Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 592 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Ďalší
Autor Správa
Poslať 25.05.2020 20:29:37   Re: co sa nikam inam nehodi

od 05.03.2014 13:26:50
napísal 812 príspevkov
Podľa diskusie (a podľa google maps) tam ani zvodidlá neboli, len klasické zábradlie.

Poslať 25.05.2020 20:43:21   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16003 príspevkov
a zabradlie drzalo na piatich sroboch - ledva udrzalo vlastnu vahu :-)

Poslať 25.05.2020 20:46:19   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 812 príspevkov
Tak je to most v meste, s chodníkom... To zábradlie je zjavne pre chodcov, nie na to, aby zabránilo pádu auta.
https://cutt.ly/wyATsDq

Poslať 25.05.2020 21:31:35   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4496 príspevkov
Vďaka, ale tri prípady za krátky čas to volá po zvodidlách, ktoré by pribrzdili to auto.

https://www.aktuality.sk/clanok/793230/na-slovensku-bolo-za-rok-2019-nezvestnych-1684-deti/

Ešte jedna správa na dnes. Nie je to vysoké číslo na tak malú krajinu???

Poslať 30.05.2020 22:26:12   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 4496 príspevkov
HLASOVANIE DO ZAJTRA 31.5.

Už stáročia sú ukryté nádherné stredoveké fresky v kostolíku v Dúbravici. Nikto ich v posledných storočiach nevidel a pokrývajú skoro celý kostol. Kapucíni, ktorí kostolík spravujú, sú ochotní ich odhaliť. Slovensko by získalo ďalšiu vzácnu pamiatku.

Ak zahlasujete v ankete (je to zadarmo, len treba mať telefón po ruke) pomôžete im tým získať grant.

Hlasovať za odhalenie tajomstva fresiek v Dúbravici môžete tu: www.nadaciavub.sk/poklady

Naše Slovensko má veľa pokladov. Naša minulosť nám ukazuje, že generácie rodín pred nami boli úspešné. Minulosť zostáva s nami, prítomnosť môžeme meniť. Urobme dnes kúsok dobra a majme nádej.

Poslať 30.05.2020 22:42:20   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 812 príspevkov
Pozrel som si linkovanú stránku (nadácia VUB) a normálne nechápem... Stredoveké fresky z 15. storočia, kežmarský barbakan zo 14. storočia, barokové obrazy z Brhloviec, jeden z mála dochovaných gotických portálov...
a na zachovanie a údržbu takýchto pamiatok je potrebné grant od nejakej súkromnej spoločnosti? A z rezervy vlády sa kupujú letenky na druhý koniec sveta, dotácie z ministerstva kultúry si radšej ani nepozerám...
Toto naše Slovensko je naozaj len paródia na štát...

Poslať 31.05.2020 1:01:10   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 16003 príspevkov
smutne

Poslať 09.07.2020 19:00:29   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 4496 príspevkov
. ZÁSAH NA PREPOŠTSKEJ

Ako vidíte, nedotahujem myšlienky do konca, nechávam čitateľovi možnosť sa zamyslieť. Nie je to manipulácia, ja len spisujem fakty a môj pohľad na vec. Ostatne sekerou vieme naplniť dreváreň, ale použiť ju aj ako služobníci vládnej moci inak.

K samotnému zákroku by som pánov z PPÚ pochválil. Ja rozumiem adrenalínu, výcviku(tam nesedíte za počítačom pri kávičke), ale naozaj má zarazilo, že doň prestal kopať až keď ho kolega upozornil, že to natáčajú. Keby to bol prvý prípad, ešte by som to vedel pochopiť, ale vieme, že prípadov policajnej brutality bolo viac. Tu to piati zvládli, šiesty potreboval upozornenie, že ich vidno. Keby neboli, čo sa stane? Jednu babu na zázname po vystupeni z auta dokopali na zemi.

Nebudem tu obhajovať Floyda a vonkoncom nie to rúcanie sôch, ale 18 mesicov som slúžil ako Civil Enforcement Officer. Nie je to priamo polícia, ale udeľovali sme pokuty za parkovanie, ale aj sme asistovali pri spoločenských podujatiach, v prípade potreby(bola záplava alebo iná havária) sme organizovali dopravu. Mal som proti sebe raz troch chlapov ako ten, po kom sa volá spis Gorila, lebo parkovali na pešej zóne. OK, neboli ozbrojení, alebo aspoň nikto nič netasil. Mali sme tréning, ako postupovať a jedno zo základných pravidiel bolo znižovať napätie, čo znamená aj nepoužívať vulgarizmy. Na Prepoštskej je v priamom prenose počuť štandardný slovník našich policajtov. Pardon, vašich - odkedy je tam aj magisterský diplom za hajzlak, je už moja vlasť inde.

SAMOVRAH

Zo záznamu je jasných ešte pár vecí:

1. Keby ten chlap prišiel zabíjať, tak tam nečaká 20 -30 minút s taseným nožom a pobalenymi taškami.

2. Dajte si tú námahu a prejdite si tie pasáže o chlapovi, ktorý má 43 rokov.

3. Zo záznamu, presnejšie z troch, ktoré som si pozrel a vypočul, na policajtov kričal, že nech strieľajú. Ten človek bol evidentne v psychotickom šoku a odhodlaný odísť zo sveta v čiernom vreci.

4. Gumáky. On nekričal Alláh Akbar preto, že by bol islamista, on chcel tu políciu dokopať k tej streľbe. Keď mu došlo, že majú nabité plastovými, s čím evidentne nepočítal, tak to vzdal. Samovražda vyžaduje obrovskú vnútornú silu a odhodlanie. Odporúčam film Atlas mrakov.

ZÁVEROM SA PRIPRAVMEBol to vlaste taký útok gumákmi. Má to viacero uhlov pohľadu.Jedným je, že mnoho tých, ktorých ste vychovávali štýlom "Chlapi neplačú" skočia do priepasti.Ako každá iná kríza i táto ukáže z nás to najlepšie i najhoršie. Oboje sme schopní vykonať keď treba. Ostatné najväčšia sporkaska je nad hrobom toho, čo čakal na tri kikiríkania, nie?Ak prijmeme samovraždu ako nie dehonestujucu a jej vykonanie ako nie "páchanie zla", je celkom možné, že mnohým zabránime

https://putra.blog.sme.sk/c/540357/samovrazdy-zamestnancov-v-krize.html

No comment.

Poslať 13.07.2020 8:33:01   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 16003 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/804909/5-dovodov-preco-povedat-nie-energetickym-napojom/

Citácia:
TIP: L-tryptofán je prírodná esenciálna aminokyselina, ktorú v dnešnej dobe vyhľadávajú najmä vyťažení ľudia. Je známa najmä tým, že ovplyvňuje syntézu serotonínu v mozgu. V ľudskom tele spolupracuje s vitamínom B6. Ten pomáha správnemu fungovaniu vašej imunity, nervovej sústavy i psychiky.

Poslať 13.07.2020 8:51:51   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1990 príspevkov
ja som energeticke napoje pil, lebo inac sa to v praci nedalo vydrzat. teraz by som to nezvladol, ako energetak pouzivam kolu (pepsi, coca)

Poslať 13.07.2020 8:54:51   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 1990 príspevkov
energeticke napoje v dlhjodobom hladisku mozu byt problem, ale bezne sa pouzivaju a pokial to niekto nenalieva ako na smrt odsudeny je to v pohode. Samozrejme detom by to malo byt zakazane.

Poslať 13.07.2020 9:44:02   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 16003 príspevkov
a co clovek ktory ma nejaky zdravotny problem?
https://www.hlavnespravy.sk/rumunsku-plati-novy-zakon-sirit-zapach-teraz-zakazane/2228734
toto ma dojalo
Citácia:
Osoba tak teraz môže dostať pokutu napríklad vtedy, keď susedom nevonia jedlo, ktoré práve varí.
Vedecký portál ScienceAlert predtým predstavil, na základe vedeckých prieskumov, zoznam zápachov, ktoré sú najprotivnejšie pre ľudský čuch. Na prvé miesto sa dostal sírovodík, ktorý je spojený so skazenými vajcami.

Druhým najhorším zápachom bol zápach durianu. Ovocie, ktoré obsahuje 44 aktívnych aromatických zlúčenín, ktoré sa zmiešajú do jednej vône.

Na treťom mieste sa ocitla kvetina Raflézia Arnoldova, ktorá zapácha ako mŕtvola so zmesou hniloby a rýb.

Na štvrté miesto sa dostal syr View Boulogne, piatym bol zápach malého mravčiara, ktorý podľa vedcov páchne niekoľkonásobne horšie ako skunk.

Poslať 13.07.2020 10:01:16   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 1990 príspevkov
Citácia:
a co clovek ktory ma nejaky zdravotny problem?
No tak je snad jasne, ale zalezi aky zdravotny problem. Ak ti zlyhavaju ladviny, mas cukrovku iste nebudes pit energetaky. Ale ked si relativne zdravy a neprezenies to, nemalo by to skodit. Myslim,ze maximalna davka je tri plechovky. Samozrejme poctiveho dobreho salzburskeho Red Bullu a nie nejakej nahrazky :)

Poslať 13.07.2020 10:29:56   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 16003 príspevkov
tomix ty si si precital moj post? lebo zda sa ze nie, pretoze reagujes len na jedno slovo vytrhnute z kontextu

Poslať 13.07.2020 11:40:19   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 1990 príspevkov
misojogi píše:
tomix ty si si precital moj post? lebo zda sa ze nie, pretoze reagujes len na jedno slovo vytrhnute z kontextu
mozno,ze neprecital. lebo copy / pastujes v podstate bez ladu a skladu preto sa moze stat (A v tomto pripade stalo) ,ze to co som povazoval za odpoved a aj sa to v tom momente hodilo ako odpoved, je v skutocnosti iny prispevok.

[ Príspevkov: 592 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia