo holt, je to v "tvojich ociach" tak.
objektivne posudenie nestoji a nepada na posudeni jednotlivca, ale na posudeni argumentov, ktore predlozi - ak niekto bude tvrdit, ze evolucia neprebieha, a zaroven bude vyuzivat produkty, ktore pochadzaju prave z pochopenia evolucie, tak ten clovek nutne musi byt pokrytec; tak ako clovek, ktory veri ze Zem je doska, ze satelity neexistuju a zaroven ma tu drzost vyuzivat napr satelitnu TV

Poslať 13.01.2014 19:44:23   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12494 príspevkov
Citácia:
Krempasky s tou jeho projekciou
pustil si fantaziu na spacirku, ale ostatne veci ma vacsinou dobre
(ja som bol u neho na skuske z fyziky II a fyziky III)

Poslať 13.01.2014 22:21:36   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3917 príspevkov
kapitán píše:
alnoth píše:
objektivne posudenie nestoji a nepada na posudeni jednotlivca, ale na posudeni argumentov, ktore predlozi - ak niekto bude tvrdit, ze evolucia neprebieha, a zaroven bude vyuzivat produkty, ktore pochadzaju prave z pochopenia evolucie, tak ten clovek nutne musi byt pokrytec; tak ako clovek, ktory veri ze Zem je doska, ze satelity neexistuju a zaroven ma tu drzost vyuzivat napr satelitnu TV
nemusí byť pokrytec, pretože vie vysvetliť vznik vecí ináč ako evolúciou. Vieš menovať konkrétneho človeka čo využíva produkty evolúcie a zaroveň popiera že evolúcia prebehla a nemá vysvetlenie na to kde s ten produkt ktorý používa vzal? Ja takého nepoznám. Možno niekde existuje ale určite to nie je veriaci katolík.

Poslať 13.01.2014 23:25:58   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

napísal 614 príspevkov
misionar3 píše:
nemusí byť pokrytec, pretože vie vysvetliť vznik vecí ináč ako evolúciou. Vieš menovať konkrétneho človeka čo využíva produkty evolúcie a zaroveň popiera že evolúcia prebehla a nemá vysvetlenie na to kde s ten produkt ktorý používa vzal? Ja takého nepoznám. Možno niekde existuje ale určite to nie je veriaci katolík.
ked sa dopracujeme k takej debate, uvidime kto mal pravdu a kolko popieracov sa objavi

Poslať 14.01.2014 2:29:07   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Baca Roman píše:
Aj toto sa docitas v moralnej teologii, skoc tam zajtra do Vojtecha a kup si ju. Ked furt chces komenty na rozne zivotne situacie, ja nie som chodiaca kniha moralnej teologie aby som vedel spravne odpovedat na vsetky zivotne nuansy ktore tu stale vkladas na toto forum...
mna nezaujima co je napisane v nejakej knihe, keby som to naozaj potreboval vediet, tak si ju kupim alebo inym sposobom zadovazim, no aj tak by som sa tym neriadil, lebo si dovolim povedat, ze v takytcho otazkach sa dokazem sam zorientovat

mne islo o tvoj nazor, a nie nazor nejakeho teologa; a snazil som sa poukazat na to, ze svet moralky nie je ciernobiely - absolutny, ale ze je sivy - relativny
Vidis, taky mudry, zorientovany, ale nebudes sa aj tak riadit nazorom nejakeho teologa lebo svet moralky nie je ciernobiely - absolutny, ale ze je sivy -relativny, vsak preto ti davam do pozornosti tu moralnu teologiu pretoze na tie otazky roznych zivotnych situacii ktore sem davas a chces mat na ne odpoved mas zhrnute prave tam, a su tam prave preto lebo svet nie je ciernobiely, pretoze raz kradez je kradezou a inokedy nou akoby nie je.

Uz ta niekedy napadlo v tej tvojej velikaskosti ze sa mozes v niektorych veciach aj mylit?
Alebo ze niektori ludia su mudrejsi od teba?
(pozor, moju malickost tentokrat vynechaj!)

"Mna nezaujima co je napisane v nejakej knihe"

Bavme sa o matike, ja ti budem davat furt dake, dokaz, povedz, ako to je, aky je tvoj nazor na 2+2. Ty mi povies, ok, nieco ti mozem odpovedat ale je dobre ked uz tu matiku tak nevies este, kupit si knihu o matematike a zacat si ju citat, tam najdes kopec odpovedi na otazky na ktore sa ma pytas.
A ja ti odpoviem : "Mna nezaujima co je napisane v nejakej knihe", mna nezaujima co si o tom mysli nejaky matematik, nejaky Newton, mna zaujima co si o tom myslis ty. :loool: :nuz: :ehmmm:

Kapiso? Ci stale Nekapiso?

Poslať 14.01.2014 11:21:43   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

napísal 614 príspevkov
Roman Bača píše:
Bavme sa o matike, ja ti budem davat furt dake, dokaz, povedz, ako to je, aky je tvoj nazor na 2+2. Ty mi povies, ok, nieco ti mozem odpovedat ale je dobre ked uz tu matiku tak nevies este, kupit si knihu o matematike a zacat si ju citat, tam najdes kopec odpovedi na otazky na ktore sa ma pytas.
A ja ti odpoviem : "Mna nezaujima co je napisane v nejakej knihe", mna nezaujima co si o tom mysli nejaky matematik, nejaky Newton, mna zaujima co si o tom myslis ty.
matematika narozdiel od moralky je ciernobiela (zjednodusene povedane), alebo mi chces povedat ze zavery v tej moralnej teologii su pevne dane a nie je mozne, aby islo o subjektivne odpovede? chces mi povedat ze existuje autorita, ktoej odpovede na moralne dilemy su vzdy optimalne? alebo mi chces povedat, ze ak by si sa dostal do nejakej moralnej dilemy, tak by si bezal kupit do Vojtecha moralnu teologiu a riadil by si sa jej pokynmi? alebo nebodaj mas tu moralnu teologiu naucenu naspamat? ak ano, preco sa zdrahas prezradit mi "spravnu" odpoved?

Roman Bača píše:
Uz ta niekedy napadlo v tej tvojej velikaskosti ze sa mozes v niektorych veciach aj mylit?
nemam problem uznat svoj omyl; zda sa ti ze moralne spravanie a posudenie toho, co je a co nie je moralne, je vecou vzdelanosti ci mudrosti?

Poslať 14.01.2014 17:25:04   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
kapitán píše:
Roman Bača píše:
nemam problem uznat svoj omyl; zda sa ti ze moralne spravanie a posudenie toho, co je a co nie je moralne, je vecou vzdelanosti ci mudrosti?
no, stretávam sa s tvrdením, že morálne veci sa dajú dohodnúť na základe racionálnych kritérií :D
pričom racionalita býva stotožňovaná s vzdelanosťou a múdrosťou.
nezdá sa mi to správne tvrdenie.

Poslať 14.01.2014 18:41:39   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

napísal 614 príspevkov
Vespa píše:
no, stretávam sa s tvrdením, že morálne veci sa dajú dohodnúť na základe racionálnych kritérií :D
ano daju, ale nie kazdy na to ide cez racio, mnohi idu cez emotio + dogmy

Poslať 14.01.2014 19:24:11   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

od 09.03.2005 0:19:39
napísal 179 príspevkov
Morálku postavenú na raciu najlepšie charakterizuje zlaté pravidlo:
"Enem pro nás a pro naše dzeci!"

Nič racionálnejšie neexistuje.

Poslať 14.01.2014 19:51:21   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

napísal 614 príspevkov
tomu nareciu, alebo co to bolo, som nerozumel, poprosim o preklad... (toto je jedna z vzacnych chvil, kedy kritizujem "gramatiku")

Poslať 14.01.2014 22:16:42   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12494 príspevkov
iba pre nas a pre nase deti

Poslať 14.01.2014 23:11:44   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
kapitán píše:
Vespa píše:
ano daju, ale nie kazdy na to ide cez racio, mnohi idu cez emotio + dogmy
čisté racio v rozhodovaní ale neexistuje.
a navyše stačí jeden chybnejší vstupný údaj a nakoniec výjde veľmi zlá vec.

Poslať 15.01.2014 1:04:30   Re: Adela Banasova: Verim v Boha

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Roman Bača píše:
A ja ti odpoviem : "Mna nezaujima co je napisane v nejakej knihe", mna nezaujima co si o tom mysli nejaky matematik, nejaky Newton, mna zaujima co si o tom myslis ty.
matematika narozdiel od moralky je ciernobiela (zjednodusene povedane), alebo mi chces povedat ze zavery v tej moralnej teologii su pevne dane a nie je mozne, aby islo o subjektivne odpovede? chces mi povedat ze existuje autorita, ktoej odpovede na moralne dilemy su vzdy optimalne? alebo mi chces povedat, ze ak by si sa dostal do nejakej moralnej dilemy, tak by si bezal kupit do Vojtecha moralnu teologiu a riadil by si sa jej pokynmi? alebo nebodaj mas tu moralnu teologiu naucenu naspamat? ak ano, preco sa zdrahas prezradit mi "spravnu" odpoved?

Roman Bača píše:
Ano presne to ti chcem povedat.
Moralna teologia je prirucka na riesenie standardnych aj nestandardnych situacii v zivote aby sme sa vedeli moralne spravne rozhodnut. Pripadne si svoje rozhodnutie s nou porovnali.

[ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť